Προς το περιεχόμενο

Poco X3 6/128Gb Blue 188 Ευρω Weboffer @ ΠΛΑΙΣΙΟ ~ ΕΞΑΝΤΛΉΘΗΚΕ


xDante

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 316
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φρέσκια ενημέρωση (μπλε με email επιβεβαιωσης παραγγελίας 12:30 πληρωμή με paypal) μιλάω με την πρώτη κοπέλα με συνδέει με το ανάλογο τμήμα της δίνω τον αριθμό παραγγελίας και μου λεει .επειδή έχετε πληρώσει με paypal σας συνδέω με το ανάλογο τμήμα για να σας ενημερώσουν με συνδέει με το τμήμα ιντερνετ και υπολογιστών κάπως έτσι και μου ζητάει τον αριθμό παραγγελίας του το δίνω και μου απαντάει αααα το Poco αυτά τα περιμένουμε 30 του μήνα φαίνεται κανονικά εξοφλημένο με Paypal . του λέω να ρωτήσω γιατί με σύνδεσε με εσας η κοπέλα και δεν με ενημέρωσε κατευθείαν και τι σχέση έχει ο τρόπος πληρωμής με την εξέλιξη της παραγγελίας.. δεν το συνέχισα να το χοντρύνω του τυπου ξέρω οτι μερικοί παρέλαβαν αλλά ήμουν στο τσακ .Μου έκανε εντύπωση πάντως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, coyote2 είπε

εμείς που είμαστε αντικαταβολή θα το πάρουμε όταν λήξει... η παραγωγή στην Κίνα

Το τηλέφωνο μου τα έχει παίξει

υποτίθεται οτι θα το παίρναμε σε προσφορά την στιγμή που βγήκε έχει πέσει ήδη ενα 20άρικο το 128 στα σκρουτζομάγαζα μέχρι να πραλάβουμε θα υπάρχει ήδη price match (από κίνα ήδη είμαστε κοντά στην τιμή)

επίσης αντιλαμβάνομαι οτι μερικοί παρέλαβαν ύστερα απο ενόχληση κάτι το οποίο δεν τιμάει το Plaisio

επίσης αυτό το 30 του μήνα το εχουνε πεί και τον προηγούμενο μήνα 

εγώ σαν καταναλωτής και όλοι μας οι οποίοι θέλουμε  το προιόν που πληρώσαμε/παραγγείλαμε τι να υποθέσουμε ?

όσοι μπορούν να τους ενοχλήσουν παιδιά γιατί βλέπω πιθανόν να παραλάβουμε αλλά στις 30 Δεκεμβρίου ...

 

Επεξ/σία από xDante
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα τηλέφωνο πάλι, λένε ότι εγώ για το μπλε με email επιβεβαίωσης 12.10  ειμαι στην επόμενη παρτίδα που θα έρθει από την επόμενη βδομάδα.

Δεν μου ανέφερε τίποτα για ακυρωμενη παραγγελία κλπ. Βέβαια ειχα βάλει αντικαταβολή εξ αρχής, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ελληνικη αγορα εχω δει απιστευτα πραγματα. Αυτο που εκανε σημερα το πλαισιο εσπασε καθε ρεκορ. 

Οπως ολοι εσεις , παραγγειλα στην γνωστη προσφορα το poco στα 188 ευρω. Μετα απο αμετρητα τηλεφωνα και πολλα emails συνεχως μαθαινα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα και θα παραλαβω στο μελλον.

Το προηγουμενο Σαββατο πετυχα στη σελιδα τους το poco στο ιδιο χρωμα στα 269 ευρω και αμεσα διαθεσιμο. 

Αποφασιζω να το παραγγειλω για να δω τι θα γινει.

Και οπως σωστα φανταζεστε, το εστειλαν αμεσως.

Σημερα Τεταρτη το poco στα 269 ευρω εφτασε στην κουριερ της περιοχης μου.

Με λιγα λογια το ιδιο κινητο στα 188 ευρω δεν το στελνουν εδω και 35  μερες. Αντιθετα, το ιδιο κινητο στα 269 ευρω σταλθηκε αμεσως.

Τους καλεσα και αφου με εστειλαν σε 3-4 εργαζομενους, καταφερα να μιλησω με τον προισταμενο που  με ενημερωσε οτι μπορω να παραλαβω στα 188 ευρω.

Ηδη εχω ξεκινησει να γραφω την καταγγελια στη γενικη γραμματεια καταναλωτη.

 

  • Like 23
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, TheDay2012 είπε

Στην ελληνικη αγορα εχω δει απιστευτα πραγματα. Αυτο που εκανε σημερα το πλαισιο εσπασε καθε ρεκορ. 

Οπως ολοι εσεις , παραγγειλα στην γνωστη προσφορα το poco στα 188 ευρω. Μετα απο αμετρητα τηλεφωνα και πολλα emails συνεχως μαθαινα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα και θα παραλαβω στο μελλον.

Το προηγουμενο Σαββατο πετυχα στη σελιδα τους το poco στο ιδιο χρωμα στα 269 ευρω και αμεσα διαθεσιμο. 

Αποφασιζω να το παραγγειλω για να δω τι θα γινει.

Και οπως σωστα φανταζεστε, το εστειλαν αμεσως.

