Προς το περιεχόμενο

iPhone 12 από 64GB χώρου και iPhone 12 Pro από 128GB


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, chios είπε

Σε καμία περίπτωση δεν είναι λίγα τα 64gb  αλλά θα ήταν καλύτερα να ξεκινούσε με 128 σαν minimum.

Αν ισχυουν οι τιμες των leak,ανεπισημα με 128gb ξεκιναει οπως περυσι το iphone 11.

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Iphone XR 64gb 749δολλαρια

Iphone 11 64gb 699δολλαρια ,128gb 749δολλαρια. Κοινως ενα χρονο μετα στα ιδια λεφτα επαιρνες 128gb χωρου

iphone 12 64gb 649δολλαρια,128GB 699δολλαρια. Κοινως παλι ενα χρονο μετα στα ιδια λεφτα παιρνεις 128GB.

Αρα σου δινει την επιλογη ειτε να πας κατευθειαν σε 128gb,ειτε να πας σε 64 αν θες τα 50αυτα ευρω να τα δωσεις καπου αλλου.

Δεν βλεπω που ακριβως ειναι το κακο σε αυτο,ειδικα απο την στιγμη που υπαρχει κοσμος που βολευεται με 64GB και μιλαμε για τα φθηνοτερα μοντελα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nikolas7_7 είπε

Μάλλον δε διάβασες τι έγγραψα. 

Φίλε μου το να έχω την επιλογή να το κάνω όμως το 2020 είναι αυτονόητο, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για αστείο κόστος.. Απλά είναι ένας τρόπος εκβιασμου να πας σε πολύ πιο ακριβή έκδοση χωρίς κόστος για αυτούς..

Από εκεί και πέρα δεν έχω σκοπό να χάσω το κινητό μου, μόνο αν σπάσει. Προσέχω αρκετά και δε ζω Αθήνα που εκεί αυξάνει ο κίνδυνος. Στην επαρχία το ξεχνάς έξω και στο φέρνουν σπίτι.. Παρόλα αυτά  τα δεδομένα μου τα έχω και αλλού. 

Έχω φωτογραφίες και βίντεο  με την οικογένεια μου και τους φίλους μου από διάφορες στιγμές, γιορτές, δραστηριότητες κτλ πχ μια κατάδυση σε ναυάγιο, μια ανάβαση σε μια κορυφή βουνού, μια εκδρομή κτλ. Όσο για τον γάμο μου, ναι τον είχα για 2 χρόνια γιατί άρεσε στην κόρη μου να τον βλέπει, έβλεπε τον μπαμπά και τη μαμά και της άρεσε πολύ, από pepa καλύτερο αυτό σε περιπτώσεις που ήθελα να την απασχολησω. 

Και προφανώς δεν έχω όλη τη ζωή μου, κρατάω high lights από όσα βγάζω και αξίζει.. 

Στην τελική προτιμάτε να μην έχετε την επιλογή ?? Τόσο πολύ ο φανατισμος με το μήλο ?

Την επιλογή να τα αποθηκεύεις στο κινητό βεβαίως και μπορείς να την εχεις, δεν σχολίασα κάτι για αυτο, είπα όμως ότι δεν το προτιμουν όλοι να τα αποθηκεύουν και να αφήνουν στο κινητό μόνιμα τις φωτογραφίες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dmspolys είπε

Τα πράγματα είναι απλά όποιος γουστάρει το αγοράζει όποιος δε γουστάρει δεν το παίρνει τώρα τα 64 Gbyte παιδιά είναι πάρα πολύ λίγα όταν τραβάς ένα βίντεο 20 λεπτά και είναι οχτώ γίγα το ένα βίντεο είμαστε 2021 64  γίγα σε κινητά των 1200 € είναι ότι πιο κλέψιμο υπάρχει μη λέμε χαζομάρες από κει και μετά

ή θα πεις τα 64 κάνουν 650 ή θα πεις τα 128 με 1200...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Dmspolys είπε

είμαστε 2021 64  γίγα σε κινητά των 1200 € είναι ότι πιο κλέψιμο υπάρχει

... έλεος λίγο όμως με την παραμόρφωση της πραγματικότητας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 64 είναι λίγα το 2020 και αν τα 128 είχαν λίγα χρήματα παραπάνω κανείς δεν θα έλεγε τίποτα. Όταν μια Samsung 256gb evo 3 κάνει 35 ευρω εδώ και 4 χρόνια είναι κρίμα να σκας 100 ευρώ για 64gb. Αν τα 64 έκαναν 650 ευρώ τα 128 680 και τα 256 700 ευρώ κανείς δεν θα έλεγε τίποτα ας υπήρχαν και 32 με 630.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τα 64 είναι λίγα το 2020 και αν τα 128 είχαν λίγα χρήματα παραπάνω κανείς δεν θα έλεγε τίποτα. Όταν μια Samsung 256gb evo 3 κάνει 35 ευρω εδώ και 4 χρόνια είναι κρίμα να σκας 100 ευρώ για 64gb. Αν τα 64 έκαναν 650 ευρώ τα 128 680 και τα 256 700 ευρώ κανείς δεν θα έλεγε τίποτα ας υπήρχαν και 32 με 630.

Από τις τιμές που βγήκαν ως φήμες η διαφορά μεταξύ 64 και 128 θα είναι 50$... εκατό που λες είναι μεταξύ των εκδόσεων των 128 & 256 gb...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγεται πως το 12 pro σε σχέση με το 12 pro max θα έχει αρκετές διαφορές (υπέρ του Pro max εννοείται),όχι όπως το 11 pro με το 11 pro Max που η ουσιαστική διαφορά ήταν η μπαταρία.Το έχει ακούσει και κάποιος άλλος ,έτσι για την επιβεβαίωση;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, AtiX είπε

Από τις τιμές που βγήκαν ως φήμες η διαφορά μεταξύ 64 και 128 θα είναι 50$... εκατό που λες είναι μεταξύ των εκδόσεων των 128 & 256 gb...

