Προς το περιεχόμενο

Στις 22 Οκτωβρίου τα αποκαλυπτήρια της σειράς Mate 40 από τη Huawei


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να δουμε ποσο ακομα θα ασχολουμαστε με την huawei..παιζει να ειμαστε η μονη χωρα που πουλιουνται ακομα τετοια κινητα..

(για ευρωπη μιλαω ...καλα αμερικη αστο..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Οπότε απλά πας σε iPhone...!!! 😁😁😁

Welcome to the party

Χαχαχα το γελάς;; Πολύ πιθανό να το δοκιμάσω και αυτο στο μέλλον γιατι θεωρώ την κάμερα του την καλύτερη. Και δεν το λέω από τεχνικής άποψης μιας και υπάρχουν αρκετά καλύτερες. Το S10+ έχω αλλα και τα πορτρέτα και οι selfie του iPhone μου αρέσουν περισσότερο. Ο τόνος των χρωμάτων γενικά ειναι ακριβώς στα γούστα μου.

Πάντως και το Android έχει πλέον ωριμάσει πολύ. Αλλα για το iPhone δεν θα χωνέψω ΠΟΤΕ που δεν στέλνει φωτογραφίες με Bluetooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, patentas11 είπε

Χαχαχα το γελάς;; Πολύ πιθανό να το δοκιμάσω και αυτο στο μέλλον γιατι θεωρώ την κάμερα του την καλύτερη. Και δεν το λέω από τεχνικής άποψης μιας και υπάρχουν αρκετά καλύτερες. Το S10+ έχω αλλα και τα πορτρέτα και οι selfie του iPhone μου αρέσουν περισσότερο. Ο τόνος των χρωμάτων γενικά ειναι ακριβώς στα γούστα μου.

Πάντως και το Android έχει πλέον ωριμάσει πολύ. Αλλα για το iPhone δεν θα χωνέψω ΠΟΤΕ που δεν στέλνει φωτογραφίες με Bluetooth.

Το να το κάνεις το Bluetooth? Είναι αρχαίο πχια! Πραγματικά θα στείλεις φώτο ανάλυσης 60-100mp με Bluetooth? Θα περιμένεις forever! WiFi connect. Τίποτε άλλο.

iOS. Μια φορά το σεταρεις και τα πάντα είναι στην θέση τους. Αλλά πας όμως σε οικοσύστημα της Apple για να έχει νόημα. Το κακό δεν είναι ότι δίνεις λεφτά. Το κακό ειναι ότι το quality control και το customer support της Apple είναι πια για τα μπάζα και χειροτερεύει κάθε χρόνο.

Από την άλλη και μόνο το τηλέφωνο να έχεις δύσκολα γυρνάς πίσω. Το λέω ενώ έχω και Android το οποιο αν και έχει βελτιωθεί πολύ  iPhone δεν είναι. Ούτε καν στο smooth scrooling της οθόνης ούτε στην αίσθηση του touchpad του laptop. Μπορεί να φαίνονται μικρά αλλά τελικά είναι η τελική καθημερινη εμπειρία χρήσης που μετράει περισσότερο από μια κάμερα +10% καλύτερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

για να δουμε ποσο ακομα θα ασχολουμαστε με την huawei..παιζει να ειμαστε η μονη χωρα που πουλιουνται ακομα τετοια κινητα..

(για ευρωπη μιλαω ...καλα αμερικη αστο..)

Η Huawei πάντως είναι μία πολύ αξιόλογη και αξιέπαινη εταιρία καθώς παρόλο το hate και τα bans συνεχίζει να ρίχνει πολλά λεφτά στο R&D τμήμα της με αποτέλεσμα να βγάζει αξιόλογες προτάσεις οι οποίες ανεβάζουν συνεχώς τον πήχη... Και εγώ πριν από 6 μήνες ήμουν στο στρατόπεδο της samsung αλλά ξαφνικά βρέθηκα στο στρατόπεδο της Huawei όταν αναγκάστηκα να αλλάξω συσκευή και ψάχνοντας για κάτι vfm μέχρι 300 ευρώ τον Φλεβάρη βρέθηκα στο Nova 5T το οποίο τελικά όντως ήταν η καλύτερη επιλογή που μπορούσα να κάνω... Από τότε και έπειτα επένδυσα σε όλο το οικοσύστημα της Huawei (με αγορά Watch GT2, Matebook 13 κ.α.) αφού έμεινα πάρα πολύ ικανοποιημένος με την ποιότητα και την σχέση ποιότητας-τιμής. Όποτε κάθε άλλο θα πρέπει να συνεχίσουμε να ασχολούμαστε με την συγκεκριμένη εταιρία αφού προσφέρει αξιόλογες προτάσεις στην αγορά αλλά καθώς και όταν υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός μεταξύ εταιριών επωφελημένος βγαίνει μόνο ο καταναλωτής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, nosmtx είπε

Από τότε και έπειτα επένδυσα σε όλο το οικοσύστημα της Huawei (με αγορά Watch GT2, Matebook 13 κ.α.) 

