Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Curved 34"


Spartan_X

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Η g7 είναι η μόνη που έχει όλα τα προβλήματα και προνόμια των VA με την ταχύτητα των ips. Η 32άρα τρώγεται γιατί αν και μεγάλη καμπύλη, είναι μεγάλη οθόνη. 

Καθαρά gaming monitor, λίγο κουραστικό σε browsing. Το μόνο πρόβλημα είναι ξέχνα το gsync/freesync (καλά γενικώς ξέχνα το gsync/freesync σε VA αλλά στα g7 το range ειναι 90-240 οπότε κάτω από 90fps θέλει κλείσιμο αμέσως)

Θες πολύ πολύ δυνατή κάρτα δηλαδή.....Που να πάω εγώ με την 5700ΧΤ.... Καταλήγω σε Gigabyte g34. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Η Gigabyte είναι μονόδρομος για μένα αυτή τη στιγμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, JeanYves είπε

Θες πολύ πολύ δυνατή κάρτα δηλαδή.....Που να πάω εγώ με την 5700ΧΤ.... Καταλήγω σε Gigabyte g34. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Η Gigabyte είναι μονόδρομος για μένα αυτή τη στιγμή

σε UW δυστηχώς ναι. Αλλού έχεις και άλλες επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, JeanYves είπε

σε 16:9 τι επιλογές έχω; 2κ, 32΄΄, 144hz, freesnync. Αυτά απαραίτητα

στα 32" ++ δυστηχώς μόνο μία ips υπάρχει στα 500

https://www.skroutz.gr/s/23515917/Iiyama-G-Master-GB3461WQSU-34-Gaming-Monitor.html

 

και δεν έχω κάποιο review 😕. Υπόσχομαι θα έχει καλύτερο response time από οποιαδήποτε VA πάντως στα ίδια λεφτά :P

ψέματα, ΈΧΩ 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JeanYves είπε

Μόλις βρήκα φίλε Gigabyte G32QC

 https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/g32qc την ξέρω αλλά είπες 32++ :P 

όχι πολύ καλή Ωστόσο καλύτερη από την xiaomi :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

 https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/g32qc την ξέρω αλλά είπες 32++ :P 

όχι πολύ καλή Ωστόσο καλύτερη από την xiaomi :P 

όχι 32+, και 31,5 μια χαρά είναι. Άλλα στα προηγούμενα προσθέτω Curved.

Πες μια πολύ καλή μέχρι 500. Εσύ πια θα έπαιρνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JeanYves είπε

όχι 32+, και 31,5 μια χαρά είναι. Άλλα στα προηγούμενα προσθέτω Curved.

Πες μια πολύ καλή μέχρι 500. Εσύ πια θα έπαιρνες;

αυτήν που έχω. Θεωρώ τα 32 πολύ μεγάλη για 2560*1440p και δεν έχω το hardware για μεγαλύτερη ανάλυση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

αυτήν που έχω. Θεωρώ τα 32 πολύ μεγάλη για 2560*1440p και δεν έχω το hardware για μεγαλύτερη ανάλυση

Σωστά, Τώρα εγώ κάθομαι σε απόσταση χεριών από την Lg32uk550. Ειναι πολυ μεγαλη...Τρομάζεις να την συνηθίσεις.... Έμενα αυτό που με πειράζει και με ενοχλεί σε τέτοια πάντα απόσταση (χεριών) δεν είναι το πλάτος αλλά το ύψος του μόνιτορ στις 32'' και 16:9... To 27', ' 2560*1440p είναι ιδανικό νομίζω. Οθονάρα η Dell S2721DGF 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JeanYves είπε

Σωστά, Τώρα εγώ κάθομαι σε απόσταση χεριών από την Lg32uk550. Ειναι πολυ μεγαλη...Τρομάζεις να την συνηθίσεις.... Έμενα αυτό που με πειράζει και με ενοχλεί σε τέτοια πάντα απόσταση (χεριών) δεν είναι το πλάτος αλλά το ύψος του μόνιτορ στις 32'' και 16:9... To 27', ' 2560*1440p είναι ιδανικό νομίζω. Οθονάρα η Dell S2721DGF 😉

Ultrawide 34 τρώγεται αλλά 32 16:9 είναι πολύ. Και σκέψου έχει 85π γραφείο βάθος και κάθομαι και άλλους 25π απο το γραφείο :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου θα σου κάνω μια τελευταία ερώτηση. Αξίζει να αλλάζω την Lg32uk550 για την Gigabyte G32QC.

