Προς το περιεχόμενο

-30% Στα smartphones @Κωτσοβολος


ultimamage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, thomason993 είπε

Offtopic: Και νόμιζα ότι είμαι ο τελευταίος στην Ελλάδα που χρησιμοποιεί ακόμα Redmi Note 4X 😅

Κι εγώ θα θελα να χτυπήσω ενα Poco X3 αυτή τη περίοδο αλλά είναι κρίμα για το RN4X μου που είναι ακόμα πλήρως λειτουργικό, δε κολλάει πουθενά και βγάζει ολόκληρη μέρα με μια φόρτιση.. Οπότε θα περιμένω για την επόμενη φουρνιά 

 

9 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

και εγω μια χαρα ειμαι με το Redmi note 4x
αλλα παιζω δυστηχως games και του κινητου  η δυναμη/χωρητικοτητα δεν επαρκουν πια
οποτε πρεπει να παω για αλλο
δηλαδη για χρηση κινητου / browsing/ videos / social media κλπ. το κραταγα ανετα 2 χρονια ακομα πιστευω

 

8 ώρες πριν, AzaZyL είπε

Εγώ είμαι με Redmi Note 3 pro.... Μια απο τα ίδια, περιμένω να πέσει και άλλο η τιμή του poco x3 για να το χτυπήσω...

και εμεις με 4αρια ειμαστε και μολις αλλαξαμε και μπαταρια στο ενα και ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι με την αλλαγη.

και εμεις σκεφτομασταν για αλλαγη αλλα θα περασουμε μονο σε κατι που τραβαει 4κ/60fps αλλα και εχει και ολες τις πιθανες μπαντες 5g Ελλάδα .

για αρχη κατι απο εδώ αν εχω βαλει τα χαρακτηριστικά σωστα οσο αφορα μονο τις μπάντες .. γιατι για τα 60fps στο 4k δεν εχω βαλει.

https://m.gsmarena.com/results.php3?s4Gs=20&s5Gs=3,28,41,78&sNumberSIMs=1

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/10/2020 στις 9:10 ΠΜ, ultimamage είπε

https://www.kotsovolos.gr/collection/smartphones-day

Μονο για 12 ωρες απο τις 9 το πρωι μεχρι τις 9 το βραδυ 14/10/20 -30% στα smartphones.

Δεν εψαξα ολα τα κινητά να δω τιμες συγκριτικέ με σκρουτζ αλλα καποια ειναι στις ιδιες τιμες αλλα εχεις εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπίας.

παραδειγμα Note 20 Ultra κωτσοβολος 944 - σκρουτζ 970

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/216317-samsung-galaxy-note-20-ultra-256gb-mystic-bronze-dual-sim κωτσοβολος

https://www.skroutz.gr/s/24294594/Samsung-Galaxy-Note-20-Ultra-256GB-Mystic-Black.html σκρουτζ

αυτες ειναι προσφορές χα χα χα ακομα γελάω !!!!!!!!!!!!!

 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/212139-huawei-y5p-midnight-black-dual-sim

 

https://www.mediamarkt.gr/product/smartphones-smartliving/smartphones/huawei-y5p-32gb-midnight-black/1514703?_§ja=tsid:48889&rbtc=lws|con|CD16639||p|lws_product_feed|&lkws_10719=5f87f42d-1339-3374-f263-da0f2e15ded8

 

https://www.skroutz.gr/s/23387849/Huawei-Y5p-32GB-Midnight-Black.html

Επεξ/σία από makis269
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kontow είπε

Δεν ξέρω για εσάς, εμένα πάντως στην καρτέλα "Παραγγελίες" στον λογαριασμό του Κωτσόβολου, δεν υπάρχει η χθεσινή με το Xperia 5 ii, σαν να εξαφανίστηκε...

Στην "εξέλιξη παραγγελίας" όμως, απο το mail που μου έστειλαν φαίνονται σε "αναμονή διαθεσιμότητας"

Υγ. Κ κάπως έτσι σήμερα το κινητό μπορεί κάποιος να το αγοράσει 919€. Ίσως κ κάποιος να το κάνει όντως...

