Προς το περιεχόμενο

Αλφα BONUS εξαργύρωση με τους μισούς πόντους μονο δυο Τετάρτες


jimakos234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Καταπληκτική χρονια για ταξίδια, τι μπορεί να πάει στραβά. 😛

Τα ταξίδια δεν υπάρχουν μόνο το 2020! Εκείνος μιλάει για το 2018 που σημαίνει ότι δεν υπήρχε ο ιος! 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, sndev είπε

για να σας το πω με νούμερα συγκεκριμένα 

rount trip για μοναχο aegean = 16000 Points (aka ας πούμε 32 ευρώ με ισοτιμία κοτσοβολου?) + 78 οι φοροι (πάντα τους πληρώνεις ) +20 e αν το κανεις τηλεφωνικα

το ιδιο με πτήσεις αυτή τη στιγμή 145 e 

image.png.5587fe381c48f10c53d3210fcfc8f450.png

Αρα στο φτωχο μου το μυαλο δίνεις 16000 για να κερδίσεις 35 ε συγκριτικά με το κοτσοβολο. προσωπικά το θεωρω αστείο ποσό για ταξίδι + οτι μιλια δίνουν στις πτήσεις που έχουν διαθεσιμότητα κ σε περιορίζουν.  - αν ηταν στο φυσικο αεριο με 16000 = 53 ευρω vs aegean milia 67 αρα κερδιζεις 14 ευρω.-

δυστυχώς λογο κορονοιου δεν εχει πτήσεις ακομα να σας δειξω κ τους φορους στην χονολολου 

για νεα Υόρκη όμως που είναι υπεραντλαντικο είναι 346 ε φοροι. 

image.png.9f942486252ef2964f28b3812ed5c12f.png

βέβαια λογο κορονοιου εχουν μειωθεί κ τα μιλιά που ζητάνε απο τελος Σεπτέμβρη συγκριτικά με προ κορονοιου 

επισης το κόστος για ταξίδια σε αρκετές χωρες εχει ανεβεί καθώς για να πας ζητάνε αρνητικο τεστ κορονιου κ ένα τεστ κανει περίπου 70 ε.

Για Νέα Υόρκη από Σαν Φρανσίσκο επί κορονοιου με Star Alliance έχει να πας με 5 ΕΥΡΩ φόρους + 12500 μιλια [BONUS] ! Ναι με 5 ΕΥΡΩ! Τώρα θα μου πεις κατά πόσο ενδιαφέρει κάποιον ένα τέτοιο ταξίδι ; Μπορεί πολλούς, μπορεί λίγους! Αλλά θα μου πεις τα γραφω σε λάθος φορουμ! 

 

427107_3853b7a7ec913c7a1120f410172db480.png.d8f2c9eb14c964c7a7a7a9e0b7fc68a9.png

Επεξ/σία από ThanosR92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνολογικό φόρουμ είναι, ο κόσμος ενδιαφέρεται για τεχνολογικά προϊόντα aka κινητά, τηλεοράσεις κοκ.

6 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Για Νέα Υόρκη από Σαν Φρανσίσκο επί κορονοιου με Star Alliance έχει να πας με 10 ΕΥΡΩ φόρους + 12500 μιλια [BONUS] ! Ναι με 10 ΕΥΡΩ! Τώρα θα μου πεις κατά πόσο ενδιαφέρει κάποιον ένα τέτοιο ταξίδι ; Μπορεί πολλούς, μπορεί λίγους! Αλλά θα μου πεις τα γραφθώ σε λάθος φορουμ! 

427107_3853b7a7ec913c7a1120f410172db480.png.d8f2c9eb14c964c7a7a7a9e0b7fc68a9.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μιλας για εσωτερικο δρομολόγιο μεσα στην αμερικη new york to san frantzisko  .. 

δες το κ στη πράξη λοιπόν.

image.png.3351a6959eac96a19c100e7aabacd711.png

110 τοταλ

αλλά νομίζω οτι μπερδεύεις τα μιλια της aegean με τα points της alpha bank, άλλο 25 000 μιλια της aegean άλλο 25 000 της alpha bank η κατι δε καταλαβαίνω σωστά?

