Προς το περιεχόμενο

Στις 22 Οκτωβρίου τα αποκαλυπτήρια της σειράς Mate 40 από τη Huawei


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, stivaks72 είπε

Τπτ δεν πρόκειται να αλλάξει, οποίος κι αν βγει. 

Η γραμμή πλέον είναι αυτή. 

έχεις εν μέρει δίκιο... αλλά επειδή τα πράγματα αλλάζουν σε μιλισεκόντ στο κόσμο τoυ markenting και των economics (chic!) της τεχνολογίας... έχουμε και λέμε... Απογαλακτισμός της Apple σιγα σιγά από Samsung, νέος εταίρος στο παιχνίδι των κατασκευών η ...Ινδία... Και με την Google διακαώς να ΜΗΝ θέλει αντίπαλο δέος στο 1/3 του ανθρώπινου πληθυσμού... δεν ξέρω...μπορεί και να αλλάξουν τα πράγματα 

Επεξ/σία από teovag
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Και αυτό είναι για εμένα το μεγαλύτερο φαουλ της Huawei.

Η απουσία των GMS είναι πρόβλημα σοβαρό. Τα "Υπάρχουν εναλλακτικές", "δεν μου λείπουν" κτλ. Είναι να είχαμε να λέγαμε. Η Huawei θα έπρεπε να παίζει σε πολύ χαμηλότερες τιμές, ώστε να δώσει ένα σοβαρό κίνητρο στον κόσμο να σκεφτεί πολύ σοβαρά να πάρει αυτό το ρίσκο. 

Όσο για την παρουσίαση, ανυπομονώ να δω τι έχουν να δείξουν οι Κινέζοι. Τα τελευταία χρόνια ήταν μπροστά και είχαν πρωτοτυπήσει σχεδόν σε κάθε τομέα. Πιστεύω πραγματικά, ότι αν δεν υπήρχε ο αποκλεισμός της από την Google, και με μια "χλιαρή" Samsung. Η Huawei θα είχε κυριαρχήσει την αγορά των Android.

Συνεπώς αν και έφτασαν στο κομμάτι hardware οι Κινέζοι τον υπόλοιπο πλανήτη, στο κομμάτι software είναι ακόμα 100 χρόνια πίσω.

Το ίδιο και η Ευρώπη φυσικά που δεν έχει 'δημιουργήσει' μεγάλη IT εταιρία στο έδαφός της.

Επεξ/σία από skiabox
  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ετοιμαστείτε.... 

Κινητό mate 40 pro με

δώρο ρολόι........ και ακουστικά 

Και....  1200 ευρώ σε προπαραγγελια. 

Και όπως είχα πει δωρεάν και το εμβόλιο για τον κορονοιο 😄😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, skiabox είπε

 

Το ίδιο και η Ευρώπη φυσικά που δεν έχει 'δημιουργήσει' μεγάλη IT εταιρία στο έδαφός της.

Suse? Sap? Δεν είναι του βεληνεκούς Microsoft ή Google, αλλά ούτε και μικρές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, skiabox είπε

Συνεπώς αν και έφτασαν στο κομμάτι hardware οι Κινέζοι τον υπόλοιπο πλανήτη, στο κομμάτι software είναι ακόμα 100 χρόνια πίσω.

Το ίδιο και η Ευρώπη φυσικά που δεν έχει 'δημιουργήσει' μεγάλη IT εταιρία στο έδαφός της.

οταν λες ειναι 100 χρονια πισω στο software φανταζομαι δεν εννοεις την εφαρμογη της καμερας στα huawei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

18 λεπτά πριν, Neural_handshake είπε

ασε που παιζει το emui να ειναι στην πραξη το καλυτερο skinned android 

Στήθος με στήθος με το miui. 

Πλακώνονται για το ποιο θα σκοτώνει πιο γρήγορα τις εφαρμογές και ποιο θα κάνει σωστότερο telemetry στο Καθεστώς. 

