Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia καθυστερεί την κυκλοφορία της RTX 3070


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τις στέλνουν με τροφοδοτικό μαζί;

Τωρα ή θα πέσουν στην τιμή τα τροφοδοτικά επειδή θα υπάρχει ζήτηση ή το αντίθετο γιατί θα είναι και απαραίτητα (τα μεγάλα κυβισμού)

Επεξ/σία από nikoselpida
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αναρωτιέμαι με όλες αυτές τις εξελίξεις πραγματικά. Κυρίως αναρωτιέμαι η σειρά 4000 από τι υλικά θα είναι φτιαγμένη για να μην καταναλώνει τόσο πολύ και να μην ανεβάζει τόσο θερμοκρασίες και φυσικά για να είναι γρηγορότερη από την 3000.... Έστω και αν αργήσει. Θα πέσουν και άλλο τα νανόμετρα? Θα έχει κάποια σπέσιαλ τρόπο ψύξης? Ο νόμος του Μουρ αναρωτιέμαι ισχύει και στις κάρτες γραφικών?

Κανείς δεν αναρωτιέται γιατί έβγαλε αυτές τις κάρτες τώρα και τόσο γρήγορες και δεν τις έβγαζε απλά γρηγορότερες? Ανταγωνισμός? Μήπως φοβάται τι θα βγάλει η κόκκινη ? Κάποιο είδος στοιχήματος? Τι να πω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

απο λενε  τα "leaks" θα βγει στα 400$ ( Ελλαδα 450-500€ ) με επιδοσεις 2080s-ti

Αν βγει 3060ti στα 399$ τότε βάλε 100€ πάνω από όσο λες και είσαι οκ για την τιμή Ελλάδας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, non-serviam είπε

Η NVIDIA καθυστερεί τις κάρτες για μετά την παρουσίαση της AMD γιατί, όπως έχει κάνει στο παρελθόν και η Intel, δεν θέλει να μπορεί να έχει συγκριτικά γραφήματα η AMD στην παρουσίασή της.

Γιατί αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, playfsx είπε

Γιατί αυτό ?

Λογικά λόγο υψηλού ανταγωνισμού, ίσως και καλύτερων προϊόντων της AMD. Σίγουρα πάντως θα θέσει ως ημερομηνία για το release των reviews στις 28/8, ώστε να τραβήξει την προσοχή από την παρουσίαση της AMD. Κόλπα PR... 🤮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

η την 3050 😛 

 

8 ώρες πριν, Vassilis_24 είπε

Ποιος νοιάζεται γι'αυτές;

Μιλήστε για τις 3060.

Κυρ Στεφανε βγαλε την 3080 και βαλε την 3050, ναι κυρστεφανε παει η σπουδαια δουλεια . Βγαλε και τις σοκαλατες για τα παιδια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Μια χαρά είμαι την Rx 570 😛

Για 1080p 60fps κρατάει πολύ καλά ακόμα και σήμερα. Η online games στα 100fps σε 1080p. Η 3070 είναι για 1440p 100fps στα βαριά παιχνίδια η 144fps στα online πάλι σε 1440p. Το 4k 60hz και πάνω θέλει 3070 για high ρυθμίσεις η 3080 για ultra. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Μια χαρά είμαι την Rx 570 😛

Έτσι. Νομίζω το κοινό που αγοράζει higher end καρτες είναι πάρα πολύ μικρό, εξού και οι υψηλές τιμές. Εγώ 35 χρόνια τώρα μόνο ένα άνθρωπο έχω συναντήσει  που να έχει αγοράσει κάρτα επιπέδου ΧΧ80. Οι υπόλοιποι από RTX 550 και κάτω. Α... και ένας-δύο με GTX 1660. Στην Αμερική που η 2080 στοιχίζει σε ισοδύναμο εισόδημα όσο μια 1660 εδώ, λογικό να τις πάρουν με το φαράσι....

Επεξ/σία από jimarass26
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...