@cacofonix-3 θεωρώ ειναι καλο να γίνονται τετοιες συγκρησεις γτ ειναι στο θέμα προσφορων οποτε μπορούμε να καταλάβουμε αν αξιζει να εκμεταλλευτούμε τη προσφορά για να ζεσταθουμε το χειμωνα να πάρουμε ps5 με εκπτωση η xbox η να τα δώσουμε στην aegean

 

EDIT: βλεπω στο σιτε της alpha οτι θες 22500 Alpha bonus (παλια δεν θυμαμαι να είχε παρόμοια "ισοτημια") βέβαια επειδή ειναι Alpha points k οχι Aegean γινεται μονο τηλεφωνικά αρα +20 ε. οποτε στο συγκεκριμένο παράδειγμα με ισοτιμία κοτσοβολο 22500 =45 ε + 20 το τηλεφωνικο fee = 65 e , αρα 101 ε ο ναυλος -65  = 36 ευρω κερδος απο το να το εξαργυρωνες στο κοτσοβολο η φυσικο αεριο 22500 = 75 ε 101 -75 =26 ε κερδος. το οτι πας με 5 ε δε μου λέει κατι γτ οκ κ στο κοτσοβολο η vodafone η φυσικο αεριο παλι 5 ε μπορει να ξοδεψει καποιος αφαιροντας τους ποντους, η ένσταση μου εμενα ειναι αν ΑΞΙΖΟΥΝ στο συνολο του προϊόντος αυτα τα 20-30-40 θεωρικά ευρώ στην aegean

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, sndev είπε

μιλας για εσωτερικο δρομολόγιο μεσα στην αμερικη new york to san frantzisko  .. 

δες το κ στη πράξη λοιπόν.

image.png.3351a6959eac96a19c100e7aabacd711.png

110 τοταλ

αλλά νομίζω οτι μπερδεύεις τα μιλια της aegean με τα points της alpha bank, άλλο 25 000 μιλια της aegean άλλο 25 000 της alpha bank η κατι δε καταλαβαίνω σωστά?

@cacofonix-3 θεωρώ ειναι καλο να γίνονται τετοιες συγκρησεις γτ ειναι στο θέμα προσφορων οποτε μπορούμε να καταλάβουμε αν αξιζει να εκμεταλλευτούμε τη προσφορά για να ζεσταθουμε το χειμωνα να πάρουμε ps5 με εκπτωση η xbox η να τα δώσουμε στην aegean

EDIT: βλεπω στο σιτε της alpha οτι θες 22500 Alpha bonus (παλια δεν θυμαμαι να είχε παρόμοια "ισοτημια") βέβαια επειδή ειναι Alpha points k οχι Aegean γινεται μονο τηλεφωνικά αρα +20 ε. οποτε στο συγκεκριμένο παράδειγμα με ισοτιμία κοτσοβολο 22500 =45 ε + 20 το τηλεφωνικο fee = 65 e , αρα 101 ε ο ναυλος -65  = 36 ευρω κερδος απο το να το εξαργυρωνες στο κοτσοβολο η φυσικο αεριο 22500 = 75 ε 101 -75 =26 ε κερδος. το οτι πας με 5 ε δε μου λέει κατι γτ οκ κ στο κοτσοβολο η vodafone η φυσικο αεριο παλι 5 ε μπορει να ξοδεψει καποιος αφαιροντας τους ποντους, η ένσταση μου εμενα ειναι αν ΑΞΙΖΟΥΝ στο συνολο του προϊόντος αυτα τα 20-30-40 θεωρικά ευρώ στην aegean

Σωστές οι επισημάνσεις σου , μια παρατήρηση μόνο , τα εισητήρια με bonus μπορεί να κλειστούν με Aegean και on line   χωρίς το καπέλο των 20,00 ευρώ:

https://alphabankbonusredemptionel.aegeanair.com/

(Αν βέβαια θέλεις να ακυρώσεις τότε δεν το γλυτώνεις το 20ευρω γιατί δεν υπάρχει δυνατότητα on line ακύρωσης παρά μόνο από το τηλεφωνικό κέντρο. Σου επιστρέφουν τους πόντους άμεσα και τους φόρους μετά από λίγο καιρό στην κάρτα.)

Επεξ/σία από katcos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε σεις, έχετε πάει ποτέ ταξίδια, ή νομίζετε ότι επειδή θα πάρετε κανά εισιτήριο που πλέον τώρα, και προ covid, ήταν/είναι στη χάσει και στη φέξει, λύσατε το θέμα; Δεκάδες εισιτήρια εσωτερικού με την aegean έχω πάρει, τώρα σπάνια βρίσκεις κοντά στις μέρες που θέλεις.