Σημερα Τεταρτη το poco στα 269 ευρω εφτασε στην κουριερ της περιοχης μου.

Με λιγα λογια το ιδιο κινητο στα 188 ευρω δεν το στελνουν εδω και 35  μερες. Αντιθετα, το ιδιο κινητο στα 269 ευρω σταλθηκε αμεσως.

Τους καλεσα και αφου με εστειλαν σε 3-4 εργαζομενους, καταφερα να μιλησω με τον προισταμενο που  με ενημερωσε οτι μπορω να παραλαβω στα 188 ευρω.

Ηδη εχω ξεκινησει να γραφω την καταγγελια στη γενικη γραμματεια καταναλωτη.

Προσπαθώ να το πετύχω διαθέσιμο στη σελίδα για να μπορέσω να έχω και εγώ πάτημα για να ενεργήσω ομοίως όχι για να το παραγγείλω αλλά για να μπορώ να συντάξω παρόμοια καταγγελία .... Τα νόμιμα από εδώ και πέρα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xDante είπε

Προσπαθώ να το πετύχω διαθέσιμο στη σελίδα για να μπορέσω να έχω και εγώ πάτημα για να ενεργήσω ομοίως όχι για να το παραγγείλω αλλά για να μπορώ να συντάξω παρόμοια καταγγελία .... Τα νόμιμα από εδώ και πέρα ...

Δε μπορεις να πεις, μας εχουν κανει πολυμηχανους. Ακονιζουμε το μυαλο μας για παρτη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, TheDay2012 είπε

Δε μπορεις να πεις, μας εχουν κανει πολυμηχανους. Ακονιζουμε το μυαλο μας για παρτη τους.

Κράτα screenshots από όλα και κωδικούς παραγγελίας θα μας φανούν χρήσιμα όχι μόνο καταγγελίες αγωγές θέλουν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το blue τώρα είναι διαθέσιμο στο mistore: https://www.mistore-greece.gr/Products/Smartphones/smartphone-xiaomi-poco-x3-128gb-blue.aspx

Τι γίνεται, η Infoquest κρατάει stock μόνο για τον εαυτό της; Ύστερα, τα κινεζομάγαζα το θέμα του stock φαίνεται να το έχουν λύσει. Τι συμβαίνει με την Ευρώπη δε ξέρω.

Εμένα χθες στο τηλέφωνο μου είπαν από το Πλαίσιο για ΠΙΘΑΝΗ νέα παραλαβή 30/11 χωρίς να μου πουν πότε θα παραλάβω εγώ. Προς το παρόν έχουν εξαφανίσει τα Poco από το eshop τους.

Κατά τα λοιπά είστε σε άλλη φάση, εσείς θέλετε επιτακτικά το τηλέφωνο, εμένα δε με νοιάζει ιδιαίτερα. Τους αναγνωρίζω ότι δεν έχουν ακυρώσει παραγγελίες. Δε ξέρω κατά πόσον το stock είναι ζήτημα που μπορούν να το επηρεάσουν με κάποιο τρόπο, αν έχουν κάνει ότι μπορούν. Αυτό που σίγουρα θα ήθελα να είχαν κάνει ήταν να μας κάνουν κάποια αντιπρόταση με ανάλογη έκπτωση.

Είναι παράλειψη τους να αφήνουν ανοιχτές παραγγελίες ένα μήνα χωρίς να έχουν δοκιμάσει να τις κλείσουν με εναλλακτικούς τρόπους.

Επεξ/σία από imvrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πως και εγώ την εμπειρία μου με το πλαίσιο .παραγγελία την ημέρα της προσφοράς με πρώτη ενημέρωση παράδοση την επόμενη εβδομάδα .φυσικά αυτό πήγε από βδομαδα σε βδομάδα μέχρι που φτάσαμε την προηγούμενη Παρασκευή . κατα τύχη βλέπω διαθέσιμο το μπλε στο σάιτ .ωραία λέω θα παραλάβουμε .καμία ενημέρωση στην παραγγελία. Ξεκινάει τηλεφωνικη επικοινωνία και πρώτη απάντηση, το γνωστό παραμύθι (αναμένουμε και σειρά προτεραιοτητας). Ενημερώνω πως στο σάιτ είναι διαθέσιμο και το βλέπω μπροστά μη με δουλευετε .Μετά από κανένα 5λεπτο αναμονή για έλεγχο ,απάντηση τελικά υπάρχουν μερικά διαθέσιμα σας το στέλνουμε άμεσα .Δευτέρα παρέλαβα. Παρόλο που παρέλαβα τέτοιο δούλεμα δεν έχω υποστεί από κατάστημα και όσοι δεν παραλάβετε μη το αφήσετε έτσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και εγω οταν το ειδα διαθεσιμο(ΜΠΛΕ) πηρα τηλ και τους ρωτησα αν οντως ειναι διαθεσιμο μου απαντησαν θετικα και τους λεω αρα θα προχωρησει η παραγγελια που περιμενω εδω και ενα μηνα.αυτα την δευτερα το εστειλαν με γενικη ταχυδρομικη αλλα δεν μου εχουν παραδωσει ακομα(αλλο θεμα αυτο με τις courier).14/10 12:42ΜΜ η παραγγελια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...