Προς το περιεχόμενο

Αλφα BONUS εξαργύρωση με τους μισούς πόντους μονο δυο Τετάρτες


jimakos234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Giama είπε

280.000 ποντους αν τους εξαργυρωσεις σημερα στο φυσικο αεριο εχουν αξια περιπου 1.866 Ευρω. Αν εχεις φυσικο αεριο δηλαδη ειναι κριμα να τους εξαργυρωσεις σε ο,τιδηποτε αλλο, εκτος ισως απο αεροπορικα εισιτηρια.

Ναι αλλά πως να τους εξαργυρωσεις; Γενικά δεν έχω βρει κάποια επιλογή για προπληρωμη, maximum γίνεται εξαργυρωση 100 ευρώ ανά λογαριασμό κατά την πληρωμή του - κι αυτό αν κάποιος είναι τυχερός και οι λογαριασμοί του βγαίνουν μια απο αυτές τις δύο εβδομάδες. 

Αν υπάρχει και κάποια άλλη επιλογή για πίστωση που γνωρίζει κάποιος, ας μας πει κι εμάς τους υπόλοιπους! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

44 λεπτά πριν, geophi είπε

Έχει δωρεάν την υπηρεσία Alpha alerts που κανονικά έχει 6 ευρώ το χρόνο (εγώ την χρησιμοποιούσα πριν πάρω την Bonus γιατί είναι πολύ βολική). Κάθε φορά που κάνεις συναλλαγή σου έρχεται sms εκείνη τη στιγμή στο κινητό.

Επίσης έχει δύο ενδιαφέροντες υπηρεσίες, Πρόγραμμα προστασίας αγορών και διπλασιασμού εγγύησης και Πρόγραμμα Νομικής Προστασίας σε περίπτωση απάτης ή κακής εξυπηρέτησης από ηλεκτρονικά καταστήματα.

Γενικά κάνει απόσβεση τα 12 ευρώ συνδρομή τον χρόνο.

Το μόνο εκνευριστικό (όπως με όλες τις τράπεζες) είναι ότι μπορούν να αλλάξουν τους όρους ότι ώρα τους καπνίσει. Πχ ενώ στην αρχή έπαιρνες 1 πόντο για κάθε 1 ευρώ συναλλαγής με κατάστημα που δεν συνεργάζεται με την κάρτα,  το άλλαξαν και τώρα νομίζω παίρνεις 1 πόντο για κάθε 2 ευρώ.

Αυτό που λες ισχύει πλέον μόνο για τις χρεωστικές. Στις πιστωτικές η απόδοση των ποντων παραμένει ίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jimakos234 είπε

Ναι κανονικοτατα. Στο τελευταιο βημα μολις βαλεις την καρτα, θα εμφανισει την επιλογη με το αντιστοιχο ποσο και ποντους που εχεις για εξαργύρωση.

Πάμε στις 17 τώρα τοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, useasdf_4444 είπε

Αν υπάρχει και κάποια άλλη επιλογή για πίστωση που γνωρίζει κάποιος, ας μας πει κι εμάς τους υπόλοιπους! :)

Τους 'πουλάς' σε κάποιον από εδώ μέσα σε τιμή που βολεύει και τους 2.

Νομίζω μέσα από την εφαρμογή bonus σου δίνει τη δυνατότητα για μεταφορά πόντων σε άλλη κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το εκανα κ εγω τωρα στο φυσικο αεριο .. ειχα λογαριασμο 3.5 ε κ εβαλα 100 ευρω, αφαίρεσε 15000 πόντους αντί 30000. 

θεωρώ λογικά θα έρθει ο επόμενος πιστωτικος 96,5 ε - τα νεα πάγια, του πουστη χειμώνας έρχεται θα τα καψω

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, johnieXoX είπε

το πρόγραμμα bonus αξίζει μόνο αν έχεις προθεσμιακούς λογαριασμούς στην Alpha Bank.. εκεί μαζεύονται οι δεκάδες χιλιάδες πόντοι.. αλλιώς, αν περιμένει κανείς να μαζέψει σοβαρούς πόντους με τις αγορές.. φέξε μου και γλύστρασα..

Πήγα να απαντήσω "περασμένα (πολύ περασμένα) μεγαλεία φίλε, πλέον έχουν μίνιμουμ υποπενταπλασιαστει οι πόντοι", αλλά... 

9 ώρες πριν, johnieXoX είπε

ναι.. τώρα βλέπω πως έχει ξεφτυλίσει τις αποδόσεις των bonus..

παλιότερα, έκλεινα 50.000 € και έπαιρνα 21.300 bonus πόντους στο τρίμηνο..

τώρα 50.000 € στο τρίμηνο δίνουν 3.750 bonus πόντους.. 

ξεφτύλα

Το είδες και μόνος σου... Και από ότι βλέπω δεν έχεις καν μια "πλήρη" εικόνα του πόσο ήταν για να συγκρίνεις με το ποσό είναι... 

Τα 50.000,01€ που λες λοιπόν πριν 2,5-3 χρόνια (αν όχι πιο πρόσφατα) έδιναν σε προσφορά με +20% επιπλέον πόντους συνολικά σε 12 μήνες 122.400 πόντους! (και στο 3μηνο που λες 30.600, αρκετά πάνω από τους 21.300 που ανέφερες και παραπάνω από 8-πλασιοι σε σχέση με τους 3750!)