Παιζει να είναι η πιο μπάχαλο eshop ιστοσελίδα ever . Το ότι περνάνε οι παραγγελίες και ούτε οι υπάλληλοι δεν το ξέρουν οέο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκύρωσα και γω απο Κοτσόβολο και πήρα απ' το Sony Center. Πολύ καλή εξυπηρέτηση, μέρα με τη νύχτα με τον κοτσόβολο. Και ήταν άμεσα διαθέσιμο. Στα 518 ήταν υπερευκαιρία δεν το συζητάω. Πάντως κάθε Οκτώβρη τα τελευταία χρόνια παίζουν πολύ καλές προσφορές λόγω του ότι η αγορά είναι νεκρή αφού περιμένουν όλοι την BF. Προσωπικά τον Οκτώβρη βλέπω καλύτερες προσφορές από την BF εδώ και 3 χρόνια. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα το nord, έβαλα την παραγγελία χθες το πρωί και απόγευμα στις 7 παρέλαβα από κατάστημα. Το είχα βάλει στο μάτι γενικά παρόλο που ξέρω τα θέματα που έχει με την μπαταρία.. 

Περίμενα bf αλλά νομίζω δεν θα παίξει πιο κάτω το 12/256.

Ευχαριστώ τον ts. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, flyk είπε

Εγώ πήρα το nord, έβαλα την παραγγελία χθες το πρωί και απόγευμα στις 7 παρέλαβα από κατάστημα. Το είχα βάλει στο μάτι γενικά παρόλο που ξέρω τα θέματα που έχει με την μπαταρία.. + factory reset ή reset  ,δυστυχώς ...οπότε & επέλεξα το realme 7 pro στα 230€ για δώρο 

 

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς τελείωσε η προσφορά, με έτρωγε να πάρω το xperia 5 ii...

Επίστροφή στο αρχικό σχέδιο, περιμένω BF και αν δεν βγει κάτι καλό παίρνω το Poco F2 Pro με τον ίδιο επεξεργαστή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 λεπτά πριν, terry308 είπε

 

Τώρα το είδα αυτό το κινητό... πόσα μοντέλα έχουν βγει..!

Έχω κάνει παραγγελία το Note 9 pro στα 209€, αλλά τώρα που είδα το realme 7 pro σκέφτομαι να μη παραλάβω..

Το Realme 7 pro είναι ο νικητής στα 200€ περίπου ή υπάρχει και άλλο to consider? To note 9 pro να το ξεχάσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, beamex είπε

Τώρα το είδα αυτό το κινητό... πόσα μοντέλα έχουν βγει..!

Έχω κάνει παραγγελία το Note 9 pro στα 209€, αλλά τώρα που είδα το realme 7 pro σκέφτομαι να μη παραλάβω..

Το Realme 7 pro είναι ο νικητής στα 200€ περίπου ή υπάρχει και άλλο to consider? To note 9 pro να το ξεχάσω?

δυστυχώς άλλαξε η τιμή του στα ΜΜ+public λίγο νωρίτερα (ήταν price match με κοτσω στα 230.3€) , πλέον 329€ σε όλα ...

για εμένα κέρδισε η μνήμη/χωρητικότητα, οθόνη , super charge και φυσικά η 3ετης εγγυηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, beamex είπε

Τώρα το είδα αυτό το κινητό... πόσα μοντέλα έχουν βγει..!

Έχω κάνει παραγγελία το Note 9 pro στα 209€, αλλά τώρα που είδα το realme 7 pro σκέφτομαι να μη παραλάβω..

Το Realme 7 pro είναι ο νικητής στα 200€ περίπου ή υπάρχει και άλλο to consider? To note 9 pro να το ξεχάσω?

Προσωπικά, το realme θα έπαιρνα. Πολύ "killer" χαρακτηριστικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, beamex είπε

Το Realme 7 pro είναι ο νικητής στα 200€ περίπου ή υπάρχει και άλλο to consider? To note 9 pro να το ξεχάσω?

Redmi Note 9 pro βασικα πας για ράδιο, ir και NFC. Αν δεν αποτελούν deal breakers η έλλειψη τους, τότε σίγουρα Realme 7 pro (amoled, μεγαλύτερη ram, 65Watt φόρτιση, stereo, sony αισθητήρας, υψηλό bitrate στο βίντεο, για κάποιους το realme os, 3ετη εγγύηση τα επίσημα κλπ).

Φυσικά είναι και το θέμα του μεγέθους οθόνης. Αν θες όσο το δυνατόν μεγαλύτερη, ίσως προτιμήσεις το redmi. Απο την άλλη, προσωπικά βρίσκω πολυ μεγάλο και βαρύ το redmi. Με βάσει όλα τα παραπανω προτίμησα το realme.

