Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το OnePlus 8T


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εχει και αλλα καλα το S20FE παντως,(παρολο που εχεις δικιο σε ορισμενα απο τα υπερ του 8T)οπως

α)ασυρματη φορτιση

β)microSD

γ)καλυτερες καμερες

δ)Ip68

ε)τεραστια ποικιλια σε αξεσουαρ

στ)εισαγεται επισημα στην χωρα μας,με οτι αυτο συνεπαγεται απο πλευρας service(πολλα)και φυσικα πτωση τιμης σε βαθος χρονου

Αρα καπου χανεις,καπου κερδιζεις με την καθε συσκευη

Και το op εισάγεται πλέον επίσημα στην χώρα μας.. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί κάποιοι απαιτούν συνεχώς η συσκευή να εχει ip68 και να ανεβαίνει το κόστος της, αφου ούτως η άλλως σε περίπτωση που και υγρασια να παρει το τηλέφωνο, δεν σε καλύπτει η εγγύηση.. 

Η ασύρματη φόρτιση προσωπικά με αφήνει εξίσου αδιάφορο οταν με τον φορτιστή του 8t γεμιζει σε 40 λεπτά. 

Τώρα οσο αφορά τα αξεσουάρ δεν καταλαβαίνω σε τι υστερεί, μιας και ειναι Android συσκευή και ειναι συμβατή με αντίστοιχα προϊόντα.. 

Επεξ/σία από krueger
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, krueger είπε

Και το op εισάγεται πλέον επίσημα στην χώρα μας..

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί κάποιοι απαιτούν συνεχώς η συσκευή να εχει ip68 και να ανεβαίνει το κόστος της, αφου ούτως η άλλως σε περίπτωση που και υγρασια να παρει το τηλέφωνο, δεν σε καλύπτει η εγγύηση.. 

Η ασύρματη φόρτιση προσωπικά με αφήνει εξίσου αδιάφορο οταν με τον φορτιστή του 8t γεμιζει σε 40 λεπτά. 

Τώρα οσο αφορά τα αξεσουάρ δεν καταλαβαίνω σε τι υστερεί, μιας και ειναι Android συσκευή και ειναι συμβατή με αντίστοιχα προϊόντα.. 

Εισαγεται μεν,αλλα δεν ξερω αν εχει αντιπροσωπεια εδω κανονικα ή αν στελνεται στο εξωτερικο.

Οσο για το Ip68,δεν το απαιτει καποιος.Απλα το S20FE που αναφερθηκε πιο πανω το προσφερει,ενω το oneplus οχι.

Για την ασυρματη φορτιση,το οτι εσενα σου ειναι αδιαφορη,δεν σημαινει οτι ειναι και για τους υπολοιπους. Αρα αν μια συσκευη την προσφερει και μια αλλη οχι,τοτε εννοειται και θα ειναι στα αρνητικα.

Τελος για τα αξεσουαρ,αναφερομαι σε ποικιλια σε θηκες και τζαμακια/screen protector,που κλασσικα η Samsung εχει την μεγαλυτερη ποικιλια ενω σε Oneplus μερια ειναι πιο περιορισμενα τα πραγματα,χωρις να χρειαζεται να ψαχνεις σε sites του εξωτερικου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Looter είπε

Μάλιστα , δε σας κάνει το 8Τ.

Που τρέχει Android 11 και όχι 10 από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας...

Που θα έχει premium κατασκευή και όχι τπτ πλαστικούρες..

Που θα έχει Snapdragon KAI 5G.

Που θα έχει μια από τις καλύτερες οθόνες και 120Hz.

Που θα φορτίζει σε 40 λεπτά με τον φορτιστή των 65W να εμπεριέχεται στη συσκευασία.

Που θα έχει 8GB Ram στη βασική έκδοση.

Και ΟΛΑ τα παραπάνω στα 599EUR..

https://www.amazon.de/dp/B08HJPB9TB?tag=gsmarena0ca-21&linkCode=osi&th=1&psc=1

Φως φανάρι , τρέξτε για το S20 FE επειδή έχει το σήμα της Samsung..

 φυσικα δεν εβαλες οτι τρεχει kai oxygen OS, το μεγαλυτερο ατου της one+ imho

@Fulgore το fe ερχεται Ευρωπη με snap η exynos? Η οne+ παντως μια χαρα αξεσουαρ εχει, εγω απο το επισημο store εχω παρει θηκες και τζαμακια, ειναι παρα πολυ καλης ποιοτητας, ειδικα οι carbon θηκες της ειναι απιστευτες στην αισθηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

 

@Fulgore το fe ερχεται Ευρωπη με snap η exynos? Η οne+ παντως μια χαρα αξεσουαρ εχει, εγω απο το επισημο store εχω παρει θηκες και τζαμακια, ειναι παρα πολυ καλης ποιοτητας, ειδικα οι carbon θηκες της ειναι απιστευτες στην αισθηση

Ερχεται και με Snapdragon και με Exynos. Για αξεσουαρ δεν λεω οτι δεν υπαρχουν για Oneplus κινητα. Λεω οτι ειναι αισθητα λιγοτερα σε σχεση με Samsung.