Δεν υπάρχει "οικοσύστημα huawei". 

Δεν είναι συσκευές που κάνουν κάτι διαφορετικό μεταξύ τους απ'ό,τι αν συνεργάζονταν με άλλες.

Κινητό android, ρολόι proprietary (smartband με μεγάλη οθόνη ουσιαστικά), υπολογιστής windows, με το ταμπελάκι huawei.

 Απλά συσκευές που σε βόλεψαν. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stivaks72 είπε

Το notch ενοχλεί μόνο στα iphone και η curved οθόνη μόνο στα samsung.

Τί δεν καταλαβαίνεις;

μα αυτό ειναι και το σωστό 😉😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

για να δουμε ποσο ακομα θα ασχολουμαστε με την huawei..παιζει να ειμαστε η μονη χωρα που πουλιουνται ακομα τετοια κινητα..

(για ευρωπη μιλαω ...καλα αμερικη αστο..)

https://www.mobiles.co.uk/huawei-p40-pro

https://www.affordablemobiles.co.uk/huawei/huawei-p40-pro-5g-black

https://www.vodafone.co.uk/mobile/phones/pay-monthly-contracts/huawei/p40-pro-5g

https://www.amazon.de/HUAWEI-Silver-Simlock-Branding-51095CAG/dp/B085JJQT49/ref=pd_lpo_107_t_0/260-6324961-5169965?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B085JJQT49&pd_rd_r=a2afc419-f4ef-4d53-8d80-ef211f3cf1fe&pd_rd_w=wdkal&pd_rd_wg=RPfpG&pf_rd_p=d5c9797d-0238-4119-b220-af4cc3420918&pf_rd_r=R0G8JNS9CJJP2KM8E12C&psc=1&refRID=R0G8JNS9CJJP2KM8E12C

https://www.o2.co.uk/shop/huawei/p40-pro-5g

https://www.amazon.fr/HUAWEI-P40-PRO-ELSA-GRAY/dp/B085JJQT49/ref=pd_lpo_107_t_2/258-1261045-5084617?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B085JJQT49&pd_rd_r=4ff370a7-659d-4a7f-810f-3145fe84c60f&pd_rd_w=nTflS&pd_rd_wg=HTMRi&pf_rd_p=a9e8383d-b25d-45ec-acc2-a094dd781c31&pf_rd_r=13N2X9RQ0T0W8G0A3RMK&psc=1&refRID=13N2X9RQ0T0W8G0A3RMK

https://www.sfr.fr/huawei-p40pro

vodafone,O2,amazon μια χαρα πουλανε στην Eυρωπη τις συσκευες της huawei

Στην Αμερικη για να πουλησεις συσκευες πρεπει να εχεις συμφωνια με παροχο οπως πχ AT/T.

https://www.statista.com/statistics/632599/smartphone-market-share-by-vendor-in-europe/

18% μεριδιο αγορας εχει στην Ευρωπη  η huawei Q2 2020.Εκτος και αν πουληθηκαν ολα στην Ελλαδα.

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, NasstasjiaP είπε

Μου κάνει εντύπωση που δεν μιλάει κανείς για το notch... βέβαια δε λέω, μικρούλι και πολύ chic... αλλά είναι το εκεί... εδώ δεν ενοχλεί φαντάζομαι γιατί προηγούνται άλλα θέματα? Επίσης, είχα μία αίσθηση από χρήστες μοντέλων Samsung με την καμπυλωτή οθόνη, πως δεν είναι και τόσο βολική. Λάθος? Έχει κανείς εμπειρία να μας πει?

 

Εσεις που μιλατε για νοτς απορω αν το ματι σας βλεπει τπτ αλλο εκτος απο το κεντρο της οθονης..Αυτη η πιπιλα πρεπει να τελειωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, focusopoulos2 είπε

Ο καθένας με τα γούστα του. Εγώ πιστεύω ότι η Huawei είναι εταιρία που πάει τρένο. 

