Προς το περιεχόμενο

Αλφα BONUS εξαργύρωση με τους μισούς πόντους μονο δυο Τετάρτες


jimakos234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, geodimis είπε

Σε όποια τράπεζα έχω ζητήσει εσκεμμένα να κόψω την κάρτα λόγω ετήσιας συνδρομής, επι τόπου "στη χαρίζουν" για πάντα.

Πειραιώς Mastercard (Yellows ---> Σκλαβενίτης/Shell)

Eurobank Visa classic (€πιστροφή --> ΕΚΟ (3%)

Αlpha Bonus Visa (Bonus --> BP/Hondos Center)

Affinity MasterCard

2.5/% παντού.

Όποιος έχει να μου πουλήσει 10000 πόντους ,να στείλει μήνυμα.

Επεξ/σία από ozzo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν δεν είχε χρέωση δεν θα έλεγα τίποτα αλλά είναι εξωφρενικό να έχεις ενώ ο ανταγωνισμός δεν έχει. Πιθανότατα να υπάρχουν συνδυασμοί που να συμφέρουν και καλά κάνουν οσοι τις εφαρμόζουν. Γενικά πάντως δεν έχω βρει κάποια σούπερ ουά προσφορά που να με παρακινήσει να χρησιμοποιώ μόνο αυτήν την κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, sndev είπε

το επομενο ειναι στα fridays οπου με 2000 πόντους παίρνεις 20 ε κουπονι. δλδ αν το συγκρινεις με φυσικο αεριο που ηταν 15000 = 100 ε , στα fridays είναι 10000 πόντοι = 100 ε  

Προσεξε τα ψιλα γραμματα στα Friday's, θυμαμαι οτι το ειχα τσεκαρει πριν (αρκετα) χρονια και για καποιο λογο δεν αξιζε, αλλα δεν θυμαμαι ακριβως. Νομιζω τοτε τουλαχιστον δεν μπορουσες να το χρησιμοποιησεις στα ειδικα φθηνοτερα μενου που ειχε και επρεπε να παραγγειλεις απο τον τοτε πανακριβο καταλογο για να το χρησιμοποιησεις, κατι τετοιο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο οριο στους ποντους που μπορεις να εξαργυρωσεις ανα προιον (π.χ. ποσοστο ανα τιμη). Εχω μαζευψει καποιους ποντους και σκεφτομαι να τους εξαργυρωσω την επομενη Τεταρτη.. αλλα δεν ξερω αν πχ. μπορω να αγορασω εξολοκληρου ενα προιον απο Κωτσοβολο μονο με ποντους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, mats_ είπε

Μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο οριο στους ποντους που μπορεις να εξαργυρωσεις ανα προιον (π.χ. ποσοστο ανα τιμη). Εχω μαζευψει καποιους ποντους και σκεφτομαι να τους εξαργυρωσω την επομενη Τεταρτη.. αλλα δεν ξερω αν πχ. μπορω να αγορασω εξολοκληρου ενα προιον απο Κωτσοβολο μονο με ποντους

Μέγιστη εξαργύρωση 3600€, ελάχιστη χρέωση 0,01€. 

SmartSelect_20201008-121125_Chrome.jpg

Επεξ/σία από dim_plo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς φτιάνει να ξεπεράσει το ποσο στο σύνολο .. πως να στο πω , κατι κανει 100 ε κ εξαργυρώνεις χ πόντους για ολο αυτο το ποσο των 100 ε, αλλα επειδη το κάνεις με καρτα πρέπει να χρεωθεί ένα ποσό στη καρτα έστω κ 10 λεπτα. οπότε παρε κατι ακόμα να ξεπερνάει το ποσό κατά 1 ευρώ πχ

