Προς το περιεχόμενο

Nuk vs Desktop


tornado

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκεφτομαι εδω και καιρο για την επομενη αναβαθμιση υπολογιστη μιας και ο υπάρχων εχει γερασει και σιγα σιγα τα windows 7 θα αρχισουν να παραδιδουν πνευμα.

Γενικα θα επελεγα καποιο Desktop αλλα εδω και λιγες μερες στη δουλεια εχω ενα nuk i3 και οταν το ειδα στη γωνια, λεω ρε παιδια που ειναι ο υπολογιστης?

δεξια σου μου λενε... μεχρι να παρω πρεφα που ειναι τι, εφαγα κανα δυο λεπτα. 

Το μηχανακι δουλευε αψογα στο ιντερνετ μια 24αρα οθονη και σερφαρες ανετα.

Απο την μια εντυπωσιαστηκα απο τον ογκο και το ποσο ευκολα εκανες πραγματα απο την αλλη ειμαι ιδιαιτερα επιφυλακτικος για αυτα τα νεα μαραφετια.

Ο υπολογιστης που εχω, δουλευει ατελειωτες ωρες χρονια τωρα, προβλημα μηδεν, ποτε... σκυλι απιστευτο!

Ενας nuk λοιπον θα ηταν το ιδιο λειτουργικος?

Εχει υπερ η κατα? να μπω σε σκεψεις η κατι υπαρχει πισω απο την κουρτινα?

Θα επαιρνα πχ αυτον εδω

https://www.priveshop.gr/product/13004711/OLOKLHRWMENA-SYSTHMATA/STATHEROI-YPOLOGISTES/INTEL-NUC-NUC8I5BEK-BGA-1528-2-3-GHZ-I5-8259U-UCFF-MAYROS-MAYRO-?skr_prm=WyIwZjg3NDJkZC0zYmVhLTQ2ZDMtOGEwYi1hYzIxNjQ1MWE5ZjQiLDE2MDIwMDk5NjU3ODEseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα παρει παλια ενα μινι πισι το ειχα βαλει στην οθονη πισω αντι για βαση

χρονια επαιζε ιντερνετ κανενα προβλημα μονο ο δισκος ηταν μικρος και αργος αλλα μιλαω για 10 + χρονια πισω .

μπηκε ενας σσδ και συνεχισε να δουλευει σε εναν φιλο μου

η λογικη που το ειχα ηταν να κατεβαζω και να μην τρωει ρευμα .οποτε ιντερνετ download office ηταν αριστο και παραμενει .

αυτο που λες τωρα δεν το ξερω αλλα τα specs ειναι κλασεις ανωτερα απο αυτο που ειχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tornado είπε

σκεφτομαι εδω και καιρο για την επομενη αναβαθμιση υπολογιστη μιας και ο υπάρχων εχει γερασει και σιγα σιγα τα windows 7 θα αρχισουν να παραδιδουν πνευμα.

Γενικα θα επελεγα καποιο Desktop αλλα εδω και λιγες μερες στη δουλεια εχω ενα nuk i3 και οταν το ειδα στη γωνια, λεω ρε παιδια που ειναι ο υπολογιστης?

δεξια σου μου λενε... μεχρι να παρω πρεφα που ειναι τι, εφαγα κανα δυο λεπτα. 

Το μηχανακι δουλευε αψογα στο ιντερνετ μια 24αρα οθονη και σερφαρες ανετα.

Απο την μια εντυπωσιαστηκα απο τον ογκο και το ποσο ευκολα εκανες πραγματα απο την αλλη ειμαι ιδιαιτερα επιφυλακτικος για αυτα τα νεα μαραφετια.

Ο υπολογιστης που εχω, δουλευει ατελειωτες ωρες χρονια τωρα, προβλημα μηδεν, ποτε... σκυλι απιστευτο!

Ενας nuk λοιπον θα ηταν το ιδιο λειτουργικος?

Εχει υπερ η κατα? να μπω σε σκεψεις η κατι υπαρχει πισω απο την κουρτινα?

Θα επαιρνα πχ αυτον εδω

https://www.priveshop.gr/product/13004711/OLOKLHRWMENA-SYSTHMATA/STATHEROI-YPOLOGISTES/INTEL-NUC-NUC8I5BEK-BGA-1528-2-3-GHZ-I5-8259U-UCFF-MAYROS-MAYRO-?skr_prm=WyIwZjg3NDJkZC0zYmVhLTQ2ZDMtOGEwYi1hYzIxNjQ1MWE5ZjQiLDE2MDIwMDk5NjU3ODEseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Κατοχος του Asrock DeskMini A300  https://www.skroutz.gr/s/18644738/Asrock-DeskMini-A300.html εδώ και καιρό.

Mόνο καλά λόγια μπορώ να πω, και παίζει και κάνα παιχνιδάκι 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ να ξαναρωτησω αλλιως τοτε,

τι επιλογες υπαρχουν για ενα υπολογιστη στα 300 ευρω και σε αυτα τα μεγεθη?

το nuk η καποιο μινι pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, tornado είπε

οκ να ξαναρωτησω αλλιως τοτε,

τι επιλογες υπαρχουν για ενα υπολογιστη στα 300 ευρω και σε αυτα τα μεγεθη?

το nuk η καποιο μινι pc?

Αυτό που έβαλες χρειάζεται μνήμη και ssd, οπότε σίγουρα είσαι πάνω απο 300€ Just saying 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, tornado είπε

τελικα δεν καταλαβα ομως, αξιζει να περασεις σε τετοιο μηχανακλι αντι για Desktop?

Αυτο που κοιτας εχει πρακτικα cpu laptop.. Eιναι περισσοτερο συγκρισιμο με laptop παρα με desktop.. Αυτο βεβαια εχει να κανει με τη χρηση που το θες.. Αν αυτα που κανεις τωρα στο desktop σου θα μπορουσες να τα κανεις k σε ενα laptop τοτε μια χαρα θα εισαι.. Αν το θες κ για gaming φυσικα κ οχι δεν προτεινεται

Επεξ/σία από niko13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, tornado είπε

τελικα δεν καταλαβα ομως, αξιζει να περασεις σε τετοιο μηχανακλι αντι για Desktop?

Tι χρήση θα κάνεις ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Tι χρήση θα κάνεις ? 

gaming σε καμια περιπτωση.

50% χρηση ιντερνετ και τα υπολοιπα ειναι χρηση office, και το πιο βαρυ ειναι επεξεργασια βιντεο αλλα οχι συχνα, δηλαδη 2-3 φορες το χρονο οποτε

και να αργει δεν με ενοχλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...