Προς το περιεχόμενο

Αλφα BONUS εξαργύρωση με τους μισούς πόντους μονο δυο Τετάρτες


jimakos234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, pan82 είπε

Μα και να επέλεγε 6000 πόντους άρα αρχικά 12000 πόντους θα τις έβγαζε αρνητική απόδειξη; Αφού για να εξαργυρώσεις πρέπει να μείνει και 0,1€ για να περάσει η κάρτα οπότε κάτι μπέρδεψε η κοπελία δε θα μπορούσε να περάσει η συναλλαγή.

Έμενε υπόλοιπο 0.99 , απλά της είπα θέλω 4500 και έβαλε μόνη της 6000. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Είπαμε τα λέμε σε λάθος φορουμ! Αν τα πεις σε ταξιδιωτικό μαζί σου θα είναι ολοι! Εδώ όμως είμαστε σε άλλο πόστο! Ο κύριος θέλει να του χαρίσουν μαζί με τα μιλια το ξενοδοχειο και το φαγητό του...😅😅😅

Ε να πάτε σε άλλο φόρουμ να τα πείτε, που μας τα έχετε κάνει τούμπανο με τα ταξίδια σας. ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ σας, για χίλιους λόγους ο καθένας, το καταλάβατε;

  • Like 1
  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2020 στις 11:59 ΜΜ, sndev είπε

Το εκανα κ εγω τωρα στο φυσικο αεριο .. ειχα λογαριασμο 3.5 ε κ εβαλα 100 ευρω, αφαίρεσε 15000 πόντους αντί 30000. 

θεωρώ λογικά θα έρθει ο επόμενος πιστωτικος 96,5 ε - τα νεα πάγια, του πουστη χειμώνας έρχεται θα τα καψω

Την πληρωμή για το Φυσικό Αέριο από πού την κάνετε? Τη σελίδα του αερίου ή μέσα από την Τράπεζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά βενζίνη έβαλε κανείς στην bp ? Σκέφτομαι να πάω την τετάρτη σου χαρίζουν τον ΦΠΑ με εξαργύρωση αλλά έχω μια απορία, έχω 5500 πόντους μπορώ να επιλέξω την προσφορά που θέλει πχ 6000 ποντούς και να αφαιρέσει απο τους 5500 τους 3000 ή πρέπει να έχω 6000 όπως και να έχει ;

Επεξ/σία από NobodyRankXV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Giama είπε

Και από εδώ κάνεις και την εξαργύρωση των πόντων?Και αν ναι χρειάζεται να έχεις κάνει εγγραφή στο My Account η δεν υπάρχει πρόβλημα?

Επεξ/σία από leonhonda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leonhonda είπε

Και από εδώ κάνεις και την εξαργύρωση των πόντων?Και αν ναι χρειάζεται να έχεις κάνει εγγραφή στο My Account η δεν υπάρχει πρόβλημα?

Απο εδω κανεις και την εξαργυρωση, δεν χρειαζεται εγγραφη στο My Account.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ρωτήσω εαν γνωρίζει κάποιος τι γίνεται σε περίπτωση παραγγελίας με εξαργύρωση πόντων και ακύρωση της μετά απο κάποιο χρονικό διάστημα. Πχ προπαραγγελία PS5. Επιστρέφονται οι πόντοι αν ακυρωθεί η παραγγελία αυτόματα ή θα πρέπει να μπλέκω με εξυπηρέτηση πελατών κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, giorgionats είπε

Θέλω να ρωτήσω εαν γνωρίζει κάποιος τι γίνεται σε περίπτωση παραγγελίας με εξαργύρωση πόντων και ακύρωση της μετά απο κάποιο χρονικό διάστημα. Πχ προπαραγγελία PS5. Επιστρέφονται οι πόντοι αν ακυρωθεί η παραγγελία αυτόματα ή θα πρέπει να μπλέκω με εξυπηρέτηση πελατών κλπ..

