Προς το περιεχόμενο

[Οθόνη]AOC 27" Full HD 27B2H 75Hz @public 99€[ΤΕΛΟΣ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, paylidis είπε

Κάποιος στο Αμαζόν γράφει oτι δεν είναι led, είναι δυνατόν..;

Αστο.. Δεν ξερει τι λεει..

Απ οτι ειδα στο youtube φαινεται πολυ καλη οθονη, και με πολυ καλα χρωματα

Για αυτα τα χρηματα που ζηταει, 99 ευρω για 27αρα, δεν νομιζω να παιξει κατι καλυτερο ουτε στη black friday

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, paylidis είπε

Κάποιος στο Αμαζόν γράφει oτι δεν είναι led, είναι δυνατόν..;

εξ' οσων γνωριζω... ΔΕΝ υπαρχει LED PANEL, αλλα VA-IPS-TN (κυριως)...!   

 

το συγκεκριμενο ειναι IPS, οποτε δεν ειναι το "φτηνιαρικο" TN.   θεωρω πως ειναι μια τιμιοτατη προσφορα..!!!      

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, cabdik είπε

εξ' οσων γνωριζω... ΔΕΝ υπαρχει LED PANEL, αλλα VA-IPS-TN (κυριως)...!   

το συγκεκριμενο ειναι IPS, οποτε δεν ειναι το "φτηνιαρικο" TN.   θεωρω πως ειναι μια τιμιοτατη προσφορα..!!!      

Ολα βασιζονται στην τεχνολογια LED, και τα VA και τα IPS και τα TN, οποτε ολα ειναι LED

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ΟΛΑ led είναι ο οπίσθιος φωτισμός ανεξαρτήτως τεχνολογίας (VA , IPS , TN). Οπότε όλα "είναι led" αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί η έκφραση.

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billpao είπε

Αξίζει να πάρει κάποιος 2 τέτοιες αντί για μια 2k 27"? (για προγραμματισμό)

Όχι. Οι 27 ίντσες είναι αρκετά μεγάλες για τόσο χαμηλή ανάλυση. Για προγραμματισμό καλύτερα να πας σε 2Κ 24-27 ίντσες, είναι το sweet spot για άνετη ανάγνωση κειμένου σε λογική απόσταση εργασίας. Αν θες να πας σε dual screen με περιορισμένο budget, καλύτερα 22-24 ίντσες σε full HD. Οι 27 θα σε κουράσουν καθώς θα βλέπεις τα Pixel. (Ακόμα και στις 24 θα βλέπεις pixel αν κοιτάξεις προσεκτικά)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να πάρω την 24αρα asus απο MM χθες στα 109€ αλλά στο checkout δεν είχε διαθέσιμη αποστολή αλλά μόνο παραλαβή απο κατάστημα και στο τέλος τη παράτησα. Εν τέλει για καλό ήταν μιας κι έκατσε σήμερα αυτή που είναι ακόμα πιο κοντά στις προτιμήσεις μου. 

Επειδή κοιτάω καιρό για 27αρα IPS, δεν έχει ξαναπαίξει κάποια σε τέτοια τιμή. Ούτε οι 24αρες δεν παίζουν εύκολα κάτω απο 100. Κρίμα που αν και είναι στα 75hz δεν έχει freesync, αλλά μετά θα ανέβαινε κι άλλο η τιμή. 

Ευχαριστώ τον TS. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, dal_kos είπε

Όχι. Οι 27 ίντσες είναι αρκετά μεγάλες για τόσο χαμηλή ανάλυση. Για προγραμματισμό καλύτερα να πας σε 2Κ 24-27 ίντσες, είναι το sweet spot για άνετη ανάγνωση κειμένου σε λογική απόσταση εργασίας. Αν θες να πας σε dual screen με περιορισμένο budget, καλύτερα 22-24 ίντσες σε full HD. Οι 27 θα σε κουράσουν καθώς θα βλέπεις τα Pixel. (Ακόμα και στις 24 θα βλέπεις pixel αν κοιτάξεις προσεκτικά)

εγω παντως που δεν θελω προγραμματισμο και εχω και καποια αποσταση θεασης απο το μονιτορ μου (περι το 1μ), εβαλα μια παραγγελια, και βλεπουμε....!!! 

 εψαχνα για λιγο μεγαλυτερο μονιτορ απο το 22αρι που εχω τωρα και εχει αρχισει και βγαζει καμμενες...καθετες γραμμες, εδω και λιγο καιρο. οποτε ειναι μια οικονομικη και θεωρητικα καλυτερη αντικατασταση, απο αυτο που εχω τωρα... !   

 

Thanks TS..!! 

Επεξ/σία από cabdik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 1080 δουλεύουμε τις 27" όταν έχουν τουλάχιστον 80εκ απόσταση τα μάτια από την οθόνη.

αν είμαστε "κοντά" 50-80εκ τότε προτιμάμε τις 24"

 

ανάλογο είναι και με την ανάλυση 2560χ1440

50-80εκ αγοράζουμε 27"

80+ εκ αγοράζουμε 32"

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κακα τα ψεμματα....,     

27" -IPS - FHD -75HZ -FlickerFree - HDMI- LowBlueLight -3 YearsWarranty-  με 99€.... καλα ειναι νομιζω...!!!   

 

Νταξ.....,     με 99€... δεν περιμενω να βρω 27αρι, 4Κ και 240ΗΖ με Displayport, FREESYNC/Gsync, κλπ κλπ.....!!!!    

59 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Τα 1080 δουλεύουμε τις 27" όταν έχουν τουλάχιστον 80εκ απόσταση τα μάτια από την οθόνη.

αν είμαστε "κοντά" 50-80εκ τότε προτιμάμε τις 24"

ανάλογο είναι και με την ανάλυση 2560χ1440

50-80εκ αγοράζουμε 27"

80+ εκ αγοράζουμε 32"

συμφωνω, αλλωστε...,  και το μεγεθος πλεον, δεν βοηθαει να καθεσαι στα 20εκ απο την οθονη........!!!  

 

κι εγω πιστευω οτι η 27αρα FHD  ειναι η -οριακα- μεγαλυτερη οθονη με 1080Ρ αναλυση που μπορεις να παρεις, για απλες χρησεις...!!  απο κει και πανω, θελει μεγαλυτερη αναλυση, και εξαρταται και απο τις απαιτησεις της χρησης του καθενος.

Επεξ/σία από cabdik
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...