Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone δε θα περιλαμβάνουν ακουστικά και φορτιστές


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, desosav είπε

Εγω που θελω να παρω για πρωτη φορα γιατι να δωσω αλλα 50 ευρω για τον ταχυφορτιστη? Ή να παρω τον φτηνο που θα φορτιζει σε 2 ώρες? 

Χμμμ 

Σιγουρα κατανοητο αυτο που λες. αλλα το μεγαλυτερο ποσοστό έχει iphone ήδη οποτε κραταει τον φορτιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γελάω που έχει γίνει ήδη selling point -- για κάνα χρόνο φαντάζομαι, όπως έγινε και με το headphone jack.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δε θα με ενοχλούσε να το πουλούσαν σε αντιστατικό σακουλάκι όπως τους μηχανικούς δίσκους, η τιμή όμως να ήταν πιο ρεαλιστική. Όσο για τα αξεσουάρ που απουσιάζουν, με τόσα aftermarket νομίζω ότι δε θα λείψουν από κανέναν!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

 Ειλικρινά πιστεύεις ότι υπάρχει περίπτωση να «Ξηλώσει» αντιπροσωπεία αυτοκινήτου κάτι από το αυτοκίνητο ;;;

 Και δεν μιλάω για το σήμερα ..

Ακομα και παλαιότερα .Τι να ξηλώσει δηλαδή ;; 

Το κλασσικό είναι με τις ζάντες. Τις άλλαζαν με φτηνότερες (φάση αλουμινίου - σιδερένιες κτλ) και σου έδιναν optional upgrade της μαμά ζάντες.

Επεξ/σία από sv398
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να ήρθε η Χ Apple να σας πει "υποχρεούστε" να αγοράσετε κινητό από εμένα... 

Αντιθέτως, λέει, "αυτό προσφέρω, όποιος θέλει, αγοράζει". 

Έλεος με το κόλλημά σας με την Apple. 

Τουλάχιστον η εταιρεία αυτή, δεν έχτισε την περιουσία της με το αίμα των εργαζομένων, μόνο με καλά προϊόντα και πανέξυπνο marketing. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στον εγκέφαλο της apple με αυτήν την κίνηση "έβγαλε χρήματα στο αφεντικο" (παίζει να πήρε και κανένα μπόνους 10000 δολάρια μαξ - ως εκεί). Το αφεντικό τρίβει χέρια. Και εμένα σαν καταναλωτή με προσβάλει. Ευτυχώς τα κινητά είναι πολύ πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, jordaninio είπε

το καλώδιο που ειναι το βασικο θα ειναι μεσα. τώρα usb adapter για το ρευμα ολοι έχουμε.. θα μπορουσαν αυτο το κερδος να το μετακυλουσαν στην τιμη βεβαια ώστε να μη φαινεται τοσο ασχημα

Ναι, μόνο που type c λίγο δύσκολο να έχουν όλοι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, d4mage είπε

Μπαα, και δεν θα πω τη λέξη "με πειράζει" περισσότερο με κάνει να απορώ στο γεγονός πως κάποιοι όντως τα αγοράζουν 😃

καλά ναι αυτό είναι άνευ σχολιασμού...δεν παίρνει λόγια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Texas07 είπε

Δε νομίζω να ήρθε η Χ Apple να σας πει "υποχρεούστε" να αγοράσετε κινητό από εμένα... 

Αντιθέτως, λέει, "αυτό προσφέρω, όποιος θέλει, αγοράζει". 

Έλεος με το κόλλημά σας με την Apple. 

Τουλάχιστον η εταιρεία αυτή, δεν έχτισε την περιουσία της με το αίμα των εργαζομένων, μόνο με καλά προϊόντα και πανέξυπνο marketing. 

Θα μπορούσε να πεις κάποιος κακοπροαιρετος ότι το έχτισε και με τα παιδάκια που δουλεύουν στα εργοστάσια της Foxconn που παράγουν τα κομμάτια για τα πάντα της apple (και πολλών άλλων εταιρειών). 

Αλλά δεν είναι δικά τους τα εργοστάσια άρα δεν υπάρχει πρόβλημα 

Επεξ/σία από nikopoup
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Texas07 είπε

Δε νομίζω να ήρθε η Χ Apple να σας πει "υποχρεούστε" να αγοράσετε κινητό από εμένα... 

Αντιθέτως, λέει, "αυτό προσφέρω, όποιος θέλει, αγοράζει". 

Έλεος με το κόλλημά σας με την Apple. 

Τουλάχιστον η εταιρεία αυτή, δεν έχτισε την περιουσία της με το αίμα των εργαζομένων, μόνο με καλά προϊόντα και πανέξυπνο marketing. 

για κάνε μια βόλτα στα εργοστάσια της προς κίνα μεριά να δεις με ποιους εργαζόμενους (ηλικίας) φτιάχνει τα APPLE IPHONE και μετά τα ξανά λέμε...