Άντε και πήγες Ευρώπη, (9 φορές λέει ο άλλος), που θα μείνεις; Στο αεροδρόμιο; Μήπως σου κλείνει και κανά ξενοδοχείο με φαγητό, μετακινήσεις, σούπα/μούπες και δεν το ξέρω, με τους ίδιους πόντους; Μία εβδομάδα Ευρώπη, με ελάχιστο ημερήσιο budget 120€ με όλα μέσα και λίγα σου λέω, πόσο κάνει ξέρεις;

Καλά για Χαβάη, βαριέμαι να γράφω. Για πηγαίνετε Αμερική μία εβδομάδα να δείτε κόστος και αν δεν έχετε για τα εισιτήρια, φωνάξτε με. 800€ πήγαιν´έλα είναι. 
Το θέμα δεν τα εισιτήρια, τα υπόλοιπα είναι.

Το Mac, γαμάτο. Άσε που το έβαλα και σε 48 άτοκες :)

Υ.Γ. ...και πού σαι, κάτω αριστερά η κάρτα μου γράφει member since 1994. Τι να μου πεις...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Οσο για τα 60 70 ε αλερετουρ πού παραπληροφορει ο παραπανω ειναι οι φοροι αεροδρομιων Ευρώπη όχι στου διαολοθ τη μανα. Για προς εκείνη τη πλευρά θεςς 200 300 ε περα των μιλίων. 

 

παραπληροφόρηση ?

 

Τα αεροπορικα ειναι η καλυτερη αξιοποιηση . Ακομα και τωρα - χωρις πολλες εταιρεις να πετανε - δες τα μετρητα 

HNL.jpg

Επεξ/σία από zabonaki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε μίλια στην AEGEAN, να τα χάσεις όπως τα έχασα εγώ.

300.000 μίλια υπεξαίρεση

AEGEAN εδώ είμαι, θα τα πούμε σύντομα δικαστικώς και θα ξεκινήσει η πρώτη νομολογία στην Ευρώπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα πως σου κλέψανε τόσα μίλια;γίνεται;

Με συγχωρείς για την αδιακρισια αλλά κ γω τα κρατάω φυλαχτό 😁 αν δεν προλάβω να τα χρησιμοποιήσω λόγω ιού σκοπεύω να τα κληροδότησω αφού δε λήγουν...

Επεξ/σία από mwv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, mwv είπε

Μα πως σου κλέψανε τόσα μίλια;γίνεται;

Με συγχωρείς για την αδιακρισια αλλά κ γω τα κρατάω φυλαχτό 😁 αν δεν προλάβω να τα χρησιμοποιήσω λόγω ιού σκοπεύω να τα κληροδότησω αφού δε λήγουν...

Δεν θέλω να πω περισσότερα αυτή τη στιγμή, αλλά ναι γίνεται.

 

Δε λήγουν; Που το ξέρεις ότι θα υπάρχει Aegean και αύριο; Η Folie είδες τι έπαθε...

Επεξ/σία από cacofonix-3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις κι αδικο..μιας κ φαίνεσαι γνωστης ξέρεις αν μπορώ να τα μετατρέψω σε σκετους bonus πόντους;αν τα μεταφέρω σε άλλον κ ο άλλος μου τα στείλει στην απλή bonus?

Τουλάχιστον να πάρω το macbook που έλεγε το παιδί παραπάνω αφού η Γροιλανδία απομακρύνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zabonaki είπε

Οσο για τα 60 70 ε αλερετουρ πού παραπληροφορει ο παραπανω ειναι οι φοροι αεροδρομιων Ευρώπη όχι στου διαολοθ τη μανα. Για προς εκείνη τη πλευρά θεςς 200 300 ε περα των μιλίων. 

παραπληροφόρηση ?

Τα αεροπορικα ειναι η καλυτερη αξιοποιηση . Ακομα και τωρα - χωρις πολλες εταιρεις να πετανε - δες τα μετρητα 

HNL.jpg

Είπαμε τα λέμε σε λάθος φορουμ! Αν τα πεις σε ταξιδιωτικό μαζί σου θα είναι ολοι! Εδώ όμως είμαστε σε άλλο πόστο! Ο κύριος θέλει να του χαρίσουν μαζί με τα μιλια το ξενοδοχειο και το φαγητό του...😅😅😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επαναφέρω το θέμα , παράγγειλα online με παραλαβή από κατάστημα στον Κοτσοβολο, ένα μπλέντερ.

