Προς το περιεχόμενο
Οράτιος

[Σκούπα ρομπότ ]Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential @plaisio 159,2 με επιστροφη eurobank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, KyuJutsu είπε

Προχθές είδα  οτι αυτήν η neatsvor x600 θα βγει σε προσφορά. Είναι με lidar αλλά δεν είναι καθόλου γνωστή από όσο ξέρω και δεν υπάρχουν και reviews.

Έχει κανείς καμία άποψη? Πόσο φόλα θα φάω αν το επιχειρήσω?

Ειλικρινής απορία, στη σελίδα που παραθέτεις έχει 1123 reviews, πολλά ολόκληρες εκθέσεις, αν σου πείς Ένας απο εδώ "ναι πάρτη" ή "μην την πάρεις" η γνώμη του θα έχει περισσότερη βαρύτητα?

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
4 ώρες πριν, KyuJutsu είπε

Προχθές είδα  οτι αυτήν η neatsvor x600 θα βγει σε προσφορά. Είναι με lidar αλλά δεν είναι καθόλου γνωστή από όσο ξέρω και δεν υπάρχουν και reviews.

Έχει κανείς καμία άποψη? Πόσο φόλα θα φάω αν το επιχειρήσω?

Σκεφτόμουν την roborock s5 max, αλλά αυτή έχει καλύτερα χαρακτηριστικά. Την  έχει δουλέψει κανείς σας?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, IVIetaCreatoR είπε

Ειλικρινής απορία, στη σελίδα που παραθέτεις έχει 1123 reviews, πολλά ολόκληρες εκθέσεις, αν σου πείς Ένας απο εδώ "ναι πάρτη" ή "μην την πάρεις" η γνώμη του θα έχει περισσότερη βαρύτητα?

Φιλε οι κριτικες ατο aliexpress εχουν αξιοπιστια αναλογη μιας εκπομπης της ανιτας πανιας με θεμα την εξωτερικη πολιτικη και πιθανοτατα με αυτο που λεω προσβαλω την κυρια πανια.

• Like 1
  • Haha 8

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, IVIetaCreatoR είπε

Εννοείται γιατί όπως απάντησε κ ο Seldon, οι πιθανότητες να είναι ειλικρινής και πιο εύστοχη η απάντηση κάποιου εδώ μέσα δε συγκρίνονται με τα reviews στο aliexpress.

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
10 ώρες πριν, Xorxhs! είπε

Σκεφτόμουν την roborock s5 max, αλλά αυτή έχει καλύτερα χαρακτηριστικά. Την  έχει δουλέψει κανείς σας?

Το πιο πιθανο η πλειοψηφια να φτιαχνεται απο τα ιδια εργοστασια. Ακομη και εαν ολα ειναι καλα με την λειτουργια τους ενα σημαντικο στοιχειο πριν την επιλογη ειναι η διαθεσιμότητα και το κόστος των αναλώσιμων της σκουπας οπως τα πλαινα και τα κατω βουρτσακια. Εαν πρεπει καθε φορα να παραγγελνεις απο Κινα θα πρεπει να σιγουρευτεις οτι θα υπαρχουν διαθεσιμα για το μοντελο σου αργοτερα ή θα πρεπει να στοκαρεις αρκετα τωρα. Επισης πολλες σκουπες ειναι πιο φθηνες σε αγορα αλλα με πιο ακριβα αναλωσιμα κατι που μακροπροθεσμα τις κανει ακριβοτερες. Για εμενα σημαντικο ειναι η ισχυς αποροφησης. Νομιζω οτι τωρα πια ολες (με ή χωρις lidar) κινουνται στον χωρο αξιοπρεπως. Δεν αναμενεις αλλωστε το τελειο καθαρισμα οπως μια σκουπα χειρος και πολλαπλασιας απορροφητικής ικανοτητας. Για καθημερινη συντηρηση τις θελεις. Νομιζω τουλαχιστον. Στους δικους μου καναπεδες πχ καμια δεν περναει απο κατω. Εαν δεν μετακινησω τους καναπεδες δεν καθαριζει ο χωρος. Η Roborock παντως θεωρουνται καλες και με φθηνοτερα ανταλλακτικα απο τις Xiaomi.

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Έχει καταφέρει κανείς να μπλοκάρει κάπως τους σένσορες της; Διάβασα σε ξένα forum να βάλεις άσπρα χαρτάκια ή αλουμινόχαρτο στους 4 cliff sensors, αλλά αν το κάνω μου λέει να τουςκαθαρίσω για να συνεχίσει, οπότε δε σκουπίζει.

Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω χαλί με μαύρες ρίγες που τις αναγνωρίζει ως κενό και φοβάται ότι θα πέσει κάτω, ενώ και στο άλλο χαλί που έχω επίσης σταματάει γιατί είναι πολύ πυκνό με μακριές "τρίχες" (έχω βγάλει τα βουρτσάκια για το χειμώνα ώστε να μη κολάνε στη φλοκάτη). Έχουμε λύση γι αυτά, ή περιμένω να τη χρησιμοποιήσω από άνοιξη και μετά;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλεπω την προσφορα που εχoυν βγαλει ολα τα μεγαλα μαγαζια για την SKV4110GL στα 299€.

Αυτη υποστηριζει πολλαπλους ορόφους? Με ενδιαφέρει για εναν φίλο που μένει σε δίπατο. Να μπορεί αν την πάει και κάτω να σκουπίσει, χωρίς να χάσει τον χάρτη.

Επεξ/σία από andreaspA

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πλέον στα 149€ black friday πιστεύετε ότι αξίζει?

Οι κάτοχοι είστε ευχαριστημένοι με αυτό που σας προσφέρει(σκούπισμα σε χαλιά/σφουγγάρισμα γενικά)? 

Από ότι κατάλαβα η χαρτογράφηση που κάνει είναι για εκείνη την στιγμή για να σου δείξει ποια σημεία καθάρισε. Δεν αποθηκεύει τον χάρτη και κάθε φορά ξεκινάει σαν να το κάνει πρώτη φορά σωστά?

Στο σκοτάδι λειτουργεί χωρίς πρόβλημα για να καθαρίσεις πχ τις ώρες που εσύ λείπεις?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Cookies

Χρησιμοποιούμε cookies για μια καλύτερη εμπειρία πλοήγησης στο site.