κανένα κόλλημα δεν έχω με την (κάθε) Apple ειλικρινά χέστηκα για την (κάθε) Apple ή Samsung ή Xiaomi ή Huawei ή Oneplus κτλ...εγώ όπως έχω πει ψωνίζω βάση της λογικής μου και αυτή λέει "ταβάνι" 300 ευρώ για κινητό τηλέφωνο (smartphone) τώρα αν θα μου το κάνει δώρο η εταιρεία που εργάζομαι φυσικά δεν θα πω όχι είτε είναι Apple Iphone είτε Samsung είτε Oneplus είτε Xiaomi είτε Huawei αν δεν μου αρέσει απλά θα το πουλήσω και θα αγοράσω αυτό που εγώ θέλω.

κόλλημα έχω με αυτούς που δεν σέβονται τους εργαζόμενους και βάζουν στα εργοστάσια να δουλεύουν μικρά παιδιά

αυτοί οι εργοδότες / εταιρείες τρώνε μαύρο / άκυρο από μένα και δεν παίρνουν ούτε ένα ευρώ / σέντ

και ας είναι οι κορυφαίες μάρκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Texas07 είπε

Δε νομίζω να ήρθε η Χ Apple να σας πει "υποχρεούστε" να αγοράσετε κινητό από εμένα... 

Αντιθέτως, λέει, "αυτό προσφέρω, όποιος θέλει, αγοράζει". 

Έλεος με το κόλλημά σας με την Apple. 

Τουλάχιστον η εταιρεία αυτή, δεν έχτισε την περιουσία της με το αίμα των εργαζομένων, μόνο με καλά προϊόντα και πανέξυπνο marketing. 

Καλα πρωτον καμια δεν σε υποχρεωνει αλλα ολες τις κοροιδευουμε αν κανουν πατατα, και η απλ αυτην την φορα εκανε πατατα.Τεχνολογικο φορουμ ειναι αν δεν σχολιασεις τεχνολογικα νεα δεν εχεις λογο να μπεις στο φορουμ.

Δευτερον σιγα βρε μην ειναι και η Κουβα της τεχνολογιας.Κανει οτι κανουν ολοι δεν λεω καλως η κακως αλλα μια χαρα και παιδια δουλευαν στις εταιρειες υπεργολαβειας της(οταν κανεις σε μια εταιρεια την πλειοψηφια του τζιρου κανεις και σχεδον οτι θες εννοωντας οτι μπορουσε να ελενξει κατι τετοιο και αποκλειεται να μην ηξερε το τι γινοταν) και μια χαρα συμφωνιες κατω απο το τραπεζι για φορους υπηρχαν.Δεν λεω οτι αυτη ειναι ο μπαμπουλας της τεχνολογιας οποιαδηποτε αν ειχε την ευκαρια θα το εκανε αλλα μην λεμε και χαζομαρες σιγα μην εχει και σημαια κκε ο cfo

Επεξ/σία από chrisxkar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, jimarass26 είπε

Ρε μεγάλε, ο φορτιστής έχει 5-10 ευρώ....για το ισοδύναμο εισόδημα των χωρών που απευθύνονται. ΔΕΝ κοιτά εσένα και εμένα που ζούμε με 3 και 60 και έχουμε ανάγει το iphone και τη μπεμπε  σε πολυτέλεια. Αυτό είναι που δεν καταλαβαίνετε μερικοί. Κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια....

Εδώ στην Σουηδία φίλε μου που έχουν όλοι i phone δν τα χαρίζουν τα 10 ευρω και θα γίνει μεγάλο θέμα. Πόσο μάλλον όταν έχω ανοιχτή αγορά προϊόντος με επιστροφή των χρημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε βλέπω τίποτα στραβό.

Το στραβό είναι που δεν το κάνουν ΟΛΟΙ οι κατασκευαστές. Δεν υποτίθεται πως υιοθετήθηκε το κοινό πρότυπο microUSb/USB-c για να έχουμε συμβατότητα φορτιστών και να μη χρειάζεται ένας άνθρωπος να έχει για κάθε αγορασμένη συσκευή κι ένα φορτιστή στο συρτάρι;  Απορώ που δεν συμβαίνει ήδη αυτό γενικά. Θα έχουμε ένα φορτιστή και θα τον αλλάζουμε μόνο αν χαλάσει ή κάποια νεότερη συσκευή υποστηρίζει ταχύτερη ακόμα φόρτιση και μας ενδιαφέρει. Πολύ κακώς δίνονται ακόμα φορτιστές.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κανει και δεν βαζει φορτιστη. Δεν υποχρεωσε κανεναν να αγορασει αν δεν σας αρεσει η κινηση απλα δεν δινετε τα χρηματα σας στην εταιρια. Το κακο ειναι οτι η προφαση με την και καλα προστασια του περιβαλλοντος ειναι μια πολυ φθηνη δικαιολογια και εκει πρεπει να σταθουμε. Αν ελεγε οτι το κανει για το κερδος των 1-2 ευρω που εχει ο φορτιστης κανεις δεν θα ελεγε τιποτα. Γιατι 2 ευρω x 200 εκατομμυρια συσκευες ειναι 400 εκατομμυρια ευρω απο το πουθενα και δεν βαζω και τους χρηστες που θα αγορασουν φορτιστες γιατι δεν εχουν η τους εδωσαν μαζι με την πωληση της προηγουμενης συσκευης τους οποτε μιλαμε για πανω απο 1 δις κερδη το χρονο με αυτη την κινηση. Οι φθηνες δικαιολογιες ομως ειναι που προκαλουν αντιδρασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...