Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, takis-pa είπε

Κάτοχος και εγω της Dell απο προχθές με παραγγελία το πρωί (nok-shopμου παραδόθηκε την ίδια ημέρα το βράδυ στις 21.00!!!!!!

Αψογοι στο κατάστημα και πολύ εξυπηρετικοί Μπράβο, δεν το ήξερα, αλλά θα το τιμήσω και πάλι αν χρειαστεί.

Τώρα για το μόνιτορ, ειχα πρίν την Asus PG278Q για πολλά χρόνια, καμία σχέση η μια με την άλλη, απιστευτη διαφορά μπράβο στην Del.

Ξεκούραστη με ζωντανά χρώματα, πολύ καλό μόνιτορ τ αξίζει τα λεφτα του και με το παραπάνω.

Κανένα πρόβλημα με πίξελ ούτε με τα υπόλοιπα που πασχουν τα ips.

Εκανα το τεστ που παράθεσε πιο πάνω ο @Sakiz105 και δεν παρατήρησα το παραμικρό.

Έχεις δίκιο, είχα το vsync off μέσα στο game για αυτό.

Εν το μεταξύ, η dell έχει ολόκληρη σελίδα για το yellow tint στο άσπρο λολ 

https://www.dell.com/support/article/en-us/qna42565/yellow-tint-blue-tint-or-green-tint-on-dell-flat-panel-displays?lang=en

Από ips glow / blb πως πας? Επίσης τι brightness παίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

 

Από ips glow / blb πως πας? Επίσης τι brightness παίζεις?

Είναι σε πολύ καλή κατάσταση είμαι πολύ τυχερός, μου έκατσε πολύ καλό κομμάτι.!!!

το brightness το έχω 45 μου είναι πιό ξεκούραστο εκεί. (γιά τα δικά μου μάτια πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, takis-pa είπε

Είναι σε πολύ καλή κατάσταση είμαι πολύ τυχερός, μου έκατσε πολύ καλό κομμάτι.!!!

το brightness το έχω 45 μου είναι πιό ξεκούραστο εκεί. (γιά τα δικά μου μάτια πάντα)

Απότι φένεται η Dell έχει κάνει τρομερή δουλειά με το blb/glow στις νέες.  Μου έβαλε χθες φώτο ένας από την AW2721D και ειχε 0 ips glow !

Τέλος, μόνο εγώ παίζω με 80+ brightness :D . Μου φένεται πολύ χαμηλά οτιδήποτε κάτω από 75. Στην lg το έχω 95% πχ. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Optixx είπε

Γνωρίζει κάνεις πότε βγαίνει η Alienware AW2721D στην Ελλάδα;

Δε ξέρω αν αξίζει να περιμένω ή να πάρω μια απο τις LGgl850 η Dell S2721dgf.

στα 1100-1200 να το περιμένεις. Το πήρε ένας γνωστός μου.  Αν έχεις τέτοιο budget περιμένεις.  Διαφορετικά Dell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οκ,παρελαβα!
Οντως πολυ στιβαρη κατασκευη, η βαση απο μονη της ζυγισει οσο το αλλο μου (δευτερο πλεον) monitor. (lg  ips 1080p 60hz).

Η συναρμολογηση πανω στη βαση ειναι πληρως tool-less!

Εκανα το τεστ για τα πιξελ,ολα μια χαρα!
Εχω ενα μικρο ips glow κατω αριστερα,αλλα πραγματικα πολυ μικρο,δεν με ενοχλει καθολου!

Εφτιαξα custom προφιλ στα χρωματα,για να ερθει το ασπρο όπως ειπε παραπανω ο Σακης.

Γενικα εντυπωσιασμενος!
Αν καποιος το σκεφτεται... ας μην το σκεφτεται! Τ'αξιζει τα λεφτα της !

Ευχαριστω πολυ ολους για τη βοηθεια!

Επεξ/σία από sleepychris
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sleepychris είπε

οκ,παρελαβα!
Οντως πολυ στιβαρη κατασκευη, η βαση απο μονη της ζυγισει οσο το αλλο μου (δευτερο πλεον) monitor. (lg 1080p 60hz).

Η συναρμολογηση πανω στη βαση ειναι πληρως tool-less!

Εκανα το τεστ για τα πιξελ,ολα μια χαρα!
Εχω ενα μικρο ips glow κατω αριστερα,αλλα πραγματικα πολυ μικρο,δεν με ενοχλει καθολου!