Έφτιαξα pc για πιτσιρικά και σκέφτομαι αφού καταλήγω και λόγω τιμής 370 ευρώ στην Gigabyte G32QC πια να δώσω στον πιτσιρικά.

Κάρτες ο δικός μου sapphire radeon rx 5700 xt 8gb nitro+ και του πιτσιρικά sapphire radeon rx 5600 xt 6gb pulse.

Που πάνε τα μόνιτορ; Σε ποιο build ταιριάζουν καλύτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, JeanYves είπε

Φίλε μου θα σου κάνω μια τελευταία ερώτηση. Αξίζει να αλλάζω την Lg32uk550 για την Gigabyte G32QC.

Έφτιαξα pc για πιτσιρικά και σκέφτομαι αφού καταλήγω και λόγω τιμής 370 ευρώ στην Gigabyte G32QC πια να δώσω στον πιτσιρικά.

Να σου πω. Χάνεις σε αναλυση αλλά τα 144vs 60 είναι μέρα με νύχτα. Και τα δυο VA οπότε δεν θα καταλάβεις κάποια διαφορά στην απόκριση όπως αν πήγαινες από ips σε va. Go for it να πάρει και ο μικρός δώρο :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sakiz105 είπε

Να σου πω. Χάνεις σε αναλυση αλλά τα 144vs 60 είναι μέρα με νύχτα. Και τα δυο VA οπότε δεν θα καταλάβεις κάποια διαφορά στην απόκριση όπως αν πήγαινες από ips σε va. Go for it να πάρει και ο μικρός δώρο :P 

Είναι 165Hz vs 60 και όχι 144 παρακαλώ 😁 Ευχαριστώ πολύ να σαι καλά  😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποσο backlight bleep εχετε; το τσεκαρα επισης με αυτο το σιτε

https://www.lightbleedtest.com/#

σε καθημερινη χρηση κ gaming δεν ενοχλει. το προβλημα ειναι εμφανες κατα την εναρξη κ τερματισμο του η/υ που μαυριζει ολοκληρη η οθονη. 

 

επισης στο gta v, οταν ειναι βραδυ το μαυρο ειναι πολυ εντονο με αποτελεσμα σε μερικα σημεια να μην βλεπω τιποτα. επαιξα με τις ρυθμισεις του παιχνιδιου για την φωτεινοτητα αλλα δεν ειδα βελτιωση. εχει κανεις παρομοιο προβλημα; 

ευχαριστω! 

Επεξ/σία από dimidi
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2020 στις 8:14 ΜΜ, dimidi είπε

ποσο backlight bleep εχετε; το τσεκαρα επισης με αυτο το σιτε

https://www.lightbleedtest.com/#

σε καθημερινη χρηση κ gaming δεν ενοχλει. το προβλημα ειναι εμφανες κατα την εναρξη κ τερματισμο του η/υ που μαυριζει ολοκληρη η οθονη. 

 

επισης στο gta v, οταν ειναι βραδυ το μαυρο ειναι πολυ εντονο με αποτελεσμα σε μερικα σημεια να μην βλεπω τιποτα. επαιξα με τις ρυθμισεις του παιχνιδιου για την φωτεινοτητα αλλα δεν ειδα βελτιωση. εχει κανεις παρομοιο προβλημα; 

ευχαριστω! 

ελάχιστο σε σχέση με την IPS.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...