Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone δε θα περιλαμβάνουν ακουστικά και φορτιστές


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να δινεις 1200ε για κινητο και να σου λενε πηγαινε αγορασε φορτιστη αν θες να το φορτιζεις και καλα για το περιβαλλον 

Τι αλλο θα ακουσουμε 

Ουτε ο Ταμτακος αυτα

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 minutes ago, snooka said:

κάπου διάβασα ότι στην Γαλλία λόγο νόμου θα έχει μέσα ακουστικά γνωρίζει κανείς κάτι ?

Ισχύει. 
0E612797-65A4-450C-A964-EF7CA8F1B258.jpeg.629a5fb9fd03f27bcc04a0336d4dc256.jpeg

 

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή εσύ είσαι οκ με τη νέα κίνηση της αγαπημένης σου Apple?

Να δίνεις χιλιάδες ευρώ και να μην σου δίνουν φορτιστή και ακουστικά?

Πιστεύω τουλάχιστον ο φορτιστής είναι αυτονόητο ότι πρέπει να είναι μαζί με το κινητό αλλιώς το οποιοδήποτε κινητό είναι απλά άχρηστο.

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Δηλαδή εσύ είσαι οκ με τη νέα κίνηση της αγαπημένης σου Apple?

Να δίνεις χιλιάδες ευρώ και να μην σου δίνουν φορτιστή και ακουστικά?

Πιστεύω τουλάχιστον ο φορτιστής είναι αυτονόητο ότι πρέπει να είναι μαζί με το κινητό αλλιώς το οποιοδήποτε κινητό είναι απλά άχρηστο.

Μου είναι αδιάφορο. Όσο για τα επίθετα και τους χαρακτηρισμούς , που χρησιμοποιείς για εταιρείες και ανθρώπους, καλό είναι να το κοιτάξεις. 
Οπως έχω γράψει και άλλου , το iPod ερχόταν χωρίς φορτιστή.

Το θέμα αφορά τα ακουστικά και περίμενα να διαβάσω κάτι πιο ουσιαστικό στα σχόλια και όχι απόψεις ανθρώπων που έχουν πρόβλημα, είτε με την apple είτε γενικότερα.

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι κανένα πρόβλημα με την οποία Apple αλλά το αυτονόητο. 

Δεν μπορείς να πουλάς κάτι χωρίς φορτιστή γιατί στην ουσία αχρηστευεις το κινητό αφού δεν θα μπορείς να το φορτισεις. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Δεν είναι κανένα πρόβλημα με την οποία Apple αλλά το αυτονόητο. 

Δεν μπορείς να πουλάς κάτι χωρίς φορτιστή γιατί στην ουσία αχρηστευεις το κινητό αφού δεν θα μπορείς να το φορτισεις. 

Μια χαρά δούλευαν τα ipod χρόνια τώρα. Πότε αχρηστευθηκαν?

Το αυτονόητο είναι σχετικό, από ότι φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως δούλευε μια χαρά?

Πως το φόρτιζες δηλαδή?

 

Και μην μου πεις είχα φορτιστή από παλιότερο γιατί κάτι τέτοιο είναι το πιο άκυρο επιχείρημα που μπορεί να πει κάποιος.

Εγώ σου λέω δεν έχω τίποτα της Apple και θέλω να πάρω το τελευταίο iphone ή το ipod που λες πως θα το φορτίσω όταν τελειώσει η μπαταρία του? Με τον ήλιο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Paragontas-x said:

Και μην μου πεις είχα φορτιστή από παλιότερο γιατί κάτι τέτοιο είναι το πιο άκυρο επιχείρημα που μπορεί να πει κάποιος.

Ακόμα κι αν έχει όντως φορτιστή;

3 minutes ago, Paragontas-x said:

Εγώ σου λέω δεν έχω τίποτα της Apple και θέλω να πάρω το τελευταίο iphone ή το ipod που λες πως θα το φορτίσω όταν τελειώσει η μπαταρία του? Με τον ήλιο?

Έχεις σκεφτεί ότι μπορείς να αγοράσεις έναν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σοβαρά τώρα δεν σας ξινίζει καθόλου η κίνηση της Apple που για συσκευές χιλιάδων ευρώ δεν δίνει φορτιστή μαζί στο πακέτο?

Σοβαρά τώρα??????

Και όχι το θεωρώ τέρμα κοροϊδία να πληρώσω για μια συσκευή χιλιάδων και αλλά λεφτά για να πάρω το φορτιστή της.

Πραγματικά το θεωρώ κοροϊδία για να μην πω τίποτα χειρότερο.

Οκ το ξέρουμε ότι όλες οι εταιρίες να σου πάρουν τα λεφτά θέλουν αλλά η apple το κάνει τέρμα ξεδιάντροπα αφού προσφέρει κάτι τρομερά αρχαίο τεχνολογικά σε τιμές που αγγίζουν χιλιάδες ευρώ.

 

Αλλά είπαμε αφού έχει βρει και τα κάνει, καλά τα κάνει.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Paragontas-x said:

Σοβαρά τώρα δεν σας ξινίζει καθόλου η κίνηση της Apple που για συσκευές χιλιάδων ευρώ δεν δίνει φορτιστή μαζί στο πακέτο?

Σοβαρά τώρα??????

Και όχι το θεωρώ τέρμα κοροϊδία να πληρώσω για μια συσκευή χιλιάδες ευρώ και να μην μου έχει μέσα φορτιστή. Πραγματικά το θεωρώ κοροϊδία για να μην πω τίποτα χειρότερο.

Αλλά είπαμε αφού έχει βρει και τα κάνει, καλά τα κάνει.

Απ' τα πόσα ευρώ και κάτω θεωρείς ότι είναι οκ να μην έχει φορτιστή στο κουτί μια συσκευή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Πως δούλευε μια χαρά?

Πως το φόρτιζες δηλαδή?

Και μην μου πεις είχα φορτιστή από παλιότερο γιατί κάτι τέτοιο είναι το πιο άκυρο επιχείρημα που μπορεί να πει κάποιος.

Εγώ σου λέω δεν έχω τίποτα της Apple και θέλω να πάρω το τελευταίο iphone ή το ipod που λες πως θα το φορτίσω όταν τελειώσει η μπαταρία του? Με τον ήλιο?

Αγόρασα φορτιστή. Τώρα πια έχω brick με πολλές εξόδους γιατί έχω και άλλες συσκευές που φορτίζουν με usb. Δεν κουβαλάω πολλούς φορτιστές μαζί μου.  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

2 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Απ' τα πόσα ευρώ και κάτω θεωρείς ότι είναι οκ να μην έχει φορτιστή στο κουτί μια συσκευή;

Από τα κανένα.

Ο φορτιστής είναι ένα πολύ σημαντικό εξάρτημα αν μπορούμε να το πούμε εξάρτημα για να δουλέψει το οποιοδήποτε κινητό.

Γι' αυτό και πρέπει να δίνεται πακέτο μαζί με το κινητό αλλιώς είναι ανούσιο να πουλάς ένα κινητό που απλά θα δουλέψει 1 με 2 μέρες και τέλος.

 

Θα ήταν εντελώς διαφορετικό πράγμα να σου έδινε την δυνατότητα να πάρεις οποιαδήποτε συσκευη της πιο φτηνά αν επέλεγες να μην έχει φορτιστή και ακουστικά.

Αλλά να είχες την επιλογή να το κάνεις και όχι να σε εξαναγκάζει σώνει και καλά να το πάρεις χωρίς φορτιστή.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...