Προς το περιεχόμενο

Η Google αναμένει μόλις 800.000 πωλήσεις για το Pixel 5 έως το τέλος του χρόνου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, barman_ είπε

Ξέρω και ξέρεις φαντάζομαι ότι έχει εγκαταλείψει πολλά πρότζεκτ. Ένα από αυτά ήταν η σειρά νεξους, σωστά? Η οποία περιλάμβανε κινητά, ταμπλετ Android box και άλλα. 

Μετά βαρέθηκε και έφτιαξε τη σειρά πιξελ, διπλασίασε τις τιμές και στη ναυαρχίδα της το 2020 έβαλε χαρακτηριστικά midrange. Δεν θέλω να παρεξηγηθώ, μαρεσει πολύ η σειρά pixel ωστόσο την θεωρώ υπερτιμημένη και δεν μου αρέσει να μου ζητάνε 700 ευρώ για μέτρια specs. 

Δεν διαφωνώ σε κάποια από αυτά που λες αλλά η σειρά nexus έκανε τον κύκλο της και τελείωσε.οπως εξάλλου και σε πολλές εταιρίες κάνουν τον κύκλο τους και τελειώνουν κάποιες σειρές.οσο αφορά τώρα το midrange κομμάτι του pixel μόνο όμως στο soc το προτιμώ γιατί άμα έβαζε 865 το κινητό θα έκανε 1000αρικο όπως εξάλλου όλες οι "ναυαρχιδιες" από την Κίνα.μην παρεξηγηθω έχω ακόμα το mi mix 3 μου και είμαι καταευχαριστημενος αλλά μια αναβάθμιση android σε high-end κινητο.προσωπικα προτιμώ ένα midrange soc, που αντικειμενικά δεν θα καταλάβω ΠΟΤΕ  διάφορα από ένα high-end soc, και τα υπόλοιπα να είναι κορυφαία μαζί φυσικά με την σχετικά καλή τιμή για αυτά που προσφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

Γνωρίζεις εάν παραδίδει Ελλάδα , γενικότερα , όχι με την προσφορά ? 

 

Πρέπει να είσαι κάτοικος μιας απο τις χώρες που αναφέρονται εδώ https://support.google.com/product-documentation/answer/10070211?p=bose_promotion&hl=en-GB

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, barman_ είπε

Ξέρω και ξέρεις φαντάζομαι ότι έχει εγκαταλείψει πολλά πρότζεκτ. Ένα από αυτά ήταν η σειρά νεξους, σωστά? Η οποία περιλάμβανε κινητά, ταμπλετ Android box και άλλα. 

Μετά βαρέθηκε και έφτιαξε τη σειρά πιξελ, διπλασίασε τις τιμές και στη ναυαρχίδα της το 2020 έβαλε χαρακτηριστικά midrange. Δεν θέλω να παρεξηγηθώ, μαρεσει πολύ η σειρά pixel ωστόσο την θεωρώ υπερτιμημένη και δεν μου αρέσει να μου ζητάνε 700 ευρώ για μέτρια specs. 

Είναι στο δρόμο της Apple. Δε πουλάει specs, πουλάει user experience. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

600 pre order απο γερμανικό κατάστημα και άκλαυτα σε αγγελία τα bose δώρο , μου βγαίνει στο 450άρι. Το λές και value. Αλλά ναι στα 700 αρχική ελλάδας θα το σκεφτόμουν περισσότερο και λογικά θα το έλουζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, barman_ είπε

Εσύ αντιλαμβάνεσαι πως κινείται η αγορά? Ότι οι αλλού πουλάνε κάποια εκατομμύρια κάθε μήνα? 

Δε νομίζω ότι η Google θέλει να δώσει συνέχεια στη σειρά πιξελ. Κάτι άλλο θα δούμε η θα σταματήσει. Μακάρι φυσικά να με διαψεύσει αλλά αυτές οι κινήσεις αυτό δείχνουν. 

Μπορείς να μας βγεις έστω ένα link που να γράφουν αυτά που λες;

Και δεν ζητάω ο έρμος επίσημες ανακοινώσεις, έστω ένα leak που να γράφει κάποιος ότι το σκέφτονται.

Γιατί το μόνο που βρίσκω ψάχνοντας είναι leaks για το 5a, το 6 και το 6 foldable.

