Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5: Τα παιχνίδια του PS4 που δεν είναι συμβατά


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα μιλησω λιγο ψυχρά στα περισσοτερα σχολια ισχυει (η παροιμια οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια)   αλλαζεις κονσολα θελεις καινουρια χειριστιρια να αγορασεις ποσοστο για παιξεις παιχνιδια που ειχες στις προηγουμενες κονσολες καινουρια αξεσουαρ πιο ακριβα παιχνιδια, δεν μπορω να καταλαβω η sony δεν αντιγραφει λιγο απο τo χβοχ.Εχεις μια κονσολα παιζεις απο την πρωτη γενια αν σου αρεσει οπιο παιχνιδι θελεις και αυτοματα προσαρμοζεται στην δικια σου κονσολα, εχω κρατησει την πρωτη κονσολα της sony και την δευτερη και  τριτη για ορισμενα παιχνιδια , με το xbox εχω χαρισει η πουλησει τις προηγουμενες κονσολες γιατι με το X παιζω οπιο παιχνιδι θελω και σε 4Κ δεν ειναι αδικο για ενα gamer να γινεται αυτο!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα ιδια εκανε κι η Sega με τα χειριστηρια τοτε.
Και τα πληρωναμε χρυσα 
Δε το ξεχνω.
Ειναι οι κονσολες "φτηνες" και τα γυρω-γυρω απο χρυσο.

5 ώρες πριν, thomason993 είπε

Προσωπικά πιστεύω οτι ο λόγος που δεν έδωσε BC για παλιότερες γενιές η sony είναι το ps3

Θεστηκε για το PS3 η Σονυ.
Απλα ηθελε να βουλωσει στοματα (1 λογος για να παει καποιος στο αντιπαλο στρατοπεδο)

Επεξ/σία από Le Perv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

"Η Microsoft, από την άλλη πλευρά, έχει αναφέρει ότι ακόμη και τίτλοι από το πρώτο Xbox θα είναι συμβατοί με το Xbox Series X και Series S"

Λες και έχει κανείς αυθεντικά παιχνίδια Xbox 1, με την κονσόλα να ήταν η κονσόλα με τα περισσότερα mods. Και δώστου modchips, dashboards, XBMC...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, kurkosdr είπε

Λες και έχει κανείς αυθεντικά παιχνίδια Xbox 1, με την κονσόλα να ήταν η κονσόλα με τα περισσότερα mods. Και δώστου modchips, dashboards, XBMC...

κοιτα εγω δεν ειχα ποτε μου xbox και για καποιο λογο εχω στην κατοχη μου το Fable 1
δεν θυμαμαι καν πως ,γιατί και ποιος μου το εδωσε......
αλλα το εχω 😛

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Tibalt είπε

Για τους λατρεις της στατιστικης δεν ειναι συμβατα με το PS5 μονο 10 εκ των 2945 παιχνιδιων PS4. Αυτο σημαινει πως το 0,339% αυτων δεν ειναι συμβατα με το PS5. Κοινως 99,661% αυτων ειναι συμβατα. (Δεν εκατσα να μπλεξω digital only Κτλ)

 

Εδώ λάτρης της στατιστικής..σταξαμε 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίζει κατοχικο συνδρομο με τα παλαιοτερα παιχνιδια! Τα μαζευετε για να παιζετε; Τα φυλατε σε ραφια; Ή περιμενετε να τα κανετε download στον σκληρο για να παιξετε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τέλεια, θα πάρεις το Ps5 για να ευχαριστηθείς GOW & Ghost of tsushima στα 60fps και 4Κ. Καλή επένδυση γιατί με 400 ευρώ δεν παίρνεις υπολογιστή που να τρέχει 4Κ με 60fps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Le Perv είπε

Οταν εχεις πληρωσει ομως 300+ ευρα για τιμονιερα του PS4?
Εκει δε θες υποστηριξη?
ΘΕΣΣΣΣΣ!
Γιατι μονο μαλακας πρεπει να εισαι για να ξαναπληρωνεις τιμονιερες κτλ.
Δεν ειναι μονο τα gamepad. Παιρνει ολα τα περιφερειακα η μπαλα.
Και δεν ειναι (στο κατω-κατω της γραφης) λιγα τα 60-70 ευρω για 1 τεμαχιο gamepad.

