Προς το περιεχόμενο

Στις 22 Οκτωβρίου τα αποκαλυπτήρια της σειράς Mate 40 από τη Huawei


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, teovag είπε

Σε γενικές γραμμές ισχύει, αλλά είναι και θέμα..."τιμής".

...όπερ έδει δείξαι

Επίσης, όσον αφορά το πόσο ρευστά είναι τα πράγματα στον τομέα της τεχνολογίας ...παραθέτω μόνο αυτό για την εταιρία...του 1τρις:

https://www.visualcapitalist.com/breaking-down-21-apple-product-flops-from-1980-2014/

 Εξαιρετικό άρθρο! Ευχαριστώ! Δίνει άλλη προοπτική σε κάποια πράγματα... σε πολλά πράγματα.

"Apple is now worth more than 1% of the world’s GDP, but they have company at the top. Currently Apple is worth $1.41 trillion, but Microsoft is close behind at $1.39 trillion. Alphabet, the company which owns Google, and Amazon are trailing behind at $997.2 billion and $1.03 trillion, respectively."

https://www.digitalinformationworld.com/2020/02/how-apple-makes-its-money.html

Τυγχάνει να είναι για την Apple... ωστόσο, αν το διαβάσετε, μαζί με παραπάνω αρθράκι, το αβίαστο συμπέρασμα είναι πως ο δρόμος για την επιτυχία είναι στρωμένος με αποτυχίες... απλώς δεν πρέπει να σταματά κανείς την προσπάθεια. Δεν υπάρχει "αποτυχία", αλλά απλώς μια πραγματικότητα - στάση που μας λέει να το κάνουμε καλύτερα ακόμα και λίγο διαφορετικά! Το ίδιο ισχύει και για την Huawei (που παρά την απώλεια του γούγλη το παλεύει και προσπαθεί και καινοτομεί) και μπράβο της! Μακάρι να μην είναι η τύχη της τόσο ζωφερή όσο τη φανταζόμαστε. Θα είναι κρίμα! Θέλουμε πολυφωνία στην τεχνολογία!!!!!!

Καλημέρα σε όλους!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 11/10/2020 στις 8:04 ΜΜ, stivaks72 είπε

Το 2021 δε θα έχει μαντήλι να κλάψει, θα κοπεί η πρόσβαση σε TSMC και Samsung για παραγωγή SoCs και άλλοι βλέπουν βασιλιάδες και μεγαλεία. 

Γραφομηχανές θα κατασκευάζει στο τέλος. 

Τους γλεντάει ο 3ποδος βαψομαλλιάς και να αλλάξει τον Νοέμβριο με τον παππού η γραμμή είναι αυτή.  

Και εσύ γιατί χαίρεσαι ακριβώς; Έχεις μετοχές στη samsung ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NasstasjiaP είπε

 Εξαιρετικό άρθρο! Ευχαριστώ! Δίνει άλλη προοπτική σε κάποια πράγματα... σε πολλά πράγματα.

"Apple is now worth more than 1% of the world’s GDP, but they have company at the top. Currently Apple is worth $1.41 trillion, but Microsoft is close behind at $1.39 trillion. Alphabet, the company which owns Google, and Amazon are trailing behind at $997.2 billion and $1.03 trillion, respectively."

https://www.digitalinformationworld.com/2020/02/how-apple-makes-its-money.html

Τυγχάνει να είναι για την Apple... ωστόσο, αν το διαβάσετε, μαζί με παραπάνω αρθράκι, το αβίαστο συμπέρασμα είναι πως ο δρόμος για την επιτυχία είναι στρωμένος με αποτυχίες... απλώς δεν πρέπει να σταματά κανείς την προσπάθεια. Δεν υπάρχει "αποτυχία", αλλά απλώς μια πραγματικότητα - στάση που μας λέει να το κάνουμε καλύτερα ακόμα και λίγο διαφορετικά! Το ίδιο ισχύει και για την Huawei (που παρά την απώλεια του γούγλη το παλεύει και προσπαθεί και καινοτομεί) και μπράβο της! Μακάρι να μην είναι η τύχη της τόσο ζωφερή όσο τη φανταζόμαστε. Θα είναι κρίμα! Θέλουμε πολυφωνία στην τεχνολογία!!!!!!

Καλημέρα σε όλους!

Έτσι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/10/2020 στις 8:22 ΜΜ, Manosromanias είπε

οτι και να λεμε παντως τηλεφωναρες ..και με google και χωρις...εχοντας δουλεψει και p40 pro πολυ καιρο δε μου λειπουν καθολου πια τα gms..οτι εφαρμογη εχω χρειαστει την εχω κανονικοτατα..αναμενω την παρουσιαση με μεγαλο ενδιαφερον

Μπορει δηλαδη καποιος να εγκαταστησει το Gmail και το Google Maps? Και με ποιον τροπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, KikKong είπε

Μπορει δηλαδη καποιος να εγκαταστησει το Gmail και το Google Maps? Και με ποιον τροπο?

τα google maps δουλευουν κανονικοτατα ναι οσο για το gmail δεν εγκαθισταται οντως αλλα ετσι κι αλλιως με τους κωδικους μου στο outlook νεχω κανονικα τα mail μου. Ουτως η αλλως ολα μεσω outlook τα ειχα σε καθε συσκευη μου ακομα κι οταν ειχα gms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...