Κάπου πρέπει να στέκουν αυτά που γράφουμε, δεν μπορεί να στηριζόμαστε μόνο στους ευσεβείς μας πόθους ή σε δικές μας ερμηνείες των κινήσεων τους.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, hakunamatata είπε

 

αυτο το deal πρεπει να ισχυε για 10 συσκευες. Δεν υπαρχει πουθενα αυτη η τιμη, ή αυτο το πακετο

υπάρχει στο official της google για Γερμανία, Αγγλία , Ιρλανδία και Ισπανία αλλά και απο πολλές αλυσίδες που συνεργάζονται για την συγκεκριμένη προσφορά. Τo claim ξεκινάει 13 οκτωβρίου και είναι όντως "while stocks last" αλλά σίγουρα δεν νομίζω να γινόταν τόσος ντόρος για 10 συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, stial said:

600 pre order απο γερμανικό κατάστημα και άκλαυτα σε αγγελία τα bose δώρο , μου βγαίνει στο 450άρι. Το λές και value. Αλλά ναι στα 700 αρχική ελλάδας θα το σκεφτόμουν περισσότερο και λογικά θα το έλουζα.

Πρώτον είναι 615 συν τα μεταφορικά και μεσάζοντα για να έρθει Ελλάδα 

Δεύτερον αν βρεις αγοραστή και είσαι τυχερός οκ, εκτός αν το θέλεις για δώρο. Αλλά ποτέ δεν πρέπει να υπολογίζουμε σε αυτό για να δικαιολογησουμε/αγοράσουμε κάτι 

3 hours ago, Ukforthemoment said:

Μην αγοράσεις,δεν είναι υποχρεωτικό.

Δεν σκόπευα. Τη γνώμη μου λέω για υπερτιμημένα τηλέφωνα. Αν όλοι σας είστε εντάξει με τις τιμές που έχουν ανέβει στον Θεό, πάω πάσο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από πρόγραμμα στην Αγγλία με one plus nord έφαγα την ξενερα της ζωής μου όταν η συσκευή μου έκανε μόνη της factory reset και μου έσβησε τα πάντα. Έφυγε πίσω ευτυχώς λόγο 14 ημερών υπαναχωρησης και άλλαξα εταιρία με κινητό το Pixel 4a (όχι το 5G). Το περιμένω τις επόμενες μέρες. Από την στιγμή που στην Ευρώπη μόνο στην Αγγλία μπορείς να το πάρεις τότε δεν χρειάζεται να έχουν απαιτήσεις σε πωλήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, barman_ είπε

Πρώτον είναι 615 συν τα μεταφορικά και μεσάζοντα για να έρθει Ελλάδα 

Δεύτερον αν βρεις αγοραστή και είσαι τυχερός οκ, εκτός αν το θέλεις για δώρο. Αλλά ποτέ δεν πρέπει να υπολογίζουμε σε αυτό για να δικαιολογησουμε/αγοράσουμε κάτι 

606 απο το official και έχω όντως την ευκολία να παραλάβει κάποιος για εμένα εκεί. Εσύ μπορεί να μην θες να υπολογίζεις σε αυτό, εγώ που θα μου βγει 450 το σύνολο μια χαρά το δικαιολογώ έτσι και γουστάρω μόνος μου! Όσο απο αγοραστές, με τέτοιες τούμπανες αξιολογήσεις που έχω σου βάζω και στοίχημα ότι θα φύγουν στο 3ήμερο. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, barman_ είπε

 

Δεν σκόπευα. Τη γνώμη μου λέω για υπερτιμημένα τηλέφωνα. Αν όλοι σας είστε εντάξει με τις τιμές που έχουν ανέβει στον Θεό, πάω πάσο. 

Με αυτά που έγραφες νόμιζα ότι σου έχουν βαλει το πιστόλι στον κρόταφο για να το αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Finn είπε

Είναι στο δρόμο της Apple. Δε πουλάει specs, πουλάει user experience. 

Μάλλον στον παράδρομο της Apple γιατί αυτή πουλάει ΚΑΙ εκατομμύρια συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgosaero είπε

Μάλλον στον παράδρομο της Apple γιατί αυτή πουλάει ΚΑΙ εκατομμύρια συσκευές.

Συγκρίνεις την Apple με την Google στο mobile κομμάτι; Η σειρά pixel είναι σχετικά καινούρια ενώ το πρώτο iPhone έχει σχεδόν 14 χρόνια που παρουσιάστηκε. 

