Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Το πρόβλημα όπως είπα είναι οι αρκετά χαμηλές τιμές των OLED πια. Μέχρι 400-500 ευρώ για monitor τρώγονται, όσο πλησιάζεις τα 1000 μιας OLED όμως αρχίζει το πρόβλημα γιατί παίρνεις κάτι πολύ κατώτερο σε εικόνα.

γι'αυτό είπα καναπέ,παίρνεις τηλεόραση σχετικά ζορικη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το πρόβλημα όπως είπα είναι οι αρκετά χαμηλές τιμές των OLED πια. Μέχρι 400-500 ευρώ για monitor τρώγονται, όσο πλησιάζεις τα 1000 μιας OLED όμως αρχίζει το πρόβλημα γιατί παίρνεις κάτι πολύ κατώτερο σε εικόνα.

500 ταβάνι θεωρώ και να τα έχει όλα μέσα (εγγύηση, ποιότητα, επιδόσεις). Πιο πάνω περιμένεις oled σε προσφορά. Βγαίνουν συχνά, παίρνεις cx48 με 700-800 ευρώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

500 ταβάνι θεωρώ και να τα έχει όλα μέσα (εγγύηση, ποιότητα, επιδόσεις). Πιο πάνω περιμένεις oled σε προσφορά. Βγαίνουν συχνά, παίρνεις cx48 με 700-800 ευρώ

ετσι ειναι,αν και μου φαινεται τα ευρωπαικα μοντελα cx48 HDMI 2.1 100Hz δεν ξερω κατα ποσο ισχυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το ψήνω το νέο LG, εκτός κι αν κάνω την υπέρβαση για το PG279QM αλλά ζορίζομαι να δώσω 800+ για monitor όταν με 1000 τσιμπάω OLED 55άρα.

Θέλω κι εγώ oled 55άρα με 1000€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, skritikos είπε

 

Ένα υπέροχο νεό 32" που μου κάνει πολλά κλικ για home office/gaming.

Αν θυμάμαι καλά το service της Gigabyte βρίσκεται Ολλανδία και αυτός ήταν αποτρεπτικός λόγος για μένα, όταν έκανα έρευνα αγοράς. Ας το επιβεβαιώσει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, camel555 είπε

Αν θυμάμαι καλά το service της Gigabyte βρίσκεται Ολλανδία και αυτός ήταν αποτρεπτικός λόγος για μένα, όταν έκανα έρευνα αγοράς. Ας το επιβεβαιώσει κάποιος.

Από όσο γνωρίζω δίνουν pick-up and replace service οπότε προσωπικά δεν με απασχολεί.

Η οθόνη συγκεντρώνει πολλά καλά και το KVM της δίνει ακόμη περισσότερους πόντους για την εποχή που ζούμε (full work from home).

Επεξ/σία από skritikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

32άρι 1440P, διψήφιο PPI = meh.

Ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό, και δεν με έχει ενοχλήσει και ποτέ.

Νομίζω υπερβάλουμε λίγο, δεν είναι dummyphone που το κρατάμε στα 30cm από τα μάτια. H 24" στο γραφείο μου είναι στα 70cm, το ίδιο και η 30" που είχα παλιότερα δίπλα της. Και οι δυο 1900*1200 pro Dell, ποτέ δεν διέκρινα κανένα pixel περισσότερο στην μεγάλη από ότι στην μικρή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2021 στις 10:45 ΠΜ, Sakiz105 είπε

500 ταβάνι θεωρώ και να τα έχει όλα μέσα (εγγύηση, ποιότητα, επιδόσεις). Πιο πάνω περιμένεις oled σε προσφορά. Βγαίνουν συχνά, παίρνεις cx48 με 700-800 ευρώ

φίλε να σε ρωτήσω πέρασαν και τα δύο μόνιτορ του ποστ στην κατοχή σου γιατί από ότι βλέπω αφού έχω και το τελευταίο Dell της dgfa χειρότερο μαύρο και brightness το 23 της LG είναι 75 της Dell 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ICE-T είπε

φίλε να σε ρωτήσω πέρασαν και τα δύο μόνιτορ του ποστ στην κατοχή σου γιατί από ότι βλέπω αφού έχω και το τελευταίο Dell της dgfa χειρότερο μαύρο και brightness το 23 της LG είναι 75 της Dell 

θα μπορούσες να γράψεις λίγο πιο ανθρώπινα την πρόταση :D

αλλά ναι, το dgfa σε 75 φωτεινότητα έχει μόνο 180 nits. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

θα μπορούσες να γράψεις λίγο πιο ανθρώπινα την πρόταση :D

αλλά ναι, το dgfa σε 75 φωτεινότητα έχει μόνο 180 nits. 

συγνώμη φίλε μου για τους τρόπους μου δυσκολεύομαι με τις ανθρώπινες προτάσεις/κείμενα, είμαι λίγο Ορκ 😂

2 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

θα μπορούσες να γράψεις λίγο πιο ανθρώπινα την πρόταση :D

αλλά ναι, το dgfa σε 75 φωτεινότητα έχει μόνο 180 nits. 

πλάκα στην πλάκα εκτός της καλύτερης βασης το ίδιο μόνιτορ είναι με καλύτερα χρώματα ένα τσαφ προς το LG .

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...