Προς το περιεχόμενο

iPhone 12: Μεγάλο leak του lineup και των τιμών


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

H Μεγαλυτερη επιτυχια της Apple φετος ειναι οτι καταφερε να ασχολουνται "οι αλλοι" με τον φορτιστη και οχι με τις τιμες των κινητων λογω εμπλουτισμου της γκαμας των φετινων iPhone με φθηνοτερα μοντελα.

Εδειξε αντανακλαστικα και εμπορικη ευελιξια στο θεμα της γκαμας φετος και για αυτο οι πωλησεις της θα ειναι απο τις μεγαλυτερες των τελευταιων ετων.
 

Οι οποίοι "άλλοι" θα ακολουθήσουν την τακτική με τους φορτιστές (ήδη υπάρχουν φήμες και παραδοχές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, ektorme είπε

Οι οποίοι "άλλοι" θα ακολουθήσουν την τακτική με τους φορτιστές (ήδη υπάρχουν φήμες και παραδοχές).

Εδω ακολουθησαν με το notch οταν πρωτοβγηκε για καποιο διαστημα, κοροιδα ειναι να μην ακολουθησουν με τον φορτιστη που ωφελουνται και οικονομικα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, leonidas_ είπε

Θυμάμαι παλιά ένα iphone που είχε πέσει στα χέρια μου ότι είχαν σταματήσει να ενημερώνονται οι εφαρμογές επειδή δεν είχε κάνει αναβάθμιση στο τελευταίο ios (τουλάχιστον έτσι ισχυριζόταν ο κάτοχός του). Ισχύει κάτι τέτοιο; Κ αν ναι, όταν κάποιο κινητό σταματήσει να λαμβάνει άλλες αναβαθμίσεις ios (πχ το 6s θα σταματήσει στο 14 κ δε θα πάρει 15), ύστερα για πόσο καιρό ακόμα οι εφαρμογές θα ενημερώνονται με το "παλιό" πλέον ios;

Χρησιμοποιούσα για 10 χρόνια αποκλειστικά Android, πρόσφατα έκανα την μετάβαση σε iphone, οπότε είμαι σχετικά νέος στην παρέα της apple κ δεν γνωρίζω τέτοιες λεπτομέρειες. Στο android πχ λαμβάνεις ενημερώσεις για εφαρμογές χωρίς περιορισμούς (ακόμα κ αν έχεις παλιά έκδοση του), απλά ίσως δεν δείχνουν τόσο εντυπωσιακές εμφανισιακά όσο σε πιο καινούργια έκδοση του.

Αναλογα την εφαρμογη. Με μια γρηγορη αναζητηση στο apple store facebook ειναι απο ios 10 , youtube απο ιοσ 11, viber απο ιοσ10. Σε ιοσ 11 δεν μπορουσε να παει το 4s (απο οτι θυμαμαι) που ειναι κινητο του 2011. Δηλαδη το 4s , 9 χρονων κινητο βαζει το σημερινο facebook και το σημερινο viber (βαση ios compatibillity παντα)(στην πραξην δεν το εχω δοκιμασει για να σου πω 100% μιας και το 4s μου και το 5s μου ειχαν πεσει σε νερο και εχω μονο το "κουφαρι" τους). 

Επεξ/σία από _eLpiS_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγεται κατι για "πλαστικη στη μυτη" για φετος...δεν θα με χαλαγε αν το εκαναν αρκετα μικροτερο μιας και εχω βαρεθει τα Samsung και θελω να ξαναπαω σε iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε μηλο,μια ζωη θα αφηνεις πισω τον ανταγωνισμο. Οποιος θεωρει οτι υπαρχει αλλο κινητο που αξιζει περισσοτερο τα λεφτα του,ειναι βαθια νυχτωμενος. Αγοραστε 200ευρα κινεζακια που κρατανε ενα χρονο,αντε δυο, και αφηστε εμας που ξερουμε να παιρνουμε ποιοτητα,εξυπηρετηση και αναβαθμιση λογισμικου για πανω απο 5 χρονια.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, _eLpiS_ είπε

 

ΥΓ οποιος δεν εχει "κατσει" με iphone τουλαχιστον 2 βδομαδες δεν μπορει να εχει πλήρη αποψη, ειναι το ιδιο ακριβώς πραγμα με αυτους που κραζουν τα μακ για τις τιμες τους. Η διαφορά; MAC OS.

Καθήστε με mac ή iphone για 2 βδομαδες και μετά είναι πιθανό να αναθεωρήσετε.

