Προς το περιεχόμενο

iPhone 12 από 64GB χώρου και iPhone 12 Pro από 128GB


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Το ότι κάνεις κάτι εσύ ή κάποιοι δεν σημαίνει ότι το κάνουν όλοι, δεν κάθονται όλοι να βγάζουν φωτογραφίες κάθε τρεις και λίγο για να τις δείχνουν στους άλλους από το κινητό τους, εγώ βγάζω κάποιες φώτο περισσότερο για εμένα και να τις έχω κάπου αποθηκευμενες, όσες θέλω τις κρατάω μέσα στο αρχείο μου σε εξωτερικό σκληρό και από το κινητό μπορεί να τις διαγράψω. Επίσης το κινητό υπάρχει και το ενδεχόμενο να στο κλέψουν, αν έχεις σημαντικό πλήθος φωτογραφιών και θες να μειώσεις την πιθανότητα απώλειας και να τις χάσεις καλύτερα να αποθηκευτούν κάποια στιγμή σε κάποιο άλλο μέσον. 

Αυτό ακριβώς φίλε μου. Ακριβώς ότι είπες. 

23 λεπτά πριν, slk200gr είπε

Από όποια πλευρά και να το δεις πρόσθετη δουλειά είναι

Και σου ξαναλέω. Και 1tb να είχα δεν θα άφηνα φώτο μου στο κινητό με το ενδεχόμενο να το χάσω να το κλέψουν κτλπ. Είναι μια διαδικασία που κάνω χρόνια. Αν για σένα είναι δουλειά δεν σημαίνει ότι είναι για όλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ισως τοτε να γινοσουν πιο συγκεκριμενος σε τι ακριβως ηθελες να πεις?

Ότι η διαφορά από τα 64 στα 128gb σε κόστος είναι τουλάχιστον για γέλια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, billdanos είπε

Με το cloud sync συνεχώς ανοιχτό! :) 

93AC2629-DE37-4C7A-AE6C-973C0CEF34CF.jpeg

Και εγώ δουλεύω το cloud αλλά συνηθίζω να λέω ότι χρήματα που είναι στην τράπεζα και δεδομένα στο Cloud Ίσως μία νύχτα  να μην είναι  δικά σου

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, gakost είπε

Μόνο πρόσεχε μην το χάσεις ή στο κλέψουν γιατί πάνε τα δεδομένα σου και δεν ξέρει που μπορουν να καταλήξουν οι φωτογραφίες σου. Φαντάζομαι ότι τις κρατάς κάπως και αλλού έτσι γιατί πέρα από αυτό το σενάριο δεν είναι δύσκολο να χαλάσει η SD.

Μάλλον δε διάβασες τι έγγραψα. 

15 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Το ότι κάνεις κάτι εσύ ή κάποιοι δεν σημαίνει ότι το κάνουν όλοι, δεν κάθονται όλοι να βγάζουν φωτογραφίες κάθε τρεις και λίγο για να τις δείχνουν στους άλλους από το κινητό τους, εγώ βγάζω κάποιες φώτο περισσότερο για εμένα και να τις έχω κάπου αποθηκευμενες, όσες θέλω τις κρατάω μέσα στο αρχείο μου σε εξωτερικό σκληρό και από το κινητό μπορεί να τις διαγράψω. Επίσης το κινητό υπάρχει και το ενδεχόμενο να στο κλέψουν, αν έχεις σημαντικό πλήθος φωτογραφιών και θες να μειώσεις την πιθανότητα απώλειας και να τις χάσεις καλύτερα να αποθηκευτούν κάποια στιγμή σε κάποιο άλλο μέσον. 

Φίλε μου το να έχω την επιλογή να το κάνω όμως το 2020 είναι αυτονόητο, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για αστείο κόστος.. Απλά είναι ένας τρόπος εκβιασμου να πας σε πολύ πιο ακριβή έκδοση χωρίς κόστος για αυτούς..

Από εκεί και πέρα δεν έχω σκοπό να χάσω το κινητό μου, μόνο αν σπάσει. Προσέχω αρκετά και δε ζω Αθήνα που εκεί αυξάνει ο κίνδυνος. Στην επαρχία το ξεχνάς έξω και στο φέρνουν σπίτι.. Παρόλα αυτά  τα δεδομένα μου τα έχω και αλλού. 

