Προς το περιεχόμενο

BASEUS 65WATT GAN CHARGER USB C + USB 29,90 eshop


solamnic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, deliol είπε

Πάντως εγώ πηρα τον Baseus 65watt από το Aliexpress λίγο πριν τον φέρει το e-shop...

Φορτίζει  :

- ταυτόχρονα το Surface Pro 4 (36 watts) στο 1ο USB-C και το S21+ με "γρήγορη φόρτιση" (18 watts) στο 2ο USB-C

- ταυτόχρονα το Surface Pro 4 (36 watts) στο 1ο USB-C , το S21+ με "γρήγορη φόρτιση" (18 watts) στο 2ο USB-C και το iphone 12 στο USB-A. , δηλ. και οι 3 υποδοχές συνδεδεμένες.

- το Surface Pro 7 (65 watts) στο 1ο USB-C

- το S21+ με "εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση" (25 watts) στο 1ο USB-C

- το mac book air 2019 (30 watt) στο 1ο USB-C

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Baseus και σκέφτομαι να πάρω και άλλο ένα μια και το e-shop το δίνει στο Crazysundays όσο μου κόστισε με τα μεταφορικά από το Aliexpress...

 

Αν δεν βιάζεστε  50%OFF | UGREEN 65W GaN Charger Quick Charge 4.0 3.0 Type C PD USB Charger with QC 4.0 3.0 Fast Charger for iPhone 12 Pro Xiaomi Laptop
https://a.aliexpress.com/_mLraX6r με 19,24€ στο καλάθι. 

Το σωστό link για Baseus https://m.aliexpress.com/i/4000908203092.html 

Επεξ/σία από gapostolidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί να το ρισκάρει κάποιος για 6ε, όταν πέραν του να περιμένει ένα μήνα πιθανώς να τον τσιμπήσει το τελωνείο που υποτίθεται πλέον επιβάλει ΦΠΑ κ δασμούς κ στα μικρά δέματα; Γενικά οκ για εξωτερικό για κάποια πράγματα, αλλά όταν η διαφορά είναι τόσο μικρή δεν αξίζει για μένα όταν δεν είναι εμφανώς καλύτερο deal σε τιμή ή/και ποιότητα (πάνω κάτω ένα και το αυτό είναι για μένα αυτά, έχω το Baseus κ φορτίζω τα πάντα από εκεί - laptop asus, tablet Samsung *2, κινητό Samsung, κτλ, κ δεν είχα ποτέ οποιοδήποτε πρόβλημα).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα ο Baseus (χωρίς το usb-c καλώδιο) από Aliexpress με παράδοση από Πολωνία (CAINIAO WAREHOUSE EXPRESS SHIPPING) μου κόστισε μαζί με τα μεταφορικά 25,3€ μειον το κουπόνι πρώτης αγοράς 2,55€ = τελική τιμή 22,87€ και ήρθε σε μια εβδομάδα ακριβώς με DHL στο σπίτι ...

Και εγώ θεωρώ ότι τα 26,90 είναι πολύ καλή προσφορά από το e-shop, αφού έχεις και εγγύηση σε περίπτωση που χρειαστεί...

Επεξ/σία από deliol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/8/2021 στις 4:32 ΜΜ, nikosdet είπε

Γιατί να το ρισκάρει κάποιος για 6ε, όταν πέραν του να περιμένει ένα μήνα πιθανώς να τον τσιμπήσει το τελωνείο που υποτίθεται πλέον επιβάλει ΦΠΑ κ δασμούς κ στα μικρά δέματα;

Από την στιγμή που θα πληρώνει τον Ελληνικό φόρο, δεν θα εκτελωνιστεί το δέμα στην Ελλάδα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Από την στιγμή που θα πληρώνει τον Ελληνικό φόρο, δεν θα εκτελωνιστεί το δέμα στην Ελλάδα... 

Από τη στιγμή που θα πληρώσει ελληνικό φόρο, ισοφαρίζει την τιμή κι άρα πάλι ανώφελο είναι. Δε νομίζω στα 19ε να εμπεριέχει ελληνικό ΦΠΑ πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikosdet είπε

Από τη στιγμή που θα πληρώσει ελληνικό φόρο, ισοφαρίζει την τιμή κι άρα πάλι ανώφελο είναι. Δε νομίζω στα 19ε να εμπεριέχει ελληνικό ΦΠΑ πχ.

Εγώ σχολιάζω το ότι πια δεν περνάνε για εκτελωνισμό δέματα από τρίτες χώρες που πληρώθηκε ο φόρος και έγινε σωστά η διαδικασία στο IOSS…

Οπότε αγοράζεις και από Κίνα χωρίς φόβο τελωνείου…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikosdet είπε

Από τη στιγμή που θα πληρώσει ελληνικό φόρο, ισοφαρίζει την τιμή κι άρα πάλι ανώφελο είναι. Δε νομίζω στα 19ε να εμπεριέχει ελληνικό ΦΠΑ πχ.