 

ΓΙα το iphone συμφωνώ. Για το mac διαφωνώ. Ένας pc user που έχει μάθει στην ελευθερία του Windows/Linux και στον τρόπο λειτουργία του GUI θα δυσκολευτεί πολύ με Mac. Έχω προσπαθήσει πολλές φορές αλλά η λογική είναι τελείως διαφορετική. Πχ το γεγονός πως το μενού σε κάθε παράθυρο δεν είναι στο παράθυρο αυτό αλλά πάνω στην κορυφή της επιφάνειας εργασίας, δυσκολεύει πολύ (θέλω να ελέγχω εκεί που δουλέυω, όχι να πάω στην Πάτρα για να αλλάξω κάτι) . Το γεγονός πως δεν βλέπεις τα αρχεία σου ως δέντρο c:\, αλλά ως "μαύρα κουτάκια" τύπου documents, apps κτλ δυσκολεύει πολύ όποιος έχει μάθει σε tree mode. Θέλω να ξέρω που είναι τα αρχεία μου. (ενώ στο κινητό δεν με νοιάζει τόσο). Για αυτό πχ το winamp αποτελεί ακόμα και σήμερα τον πιο πετυχημένο player (file manager)  Μόνο όποιος έχει γεννηθεί με macos μπορεί να το δουλέψει. Νoμίζω η Apple πρέπει να προσαρμοστεί σε 2-3 λεπτομέρειες των windows, όπως έκανε με την υιοθέτηση του δεξί-κλικ. ΚΑι να βάλει και ένα αγαπημένο backspace. 

Επεξ/σία από jimarass26
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, gianniskks είπε

Αγοράζω κινητό....φορτιστής, αγοράζω ακουστικά....φορτιστής (ίδιος).....αγοράζω ηλεκτρονικό τσιγάρο.....φορτιστής......αγοράζω ταμπλετ......φορτιστής....και πάει και πάει λέγοντας. Πετιούνται οι συσκευές λόγω φθοράς η παλαιότητας αλλά οι φορτιστές είναι καινούργιοι. Δεν βλέπεις την κοινή λογική; 

Φιλε μου η κοινη λογικη λεει οτι για να μπορω να καπνισω πρεπει να χω ταμπλετ? Δηλαδη αυριο μεθαυριο να βγει μια πιτσαρια και να σου στελνει την πιτσα ωμη με τη λογικη οτι δε μπορει να μην εχεις φουρνο γιατι εχεις διευθυνση αρα και σπιτι αρα θα εχεις και συσκευες? Ειναι σαν το ανεκδοτο με το ενυδρειο. Δε βλεπω κοινη λογικη ειλικρινα. Αγοραζεις μια συσκευη γιατι εχει οτι χρειαζεται για να τη λειτουργησεις. Αλλο τα προσθετα, αλλο το να θελεις να παρεις μια σουπερ θηκη και αλλο να σου στελνει καρεκλα το ΙΚΕΑ χωρις τρυπες και βιδες γιατι κατι θα χεις ξαναφτιαξει στο παρελθον και θα σουν ξεμεινει μερικες..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Anaptiras2211 είπε

Α ρε μηλο,μια ζωη θα αφηνεις πισω τον ανταγωνισμο. Οποιος θεωρει οτι υπαρχει αλλο κινητο που αξιζει περισσοτερο τα λεφτα του,ειναι βαθια νυχτωμενος. Αγοραστε 200ευρα κινεζακια που κρατανε ενα χρονο,αντε δυο, και αφηστε εμας που ξερουμε να παιρνουμε ποιοτητα,εξυπηρετηση και αναβαθμιση λογισμικου για πανω απο 5 χρονια.

Ποιος είναι βαθιά νυχτωμένος είναι μεγάλη κουβέντα, χίλιες φορές να δίνω 200€ και να αλλάζω τηλέφωνο κάθε 2 χρόνια παρά να τρώω στην μάπα τις σαβούρες της Apple για 5 χρόνια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, chios είπε

Ποιος είναι βαθιά νυχτωμένος είναι μεγάλη κουβέντα, χίλιες φορές να δίνω 200€ και να αλλάζω τηλέφωνο κάθε 2 χρόνια παρά να τρώω στην μάπα τις σαβούρες της Apple για 5 χρόνια. 

Στον πραγματικό κόσμο, εκτός κι αν είστε τίποτα πιτσιρικάδες δηλαδή, δεν ασχολείται κανείς με το αν έχεις τηλέφωνο των 200€. Αν θες λοιπόν να έχεις μια μετριότατη συσκευή και εμπειρία χρήσης γενικότερα, δικαίωμά σου.

Επεξ/σία από SeaLion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, freegr είπε

Στην Ελλάδα απλά πάντα οι τιμές είναι υψηλότερες γιατί λεφτά υπάρχουν έτσι; 

24% ΦΠΑ.

Οι τιμες σε δολαρια ειναι χωρις ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, freegr είπε

Στην Ελλάδα απλά πάντα οι τιμές είναι υψηλότερες γιατί λεφτά υπάρχουν έτσι; 

Έξω οι φόροι (ΦΠΑ κτλ) τους έρχονται σε δεύτερο χρόνο. Δεν πληρώνεις στο κατάστημα.

Επεξ/σία από jimarass26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...