Επεξ/σία από stivaks72
  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση που δεν μιλάει κανείς για το notch... βέβαια δε λέω, μικρούλι και πολύ chic... αλλά είναι το εκεί... εδώ δεν ενοχλεί φαντάζομαι γιατί προηγούνται άλλα θέματα? Επίσης, είχα μία αίσθηση από χρήστες μοντέλων Samsung με την καμπυλωτή οθόνη, πως δεν είναι και τόσο βολική. Λάθος? Έχει κανείς εμπειρία να μας πει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NasstasjiaP είπε

Μου κάνει εντύπωση που δεν μιλάει κανείς για το notch... βέβαια δε λέω, μικρούλι και πολύ chic... αλλά είναι το εκεί... εδώ δεν ενοχλεί φαντάζομαι γιατί προηγούνται άλλα θέματα? Επίσης, είχα μία αίσθηση από χρήστες μοντέλων Samsung με την καμπυλωτή οθόνη, πως δεν είναι και τόσο βολική. Λάθος? Έχει κανείς εμπειρία να μας πει?

Το notch ενοχλεί μόνο στα iphone και η curved οθόνη μόνο στα samsung.

Τί δεν καταλαβαίνεις;

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, moicane είπε

Τι είναι αυτό πράγμα με τις κάμερες ρε παιδιά... Τα μάτια της κουζίνας μου πιο μικρά είναι.. Ε μα πια.... 

Καταρχάς αυτό στις φωτογραφίες είναι το υπάρχον Mate 30 Pro.

Δεύτερον, το μέγεθος του σένσορα είναι το πιο σημαντικό κριτήριο για την ποιότητα της φωτογραφίας μιας συσκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, focusopoulos2 είπε

Ο καθένας με τα γούστα του. Εγώ πιστεύω ότι η Huawei είναι εταιρία που πάει τρένο. 

Επίσης δεν χρειάζεται καν να γίνει κάνεις hacker. 

Υπάρχουν πολλές επιλογές στην αγορά για applications. 

Αν πας μια μέρα π.χ. στο Γερμανό θα καταλάβεις ότι σχεδον κανένας δεν έχει γνώσεις πάνω από τις.. τυπικές. Εμενα ειναι η δουλειά μου και ξερω γιαυτό σου λεω οτι 9 στους 10 εκεί έξω δεν ξέρουν να κάνουν ούτε επαναφορά εργοστασιακών... και με έχουν πάρει τηλέφωνο μέχρι τώρα 3 άτομα που πήραν πρόσφατα σε προσφορά κάποιο p40 και δεν μπορούσαν να βρουν το google play (ή δεν δίνανε σημασία παρα μονο οταν ήταν αργά). Οποτε μην σκέφτεσαι ότι επειδή κάτι ειναι εύκολο ή προφανές για σένα ειναι και για άλλους. και η huawei ακομα πουλαει γιατι ΔΕΝ λένε στον κόσμο ότι δεν έχει play store (και που το γράφει δεν το καταλαβαίνει ο κόσμος). Και αυτοί τωρα θα ψάχνουν να το δώσουν και θα λένε παντού ποσο χάλια κινητά ειναι... 1 χρονο δίνω ακομα.

Επεξ/σία από patentas11
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, apostolisk86 είπε

Suse? Sap? Δεν είναι του βεληνεκούς Microsoft ή Google, αλλά ούτε και μικρές. 

 

δεκτον , αλλα ειναι γνωστες μονο στο κοινο τους...

και εγω τα τελευταια χρονια δουλεψα σε δουλεις με SAP ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, patentas11 είπε

Και πόσοι με παίρνουν τηλέφωνο να βάλω Play Store...

Δυστυχώς τέλος η Huawei χωρίς Google.

Καλώς η κακώς σχεδόν όλος ο κόσμος θέλει ένα κινητό να τα κάνει όλα, όχι να γίνεσαι χάκερ, πόσο μάλλον να το φτιάξεις και μετά απο 2-3 μέρες πάλι τα ίδια.

Πρίν 7-8 χρόνια έβαζα ακόμα και custom android, προφανώς και "custom" εφαρμογές. Πλέον απο άποψη λειτουργικού συστήματος τα βαριέμαι όλα τόσο πολύ που απλώς θέλω να κάνει ενημερώσεις, να μην κολλάει.

Οπότε απλά πας σε iPhone...!!! 😁😁😁

Welcome to the party

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...