15 ώρες πριν, billdanos είπε

Με το cloud sync συνεχώς ανοιχτό! :) 

93AC2629-DE37-4C7A-AE6C-973C0CEF34CF.jpeg

 

15 ώρες πριν, dikasths είπε

Αν δείχνεις στην παρέα φωτογραφίες από γκομενες, καλά κάνεις και τις κουβαλάς μαζί. Αν κουβαλάς μαζί την SD με το βίντεο του γάμου σου, υπάρχει θέμα 

Έχω φωτογραφίες και βίντεο  με την οικογένεια μου και τους φίλους μου από διάφορες στιγμές, γιορτές, δραστηριότητες κτλ πχ μια κατάδυση σε ναυάγιο, μια ανάβαση σε μια κορυφή βουνού, μια εκδρομή κτλ. Όσο για τον γάμο μου, ναι τον είχα για 2 χρόνια γιατί άρεσε στην κόρη μου να τον βλέπει, έβλεπε τον μπαμπά και τη μαμά και της άρεσε πολύ, από pepa καλύτερο αυτό σε περιπτώσεις που ήθελα να την απασχολησω. 

Και προφανώς δεν έχω όλη τη ζωή μου, κρατάω high lights από όσα βγάζω και αξίζει.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, slk200gr είπε

Ότι η διαφορά από τα 64 στα 128gb σε κόστος είναι τουλάχιστον για γέλια

Iphone XR 64gb 749δολλαρια

Iphone 11 64gb 699δολλαρια ,128gb 749δολλαρια. Κοινως ενα χρονο μετα στα ιδια λεφτα επαιρνες 128gb χωρου

iphone 12 64gb 649δολλαρια,128GB 699δολλαρια. Κοινως παλι ενα χρονο μετα στα ιδια λεφτα παιρνεις 128GB.

Αρα σου δινει την επιλογη ειτε να πας κατευθειαν σε 128gb,ειτε να πας σε 64 αν θες τα 50αυτα ευρω να τα δωσεις καπου αλλου.

Δεν βλεπω που ακριβως ειναι το κακο σε αυτο,ειδικα απο την στιγμη που υπαρχει κοσμος που βολευεται με 64GB και μιλαμε για τα φθηνοτερα μοντελα.

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, slk200gr said:

Και εγώ δουλεύω το cloud αλλά συνηθίζω να λέω ότι χρήματα που είναι στην τράπεζα και δεδομένα στο Cloud Ίσως μία νύχτα  να μην είναι  δικά σου

Ούτε και το στρώμα σου είναι απόλυτα ασφαλές! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vkngs είπε

 

Και σου ξαναλέω. Και 1tb να είχα δεν θα άφηνα φώτο μου στο κινητό με το ενδεχόμενο να το χάσω να το κλέψουν κτλπ. Είναι μια διαδικασία που κάνω χρόνια. Αν για σένα είναι δουλειά δεν σημαίνει ότι είναι για όλους. 

Μπορεί να σε ευχαριστεί η διαδικασία αλλά πρόσθετος χρόνος είναι για όλους Τώρα όσο για το κλέψιμο για αυτό υπάρχει το cloud

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Ούτε και το στρώμα σου είναι απόλυτα ασφαλές! :) 

Λίγο καλύτερα το έργο Το είδαμε το 2015 και θα το ξαναδούμε πολύ φοβάμαι σύντομα

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Iphone XR 64gb 749δολλαρια

Iphone 11 64gb 699δολλαρια ,128gb 749δολλαρια. Κοινως ενα χρονο μετα στα ιδια λεφτα επαιρνες 128gb χωρου

iphone 12 64gb 649δολλαρια,128GB 699δολλαρια. Κοινως παλι ενα χρονο μετα στα ιδια λεφτα παιρνεις 128GB.

Αρα σου δινει την επιλογη ειτε να πας κατευθειαν σε 128gb,ειτε να πας σε 64 αν θες τα 50αυτα ευρω να τα δωσεις καπου αλλου.

Δεν βλεπω που ακριβως ειναι το κακο σε αυτο,ειδικα απο την στιγμη που υπαρχει κοσμος που βολευεται με 64GB και μιλαμε για τα φθηνοτερα μοντελα.

