Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Curved 34"


Spartan_X

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστω την αναλυτική περιγραφή.

Λιγο που το εψαξα και γω νομιζω πως θα ειναι πιο ζωντανα τα χρωματα σε σχεση με το ips. 

Δλδ αυτο που ψαχνω, να ειναι πιο ζωντανα/wow για χαλαρο gaming

Το ghosting δεν μου εχει τυχει ποτε εκτος απο μια μικρη φθηνη tv τυπου f&u που δεν παλευοταν ουτε για τηλεόραση κρεβατοκαμαρας

 

Επεξ/σία από DjAde
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 20/11/2020 στις 3:14 ΜΜ, aXer είπε

Να ρωτήσω και εδώ....
 

Το PC μου είναι δεκαετίας (i7 2600k, ATI 5850).
Ξέρω ότι δεν σηκώνει η κάρτα γραφικών καν την ανάλυση της οθόνης καθώς αυτή βγάζει maximum 2560 x 1600 και η οθόνη είναι 3440x1440. Την οθόνη την πήρα γιατί είναι στα πλαίσια της αναβάθμισης που θα κάνω μόλις γίνει διαθέσιμη προς πώληση η νέα σειρά 6000 της AMD.

Απλά σκεφτόμουν για αυτούς τους 1-2 μήνες που θα χρειαστούν, ότι τώρα έχω 2 χ 1080p Οθόνες στην ίδια κάρτα που σημαίνει 2 φορές το 1920Χ1080, η μία στο Display Port και η άλλη στο HDMI.
Υπάρχει περίπτωση με την δυνατότητα της οθόνης που δίνει PictureByPicture, να την συνδέσω επί δύο, και η μισή να παίρνει σήμα από το HDMI και η άλλη από το DP?


Καταλαβαίνω φυσικά ότι θα είναι σαν 2 οθόνες σε μία και δεν θα μπορέσει να λειτουργήσει ως ενιαία. Δεν μιλάω καν για gaming, αλλά για δουλειά.

Πιστεύετε θα λειτουργήσει;

Συγνώμη για τη λίγο αργή απάντηση ... Πιστεύω πως θα λειτουργήσει, πήρα εδώ 2 φώτο με τη οθόνη σε αυτή τη λειτουργία και το μενού της. Δυστυχώς δεν έχω 2 συσκευές να συνδέσω ταυτόχρονα πάνω της, αλλά από αυτά που καταλαβαίνω από το μενού, μάλλον το κάνει, ναι.

126908436_702352157385069_8687492999428888026_n.jpg

126897176_714807446126350_7232828950974282049_n.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Spartan_X είπε

Συγνώμη για τη λίγο αργή απάντηση ... Πιστεύω πως θα λειτουργήσει, πήρα εδώ 2 φώτο με τη οθόνη σε αυτή τη λειτουργία και το μενού της. Δυστυχώς δεν έχω 2 συσκευές να συνδέσω ταυτόχρονα πάνω της, αλλά από αυτά που καταλαβαίνω από το μενού, μάλλον το κάνει, ναι.

126908436_702352157385069_8687492999428888026_n.jpg

126897176_714807446126350_7232828950974282049_n.jpg

Χθες παρέλαβα και εγώ το μόνιτορ. Πολύ ικανοποιημένος μέχρι στιγμής. 

Σχετικά με τις 2 συσκευές στην οθόνη συνέδεσα ένα λαπτοπ με hdmi και το desktop με το DP και μπορούσα και είχα και τα 2 ταυτόχρονα στην οθόνη με τη ρύθμιση που δείχνεις στη φωτογραφία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε παρραγελια απο το πλαίσιο Παρασκευή 11:47 και μου λέει αναμονή για παραλαβή προϊόντος. Πήρα τηλ μ λέει δε  ξέρει ποτε θα παραλάβω 

Άλλος με το ίδιο μήνυμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, ioannis2306 είπε

Έγινε παρραγελια απο το πλαίσιο Παρασκευή 11:47 και μου λέει αναμονή για παραλαβή προϊόντος. Πήρα τηλ μ λέει δε  ξέρει ποτε θα παραλάβω 

Άλλος με το ίδιο μήνυμα; 

Το ίδιο μήνυμα κι εγώ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Εβαλα και φιλο και την πηρε αυτος την θελει για καταγραφικο καμερες ελπιζω να μην τον πηρα στον λαιμο μου.

Δεν θα του ξεφύγει κανενας κλεφτης με 144hz refresh rate :P

Περα απο την πλακα μηπως ειναι λιγο overkill για καταγραφικο; Ποσες καμερες εχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pinkakos είπε

Δεν θα του ξεφύγει κανενας κλεφτης με 144hz refresh rate :P

Περα απο την πλακα μηπως ειναι λιγο overkill για καταγραφικο; Ποσες καμερες εχει;

Δεν ξερω ειχε δυο 24αρες του χαλασε η μια και του φανηκε καλη η ιδεα να εχει μια οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάντα μπορούν να κάνουν, βασιζόμενοι στο ότι οι περισσότεροι είμαστε στο "δεν βαριέσαι".
Αν όμως δείξεις "τα δόντια σου" και πεις ότι "θα τους καταγγείλεις σε συνήγορο καταναλωτή για αθέμιτο ανταγωνισμό και ανήθικες πρακτικές" και αν τους πεις ότι "δεν είναι η πρώτη φορά που θα το κάνω αυτό", μάλλον θα την βρούνε την άκρη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Sadako είπε

Για εργασία προτείνεται η συγκεκριμένη οθόνη; Ή πας αποκλειστικά σε IPS;

Για επεξεργασία εικόνας τυπου Photoshop κλπ μια χαρά κάνει, εννοείται όμως ότι δεν είναι στο επίπεδο που μπορεί να φτάσει ένα ακριβό επαγγελματικό μόνιτορ με IPS πάνελ. Εξαρτάται από τίς απαιτήσεις του κάθε ενός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...