Προς το περιεχόμενο

SAMSUNG NOTE 10 PLUS 256 GB PUBLIK ...598.99 ΕΥΡΩ [ΕΛΗΞΕ]


kazampidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλημέρα.Γενικά αξίζει το τηλέφωνο σε αυτά τα χρήματα;

Με τρομάζει λίγο το μέγεθος του και σκέφτομαι τελικά αν θα το πάρω.

Το παρέλαβε κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έκανα παραγγελία με το που βγήκε η προσφορά για παραλαβή από το κατάστημα της Πυλαίας.

Το έλαβε κανείς ή θα μας ...... όπως και το mediamarkt με το P20 πριν λίγο καιρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, t-shock είπε

Το έκανα παραγγελία με το που βγήκε η προσφορά για παραλαβή από το κατάστημα της Πυλαίας.

Το έλαβε κανείς ή θα μας ...... όπως και το mediamarkt με το P20 πριν λίγο καιρο?

Θα έλεγα ότι οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος σας αλλά θα με πουν κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, t-shock είπε

Το έκανα παραγγελία με το που βγήκε η προσφορά για παραλαβή από το κατάστημα της Πυλαίας.

Το έλαβε κανείς ή θα μας ...... όπως και το mediamarkt με το P20 πριν λίγο καιρο?

Το πήρα αυθημερόν από το κατάστημα του Ηρακλείου Κρήτης μετά από τηλεφωνική παραγγελία που έκανα άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή για να καταλαβώ και εγώ που δεν ξέρω όσα εσείς με την αποφορολόγηση και το Κράτος.

Αν πχ. στην περίπτωση αγοραστεί με τιμολόγιο χωρις το 24% ΦΠΑ, τα γλυτώσει ο επαγγελματίας από τον συμψηφισμό στο τρίμηνο (ή στο ταμείο με μειωμένη τιμή).....

και μετά αποφασίσει να το πουλήσει σφραγισμένο 520-550€ π.χ......Το ποσό που υποτίθεται γλύτωσε απο τον ΦΠΑ δεν θα το κερδίσει αφού το πουλήσει (με το τιμολόγιο-εγγύηση) σε τιμή λιανικής χωρίς αυτό να φάινεται πουθενά;

Επεξ/σία από Tantalord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Tantalord είπε

Δηλαδή για να καταλαβώ και εγώ που δεν ξέρω όσα εσείς με την αποφορολόγηση και το Κράτος.

Αν πχ. στην περίπτωση αγοραστεί με τιμολόγιο χωρις το 24% ΦΠΑ, τα γλυτώσει ο επαγγελματίας από τον συμψηφισμό στο τρίμηνο (ή στο ταμείο με μειωμένη τιμή).....

και μετά αποφασίσει να το πουλήσει σφραγισμένο 520-550€ π.χ......Το ποσό που υποτίθεται γλύτωσε απο τον ΦΠΑ δεν θα το κερδίσει αφού το πουλήσει (με το τιμολόγιο-εγγύηση) σε τιμή λιανικής χωρίς αυτό να φάινεται πουθενά;

Έτσι είναι. Αλλά αυτό ισχύει είτε κάνεις αποφορολόγηση είτε κάνεις συμψηφισμό ΦΠΑ. Και θα δεις αρκετούς εδώ και μέσα να το κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα σημερα το απογευμα. Ήθελα να πάρω το iphone 12 αλλα οι τιμές τελικά είναι πολύ ψηλά για μένα, οπότε θεώρησα το note καλύτερο vfm. 

Μέχρι στιγμής δείχνει πολύ εντάξει συσκευή αλλα θέλει συνήθεια το μέγεθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι μιας και πήγα να το παραλάβω. Τελικά είχατε δίκιο. Στα παμπλικ δεν μου ζήτησε τον ίδιο στον οποίο είναι η επιχείρηση αλλά ζήτησαν και  την ταυτότητα μου εκτός των χαρτιών . Οπότε τελικά γίνεται αποφορολογηση από άλλον στα public. Σε πλαίσιο και Γερμανό πάντως ήθελαν απαραίτητα τον δικαιούχο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greekbusters είπε

Επανέρχομαι μιας και πήγα να το παραλάβω. Τελικά είχατε δίκιο. Στα παμπλικ δεν μου ζήτησε τον ίδιο στον οποίο είναι η επιχείρηση αλλά ζήτησαν και  την ταυτότητα μου εκτός των χαρτιών . Οπότε τελικά γίνεται αποφορολογηση από άλλον στα public. Σε πλαίσιο και Γερμανό πάντως ήθελαν απαραίτητα τον δικαιούχο. 

Το τελευταίο είναι και το λογικό της υπόθεσης. Κακώς τα δίνει το public χωρίς την ύπαρξη εξουσιοδότησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
31 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Το τελευταίο είναι και το λογικό της υπόθεσης. Κακώς τα δίνει το public χωρίς την ύπαρξη εξουσιοδότησης.

Για ποιον λογο ομως? Αφου ο παραληπτης φερει μαζι του τα χαρτια απο το Taxis, ποιο ειναι το περιεργο?

Ασε που πχ, εστω πως πληρωνεις ηλεκτρονικα ή τηλεφωνικα (το εχω κανει στον Κωτσο το δευτερο) και στελνεις με mail τα δικαιολογητικα, το ιδιο πραγμα δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/10/2020 στις 9:44 ΜΜ, Tantalord είπε

Ωραίες πρακτικές μάλιστα...... Τα παραθυράκια του νόμου και οι "μαυραγορίτες".....Νοοτροπία "αφου κερδίζουμε όλοι" μια χαρά τη βγάζουμε.

Πάνω από όλα ηθική και διαφάνεια 🙃

Off topic: εδώ φίλε μου δικαιολογεί το ίδιο το κράτος παιχνιδομηχανές δίχως ΦΠΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρέλαβα χθες. Είχα κάνει την παραγγελία μόλις βγήκε η προσφορά. Την ίδια μέρα ήταν έτοιμο για παραλαβή αλλά το καθυστερησα. Όλα καλά. Σε αυτά τα χρήματα δεν βρίσκω καλύτερη επιλογή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...