Μιλαω για τη διαφορά του κόστους στο υλικό και όχι της εμπορικής πώλησής 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vkngs είπε

Παίζει να μαι ο μόνος που ούτε τα 64 δεν γεμίζω... Τραβάω φώτο αλλά τις περνάω κάθε μήνα στο pc backup και μένει άδειο. 

Να ρωτήσω μια χαζομάρα (το συνηθίζω άλλωστε), αν πάρω 64gb και έχω και iCloud 200gb πχ μπορώ να σβήνω φώτο από το κινητό και να μένουν μόνο στο iCloud; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, antwnella79 είπε

Να ρωτήσω μια χαζομάρα (το συνηθίζω άλλωστε), αν πάρω 64gb και έχω και iCloud 200gb πχ μπορώ να σβήνω φώτο από το κινητό και να μένουν μόνο στο iCloud; 

Ναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vkngs είπε

Ναι. 

Ευχαριστώ     πολύ. Αυτό γίνεται με κάποιον συγκεκριμένο τρόπο; γιατί είχα την εντύπωση ότι συγχρονίζει όλη την ώρα το iCloud μόλις σβήσεις από το κινητό σβήνουν και από το iCloud. Έχω τόσα χρόνια το iCloud μην πληρώνω χωρίς λόγο συσκευή και με μεγάλο χώρο αποθήκευσης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, slk200gr είπε

Μιλαω για τη διαφορά του κόστους στο υλικό και όχι της εμπορικής πώλησής 

Η Google περυσι ζητουσε παραπανω χρηματα για τα 128gb.

The Pixel 4 starts at $799 for a 64GB model, and you can get a model with double that storage for $899

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Η Google περυσι ζητουσε παραπανω χρηματα για τα 128gb.

The Pixel 4 starts at $799 for a 64GB model, and you can get a model with double that storage for $899

Μιλαω για τη διαφορά του κόστους στο υλικό και όχι της εμπορικής πώλησής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Nikolas7_7 είπε

Μάλλον δε διάβασες τι έγγραψα. 

Φίλε μου το να έχω την επιλογή να το κάνω όμως το 2020 είναι αυτονόητο, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για αστείο κόστος.. Απλά είναι ένας τρόπος εκβιασμου να πας σε πολύ πιο ακριβή έκδοση χωρίς κόστος για αυτούς..

Από εκεί και πέρα δεν έχω σκοπό να χάσω το κινητό μου, μόνο αν σπάσει. Προσέχω αρκετά και δε ζω Αθήνα που εκεί αυξάνει ο κίνδυνος. Στην επαρχία το ξεχνάς έξω και στο φέρνουν σπίτι.. Παρόλα αυτά  τα δεδομένα μου τα έχω και αλλού. 

Έχω φωτογραφίες και βίντεο  με την οικογένεια μου και τους φίλους μου από διάφορες στιγμές, γιορτές, δραστηριότητες κτλ πχ μια κατάδυση σε ναυάγιο, μια ανάβαση σε μια κορυφή βουνού, μια εκδρομή κτλ. Όσο για τον γάμο μου, ναι τον είχα για 2 χρόνια γιατί άρεσε στην κόρη μου να τον βλέπει, έβλεπε τον μπαμπά και τη μαμά και της άρεσε πολύ, από pepa καλύτερο αυτό σε περιπτώσεις που ήθελα να την απασχολησω. 

Και προφανώς δεν έχω όλη τη ζωή μου, κρατάω high lights από όσα βγάζω και αξίζει.. 

Στην τελική προτιμάτε να μην έχετε την επιλογή ?? Τόσο πολύ ο φανατισμος με το μήλο ?

Προφανώς αστειευόμουν αδερφέ, δεν ήθελα να σε προσβαλω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, slk200gr είπε

Και εγώ δουλεύω το cloud αλλά συνηθίζω να λέω ότι χρήματα που είναι στην τράπεζα και δεδομένα στο Cloud Ίσως μία νύχτα  να μην είναι  δικά σου

Τι ειναι ποιο ασφαλες;.. τα δεδομενα στο icloud η σε μια sd card?..

Εγω οτι εχω χασει τονχω χασει απο sd η hdd failure .. ποτε απο cloud failure...

ιδανικα λοιπον και τοπικα αλλα και cloud τα αρχεια...και η apple κατ´εμέ σου προσφερει το καλυτερο πακετο απροβληματιστου - ασφαλούς backup..

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...