Επίσης δεν χρειάζεται καν να γίνει κάνεις hacker. 

Υπάρχουν πολλές επιλογές στην αγορά για applications. 

θελεις και τα λες ε!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, praktor_007 είπε

Τώρα αλήθεια έκατσες και έγραψες όλο αυτό για να πεις τι ...

λες και τους ξέρεις προσωπικά κανείς..

εγω πάντως στον κύκλο μου και είναι και αρκετός κόσμος αυτός ο κύκλος ..τα Huawei χάθηκαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, pineza250 είπε

Ότι και αν κάνουν στην huawei θα είναι η ποιο καινοτόμος εταιρεία ...

Και με το Mate 40 Pro θα δούμε πως πρέπει να είναι τα κινητά ....

Ειρωνεύεσαι ή όχι;Αν όχι τότε χρησιμοποιείς λάθος τις τρεις τελείες στο τέλος της πρότασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

Τώρα αλήθεια έκατσες και έγραψες όλο αυτό για να πεις τι ...

λες και τους ξέρεις προσωπικά κανείς..

εγω πάντως στον κύκλο μου και είναι και αρκετός κόσμος αυτός ο κύκλος ..τα Huawei χάθηκαν 

Έχει δίκιο ότι θα το πουλάνε η Vodafone και η O2 στη Μεγάλη Βρετανία.

Βέβαια στα sites τους φρόντισαν να βάλουν τα warnings ότι δεν θα έχει play store.

Το θέμα είναι πόσοι θα το πάρουν.

Να ξέρει πάντως ότι η Huawei όλως τυχαίως για να δεχτούν να τα πουλάνε εκεί έκλεισε το μαγαζί εξοπλισμών στη Μεγάλη Βρετανία. 

Έκαναν δηλαδή αυτό που θέλουν οι Αμερικάνοι, να φύγουν οι εξοπλισμοί της από τη χώρα.

Huawei closing enteprise hardware division in the UK

https://www.techradar.com/news/huawei-closing-enteprise-hardware-division-in-the-uk

Εντός ΕΕ, όμως στις μεγάλες χώρες θα τα πουλάει κανένας carrier;

Τα Amazon FR και DE δεν είναι carriers.

Όσο για το 18% της Statista συγνώμη αλλά δεν λέει κάτι.

Αν μας βρει το ποσοστό των κινητών της Huawei που πουλήθηκαν το Q2 2020 στην Ευρώπη χωρίς play store και τότε θα μιλήσουμε σοβαρά.

Μου αρέσουν κι εμένα τα στατιστικά και τα ψάχνω και δεν έχω βρει τίποτα. Άκρα του τάφου σιωπή.

Γιατί σε αυτό το 18% πόσα έχουν και πόσα δεν έχουν play store;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, aypnia είπε

Έχει δίκιο ότι θα το πουλάνε η Vodafone και η O2 στη Μεγάλη Βρετανία.

Βέβαια στα sites τους φρόντισαν να βάλουν τα warnings ότι δεν θα έχει play store.

Το θέμα είναι πόσοι θα το πάρουν.

Να ξέρει πάντως ότι η Huawei όλως τυχαίως για να δεχτούν να τα πουλάνε εκεί έκλεισε το μαγαζί εξοπλισμών στη Μεγάλη Βρετανία. 

Έκαναν δηλαδή αυτό που θέλουν οι Αμερικάνοι, να φύγουν οι εξοπλισμοί της από τη χώρα.

Huawei closing enteprise hardware division in the UK

https://www.techradar.com/news/huawei-closing-enteprise-hardware-division-in-the-uk

Εντός ΕΕ, όμως στις μεγάλες χώρες θα τα πουλάει κανένας carrier;

Τα Amazon FR και DE δεν είναι carriers.

Όσο για το 18% της Statista συγνώμη αλλά δεν λέει κάτι.

Αν μας βρει το ποσοστό των κινητών της Huawei που πουλήθηκαν το Q2 2020 στην Ευρώπη χωρίς play store και τότε θα μιλήσουμε σοβαρά.

Μου αρέσουν κι εμένα τα στατιστικά και τα ψάχνω και δεν έχω βρει τίποτα. Άκρα του τάφου σιωπή.

Γιατί σε αυτό το 18% πόσα έχουν και πόσα δεν έχουν play store;

Όπως τα λες  είναι ...

Κινητο χωρίς Google τέλος...

εκτος και αν αλλάξει κάτι στα επόμενα χρόνια.

μονο Κίνα και πολύ είναι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...