Υ.Γ. Όσον αφορά το nfc κάποιοι λένε ότι εχει και το realme. Εγώ έχω την αίσθηση πως το ευρωπαϊκό δεν έχει. Με αυτό συμφωνούν και τα specs στο site του κωτσόβολου. Τώρα το αφήνω στη κρίση σας... όταν παραλάβω θα ενημερώσω για το αν έχει. 

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, terry308 είπε

δυστυχώς άλλαξε η τιμή του στα ΜΜ+public λίγο νωρίτερα (ήταν price match με κοτσω στα 230.3€) , πλέον 329€ σε όλα ...

για εμένα κέρδισε η μνήμη/χωρητικότητα, οθόνη , super charge και φυσικά η 3ετης εγγυηση 

 

 

.

Spoiler

 

image.png.8b284f2067380bee626776f29e7a80ec.png

source.gif

 

 

 

 

.

30 λεπτά πριν, afragorn είπε

Προσωπικά, το realme θα έπαιρνα. Πολύ "killer" χαρακτηριστικά!

 

9 λεπτά πριν, Antretng είπε

Redmi Note 9 pro βασικα πας για ράδιο, ir και NFC. Αν δεν αποτελούν deal breakers η έλλειψη τους, τότε σίγουρα Realme 7 pro (amoled, μεγαλύτερη ram, 65Watt φόρτιση, stereo, sony αισθητήρας, υψηλό bitrate στο βίντεο, realme os που προτιμω, 3ετη εγγύηση τα επίσημα κλπ).

Φυσικά είναι και το θέμα του μεγέθους οθόνης. Αν θες όσο το δυνατόν μεγαλύτερη, ίσως προτιμήσεις το redmi. Απο την άλλη, προσωπικά βρίσκω πολυ μεγάλο και βαρύ το redmi. Με βάσει όλα τα παραπανω προτίμησα το realme.

Υ.Γ. Όσον αφορά το nfc κάποιοι λένε ότι εχει και το realme. Εγώ έχω την αίσθηση πως το ευρωπαϊκό δεν έχει. Με αυτό συμφωνούν και τα specs στο site του κωτσόβολου. Τώρα το αφήνω στη κρίση σας... όταν παραλάβω θα ενημερώσω για το αν έχει. 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.. απότι φαίνεται έκανα χαζομάρα που καθυστέρησα...

Ράδιο ir και NFC δε χρησιμοποιείς όλη την ώρα, αλλά την amoled την οθόνη τη χρησιμοποιείς...

Απογοητεύτηκα.. σκέφτομαι να μη παραλάβω και να περιμένω νέα προσφορά είτε realme 7 pro είτε Poco X3...

 

 

 

Επεξ/σία από beamex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, beamex είπε

Απογοητεύτηκα.. σκέφτομαι να μη παραλάβω και να περιμένω νέα προσφορά είτε realme 7 pro είτε Poco X3...

Αν έπαιρνες αυτή τη στιγμή κινητό, έχεις πρακτικά το redmi που παρήγγειλες στα 209 ευρώ vs realme 7 pro στα 329 (ή στα 285 από ένα σκρουτζομάγαζο που είδα αλλά με διετή εγγύηση). 

Γνώμη μου, μια χαρά ειναι το redmi. Στη τελική έχεις και εκεί τα εξτραδάκια που ανέφερα. Μην χαλιέσαι ;)

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Antretng είπε

Υ.Γ. Όσον αφορά το nfc κάποιοι λένε ότι εχει και το realme. Εγώ έχω την αίσθηση πως το ευρωπαϊκό δεν έχει. Με αυτό συμφωνούν και τα specs στο site του κωτσόβολου. Τώρα το αφήνω στη κρίση σας... όταν παραλάβω θα ενημερώσω για το αν έχει. 

Η ευρωπαικη σελίδα λέει ότι έχει 

ακόμα ενα + η συνύπαρξη 2 sim + sd card 

ενα αρνητικο η έλλειψη ois στις κάμερες 

9 λεπτά πριν, beamex είπε

Απογοητεύτηκα.. σκέφτομαι να μη παραλάβω και να περιμένω νέα προσφορά είτε realme 7 pro είτε Poco X3...

Κάτσε να παραλάβουμε εμείς .... γιατί με το κοτσω ποτέ δε ξέρεις ...

Το πολύ πολύ να πάρεις ένα από τα 2 p20 pro μου , μιας και περιμένω Ρ40pro :P 

 

Επεξ/σία από terry308
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...