Κανει λαθος η Σονυ σε αυτο τον τομεα. Και δε βλεπω να γκρινιαζουν πολλοι. Κακως.

Αφου βγηκαν και ειπαν οτι θα τα υποστηριζουν τα περισσοτερα περιφερειακα (τιμονιερες, ακουστικα κτλ). Ξανακοιτα το γτ δεν νομιζω να ισχυουν αυτα που λες. Επισης που ειδατε οτι δεν θα υποστηριζεται το χειριστηριο του PS4; Μια χαρα υποστηριζεται απλα θα μπορεις να παιζεις παιχνιδια του PS4 με αυτο και οχι του PS5, που ειναι και απολυτως λογικο καθως το καινουργιο εχει καποια features που δεν εχει του 4.

Δλδ βλεπω οτι γκρινιαζει κοσμος για πραγματα ψιλο νορμαλ και οχι πχ για το οτι αποφασισαν ξαφνικα να βαλουν τους τιτλους ολοι 80 ευρω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σούπερ. Δηλαδή σχεδόν όλα.

Από περιφερειακά απλά χαίρομαι που δουλεύει το PSVR.

(Άντε και ένα update στο Elite: Dangerous για VR στο PS5 και είμαστε κομπλέ)

Ξέρετε ποιόν πρέπει να ευχαριστήσετε για την ύπαρξη BC στο PS5 έτσι; ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Raiden5 είπε

 

Γιατί στις προηγούμενες γενιες συνέβαινε κατι διαφορετικό και δεν το θυμάμαι?

 

Του 1 παντως επαιζαν στο 2. Δεν το θεωρω σημαντικο πλεον. Καλα ειναι ολα αυτα: BC στα παιχνιδια, BC στα χειριστηρια, αλλα πλεον, τουλαχιστον κρινοντας εξ ιδιων τα αλλοτρια, ε δεν ειναι και το τρομερο κοστος.

Σημασια εχει η εμπειρια που σου αφηνει. Δεν γινεται να διυλιζουμε τον κωνωπα καθε φορα, για λεπτομερειες.

Μια ανευ ουσιας κοντρα καθε φορα, ποιος εχει καλυτερα παιχνιδια, ποιος εχει καλυτερα γραφικα, ποιος ειναι πιο φθηνος (μιλαμε για πενηντα ευρω σε βαθος 7ετιας ξερω 'γω). Παρτε ο καθενας οτι του κανει κεφι, αλλα ελεος με τις ενθεν κι ενθεν προκλησεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/10/2020 στις 2:44 ΜΜ, music_lover είπε

Off Topic και παντελώς αδιάφορο για τους κατόχους PlayStation.Να γράψουμε τι κάνει και η Nintendo?

Υ.Γ. Ακόμα και ο topic starter δεν έπρεπε να το αναφέρει. Μετά γκρινιάζουν για flame wars και στο τέλος κλείνουν threads. 

σιγά τα αίματα

Στις 11/10/2020 στις 2:47 ΜΜ, Cosbuster είπε

Ε, είχανε πει για 99%, τελικά είναι 99.9%. Νομίζω πολύ καλή η προσέγγιση, προσωπικά έχω μια αρκετά μεγάλη συλλογή για PS4 και θα είναι ευχάριστο να μην χρειαστεί να κρατήσω την παλιά κονσόλα.

μέγα λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

Τα επιχειρήματα σου τσακίζουν κόκκαλα.

σιγά τα αίματα = αυτό γίνεται από την εποχή τις κόντρας amiga atari st

μέγα λάθος = συλλογή

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ff7lucas είπε

σιγά τα αίματα = αυτό γίνεται από την εποχή τις κόντρας amiga atari st

μέγα λάθος = συλλογή

Δεν μπορούμε να μυρίζουμε τα δάχτυλα μας όμως για να καταλάβουμε τι εννοείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω το λέτε όλοι...είτε έχω καταλάβει λάθος εγώ είτε ρε παιδιά...

Η Sony δε δίνει δυνατότητα να παίξεις τα παιχνίδια με PS now?δε θα είναι τα περισσότερα παιχνίδια των ps1-2-3 εκεί;;;ps plus collection?

Και είναι και η απορία μου:με όλα αυτά τα παιχνίδια τι ακριβώς παραπάνω δίνει το gamepass απο το ps now.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...