Και μη μου πεις για τη σειρά nexus η οποία είχε ως target group τους android developers. 

 

P. S Δεν είχα ποτέ pixel ούτε iphone. Είναι το πρώτο pixel που θα έχω γιατι θα μου δώσει ότι ακριβώς θέλω. Μαζεμένο κινητό, ελαφρύ, με ωραία οθόνη, καλό κάμερα experience, πολύ καλή μπαταρία απ ότι λένε τα πρώτα reviews και εγγυημένα updates για μια 3ετια. Τα bose που δίνουν δώρο είναι το κερασάκι στην τούρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/10/2020 στις 9:30 ΜΜ, stial είπε

606 απο το official και έχω όντως την ευκολία να παραλάβει κάποιος για εμένα εκεί. Εσύ μπορεί να μην θες να υπολογίζεις σε αυτό, εγώ που θα μου βγει 450 το σύνολο μια χαρά το δικαιολογώ έτσι και γουστάρω μόνος μου! Όσο απο αγοραστές, με τέτοιες τούμπανες αξιολογήσεις που έχω σου βάζω και στοίχημα ότι θα φύγουν στο 3ήμερο. 😉

 

Ρε φίλε σορρυ κιόλας αλλά για να πάρεις εσύ κινητό θες:

α)να μπεις με vpn στη google να κάνεις παραγγελία

β)να βάλεις διεύθυνση παράδοσης Γερμανία και να καβατζωσεις το Γερμανό φιλο/συγγενή

γ)να βάλεις την καβατζα να σου στείλει το πακέτο, με ότι αυτό συνεπάγεται σε αναμονη και ρίσκο μεταφοράς

δ)να παρεις τα ακουστικά που πλέον είναι ξεπερασμένα και να ψάχνεις να κάνεις τον μεσάζοντα για να πουλησεις

ε)με τον αστρολογικό χάρτη τι γίνεται; Πρέπει να είναι κάποιοι πλανήτες ευθυγραμμισμένοι;

 

Και όλα αυτα αφού θα έχεις σκάσει 650 σχεδόν ευροπουλα για μια συσκευή που έχει βουτήξει όλο το ίντερνετ παγκοσμίως ότι ναι μεν καλό αλλά υπερτιμημενο. Και κάτι βασικό, τα στατιστικά αξιοπιστίας των πιξελ δεν είναι και κορυφη. Πραγματικά είναι να απορεί ώρες ώρες. Η εναλλακτικά εξηγείται κάπως έτσι πως βγαίνουν στην χώρα αυτή οι κυβερνήσεις που βγαίνουν.

Προσωπικά το γλυκοκοιταω το πίξελ αλλά όχι και έτσι, είπαμε. 

 

 

 

Επεξ/σία από hakunamatata
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, hakunamatata είπε

Ρε φίλε σορρυ κιόλας αλλά για να πάρεις εσύ κινητό θες:

α)να μπεις με vpn στη google να κάνεις παραγγελία

β)να βάλεις διεύθυνση παράδοσης Γερμανία και να καβατζωσεις το Γερμανό φιλο/συγγενή

γ)να βάλεις την καβατζα να σου στείλει το πακέτο, με ότι αυτό συνεπάγεται σε αναμονη και ρίσκο μεταφοράς

δ)να παρεις τα ακουστικά που πλέον είναι ξεπερασμένα και να ψάχνεις να κάνεις τον μεσάζοντα για να πουλησεις

ε)με τον αστρολογικό χάρτη τι γίνεται; Πρέπει να είναι κάποιοι πλανήτες ευθυγραμμισμένοι;

Και όλα αυτα αφού θα έχεις σκάσει 650 σχεδόν ευροπουλα για μια συσκευή που έχει βουτήξει όλο το ίντερνετ παγκοσμίως ότι ναι μεν καλό αλλά υπερτιμημενο. Και κάτι βασικό, τα στατιστικά αξιοπιστίας των πιξελ δεν είναι και κορυφη. Πραγματικά είναι να απορεί ώρες ώρες. Η εναλλακτικά εξηγείται κάπως έτσι πως βγαίνουν στην χώρα αυτή οι κυβερνήσεις που βγαίνουν.

Προσωπικά το γλυκοκοιταω το πίξελ αλλά όχι και έτσι, είπαμε. 

ξέχασες το "μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος"... πιο γραφικός και απο κάρτα γραφικών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...