Αυτά για όποιον τα ειχε βέβαια... 

Εγώ είχα κλείσει και 5000€ για 3 μήνες με 3060 πόντους, αν τώρα θες 50.000€ για αυτά... Δεν αξίζει ούτε με σφαίρες πλέον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, sndev είπε

Το εκανα κ εγω τωρα στο φυσικο αεριο .. ειχα λογαριασμο 3.5 ε κ εβαλα 100 ευρω, αφαίρεσε 15000 πόντους αντί 30000. 

θεωρώ λογικά θα έρθει ο επόμενος πιστωτικος 96,5 ε - τα νεα πάγια, του πουστη χειμώνας έρχεται θα τα καψω

Αν πας να δεις το λογαριασμο σου θα δεις οτι ειναι μειον.. πολυ καλη περιπτωση. Ο καλυτερος τροπος να χαλασεις τους ποντους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, loofas είπε

γενικα αξιζει η alpha bonus? γιατι εχει και 12 ευρω συνδρομη.

12 πήγε? Εγώ το είχα δύο χρόνια χρεώθηκα 20 ευρώ, οι πόντοι αντί να αυξάνονταν μειώνονταν και πήγα και το έκοψα το Bonus. Ξαναέβαλα μπροστά την Πειραιώς και τουλάχιστον με τα yellows δεν πληρώνω την ετήσια κάρτα καυσαερίων. Για βασικά έχω την Εθνική και κάνω που και που εξαργύρωση. Για μένα απάτη μεγάλη με την χρέωση του Bonus...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, eko13 είπε

12 πήγε? Εγώ το είχα δύο χρόνια χρεώθηκα 20 ευρώ, οι πόντοι αντί να αυξάνονταν μειώνονταν και πήγα και το έκοψα το Bonus. Ξαναέβαλα μπροστά την Πειραιώς και τουλάχιστον με τα yellows δεν πληρώνω την ετήσια κάρτα καυσαερίων. Για βασικά έχω την Εθνική και κάνω που και που εξαργύρωση. Για μένα απάτη μεγάλη με την χρέωση του Bonus...

Ναι αλλα, εγω δεν εχω πληρωσει ποτε για την καρτα παγιο. Επισης αν κανεις προθεσμιακη με την bonus ποντους σου το χαριζουν το παγιο. Γενικα αν εχεις vodafone φυσικο αεριο συμφερει πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι επειδή έχω και εγώ alpha τράπεζα τα bonus που σου δίνει και οι προσφορές δεν είναι πολύ λιγότερες συγκριτικά με τον ανταγωνισμό ή όχι ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρυ για το offtopic, αλλά το καλύτερο σε αναλογία πρόγραμμα επιστροφής είναι η κάρτα της eurobank αλλά συγκεκριμένα για το Masouti, αρκεί βέβαια να έχεις κοντά και να σε εξυπηρετεί.

Για να τη βγάλεις σε πληρώνουν (όταν την έβγαλα μου έδωσαν 40, τώρα νομίζω είναι 20). Έχεις 4% σε ότι συναλλαγή κάνεις από supermarket της αλυσίδας και 1% σε οποιαδήποτε άλλη αγορά. Η συνδρομή είναι δωρεάν κάθε χρόνο αρκεί να έχεις κίνηση της κάρτας πάνω από ένα ποσό

Το κακό είναι ότι μπορείς να το εξαργυρώσεις μόνο σε  supermarket Μασούτη.

Το πρόγραμμα της Alpha δίνει ελάχιστα για αγορές εκτός των μεγάλων συνεργατών, ενώ η κανονική Επιστροφή της Eurobank όπως και τα Yellows δεν δίνουν τπτ αν δεν συμμετέχει στο πρόγραμμα ο έμπορος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, gbras είπε

Αν πας να δεις το λογαριασμο σου θα δεις οτι ειναι μειον.. πολυ καλη περιπτωση. Ο καλυτερος τροπος να χαλασεις τους ποντους.

offtopic

έχεις δικιο είναι ο δεύτερος μόλις λογαριασμος μου στο φυσικο αεριο και δεν το γνώριζα ότι το βλέπεις κ online απίστευτο

την αλλη τέταρτη θα το ξανακανω με άλλο ένα κατοσταρικο κ βγήκε  η θέρμανση για φέτος.

οντος για οσους ειναι φυσικο αεριο αυτο με τους μισους ποντους ειναι το πιο vfm deal της προσφοράς οσον αφορά της καθημερινές ανάγκες. 

το επομενο ειναι στα fridays οπου με 2000 πόντους παίρνεις 20 ε κουπονι. δλδ αν το συγκρινεις με φυσικο αεριο που ηταν 15000 = 100 ε , στα fridays είναι 10000 πόντοι = 100 ε  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, loofas είπε

γενικα αξιζει η alpha bonus? γιατι εχει και 12 ευρω συνδρομη.

Σε όποια τράπεζα έχω ζητήσει εσκεμμένα να κόψω την κάρτα λόγω ετήσιας συνδρομής, επι τόπου "στη χαρίζουν" για πάντα.

Πειραιώς Mastercard (Yellows ---> Σκλαβενίτης/Shell)

Eurobank Visa classic (€πιστροφή --> ΕΚΟ (3%)

Αlpha Bonus Visa (Bonus --> BP/Hondos Center)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...