Εφτιαξα custom προφιλ στα χρωματα,για να ερθει το ασπρο όπως ειπε παραπανω ο Σακης.

Γενικα εντυπωσιασμενος!
Αν καποιος το σκεφτεται... ας μην το σκεφτεται! Τ'αξιζει τα λεφτα της !

Ευχαριστω πολυ ολους για τη βοηθεια!

με γιες

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

Απότι φένεται η Dell έχει κάνει τρομερή δουλειά με το blb/glow στις νέες.  Μου έβαλε χθες φώτο ένας από την AW2721D και ειχε 0 ips glow !

Τέλος, μόνο εγώ παίζω με 80+ brightness :D . Μου φένεται πολύ χαμηλά οτιδήποτε κάτω από 75. Στην lg το έχω 95% πχ. 

Μη μιλήσω εγώ με την AOC 24G2, στο 20 την έχω. Σε σκοτεινό δωμάτιο με ένα μικρό φωτακι στα δεξιά το ρίχνω στο 0%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Μη μιλήσω εγώ με την AOC 24G2, στο 20 την έχω. Σε σκοτεινό δωμάτιο με ένα μικρό φωτακι στα δεξιά το ρίχνω στο 0%

you people disgust me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2020 στις 1:36 ΜΜ, Sakiz105 είπε

Απότι φένεται η Dell έχει κάνει τρομερή δουλειά με το blb/glow στις νέες.  Μου έβαλε χθες φώτο ένας από την AW2721D και ειχε 0 ips glow !

Τέλος, μόνο εγώ παίζω με 80+ brightness :D . Μου φένεται πολύ χαμηλά οτιδήποτε κάτω από 75. Στην lg το έχω 95% πχ. 

Sakiz105 ποια lg είχες πριν?

Στις 13/11/2020 στις 3:13 ΜΜ, Optixx είπε

Γνωρίζει κάνεις πότε βγαίνει η Alienware AW2721D στην Ελλάδα;

Δε ξέρω αν αξίζει να περιμένω ή να πάρω μια απο τις LGgl850 η Dell S2721dgf.

Θα σου πρότεινα την Dell με αυτά που διαβάζω από τους φίλους που την πήραν.

Η LG η δικιά μου έβγαλε πρόβλημα στους 4 μήνες, οπότε δεν θα στην πρότεινα. Το aftersales της LG όμως θα στο πρότεινα, άμεση αντιμετώπιση στην υπόθεσή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

δεν ξερω δεν εμπιστευομαι μονιτορ από εξωτερικό. Ακομα και 50 ευρω φθηνότερα να ειναι από το ίδιο ελλάδα. Πόσο μάλλον κίνα

29 λεπτά πριν, camel555 είπε

Sakiz105 ποια lg είχες πριν?

Την lg 22mp68vq-p και 34UM69G. Δεν ξαναπάω σε lg μόνο και μόνο επειδή έχει καλώδια να μπαίνουν πίσω σαν π****ς πέρα απο τα υπόλοιπα προβλήματα :P

 

To AW2721D δεν αξίζει τα λεφτά του πάντως. Πληρώνεις ένα 500αρι στο νερό για το gsync module. Το gsync ultimate που λέει έιναι ψέματα. Ούτε true bit είναι ούτε hdr 1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

δεν ξερω δεν εμπιστευομαι μονιτορ από εξωτερικό. Ακομα και 50 ευρω φθηνότερα να ειναι από το ίδιο ελλάδα. Πόσο μάλλον κίνα

Την lg 22mp68vq-p και 34UM69G. Δεν ξαναπάω σε lg μόνο και μόνο επειδή έχει καλώδια να μπαίνουν πίσω σαν π****ς πέρα απο τα υπόλοιπα προβλήματα :P

To AW2721D δεν αξίζει τα λεφτά του πάντως. Πληρώνεις ένα 500αρι στο νερό για το gsync module. Το gsync ultimate που λέει έιναι ψέματα. Ούτε true bit είναι ούτε hdr 1000

Παίζει να την πάρω τώρα τις γιορτές. Αν είναι θα ενημερώσω γιατί βλέπω πολύ όμορφο design & καλά χαρακτηριστικά. Με PayPal φυσικά αγορά για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Παίζει να την πάρω τώρα τις γιορτές. Αν είναι θα ενημερώσω γιατί βλέπω πολύ όμορφο design & καλά χαρακτηριστικά. Με PayPal φυσικά αγορά για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο

απότι ρώτησα, ίδια χαρακτηριστικά με την gigabyte g27q έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...