Θεωρώ ότι αν κάνεις εσύ την ακύρωση θα τους χάσεις τους πόντους, όπως συμβαίνει και με την ακύρωση ενός αεροπορικού εισιτηρίου. Αν η ακύρωση γίνει από τον Κωτσόβολο, λογικά θα σου επιστραφούν οι πόντοι, κάποια στιγμή. Απλώς να έχεις γερό στομάχι, γιατί η εξυπηρέτησή τους δεν παλεύεται. Κράτα screenshots και στοιχεία για ότι αποφασίσεις να κάνεις!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, pikolini είπε

Θεωρώ ότι αν κάνεις εσύ την ακύρωση θα τους χάσεις τους πόντους, όπως συμβαίνει και με την ακύρωση ενός αεροπορικού εισιτηρίου. Αν η ακύρωση γίνει από τον Κωτσόβολο, λογικά θα σου επιστραφούν οι πόντοι, κάποια στιγμή. Απλώς να έχεις γερό στομάχι, γιατί η εξυπηρέτησή τους δεν παλεύεται. Κράτα screenshots και στοιχεία για ότι αποφασίσεις να κάνεις!

 Εννοείται οι πόντοι επιστρέφονται στα αεροπορικά αν ακυρώσεις οπότε λογικά και στις υπόλοιπες αγορές υποθέτω. ΕΚτός αν απλά παίρνεις πιστωτικό με το ποσό σε περίπτωση επιστροφής.

"Οι πόντοι σε ακυρωμένα εισιτήρια επιστρέφονται στο ακέραιο μόνο στην περίπτωση που ο επιβάτης
ενημερώσει τις Εταιρίες ένα 24ωρο πριν την πτήση του για την ακύρωσή του. Διαφορετικά, αν ενημερώσει το
τελευταίο 24ωρο πριν την πτήση του, επιστρέφονται στην κάρτα οι μισοί πόντοι, και αν δεν ενημερώσει πριν την
πτήση του, και δεν εμφανισθεί στην πτήση (non-show) τότε οι πόντοι του δεν επιστρέφονται."

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, pan82 είπε

 Εννοείται οι πόντοι επιστρέφονται στα αεροπορικά αν ακυρώσεις οπότε λογικά και στις υπόλοιπες αγορές υποθέτω. ΕΚτός αν απλά παίρνεις πιστωτικό με το ποσό σε περίπτωση επιστροφής.

Όταν επιστρέφεται το ποσό σε μια συναλλαγή, πρέπει να επιστραφεί με τον τρόπο με τον οποίον έγινε η συναλλαγή.

Κοινή λογική για την αποφυγή του money laundry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση : υπάρχει κάποιο αξιόλογο laptop στον Κοτσώβολο (για να αγοράσω την Τετάρτη με πόντους ALPHA BONUS) ; μέχρι 500 €,
Έχω 110.000 πόντους αρα την Τετάρτη θα αντιστοιχούν σε 440 € αν δεν κάνω λάθος. 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, kanari είπε

Ερώτηση : υπάρχει κάποιο αξιόλογο laptop στον Κοτσώβολο (για να αγοράσω την Τετάρτη με πόντους ALPHA BONUS) ; μέχρι 500 €,
Έχω 110.000 πόντους αρα την Τετάρτη θα αντιστοιχούν σε 440 € αν δεν κάνω λάθος. 

Ευχαριστώ.

Πραγματικά η μόνη επιλογή:

https://www.kotsovolos.gr/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/210746-huawei-matebook-d-15-r5-3500u-8gb-256gb-grey

Επεξ/σία από hpdra
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kanari είπε

Ερώτηση : υπάρχει κάποιο αξιόλογο laptop στον Κοτσώβολο (για να αγοράσω την Τετάρτη με πόντους ALPHA BONUS) ; μέχρι 500 €,
Έχω 110.000 πόντους αρα την Τετάρτη θα αντιστοιχούν σε 440 € αν δεν κάνω λάθος. 

Ευχαριστώ.

ή το 14αρι με μεγαλυτερο ssd και φωτιζομενο πληκτρολογιο

 

https://www.kotsovolos.gr/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/209774-huawei-matebook-d-14-r5-3500u-8gb-512gb

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...