Προς το περιεχόμενο

iPhone 12 mini, το μικρότερο και ελαφρύτερο 5G smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πιστευω το 12 θα πουλησει περισσοτερο απο ολα, ακομα και απο το πολυαναμενομενο 12 mini ειδικα εαν η μπαταρια του mini ειναι κοντα στην αυτονομια που μας εχει συνηθισει η Apple σε αυτου του μεγεθους συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Spartiatis13 είπε

6 Νοεμβρίου οι προ παραγγελίες και στις 13 η διαθεσιμότητα... Στο περίπου ποτε θα ειναι στην ΕΛΛΑΣ ;;

Ευχαριστώ

Ρωτας καποια αλυσιδα/Istorm/Document/Isystem.

Μόλις τώρα, Sordnaxela είπε

Εγω πιστευω το 12 θα πουλησει περισσοτερο απο ολα, ακομα και απο το πολυαναμενομενο 12 mini ειδικα εαν η μπαταρια του mini ειναι κοντα στην αυτονομια που μας εχει συνηθισει η Apple σε αυτου του μεγεθους συσκευες.

Αυτο ειναι δυστηχως το μονο που φοβαμαι και εγω. Την αυτονομια και επισης η μικροτερη οθονη εχει και αρνητικα περαν απο θετικα οπως οτι ειναι πιο ευκολο να κανεις λαθη κατα την πληκτρολόγηση ή οτι πρεπει να κανεις περισσοτερο σκρολλαρισμα για να δεις μια σελιδα.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Radiatedsoul είπε

Τι εννωεις, η τιμη ειναι ιδια με περσυ

Mονο που περυσι το iphone 11 δεν ειχε συγχρονη οθονη, αλλα φθηνιαρικη LCD 720p και μεγαλυτερα περιθωρια(λες και του φοραγες θηκη ηταν) απο το pro.

Φετος, το iphone 12 και το iphone 12 pro εχουν  OLED οθονη υψηλης αναλυσης, ιδια περιθωρια γυρω απο την οθονη.
 

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από apple Γερμανίας:

iPhone 12 mini
Χρώματα: White, Blue, Black, Green, (PRODUCT) Red
Προ-παραγγελία από 6 Νοεμβρίου
64GB: Τιμή 778,85 ευρώ
128GB: Τιμή 827,55 ευρώ
256GB: Τιμή 944,55 ευρώ

iPhone 12
Χρώματα: White, Blue, Black, Green, (PRODUCT) Red
Προ-παραγγελία από 16 Οκτωβρίου
64GB: Τιμή 876,30 ευρώ
128GB: Τιμή 925,05 ευρώ
256GB: Τιμή 1.042,05 ευρώ

iPhone 12 Pro
Χρώματα: Graphite, Silver, Gold, Pacific Blue
Προ-παραγγελία από 16 Οκτωβρίου
128GB: Τιμή 1.120 ευρώ
256GB: Τιμή 1.237 ευρώ
512GB: Τιμή 1.461,20 ευρώ

iPhone 12 Pro Max
Χρώματα: Graphite, Silver, Gold, Pacific Blue
Προ-παραγγελία από 6 Νοεμβρίου
128GB: Τιμή 1.217,50 ευρώ
256GB: Τιμή 1.334,45 ευρώ
512GB: Τιμή 1.558,65 ευρώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πραγματικά ενα κινητό που το ζηλευεις! 


θα ήθελα να το είχα αυτό το μικρό πρακτικο στολίδι

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα αγοράσω καθώς έχω το X αλλά αν αγόραζα θα έπαιρνα το Mini εύκολα. Βασικά μια χαρά θα ψηνόμουν ν' ανταλλάξω X 256GB με 12 mini 256GB αλλά εγώ κι άλλοι πόσοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ένα μέγεθος που θα έπρεπε να έχει ένα κινητό. Κινητό θέλω όχι να βλέπω τηλεόραση . Άντε να βγάλουνε και οι Κινέζοι κάτι τέτοιο που κάτω από 6 ίντσες δεν πέφτουν. Δεν θέλω iPhone , και χωρίς νοτς να ήτανε δεν θα το επερνα λόγω του κλειστού λειτουργικού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SaFiS είπε

Ανέβηκαν Apple Store. Από 839€ το iPhone 12 mini 64GB στην Ιταλία, που συνήθως έχει παρόμοιες τιμές με Ελλάδα...

 

1 ώρα πριν, haHa είπε

Ελαχιστοι ειναι αυτοι που θελουν αυτο το μεγεθος(για αυτο ελαχιστα πουλαγαν το sony compact, οπως και το s10e). Αυτο που θελουν ειναι αυτην την τιμη και η apple εχει τωρα πια το φθηνοτερο κινητο ναυρχιδα με συγχρονο design, top οθονη και κορυφαιο επεξεργαστη.

Θα πουλησει σαν ζεστο ψωμι σε αυτην την τιμη.

 

Άρα περίπου 850€ Ελλάδα. Ε δεν το λες και φτηνό... Σίγουρα πάντως δεν το λες "το φθηνότερο κινητό ναυαρχίδα"

Δεν είναι ελάχιστοι αλλά αρκετοί αυτοί που θέλουν μικρό μέγεθος, εμού συμπεριλαμβανομένου.

Το σεμεδάκι όμως συνεχίζει να μου χαλάει την αισθητική. Πραγματικά απορώ πώς το αποδέχτηκε η αγορά για τόσο καιρό. Επίσης για μένα θα έπρεπε να έχει και δακτυλικό αποτύπωμα στο πλάι. Το Face ID δεν είναι για όλους/για όλες τις ώρες.

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, 6xXx6 είπε

Προπέρσινο hardware σε κλειδωμένο λογισμικό και υπερκοστολογημενη τιμή? 

Το πείρα εχθές day one 🤪

Προπερσινο με επεξεργαστη στα 5nm? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Looter είπε

Τοπ χαρακτηριστικά και οθόνη σε μέγεθος που ενώ η αγορά ζητάει εδώ και καιρό , οι κατασκευαστές αγνοούσαν επιδεικτικά. 

Θα σαρώσει στην κατηγορία!! 

και κοίτα να δεις που εντελώς ξαφνικά θα ακολουθήσουν και αυτοί που το αγνοούσαν.  μακάρι να πάει καλά στις πωλήσεις που θα πάει για να ακολουθήσουν όντως και οι άλλοι.

Επεξ/σία από Aristidis_Halkidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Dimensions 131.5 x 64.2 x 7.4 mm
Weight 135 g

 

Νομίζω πως είναι μία από τις πιο σημαντικές κυκλοφορίες των τελευταίων ετών, λόγω διαστάσεων και μόνο. Πιστεύω πως θα γίνει πανικός στη ζήτηση. Μακάρι να ακολουθήσουν κι άλλοι κατασκευαστές, γιατί εγώ το γουστάρω το μίνι αϊφόνι, αλλά δεν έχω το χρήμα.

Επεξ/σία από PCharon
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...