προσέξτε τωρα.. απο το ιντερνετ έχουν κανει πουστια και μπορείς κ εξαργυρώνεις μαξ μέχρι ενα ποσο πχ 180 000 =360 ε πόντους αν όμως πας σε κατάστημα εξαργυρώνεις εως 3600 ευρώ, εχω αγορασει ετσι tv απο 1500 ε 750 εξαργυρώνοντας πόντους ενω online μπορούσα να εξαργυρώσω εως 360 ε αν θυμάμαι καλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aπό τις καλές εξαργυρώσεις που εχω δεί είναι και αυτή  https://www.alpha.gr/el/idiotes/bonus/sunergates/vardavas που Τετάρτη ουσιαστικά με 25000 πόντους παίρνεις γυαλί ηλίου ή οράσεως με -130€. Και αν κάποιος δε θέλει κάτι άμεσα gift card από κωτσόβολο για μελλοντική αγορά https://www.kotsovolos.gr/support360/gift4u/169707-gift-card-αξίας-50-ευρώ

Δυστυχώς μετά τη μετατροπή σε μίλια και εξαργυρωση στην aegean καμία άλλη δε συμφέρει σε κανονική Τετάρτη. Αλλά ταξίδια αναμένεται να αργήσουν και πάλι οπότε...

Επεξ/σία από pan82
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, geodimis είπε

Αlpha Bonus Visa (Bonus --> BP/Hondos Center)

Να συμπληρώσω για την Alpha Bonus οτι με εξαργύρωση 1500 πόντων τον μήνα έχεις έκπτωση 7€ στον λογαριασμό του σταθερού και internet (Vodafone) στην κατοικία σου και με εξαργύρωση 2000 πόντων έκπτωση άλλα 7€ στον μηνιαίο λογαριασμό του κινητού σου (Vodafone).

 

Επεξ/σία από velissarios1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, velissarios1 είπε

Να συμπληρώσω για την Alpha Bonus οτι με εξαργύρωση 1500 πόντων τον μήνα έχεις έκπτωση 7€ στον λογαριασμό του σταθερού και internet (Vodafone) στην κατοικία σου και με εξαργύρωση 2000 πόντων έκπτωση άλλα 7€ στον μηνιαίο λογαριασμό του κινητού σου (Vodafone).

Χρόνια πριν υπήρχε η συγκεκριμένη προσφορά εδώ και κανά χρόνο έχει τροποποιηθεί και δίνει σαν τους άλλους https://www.alpha.gr/el/idiotes/bonus/megaloi-sunergates/vodafone

 

voda.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, velissarios1 είπε

Να συμπληρώσω για την Alpha Bonus οτι με εξαργύρωση 1500 πόντων τον μήνα έχεις έκπτωση 7€ στον λογαριασμό του σταθερού και internet (Vodafone) στην κατοικία σου και με εξαργύρωση 2000 πόντων έκπτωση άλλα 7€ στον μηνιαίο λογαριασμό του κινητού σου (Vodafone).

Στα σταθερά συνεχίζει να ισχύει ακόμα και σήμερα το 1500 πόντοι = 7 Ευρώ στον λογαριασμό. (Χρήση μόνο μία φορά ανά λογαριασμό)

Στα κινητά ισχύει το πινακάκι που παραθέτει ο pan82. (Χρήση όσες φορές θέλεις)

Το έχουμε ξανασυζητήσει αυτό και σε παλαιότερα θέματα σχετικά με bonus ποντους.

39 λεπτά πριν, pan82 είπε

Δυστυχώς μετά τη μετατροπή σε μίλια και εξαργυρωση στην aegean καμία άλλη δε συμφέρει σε κανονική Τετάρτη.

Το αναφέρω απλά σε περίπτωση που κάποιος δεν το γνωρίζει: Η μετατροπή σε μίλια από τις αρχές του χρόνου είναι δυνατή μόνο για τους πόντους που έχουν αποκτηθεί με την Aegean Visa. Παλαιότερα μπορούσες να συγκεντρώνεις πόντους και από άλλες κάρτες bonus και μέσω μιας Aegean Visa να τους μετατρέπεις σε μίλια, πλέον δεν είναι εφικτό.

