Προς το περιεχόμενο

iPhone 12 Pro & Pro Max: Με 5G, εκπληκτικές κάμερες και ανανεωμένο σχεδιασμό, τα ισχυρότερα φετινά iPhone


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περιμενα πως κ πως να δωσουν λιγο παραπάνω οπτικο ζουμ (εστω 3x) για να ξαναγυρίσω σε apple μετα το p30 pro. Δυστυχως το ζουμ ειναι ιδιο στο μικρο pro και μολις 2.5 στο μεγαλο. Επισης με χαλασε που φετος διαφοροποιηθηκε το μικρο απο το μεγαλο pro στις καμερες. Δεν θελουμε παντοφλα ρε γαμωτο. Αφου το ζουμ τους ειναι σχεδον ανυπαρκτο παιζει κ να παω στο απλο 12 ισως και στο mini. Σε καλο θα μου βγει. Για εμενα ψιλοακυρωσαν το 12 pro (6.1) τουλαχιστον για τη διαφορά που θέλει απο το απλο 12αρι. Με τοση διαφορα παιρνω το απλο κ κραταω και το p30 pro για οποτε θελω μπανιστηρι 😂

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ ολοκληρωμένο τηλέφωνο .

 Θα ήθελα τα 120hz αλλά δυστυχώς δεν τα είδαμε ποτέ .

 Θεωρώ πως οι κάμερες θα είναι πάλι στο top 3 ,ίσως για πρώτη φορά να είναι οι καλύτερες σε όλες τις συνθήκες φωτισμού ,ελέω Deep fusion σε όλες τις κάμερες και σίγουρα βελτιωμένου από πέρσι ,αλλά και της μεγαλύτερης κύριας κάμερας .

 Το βίντεο θα είναι σίγουρα πάλι το κορυφαίο.

 Νέος σχεδιασμός ,Α14 και mag safe στα συν για άμεση αναβάθμιση από Xs max !

Υ.Γ Ελπίζω σε 6 GB Ram ...

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Like 4
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι λέει και πολλά αλλά παρολαυτα είμαι περίεργος να δω τι θα δείξουν τα αποτελέσματα του dxo mark. Το σύστημα καμερών νομίζω ότι κάνει παπάδες . 
Νεο chipset στα 5ΝΜ ! ! ! Κάτι μου λέει πως ο ανταγωνισμός θα φτάσει τις επιδόσεις του από το 2022 και μετά .

Εννοειται πως θα αλλάξω το 11 pro Max μου με το νέο 12 pro Max .....

Day one !

  • Like 1
  • Confused 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Georgis.georgiou είπε

Ποιος ο λογος να μην παρει καποιος το 12 και να παει στα pro?

Μεγαλύτερη οθόνη στο pro max

Ατσαλι αντί για αλουμίνιο

καλύτερη κάμερα 

Lidar

 Η αλήθεια είναι ότι το 12 και το 12 mini φαντάζουν πολύ καλές επιλογές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Georgis.georgiou είπε

Ποιος ο λογος να μην παρει καποιος το 12 και να παει στα pro?

Καλύτερες κάμερες και καλύτερη οθόνη (και μεγαλύτερη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stiflerakos είπε

Όχι ότι λέει και πολλά αλλά παρολαυτα είμαι περίεργος να δω τι θα δείξουν τα αποτελέσματα του dxo mark. Το σύστημα καμερών νομίζω ότι κάνει παπάδες . 
Νεο chipset στα 5ΝΜ ! ! ! Κάτι μου λέει πως ο ανταγωνισμός θα φτάσει τις επιδόσεις του από το 2022 και μετά .

Εννοειται πως θα αλλάξω το 11 pro Max μου με το νέο 12 pro Max .....

Day one !

Ποιο dxo ρε μεγάλε ...

 Οριακά ΑΝ το βγάλει μπροστά από το Xiaomi στο βίντεο .

 ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ...

 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίδια τιμή, διπλάσια χωρητικότητα, 5G, μεγαλύτερες οθόνες, καλύτερες κάμερες. Ανέφεραν USB C?

απο 11 pro θεωρώ δεν υπάρχει λόγος, μιας και δεν έχουμε ακόμα 5G (και λεφτά δεν έχουμε αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία).

παντως πολλά τηλέφωνα η Apple: mini, κανονικό, pro, pro max, SE, για όλα τα βαλάντια, χρώματα, μεγέθη χεριών... 

Απο εκεί που είχαμε 1 τηλέφωνο πριν 3 χρόνια, τώρα έχουμε λανσάρισμα...5 μέσα σε ένα έτος!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ADHD είπε

Αναμενομενα χαλαρα τα πραγματα στις ναυαρχιδες ισως και λογο κορονοϊου τους πηγε πισω και αναγκαστικα εκαναν drop καποια features οπως 90-120hz οθονη, μικροτερο notch κλπ. Σχεδόν κανενας λογος αναβαθμισης απο 11 pro imo.

αν ειχε 120hz θα το αναβαθμιζα ξεκαθαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, leonidas_fs είπε

Καλύτερες κάμερες και καλύτερη οθόνη (και μεγαλύτερη).

 

4 λεπτά πριν, petranthe είπε

Μεγαλύτερη οθόνη στο pro max

Ατσαλι αντί για αλουμίνιο

καλύτερη κάμερα 

Lidar

 Η αλήθεια είναι ότι το 12 και το 12 mini φαντάζουν πολύ καλές επιλογές.

Νομιζω οτι το 12 ειναι ηδη πολυ ολοκληρωμενο για να αξιζει τα 300-400 ευρω διαφορα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή παρουσίαση (όπως πάντα), απίστευτη συσκευή. 

5nm SoC, νέα σχεδίαση που χτυπάει ευαίσθητες χορδές, magsafe, εξαιρετικό camera setup, δυνατότητες on-device processing dolby video 10bit, proRAW mode, σε τιμή σε λογικά πλαίσια για την κατηγορία και για αυτά που προσφέρει. 

Κάποιος φίλος εδώ είχε γράψει πριν λίγο καιρό ότι με 1 χιλιαρικάκι αγοράζεις το καλύτερο κινητό στον κόσμο αυτή τη στιγμή (για όσους τριγκάρονται βάλτε στη θέση του iphone ό,τι θέλετε). 

Για να πάρεις "το καλύτερο στον κόσμο" από ο,τιδήποτε άλλο (αυτοκίνητο, υπολογιστή, ρούχα κλπ) χρειάζεσαι πολλά πολλά περισσότερα. 

Για όσους το θέλουν και ζορίζονται, υπάρχουν γνωστοί/φίλοι που μπορούν να κόψουν τιμολόγιο, όλες οι μεγάλες αλυσίδες θα κάνουν άτοκες δόσεις, υπάρχουν λύσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο αρνητικό νομίζω είναι ότι έβαλαν το usb type c στην λάθος μεριά του καλωδίου... Γενικά πάντως με έψησε να αλλάξω στρατόπεδο η Apple.. όχι day one βέβαια γιατί έχουμε και νέες κονσόλες φέτος.. so much tech so little money..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...