Προς το περιεχόμενο

TV Season 2020-2021


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, totalius είπε

Μη κάνετε το λάθος κ δείτε το To the Lake https://m.imdb.com/title/tt9151230/ στο Netflix . Σενάριο τρύπιο από παντού , μηδεν δέσιμο με χαρακτήρες ζήσουν πεθάνουν δε σε νοαζει καθόλου , αστεία Love story  που συνοδεύονται από μουσική που δεν αντέχεται κ είναι πάντα η ίδια  μουσική τσόντας του 70 

Βασικα έπρεπε να τη κόψω από το 2ο επεισόδιο όταν άρχισαν οι χαζομάρες κ οι ευκολίες του σεναρίου αλλά τελικά άντεξα μέχρι το 5o έστω σε FF . Πάνε κ για 2ο κύκλο οι αθεόφοβοι 😁😁😁

@HALF EVIL Σοβαρά τώρα ; Ειδικά με το soundtrack  γονάτισα . 

Ίσως σε ξένιζαν τα ρώσικα σύντροφε. :P

Κατά τα άλλα η γνώμη σου σεβαστή, εμένα μου άρεσε σαν μια προσπάθεια που την κρίνω ανάλογα με ομοθεματικές σειρές που έχω δει. 

Το soundtrack γιατί δεν σου άρεσε; Το teach me tiger ειναι των 50s και είναι κομματάρα. 👍

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Occupied

Βγήκε η τρίτη σεζόν φέτος. Νορβηγικό πολιτικό θρίλερ

Η Ρωσία καταλαμβάνει τη Νορβηγία, με τις ευλογίες της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Ανέλπιστα καλό, που ανεβαίνει πολύ από τη μέση της 1ης σεζόν και μετά.

Παίζει πολύ με τα ηθικά διλήμματα που δημιουργούνται στον πληθυσμό και για το ποιος είναι τελικά ο προδότης και ποιος ο πατριώτης. Σε κρατάνε τα επεισόδια.

Το προτείνω

8/10

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the queen's gambit

https://www.imdb.com/title/tt10048342/

η σειρά ειναι εξαιρετική αν σας ενδιαφέρει στοιχειοδώς η θεματαλογία του. Η προταγωνιστρια ειναι λες και γενήθηκε να παιξει αυτο το ρολο...Την εχω ξαναδει, αλλα εδω ο ρολος της παει γαντι...

προτεινεται ανεπιφυλακτα

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 24/10/2020 at 13:24, xavier said:

barbarians ειδε κανεις?

https://www.imdb.com/title/tt9184986/

Άρχισα σήμερα, δεν είναι άσχημο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2020 στις 1:24 ΜΜ, xavier είπε

barbarians ειδε κανεις?

https://www.imdb.com/title/tt9184986/

Εχω δει μεχρι τη μέση . Καλο ειναι αν ξεπεράσεις καποιες σεναριακες ευκολίες που βγάζουν μάτι πχ βρίσκουν όποιον θέλουν οποτε θέλουν μεσα στο δάσος ή ανάμεσα σε 10δες χωριά . Επίσης υπαρχουν σημεία ανοητα οπως ολόκληρος εκατονταρχος να βγαίνει να κυνηγήσει βαρβάρους με συνοδεία 10 άτομα ή να πηγαίνει μόνος του μεσα στο δάσος . Οκ τα ξεπέρασα μονο κ μονο επειδή ειναι το αγαπημένο μου θεμα κ η αγαπημένη μου εποχή κ θα συνεχίσω μεχρι τελος αλλα περίμενα περισσότερα με βαση το οτι ειναι γερμανική σειρά κ τη περίμενα πιο σοβαρή . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, totalius είπε

Εχω δει μεχρι τη μέση . Καλο ειναι αν ξεπεράσεις καποιες σεναριακες ευκολίες που βγάζουν μάτι πχ βρίσκουν όποιον θέλουν οποτε θέλουν μεσα στο δάσος ή ανάμεσα σε 10δες χωριά . Επίσης υπαρχουν σημεία ανοητα οπως ολόκληρος εκατονταρχος να βγαίνει να κυνηγήσει βαρβάρους με συνοδεία 10 άτομα ή να πηγαίνει μόνος του μεσα στο δάσος . Οκ τα ξεπέρασα μονο κ μονο επειδή ειναι το αγαπημένο μου θεμα κ η αγαπημένη μου εποχή κ θα συνεχίσω μεχρι τελος αλλα περίμενα περισσότερα με βαση το οτι ειναι γερμανική σειρά κ τη περίμενα πιο σοβαρή . 

Την τελείωσα χθες. Τις συνοριακές ευκολίες που αναφέρεις τις παρατήρησα και εγώ, (στην αρχή του 6ου επεισοδίου υπάρχει και μια εντελώς εξόφθαλμη με τον Ρωμαίο Διοικητή-Βάρο), ίσως το κάνουν για να μην ξεφύγουν σε διάρκεια τα επεισόδια. Νομίζω υστερεί πολύ σε σενάριο. Όμως, γενικά είναι καλογυρισμενη σειρά με ωραία ατμόσφαιρα και στο τελευταίο επεισόδιο κορυφώνεται η ιστορία, με μια καλά γυρισμένη μάχη, αλλά......η όλη ιστορία τελειωνει απότομα.

Στα συν η χρήση της λατινικής γλώσσας από τους Ρωμαίους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...