Μια χαρά πιο φθηνό είναι από την Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nikosdet είπε

Από τη στιγμή που θα πληρώσει ελληνικό φόρο, ισοφαρίζει την τιμή κι άρα πάλι ανώφελο είναι. Δε νομίζω στα 19ε να εμπεριέχει ελληνικό ΦΠΑ πχ.

Σε όλες τις αγορές από Aliexpress, αλλά και από Banggood κ.α. καταστήματα Κινας περιέχεται ο ΦΠΑ, και μπορείς να κατεβάσεις το παραστατικό (αποδεικτικό) ηλεκτρονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/10/2020 στις 2:40 ΜΜ, Sotosgl είπε

Παντως το δικο μου απο το Aliexpress που ειχαμε παρει τον Μαιο κατευθειαν απο την Baseus τα εκλασε σε μια εβδομαδα 😕

Του εδινες μεγαλο φορτιο; Εβαζες λαπτοπ πανω απο 60watt?

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Του εδινες μεγαλο φορτιο; Εβαζες λαπτοπ πανω απο 60watt?

Ουτε καν! 

Φαντασου δεν προλαβα να το βαλω πανω σε laptop ή στις εξωτερικες μου οθονες

Ειναι απλα ιδια φαση με τα Powerbanks της Baseus που πηραμε απο το eshop,να σου κατσει το καλο κομματι,τα ιδια ελεγα για την uGreen και τα καλωδια της μεχρι που μου εμειναν στο χερι 2 ακριβα για πλακα

Το χειροτερο ηταν η απαντηση τους οτι δηλαδη δεν εχω εγγυηση και αν θελω να ξαναπαρω το ιδιο θα μου εκαναν εκπτωση 15%....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Sotosgl είπε

Ουτε καν! 

Φαντασου δεν προλαβα να το βαλω πανω σε laptop ή στις εξωτερικες μου οθονες

Ειναι απλα ιδια φαση με τα Powerbanks της Baseus που πηραμε απο το eshop,να σου κατσει το καλο κομματι,τα ιδια ελεγα για την uGreen και τα καλωδια της μεχρι που μου εμειναν στο χερι 2 ακριβα για πλακα

Το χειροτερο ηταν η απαντηση τους οτι δηλαδη δεν εχω εγγυηση και αν θελω να ξαναπαρω το ιδιο θα μου εκαναν εκπτωση 15%....

Σκεφτομαι να το παρω. Πως μπορω να φορτισω το λαπτοπ μου αν εχει το κλασικο στρογγυλο βυσμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Σκεφτομαι να το παρω. Πως μπορω να φορτισω το λαπτοπ μου αν εχει το κλασικο στρογγυλο βυσμα;

 

Δεν ξέρω πως γίνεται, αλλά για αυτήν τη βδομάδα υπάρχει και ο Xiaomi MI charger 65W στα crazy sundays https://www.e-shop.gr/xiaomi-bhr4499gl-mi-gan-charger-65watt-usb-type-c-white-p-TEL.077931 με τιμή 19,50 εφόσον η παραλαβή γίνει από e-shop point.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, gapostolidis είπε

 

Δεν ξέρω πως γίνεται, αλλά για αυτήν τη βδομάδα υπάρχει και ο Xiaomi MI charger 65W στα crazy sundays https://www.e-shop.gr/xiaomi-bhr4499gl-mi-gan-charger-65watt-usb-type-c-white-p-TEL.077931 με τιμή 19,50 εφόσον η παραλαβή γίνει από e-shop point.

 

απ οτι βλεπω και στο σκρουτζ εκει εχει πεσει η τιμη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gapostolidis είπε

 

Δεν ξέρω πως γίνεται, αλλά για αυτήν τη βδομάδα υπάρχει και ο Xiaomi MI charger 65W στα crazy sundays https://www.e-shop.gr/xiaomi-bhr4499gl-mi-gan-charger-65watt-usb-type-c-white-p-TEL.077931 με τιμή 19,50 εφόσον η παραλαβή γίνει από e-shop point.

 

Τι εννοεις πως γινεται?! Στα 18 κατι ειναι για τους αθηναιους που εχουνε σκρουτζομαγαζο διπλα η αλλιως 22.
Χτες τον πηρα στα 25 απο eshop ενω σκρουτζ τον ειχε στα ~22 με παραδοση στο σπιτι ενω στο eshop πηγα να παραλαβω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, argosixna είπε

Τι εννοεις πως γινεται?! Στα 18 κατι ειναι για τους αθηναιους που εχουνε σκρουτζομαγαζο διπλα η αλλιως 22.
Χτες τον πηρα στα 25 απο eshop ενω σκρουτζ τον ειχε στα ~22 με παραδοση στο σπιτι ενω στο eshop πηγα να παραλαβω!

 

Το δεν ξέρω πως γίνεται, αφορούσε την ανάρτηση του @Zerg13 και ρωτούσε αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο φορτιστής σε laptop με βύσμα παλαιού τύπου (στρογγυλό).

Επεξ/σία από gapostolidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...