Προς το περιεχόμενο

Apple: Οι τιμές των iPhone 12 στην Ελλάδα και μειώσεις στα παλιότερα μοντέλα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, paris_chav said:

Δεν ανακοινωθηκε καποια μειωση τιμης και λογικο, εφοσον η apple σταματαει την παραγωγη τους. Μιλαμε παντα για επισημους μεταπωλητες ετσι ; Στο σκρουτζ ας πανε οσο θελουν.

Αυτό; https://store.i-system.gr/apple-iphone-11-pro-max-64gb-midnight-green.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, CheOnWeb είπε

Aυτο μηπως ειναι προσωρινη εκπτωση και θα γυρισει καποια στιγμη στα 1339 ευρώ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Cocomel είπε

Λοιπόν σας ακούω να γράφετε και να ξανά γράφετε και πολύ γκρίνια... Λίγα λόγια για τν apple  μπράβο της γιατί  δεν περίμενα να αντέξει τόσο πολύ γιατί δεν παράγει τίποτα έχει φτάσει σε αξία στο θεό και ενώ περίμενα την Samsung να τν διαλύσει δεν το έκανε λογικά είχε κέρδος από το να πουλάει σε αυτήν αρκετά εξαρτήματα... Αυτό παιδιά είναι ο καπιταλισμός αυτό είναι η Αμερική και μόνο αυτοί ξέρουν να το κανουν τόσο τέλεια....τώρα για κάποιους που θέλουν φτηνό κινητό δεν μπορείτε να καταλάβετε ότι δεν απευθύνεται σε όλους? Απευθύνεται σε 100.000-200.000 χιλιάδες Έλληνες περίπου με αρκετά καλό εισόδημα και από αυτούς θα το αγοράσουν 50.000 .... Αλλά μέσα σε αυτούς θα είναι και κάποιοι ηλίθιοι που με δώσεις με δανεικά θα το πάρουν ώστε να νοιώσουν για λίγο αλλαγή στο στάτους τους..με αυτούς είναι να γελάς.... 

Τι εννοεις δεν παραγει τιποτα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Cocomel είπε

Σωστά ξέρω άτομο που με χίλια ευρώ που παίρνει  600 πάνε στο ΚΙΝΟ.... Τι να πω είναι τι θέλει ο καθένας εγώ μπορώ να πάρω και 5-6 iPhone  αλλά επενδύω στην δουλεία μου και έχω κινητό με 118 ευρώ με αποφορολόγηση το p40 lite...

Ταξίδι δεν πας να δώσεις 1000€ για 1 εβδομάδα? Ο άλλος επενδύει στη δουλειά του και πάει ΣΚ στον Ωρωπό, και επενδύει στη δουλειά του γιατί δουλεύει με το laptop απ'την παραλία.. Το τί κάνει ο καθένας τα χρήματα του και που τα δίνει νομίζω περάσαμε ολόκληρο ΔΝΤ για να καταλάβουμε ότι δεν υπάρχει λογική, γιατί ο καθένας τα δικά του λεφτά τα κάνει ότι θέλει. Δεν είμαστε περισσότερο "μαγκες" επειδή έχουμε κινητό 118€, αν αυτό μας κάνει να κοιμόμαστε καλύτερα το βράδυ ας το κάνουμε. Αλλά τώρα να σχολιάζουμε αν κάποιος βάζει 6 δόσεις για κινητό, 12 για laser αποτρίχωση ή 30 χρόνια δάνειο για εξοχική κατοικία νομίζω δεν αφορά ούτε το forum, ούτε την Apple.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, paris_chav said:

Aυτο μηπως ειναι προσωρινη εκπτωση και θα γυρισει καποια στιγμη στα 1339 ευρώ ;

Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται περίεργο, όσο υπάρχει stock, να μην τα σπρώξουν να φύγουν. Νομίζω ότι θα παραμείνει εκεί, απλώς το παρουσιάζουν ως έκπτωση και όχι "μείωση τιμής".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CheOnWeb είπε

Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται περίεργο, όσο υπάρχει stock, να μην τα σπρώξουν να φύγουν. Νομίζω ότι θα παραμείνει εκεί, απλώς το παρουσιάζουν ως έκπτωση και όχι "μείωση τιμής".

