Προς το περιεχόμενο

SAMSUNG NOTE 10 PLUS 256 GB PUBLIK ...598.99 ΕΥΡΩ [ΕΛΗΞΕ]


kazampidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Boubis1411 είπε

Οκ θα πάμε μαζι δεν υπάρχει θέμα. Το κάνουν πάντως αυτό με νοιάζει 

Μερικές επιχειρήσεις θέλει αυτοπροσώπως , το publik δεν είναι από αυτές, εγώ το καλοκαίρι  αγόρασα ένα λαπτοπ με αποφορολογηση με τα χαρτιά κάποιου άλλου . Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα και να πας μόνος σου, στα Publik.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

42 λεπτά πριν, kazampidis είπε

Μερικές επιχειρήσεις θέλει αυτοπροσώπως , το publik δεν είναι από αυτές, εγώ το καλοκαίρι  αγόρασα ένα λαπτοπ με αποφορολογηση με τα χαρτιά κάποιου άλλου . Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα και να πας μόνος σου, στα Publik.

Σοβαρά τώρα; ευχαριστώ για την πληροφόρηση. Σε πλαίσιο και κωτσο ήθελαν αυτοπροσώπως τον ίδιο οπότε με έβγαλες κ εμένα από την δύσκολη θέση να πάω και εγώ να το παρω μιας και δεν είναι στο όνομα μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, greekbusters είπε

Σοβαρά τώρα; ευχαριστώ για την πληροφόρηση. Σε πλαίσιο και κωτσο ήθελαν αυτοπροσώπως τον ίδιο οπότε με έβγαλες κ εμένα από την δύσκολη θέση να πάω και εγώ να το παρω μιας και δεν είναι στο όνομα μου. 

Δεν νομιζω να ισχυει αυτο στον κωτσοβολο ...Μαλλον επεσες σε περιπτωση η κατι δεν καταλαβες γιατι το εχω κανει αρκετες φορες σε αλλο ονομα. :) 

 

Ειδικα σε εποχη με κορονοιο ειιναι πολυ ευκολο να το κανεις.Για πολλους λογους ΔΕΝ μπορει να παει ο εντολεας στο καταστημα...Το σημαντικο ειναι να βαλεις ονομα παραληπτη το δικο σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stormrain είπε

Eξαιρετικο find!

Το κοιταω για τον αδερφο μου, ξερει κανεις το Public τι ζηταει για αποφορολογηση?

ΕΝΤΙΤ: Μολις εξαντληθηκε.

Για το μελλον, ολοι το ιδιο θελουν. Screenshot απο την σελιδα του taxis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,  πάνω στο θέμα με την αποφορολογηση ζητάνε να γίνει και η πληρωμή με την κάρτα του ατόμου  στο οποίο θα ειδωθεί το τιμολόγιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Αυτό πως γίνεται ακριβώς; 

Πες ότι πάω με αφμ φίλου που έχει μαγαζί... 

Μου το δίνουν 485;

Στο δινουν 485. Αν στο δωσει ο φιλος 485, θα ειναι πολυ ηλιθιος!

Δεν εχει καμια διαφορα για τον επαγγελματια. Η διαφορά είναι καθαρά θέμα ρευστότητας την στιγμή της αγοράς, και ότι αναλαμβάνεις εσύ να πληρώσεις το ΦΠΑ στο κράτος και όχι το τυχόν σκρουτζομάγαζο που θα το πιστολιάσει και θα το φάει.

Προιον 100+φπα = 124€

α. Το αγοραζες 124€ και συμψηφιζες στο τριμηνο το ΦΠΑ των 24€ με το φπα των πωλήσεων σου που ηταν 500€ , οπότε πλήρωνες 476€ φπα.

β. Το αγοράζεις 100€ και δεν συμψηφίζεις στο τριμηνο τα 24€ με το φπα των πωλήσεων σου που ηταν 500€, οπότε πληρώνεις 500€ φπα.