Το iPhone 11 πάντως το 64 έχει 640 και 710 έχει το 128. 70 ευρώ είναι πάρα πολλά για 64gb όταν κοστίζουν 3 4 ευρώ. Και το 256 πάει στα 850 και πάνω. 200 ευρώ δηλαδή πάνω από το 64. Όταν μια 256αρα κάρτα Samsung evo 3 την πήρα 34 ευρώ πριν 4 χρόνια και πάει μπάλα. Στο cloud έχω 30000 φωτογραφίες και η 256αρα είναι γεμάτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το iPhone 11 πάντως το 64 έχει 640 και 710 έχει το 128. 70 ευρώ είναι πάρα πολλά για 64gb όταν κοστίζουν 3 4 ευρώ. Και το 256 πάει στα 850 και πάνω. 200 ευρώ δηλαδή πάνω από το 64. Όταν μια 256αρα κάρτα Samsung evo 3 την πήρα 34 ευρώ πριν 4 χρόνια και πάει μπάλα. Στο cloud έχω 30000 φωτογραφίες και η 256αρα είναι γεμάτη. 

Για να έχεις μια πιο καλή εικόνα και για να μην μπερδευόμαστε με ΦΠΑ, κέρδος και διαθεσιμότητα οι τιμές λογικά θα είναι 64GB – 649$, 128GB – 699$ και 256GB – 799$, για το εισαγωγικό μοντέλο και η διαφορά μεταξύ τους μου φαίνεται φυσιολογική... 

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, AtiX είπε

Από τις τιμές που βγήκαν ως φήμες η διαφορά μεταξύ 64 και 128 θα είναι 50$... εκατό που λες είναι μεταξύ των εκδόσεων των 128 & 256 gb...

Εντομεταξυ το iphone φοραει nvme χωροη,καμια απολυτως σχεση με τις ταχυτητες των microSD.

Επισης η επισημη τιμη της Samsung 256gb microSD πριν 4χρονια που βγηκε στην αγορα απο την ιδια την Samsung ηταν τα 250δολλαρια

https://news.samsung.com/global/samsung-electronics-introduces-the-evo-plus-256gb-microsd-card-with-the-highest-capacity-in-its-class#:~:text=Samsung will offer the EVO,(Manufacturer's suggested retail price).

Κατσε να δουμε τι αλλο θα διαβασουμε .

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά το ποιο όμορφο iPhone μετά από πολλά χρόνια, θυμίζει την σχεδιαστική επανάσταση του 4 και 5 που έσπασε ταμία πέρα από την σταθερότητα και την ποιότητα κατασκευής με premium υλικά για την εποχή εκείνη.

Πιστεύω ότι θα βγει και σε Prodact Red το Pro καθότι δεν έχει σχέση με την χρωματική παλέτα το χρώμα αλλά είναι σκοπός που έχει να κάνει καθαρά με την υποστήριξη της Apple κατά του AIDS οπότε το Prodact Red δεν είναι απλά ένα χρώμα αλλά σκοπός τόσο αποδοτικός που βγήκε και στο καινούργιο Apple Watch Series 6 RED Product.

Επίσης πιστεύω ότι θα υπάρχει και η έκδοση 1ΤΒ για να μην τσακώνονται στο Insomnia !!!

Θα έχει και πολλά άλλα καλούδια  όπως 3D finger biometric sensor κάτω από την οθόνη και biometric 3D Face ID, 5G,  Reverse Charging, Απαραβίαστο για την Apple Ultra-Wideband Apple-NXP Car Key που θα χρησιμοποιείται μελλοντικά και για τραπεζικές συναλλαγές ATMs κλπ, επίσης έχει εξελίξει το 3D Frame Spherical Cavities για το iPhone Pro που αρχικά σχεδίασε για τα Mac Pro's και Pro Display XDR και έχει να κάνει καθαρά με την ψύξη και όχι τόσο με την εμφάνιση (Για όσους το λέγανε τρίφτη) , η Apple έχει κατοχυρώσει αυτόν τον σχεδιασμό γιατί καταφέρνει μεγαλύτερη αποβολή θερμοκρασίας από οποιονδήποτε άλλο παθητικό σχεδιασμό ψύξης στο ίδιο μέταλλο.

Επίσης δυο θήκες για το Pro θα κάνουν αίσθηση, η μια Folio με TouchPad και μια που θα γίνετε βάση με πληκτρολόγιο !

Επεξ/σία από Billi the Kid
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι ο μόνος που σχεδιαστικά πιστεύω ότι θα είναι χειρότερα από το XR μου (και όλη τη σειρά XS, 11 , κλπ); Και σκέφτομαι να δώσω στη σύζυγο το XR (που έχει ένα πολύ παλιο και να πάρω το πιο φτηνό 6.1, minimum χωρητικότητα minimum χαρακτηριστικά...)

Επεξ/σία από vasim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πολλά GB είναι για τους περισσότερους ότι για τους Cafe Racer τύπους που παίρνουν ένα GS 1250 Advendure των 25.000 για να πάνε από το σπίτι στην καφετερία για να κάνουν λεζάντα, στις κορασίδες και η μηχανή - εργαλείο κλαίει τις δυνατότητες της !

Ελάχιστε είναι αυτοί που θα την πάνε στο στοιχείο της και θα ανακαλύψουν τις δυνατότητες της, ακριβώς αυτό συμβαίνει και με τα iPhone, ελάχιστοι είναι αυτοί που θα χρειαστούν τα 256 GB η τα 512 GB και τον A14 Bionic.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...