Πιθανον, γι αυτο και να εχουν και την αρχικη τιμη για να σε δελεαζουν, δειχνοντας τι γλιτωνεις.

Τωρα που το λες εκανα μια βολτα και σε αλλες μεγαλες αλυσιδες και εχουν αυτη την τιμη.

Το αλλο θεμα βεβαια ειναι οτι ακομα και μονιμα στα 1200 ευρω να παραμεινει, ποιος θα το προτιμησει, αντι να δωσει + 139 ευρω και να παει στο 12 pro max  128 gb ? Δεν υπαρχει λογος αφου φτανεις σε αυτο το ποσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά απορω γιατί γκρινιάζετε...η Apple πλέον είναι μια premium μαρκα και τέλος...Και στα αυτοκίνητα βλέπεις κάτι κινεζικά αυτοκίνητα μέχρι κ να παρκάρουν μονα τους και Audi έχει τα βασικά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια εύλογη (ρητορική) απορία. Αυτός που θα θελήσει να αγοράσει το νέο μοντέλο iPhone, λογικά θα πουλήσει το κινητό του μαζί με όλα του τα παρελκόμενα (δηλαδή και τον φορτιστή). Πράγμα που σημαίνει ότι για το καινούριο του κινητό θα χρειαστεί να αγοράσει εκ νέου ξεχωριστά κάτι που μέχρι τώρα ήταν βασικός εξοπλισμός. Άρα η Apple πώς ακριβώς προστατεύει το περιβάλλον αν πρέπει για όσα τηλέφωνα πουλάει να παράγει και τους αντίστοιχους φορτιστές??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Έχουμε εξαιρετικά νέα!.... Θα αφαιρέσουμε το φορτιστή, θα βάλουμε καλώδιο usb-c που δεν είναι συμβατό με κανένα προηγούμενο φορτιστή, και θα ανεβάσουμε λιγουλάκι τις τιμές. Το notch το έχουμε αφήσε απείραχτο, λες και είναι 2018" - Apple, 2020.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, billdanos είπε

Απλώς τα Αμερικάνικα έχουν μια επιπλέον κεραία mmWave.

😛 

Κάτι σαν exynos-snapdragon?

59 λεπτά πριν, Chef_Alexander είπε

Έχω μια εύλογη (ρητορική) απορία. Αυτός που θα θελήσει να αγοράσει το νέο μοντέλο iPhone, λογικά θα πουλήσει το κινητό του μαζί με όλα του τα παρελκόμενα (δηλαδή και τον φορτιστή). Πράγμα που σημαίνει ότι για το καινούριο του κινητό θα χρειαστεί να αγοράσει εκ νέου ξεχωριστά κάτι που μέχρι τώρα ήταν βασικός εξοπλισμός. Άρα η Apple πώς ακριβώς προστατεύει το περιβάλλον αν πρέπει για όσα τηλέφωνα πουλάει να παράγει και τους αντίστοιχους φορτιστές??? 

(εγω) εχω 50 kg φορτιστες και δεν χρειαζεται να αγορασω..

του χρονου που το iphone 13 μπορει να εχει  αλλο βυσμα, τοτε ναι θα διαμαρτυρηθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, NobodyRankXV είπε

Βάλε και τα αεροπορικά να πας και να έρθεις απο Σιγκαπούρη...

Προ COVID ταξίδευα στην Ασία για δουλειά 1 εβδομάδα κάθε 2 μήνες, Σιγκαπούρη, Τζακάρτα, Bangkok, Ho  Chi Minh, Hong-Kong και 1 φορά το χρόνο Πεκίνο, Sydney και Auckland! Το ποιο φθηνότερο Apple store είναι στην Σιγκαπούρη, 5% φθηνότερο από του Hong-Kong, και παίρνεις τον φόρο πίσω στο αεροδρόμιο !!!!

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...