Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Curved 34"


Spartan_X

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρέλαβα σήμερα από Πλαίσιο αλλά έχω ένα θεματάκι... Μόλις βάλω 144hz ξεθοριάζουν εντελώς όλα τα χρώματα, μέχρι τα 120hz παλεύεται, νομίζω οτι φταίει η gpu μου gtx 970 με display port 1.2 λογικά δεν μπορεί να σηκώσει το bandwidth. Έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Zenoria είπε

Παρέλαβα σήμερα από Πλαίσιο αλλά έχω ένα θεματάκι... Μόλις βάλω 144hz ξεθοριάζουν εντελώς όλα τα χρώματα, μέχρι τα 120hz παλεύεται, νομίζω οτι φταίει η gpu μου gtx 970 με display port 1.2 λογικά δεν μπορεί να σηκώσει το bandwidth. Έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα?

Με RX 480 δεν εχω κανενα θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος θέλει την οθόνη και μένει Λάρισα, μπορεί να πάρει αυτήν που έχω παραγγείλει. Εννοείται στην τιμή που πωλήθηκε 299 (+1 Ευρώ κοστος αντικαταβολής). Η παραλαβή αναμένεται μάλλον αρχές Δεκεμβρίου.  Λογικά θα ακυρώσω Πέμπτη ή Παρασκευή. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι καποιος απο Θεσσαλονικη και εχει μετανιωσει η θελει να την δωσει ας  μου στειλει ενα μηνυμα! Ευχαριστω!

Μακαρι να βολευε με τον φιλο απο Λαρισα αλλα δυσκολα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τουλάχιστον το 3ο μήνυμα σου που πετυχαίνω σε διαφορετικά topics.

Μακάρι να την βρεις... φαίνεται να σου στοίχισε πολύ που δεν την πρόλαβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Zenoria είπε

Παρέλαβα σήμερα από Πλαίσιο αλλά έχω ένα θεματάκι... Μόλις βάλω 144hz ξεθοριάζουν εντελώς όλα τα χρώματα, μέχρι τα 120hz παλεύεται, νομίζω οτι φταίει η gpu μου gtx 970 με display port 1.2 λογικά δεν μπορεί να σηκώσει το bandwidth. Έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα?

Εμένα στα 144Hz δεν φαίνονται καλά μερικά κείμενα. Εάν το ρίξω χειροκίνητα στα 141Hz διορθώνεται.
Δεν ξέρω εάν φταίει η οθόνη ή η κάρτα γραφικών (GTX 1060)

Το είχα γράψει και σε παλιότερο μήνυμα εδώ μαζί με screenshots:
https://www.insomnia.gr/forums/topic/752352-xiaomi-mi-34-curved-monitor-322-kotsovolos-τελοσ/page/19/?tab=comments#comment-58233703

 

Επεξ/σία από panospc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, panospc είπε

Εμένα στα 144Hz δεν φαίνονται καλά μερικά κείμενα. Εάν το ρίξω χειροκίνητα στα 141Hz διορθώνεται.
Δεν ξέρω εάν φταίει η οθόνη ή η κάρτα γραφικών (GTX 1060)

Το είχα γράψει και σε παλιότερο μήνυμα εδώ μαζί με screenshots:
https://www.insomnia.gr/forums/topic/752352-xiaomi-mi-34-curved-monitor-322-kotsovolos-τελοσ/page/19/?tab=comments#comment-58233703

Ειχα το ιδιο θεμα με την ιδια gpu, κατεβασα καινουριους drivers της nvidia και εφτιαξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, PerChi είπε

Εμένα από Plaisio μου λέει ακόμα Εξέλιξη παραγγελίας : Σε Επεξεργασία. Εχει κανεις το ιδιο θέμα?

Παρασκευή 11:40 έλαβα μαιλ επιβεβαίωσης καταχώρησης από Πλαίσιο (ήμουν από τους πρώτους που παραγγείλανε)

Πληρωμή paypal

Θεσσαλονίκη.

Μέχρι και πριν από μια ώρα η παραγγελία ήταν στο στάδιο "επεξεργασία" και δεν είχα λάβει δεύτερο μαιλ. Τους είχα καλέσει το Σάββατο το πρωί και μου είπαν ότι είναι ακόμα υπό επεξεργασία, λόγω του φόρτου εργασίας και θα παραλάβω την Τρίτη. Δεν παρέλαβα. Ηταν ακόμα υπό επεξεργασία.

Τους πήρα τηλ πριν μια ώρα. Ακολούθησε η εξής συζήτηση:

Υπάλληλος: Έχει εξωφηθεί η παραγγελία?

Εγώ: Ναι. Με paypal. Φαίνεται μέσα

Υ: Είναι η τάδε η διεύθυνσή σας?

Ε: Ναι. Όπως φαίνεται μέσα.

Υ: Είναι ο τάδε ο ΤΚ?

Ε: Ναι. Όπως φαίνεται μέσα.

Υ: Ωραία. Παραλαμβάνεται το αργότερο την Παρασκευή.

Μετά μου ήρθε και μαιλ με νεό αριθμό παραγγελίας που λέει ότι παραλαμβάνβω το αργότερο την Παρασκευή.

Οπότε, πάρτους τηλ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, aXer είπε

Τα πάντα μπορούν να κάνουν, βασιζόμενοι στο ότι οι περισσότεροι είμαστε στο "δεν βαριέσαι".
Αν όμως δείξεις "τα δόντια σου" και πεις ότι "θα τους καταγγείλεις σε συνήγορο καταναλωτή για αθέμιτο ανταγωνισμό και ανήθικες πρακτικές" και αν τους πεις ότι "δεν είναι η πρώτη φορά που θα το κάνω αυτό", μάλλον θα την βρούνε την άκρη.

Και πως ακριβώς θα βρουν την άκρη; Αν δλδ δεν εχουν διαθεσιμα κομμάτια θα τα γεννήσουν;

Ή επειδή έδειξα τα δόντια μου θα στερήσουν την οθόνη από κάποιον άλλον που δεν τα έδειξε;;

 

Συμφωνώ ότι είναι ανήθικο να αγοράζεις ένα προιον που γράφει "άμεσα διαθέσιμο" και τελικά να μην παραλαμβάνεις...

Επεξ/σία από mindnever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Quattrela είπε

εγω λογικα παραλαμβανω σημερα, μενω Θεσσαλονικη. Δεν ξερω αν θα την κρατησω...

FYI @lunatic3

 

Επεξ/σία από aXer
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...