Πάω την Τετάρτη το απόγευμα να παραλάβω και της εξηγώ πως θα πληρώσω με μπόνους πόντους. Της λέω σήμερα έχει τους μισούς, θέλω τους μισούς από τις 9000, δηλαδή 4500.

Περνάω την κάρτα και επιλέγει μόνη της 6000. Στο τσακ την πρόλαβα και της λέω όχι! Ακύρωσε και τελικά ξαναπερασα την κάρτα με 4500.

Πάω σπίτι, ανοίγει το μπλέντερ η γυναίκα και το βλέπουμε σπασμένο και με ξεραμενες σάλτσες πάνω.

Ξαναμαναμ πάλι πίσω στο μισάωρο. Το βλέπει και μου λέει θα το αλλάξουμε. Εκεί βλέπω ότι πάει να μου δώσει το εκθεσιακό. Της κόβω την φόρα και της λέω 'Καινούργιο πλήρωσα' .

Έφερε από την αποθήκη καινούργιο, το ανοίξαμε μαζί επιτόπου, το πήρα και έφυγα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Makis38 είπε

Βρε σεις, έχετε πάει ποτέ ταξίδια, ή νομίζετε ότι επειδή θα πάρετε κανά εισιτήριο που πλέον τώρα, και προ covid, ήταν/είναι στη χάσει και στη φέξει, λύσατε το θέμα; Δεκάδες εισιτήρια εσωτερικού με την aegean έχω πάρει, τώρα σπάνια βρίσκεις κοντά στις μέρες που θέλεις.

Άντε και πήγες Ευρώπη, (9 φορές λέει ο άλλος), που θα μείνεις; Στο αεροδρόμιο; Μήπως σου κλείνει και κανά ξενοδοχείο με φαγητό, μετακινήσεις, σούπα/μούπες και δεν το ξέρω, με τους ίδιους πόντους; Μία εβδομάδα Ευρώπη, με ελάχιστο ημερήσιο budget 120€ με όλα μέσα και λίγα σου λέω, πόσο κάνει ξέρεις;

Καλά για Χαβάη, βαριέμαι να γράφω. Για πηγαίνετε Αμερική μία εβδομάδα να δείτε κόστος και αν δεν έχετε για τα εισιτήρια, φωνάξτε με. 800€ πήγαιν´έλα είναι. 
Το θέμα δεν τα εισιτήρια, τα υπόλοιπα είναι.

Το Mac, γαμάτο. Άσε που το έβαλα και σε 48 άτοκες :)

Υ.Γ. ...και πού σαι, κάτω αριστερά η κάρτα μου γράφει member since 1994. Τι να μου πεις...

υπαρχουν και φιλοι υπαρχουν και προσφορες και το φαγητο ειναι αλλη κουβεντα.. ειδικά αν μιλαμε για Ευρώπη.

αναλογα το πως κινεισαι και τι απωθημενα εχεις και σιγουρα αν πας για ΣΚ η για οσο κατσει.

Εγω χαλαω λιγοτερα  η τα ιδια εξω παρα να κυνηγαω και να στοκαρω προσφορες απο super market .

και μιλαμε αραζω Πολυ εξω αλλα κανω την ζωη που κανω και εδω δεν εμφανίζομαι και το παιζω Μπρουκλης.

κανω οτι κανω και εδω, ζω την καθημερινότητα .

 

 

Επεξ/σία από drdedus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SilentVoice είπε

Να επαναφέρω το θέμα , παράγγειλα online με παραλαβή από κατάστημα στον Κοτσοβολο, ένα μπλέντερ.

Πάω την Τετάρτη το απόγευμα να παραλάβω και της εξηγώ πως θα πληρώσω με μπόνους πόντους. Της λέω σήμερα έχει τους μισούς, θέλω τους μισούς από τις 9000, δηλαδή 4500.

Περνάω την κάρτα και επιλέγει μόνη της 6000. Στο τσακ την πρόλαβα και της λέω όχι! Ακύρωσε και τελικά ξαναπερασα την κάρτα με 4500.

 

Μα και να επέλεγε 6000 πόντους άρα αρχικά 12000 πόντους θα τις έβγαζε αρνητική απόδειξη; Αφού για να εξαργυρώσεις πρέπει να μείνει και 0,1€ για να περάσει η κάρτα οπότε κάτι μπέρδεψε η κοπελία δε θα μπορούσε να περάσει η συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...