Αλλιώς πρέπει να κάνεις εξαργύρωση απευθείας bonus πόντων για να πάρεις αεροπορικά εισιτήρια, που όμως απαιτεί περισσότερους πόντους σε σχέση με την εξαργύρωση μιλίων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως και εμενα 1500 μου αφαιρει. Το πιο συμφερον πριν την προσφορα της τεταρτης. Στο κινητο εμενα δεν μου αφαιρει ποντους για καποιο λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Giama είπε

Στα σταθερά συνεχίζει να ισχύει ακόμα και σήμερα το 1500 πόντοι = 7 Ευρώ στον λογαριασμό. (Χρήση μόνο μία φορά ανά λογαριασμό)

 

2 λεπτά πριν, gbras είπε

Οντως και εμενα 1500 μου αφαιρει. Το πιο συμφερον πριν την προσφορα της τεταρτης. Στο κινητο εμενα δεν μου αφαιρει ποντους για καποιο λογο.

To είδα τώρα στο σαιτ της vodafone, περίεργο που δε το γράφει όπως παλιά και στις προσφορές. Επίσης έτσι που το λέει δεν καταλαβαίνω θέλει αυτόματη εξαργύρωση σε πάγια εντολή για να αφαιρεί 7€ ή και καθε φορά που πας να πλήρώσεις το λογαριασμό του σταθερού σου βγάζει να επιλέξεις αν θες εξαργυρωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, pan82 είπε

To είδα τώρα στο σαιτ της vodafone, περίεργο που δε το γράφει όπως παλιά και στις προσφορές. Επίσης έτσι που το λέει δεν καταλαβαίνω θέλει αυτόματη εξαργύρωση σε πάγια εντολή για να αφαιρεί 7€ ή και καθε φορά που πας να πλήρώσεις το λογαριασμό του σταθερού σου βγάζει να επιλέξεις αν θες εξαργυρωση;

Μόνο με την πάγια εντολή ισχύει αυτό.

Δεν γνωρίζω μήπως αν τυχόν πας σε κατάστημα μπορείς να πληρώσεις το λογαριασμό με εξαργύρωση, αλλά σε αυτή την περίπτωση (δεν ξέρω αν γίνεται) θα ισχύει λογικά το πινακάκι (2000 πόντοι = 5 Ευρώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Giama είπε

Δεν γνωρίζω μήπως αν τυχόν πας σε κατάστημα μπορείς να πληρώσεις το λογαριασμό με εξαργύρωση, αλλά σε αυτή την περίπτωση (δεν ξέρω αν γίνεται) θα ισχύει λογικά το πινακάκι (2000 πόντοι = 5 Ευρώ).

Επιβεβαιώνω ότι ισχύουν τα παραπάνω που σημείωσα με bold.
 

Γνωρίζεις κανείς αν υπάρχει δυνατότητα «πίστωσης» του λογαριασμού κινητής με εξαργύρωση πόντων σε φυσικά καταστήματα της Vodafone, κατά τρόπο όμοιο με αυτόν που ανέφεραν οι πιο πάνω για online πληρωμές για το Φυσικό Αέριο;

Εξηγούμαι: Μηνιαίο πάγιο κινητής τηλεφωνίας: 16€

Εξόφληση λογαριασμού με εξαργύρωση 3000 πόντων (6000/2, μόνο για την επόμενη Τετάρτη) που αντιστοιχούν σε 15€ και χρέωση 1€ της κάρτας.

Τώρα πια που δεν υπάρχει ύπολοιπο οφειλής, θα μπορούσα να «πιστώσω» τον λογαριασμό μου κάνοντας εξαργύρωση πόντων; Π.χ. ζητώ να προ-πληρώσω 26€, κάνω εξαργύρωση 5000 πόντων (10000/2, που θα ισχύει ξανά την επόμενη Τετάρτη) που αντιστοιχούν σε 25€ και χρεώνομαι 1€ στην κάρτα μου. Και αν ναι, θα μπορουσα να το επαναλάβω όσες φορές θέλω;

Επεξ/σία από dim_plo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
53 minutes ago, velissarios1 said:

Να συμπληρώσω για την Alpha Bonus οτι με εξαργύρωση 1500 πόντων τον μήνα έχεις έκπτωση 7€ στον λογαριασμό του σταθερού και internet (Vodafone) στην κατοικία σου

Αυτό νομίζω ότι είναι μονο αν έχεις βάλει πάγια εντολή με πιστωτική κάρτα της Alpha Bank, χρεωστική δεν δέχεται.

Παίζει να είναι η καλύτερη αναλογία πόντων/ευρώ βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...