Ξερω πχ κοσμο που δεν καθεται να ψαχνει σε amazon/aliexpress για θηκες και τζαμακια.

Αλλο παραδειγμα ειναι οι 3ες εταιρειες οπως η Spigen. Δες ποσες θηκες εχουν βγαλει για τα Oneplus 8/pro Και ποσες για τα S20.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Ερχεται και με Snapdragon και με Exynos. Για αξεσουαρ δεν λεω οτι δεν υπαρχουν για Oneplus κινητα. Λεω οτι ειναι αισθητα λιγοτερα σε σχεση με Samsung.

Ξερω πχ κοσμο που δεν καθεται να ψαχνει σε amazon/aliexpress για θηκες και τζαμακια.

Αλλο παραδειγμα ειναι οι 3ες εταιρειες οπως η Spigen. Δες ποσες θηκες εχουν βγαλει για τα Oneplus 8/pro Και ποσες για τα S20.

αρα Ευρωπη exynos κλασσικα?

Εγω τα παιρνω ολα απο το official store κατευθειαν. H 1η θηκη που πηρα ηταν μια spingen, και απ οτι θυμαμαι εχει βγαλει 5-6 διαφορετικες να διαλεξεις, αλλα και παλι κατεληξα σε official θηκη γτ μου καθεται πιο καλα και κοστιζει περιπου 15 ευρω απ οσο θυμαμαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

αρα Ευρωπη exynos κλασσικα?

Σου εγραψα ηδη οτι Ευρωπη ερχεται και με exynos και με Snapdragon. Exynos ειναι το μοντελο 4G ενω 5G το μοντελο με Snapdragon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Σου εγραψα ηδη οτι Ευρωπη ερχεται και με exynos και με Snapdragon. Exynos ειναι το μοντελο 4G ενω 5G το μοντελο με Snapdragon.

Ναι τωρα το ειδα, δεν ειχα ιδεα γ αυτο το κινητο μεχρι που ειδα οτι το ανεφερες. Μπραβο τους που επιτελους φερνουν snapdragon, αλλα βλεπω και +100 ευρω διαφορα στα 730. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και καλα η ταριφα του 5G, αλλα ηδη εχει μπει σε εκπτωση σε πολλες χωρες/καταστηματα πχ σημερα στην Ελλαδα επαιζε στα 550,κοινως φθηνοτερο απο το Oneplus 8T.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Agony είπε

Γιατι οχι 21:9 να ειναι για ταινιες ?

Αδιάβροχο , 3.5 jack , audio dac . hd aptx low latency , hdr . dolby vision θα εχει σε αυτη την τιμη ?

Για Lg πας σ αυτα .

 

Επεξ/σία από ideal09
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περίμενα τόση βελτίωση για το απλό 8. Πλησίασε επικίνδυνα το προ μοντέλο συνυπολογιζομενης και της τιμής του. Σε μια περίοδο εκπτώσεων στο αμαζον που βάζει κατά καιρούς με απαλλαγή ΦΠΑ θα το παίρνεις 400€. Νομίζω δεν έχει αντίπαλο σε αυτά τα λεφτά. Ούτε ποκο ούτε τπτ. Στην κανονική του τιμή είναι άξιος αντίπαλος του. S20fe και μετά παίζει ρόλο και η προσωπική επιλογή του καθενός.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Agony είπε

Γιατι οχι 21:9 να ειναι για ταινιες ?

Αδιάβροχο , 3.5 jack , audio dac . hd aptx low latency , hdr . dolby vision θα εχει σε αυτη την τιμη ?

Για Lg πας σ αυτα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spirosinteristi είπε

Ποια η διαφορά με το προηγούμενο?

Φίλε μου εθελοτυφλεις!! Πραγματικα ντροπη. Η διαφορά είναι στο Τ (τάφ) 😂😂😂😂😂

1 ώρα πριν, spirosinteristi είπε

Ποια η διαφορά με το προηγούμενο?

Φίλε μου εθελοτυφλεις!! Πραγματικα ντροπη. Η διαφορά είναι στο Τ (τάφ) 😂😂😂😂😂

1 ώρα πριν, spirosinteristi είπε

Ποια η διαφορά με το προηγούμενο?

Φίλε μου εθελοτυφλεις!! Πραγματικα ντροπη. Η διαφορά είναι στο Τ (τάφ) 😂😂😂😂😂

1 ώρα πριν, spirosinteristi είπε

Ποια η διαφορά με το προηγούμενο?

Φίλε μου εθελοτυφλεις!! Πραγματικα ντροπη. Η διαφορά είναι στο Τ (τάφ) 😂😂😂😂😂

Επεξ/σία από papajohnnnn
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...