Προς το περιεχόμενο

TV Season 2020-2021


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, JDROGAS είπε

The Serpent (Tο ερπετο)

Μινι Σειρα 8 επεισοδιων.

Crime,drama,thriller.

https://www.imdb.com/title/tt7985576/?ref_=nv_sr_srsg_0

Eχω δει δυο επεισοδια....δεν τρελλαθηκα αλλα βλεπεται.

 

Δεν ειναι κακη απλως κουραζει λιγο με τα συνεχη μπρος πισω στο χρονο. Γυναικαρα και η jenna. Αληθινη ιστορια και πολυ καλη αναπαρασταση της εποχης. Ενα 7,5/10 απο εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Behind her eyes

Mini series με έξι επεισόδια.

Βρετανικό ψυχολογικό θριλεράκι που βλέπεται. Πιστεύεις από την αρχή ότι είναι προβλέψιμο, αλλά στο τέλος μένεις με ανοιχτό το στόμα (αυτό βέβαια σε ορισμένους αρέσει, ενώ άλλοι το κράζουν).

7/10

Έπρεπε να έχει περισσότερα επεισόδια. Νιώθεις ότι το τελευταίο έρχεται πολύ ξαφνικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καποιος μου ειπε για μια σειρα στο netflix οπου σε ενα συγκροτημα(κατοικιων) τα ατομα επικοινωνουν μεταξυ τους με κινητα χωρις ο ενας να εχει δει τον αλλον.Ξερει καποιος πως λεγεται;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Dannie είπε

Παιδια καποιος μου ειπε για μια σειρα στο netflix οπου σε ενα συγκροτημα(κατοικιων) τα ατομα επικοινωνουν μεταξυ τους με κινητα χωρις ο ενας να εχει δει τον αλλον.Ξερει καποιος πως λεγεται;;;;

The circle λεγεται κ ειναι ριαλιτι...

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.imdb.com/title/tt10540276/?ref_=nv_sr_srsg_0

ΕΥΚΟΛΟ ΧΡΗΜΑ  ΝΕΤΦΛΙΞ

Αξιόλογη Σουηδική σειρά όπου οι ζωές μιας ανερχόμενης επιχειρηματία, ενός Σύριου γκάνγκστερ και ενός Σουηδού έφηβου μπλέκονται με δραματικό τρόπο, με φόντο την σύγχρονη Σουηδικη κοινωνία.  

Γενικά οι σουηδικές σειρές δεν με έχουν απογοητεύσει συχνά, εν αντιθέσει με αρκετές νορβηγικές, δανέζικες και φινλανδικες.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.imdb.com/title/tt10893694/?ref_=nv_sr_srsg_6

Οι άτακτοι της οδού Μπεϊκερ  Νετφλιξ

Η βαθμολογία στο imdb ειναι απολύτως σωστη. Δυο επεισόδια άντεξα μπας και, αλλα μέχρι εκεί. 

Επεξ/σία από HALF EVIL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε το Irregulars. Είχα τους ενδοιασμούς μου στην αρχή, αλλά λίγο το Steampunk/Victorian περιβάλλον, τα στοιχεία από μυθιστορήματα Dickens/Doyle, το μυστήριο και το παραφυσικό, την είδα ευχάριστα. Σίγουρα έχει αρκετά στοιχεία να κράξεις, σεναριακά κενά και κλισέ, αλλά θα την πρότεινα σε κάποιον που του αρέσουν τα ανωτέρω στοιχεία.

Επίσης είχε μία ενδιαφέρον wokeness οπτική. Οι μισοί Λονδρέζοι είναι μαύροι(και ένας μοναδικός Ασιάτης), αλλά όλοι εξίσου μπορούν να είναι καλοί, κακοί, φτωχοί, πλούσιοι, καταπιεσμένοι ή δυνάστες. Έχουν δημιουργήσει έναν κόσμο στον οποίο το χρώμα του δέρματος δεν παίζει κανένα ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...