Και στις δυο περιπτωσεις, αγοράζεις το προιόν ακριβώς 124€.

Οσο αφορά τους παραπάνω συνφορουμίτες που το "εκαναν με τα στοιχεία φίλου", ο "φίλος" δεν έκανε τίποτα διαφορικό απο το να αγοράσει ενα τιμολόγιο. Εγραψε ένα έξοδο 100€ και πλήρωσε για αυτό το τιμολόγιο το ΦΠΑ. θα μπορούσε να σας άφηνε στο παρελθόν να κόψετε τιμολόγιο 124€ στο όνομα του και να σας δώσει πίσω το ΦΠΑ.

Καποιοι που εχουν πολλά άσπρα εισοδήματα και ψάχνουν να γράψουν έξοδα, ίσως το κάνουν. Ειναι λάθος όμως να το κάνεις με κινητά και λαπτοπ στην σημερινή κατάσταση, γιατί χτυπάνε άσχημα. Μπορείς να φορτώσεις έξοδα με άλλους τρόπους. Εξάλλου είναι περιορισμένα τα τιμολόγια για κινητά και λαπτοπ που μπορείς να κόψεις.

 

 

Επεξ/σία από andreaspA
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και γω κάτι.. Μπορεί να πληρωθεί το προϊόν με πιστωτική τρίτου αν βάλουμε δόσεις? 

Εννοώ σε περίπτωση από φορολόγησης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ilias s. είπε

Καλησπέρα,  πάνω στο θέμα με την αποφορολογηση ζητάνε να γίνει και η πληρωμή με την κάρτα του ατόμου  στο οποίο θα ειδωθεί το τιμολόγιο; 

Nai είναι δεδομένο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stenlibi είπε

πωλείται & αποστέλλεται από
Media Markt

Αυτό γράφει από κάτω και είναι ανησυχητικό!!! 

Αυτό δεν το έγραφε χθες. 

Το ανησυχητικό τώρα που λες δεν κατάλαβα που είναι με το Media? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, greekbusters είπε

Σοβαρά τώρα; ευχαριστώ για την πληροφόρηση. Σε πλαίσιο και κωτσο ήθελαν αυτοπροσώπως τον ίδιο οπότε με έβγαλες κ εμένα από την δύσκολη θέση να πάω και εγώ να το παρω μιας και δεν είναι στο όνομα μου. 

Ναι Λεωνιδα, το καλοκαιρι, οπως προανεφερα πηγα εγω και πηρα ενα λαπτοπ, η μονη μου ενσταση ειναι μηπως εχουν διαφορετική πολιτικη , απο καταστημα σε καταστημα και εγω στον Κωτσοβολο οταν ρωτησα , μου ειπαν οτι θελουν να ερθει ο ιδιος που εκδιδει τα χαρτια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panos7 είπε

Αυτό δεν το έγραφε χθες. 

Το ανησυχητικό τώρα που λες δεν κατάλαβα που είναι με το Media? 

Και πολλές άλλες περιπτώσεις που δεν παραδίδουν ποτέ τα προϊόντα τους. Μια βόλτα στο Σκρουτζ η μία αναζήτηση στο google και θα καταλάβεις. Το χειρότερο μαγαζί με διάφορα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλ στα public για να επιβεβαιωσω πως μπορώ να το παραλάβω και ας μην είναι στο όνομα μου η επιχείρηση αλλά μου είπε πως θέλει εξουσιοδότηση από τον κάτοχο και  ταυτοποίηση της ταυτότητας του πέραν του gsis τη σελίδα για την αποφορολογηση. Είτε με παραλαβή από το κατάστημα είτε με αποστολή. Για ίντερνετικα δεν ξέρω δεν ρώτησα. Εγώ δεν ξέρω ποια στιγμή θα πάω για παραλαβή έχω έως και το Σάββατο όταν πάω θα σας πω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...