Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone δε θα περιλαμβάνουν ακουστικά και φορτιστές


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, ikorolis είπε

εγώ θα πρότεινα στην APPLE στα νέα IPHONE η συσκευασία να μην περιλαμβάνει όχι μόνο τα ακουστικά και τον φορτιστή αλλά ούτε την συσκευή να πληρώνεις για την συσκευασία και μετά να πληρώνεις για την συσκευή και στο τέλος να πληρώνεις για τα ακουστικά , κάθε μορφής καλώδιο και φυσικά για τον φορτιστή.

Πωωωω πωωω φίλε πέθανα στο γέλιο με το αστείο σου !!!

 Ακόμα γελάω !!!

 Ειλικρινά δεν βαρεθήκατε ;;

Παρε άλλο τηλέφωνο .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Mr V είπε

10 ευρώ ο φορτιστής και 10 ευρώ τα μούφα ακουστικά που είχε μέσα...

Προσωπικά φορτιστή έχω και ακουστικά χρησιμοποιώ ασύρματα...άρα αδιάφορη η απουσία τους...😉

Τότε τί το θέλεις και το καινούριο κινητό φίλε μου.... Κράτα το παλιό για να σου είναι αδιάφορο και το λανσάρισμα νέας συσκευής....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Konstantinos1975 είπε

Δεν νομίζω ότι αποσκοπεί η ανάρτηση στην πρόκληση θερμούεπεισοδίου των οπαδών της Apple.... Απλά όπως και να το δεις σαν επιλογή είναι άστοχη. Οι φορτιστές μου και τα ακουστικά είναι από τα πρώτα αξεσουάρ που μου φθείρονται από τη χρήση (φθαρμένα καλώδια, σπασμένα βύσματα....εντάξει είμαι και λίγο πατσαβούρας κατά τις μετακινήσεις μου, αλλά μου συμβάινει)... Είναι καλή λύση για όσους αλλάζουν κινητό κάθε χρόνο (κυρίως στην Αμερική με τα σούπερ προγράμματα απόσυρσης), αλλά εμένα σίγουρα δεν με εξυπηρετεί, καθώς θα χρειαστώ και φορτιστή να πάρω και ακουστικά με έξτρα επιβάρυνση... Άρα η τσέπη μου και το περιβάλλον πάλι την τρώει και μόνο η Apple κερδίζει... Με τον τρόπο αυτό χάνεις το σεβασμό σαν εταιρεία και μπορεί τώρα στον τομέα του premium να είναι λίγες οι επιλογές, αλλά μόλις σκάσει κάτι αντίστοιχο από τον ανταγωνισμό στο μέλλον, πολλοί θα λακίσουν χωρίς δεύτερη σκέψη (βλ. και περίπτωση intel). Θυμίζω την περίοδο που άνοιγες το κουτάκι και είχε μέσα φανταστικά πανάκια καθαρισμού και το σύνολο των αξεσουάρ, ακόμη και τα αυτοκολλητάκια με το μήλο ρε αδερφέ, με τα οποία γουστάραμε να κιτσάρουμε κολλώντας τα σε ένα σωρο άσχετες θέσεις (μέχρι και σε αυτοκίνητο έχω δει κολλημένα).... 

Το πρόβλημα δεν είναι αυτό φίλε μου. Το πρόβλημα είναι πως δεν έχει usb-c όπως το νέο Air. Αυτό, είναι αδικαιολόγητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστειότητες από την Apple και το λέω εγώ που γράφω αυτή τη στιγμή από MacBook Pro, με ένα ζευγάρι airpods pro στα αυτιά μιλώντας σε ένα iPhone 11Pro Max.

Βρήκαμε δικαιολογία την περιβαλλοντική επιβάρυνση για να γλιτώσουμε λεφτά και το κοπανάμε σαν προσόν ενώ είναι ξεκάθαρα εξευτελιστικό μειονέκτημα.

  • Like 13
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη μυγα ξιγκι.

Θα ανεβουν τα εσοδα της και στην πωληση αξεσουαρ

και το βασικο ειναι οτι η μπαταριες των νεων iphone ειναι υποδεεστερες απο τις προηγουμενες με λιγοτερες στρωσεις για μειωση κοστους οπως πισης και το 5G ειναι sub 6Gh που ειναι επισης υποδεεστερο.Δυστυχως η apple ριχνει την ποιοτητα σε συνδιασμο με υψηλες τιμες με σκοπο το μεγαλυτερο κερδος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H big 🍎 έπρεπε να πει ότι το τροφοδοτικό είναι προαιρετικό.

Δηλαδή να υπάρχει η δυνατότητα στον Αγοραστή να επιλέξει εάν χρειάζεται ακόμα ένα Φορτιστή στο σπίτι του.

αυτοί που έχουν μαλλον θα σκεφτούν το καλό του πλανήτη.

αυτοί που δεν έχουν θα πληρώσουν έξτρα το ποίο βασικό εξάρτημα της συσκευής.

ας έριχνε το 🍎 στους καταναλωτές για το περιβάλλον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Βασικά η APPLE δεν κάνει κάτι διαφορετικό από αυτό που κάνουν άλλες εταιρείες που πουλάνε συσκευές Android.

Κάποτε ένας φίλος που δούλευε σε μια από τις κορυφαίες εταιρείες που κατασκευάζουν και διαθέτουν στην παγκόσμια αγορά κινητά τηλέφωνα (Android) μου είχε πει το εξής δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή ψέματα φυσικά για αυτό το λέω με κάθε επιφύλαξη...αυτό που μου είπε ότι υπήρχε τμήμα στην εταιρεία και ανάλογα την χώρα προορισμού του τηλεφώνου άνοιγαν την συσκευασία και αφαιρούσαν ακουστικά ή φορτιστή ώστε να πουληθεί έξτρα ως αξεσουάρ.

Αν π.χ πιάσουμε την αγορά αυτοκινήτων πόσες αντιπροσωπείες "ξηλώνουν" τα πάντα από τα αυτοκίνητα που έρχονται στην χώρα μας π.χ. και μετά σε βάζουν να τα αγοράσεις έξτρα.

 Μην ακούς πράγματα που δεν στέκουν .

 Ειλικρινά πιστεύεις ότι υπάρχει περίπτωση να «Ξηλώσει» αντιπροσωπεία αυτοκινήτου κάτι από το αυτοκίνητο ;;;

 Και δεν μιλάω για το σήμερα ..

Ακομα και παλαιότερα .Τι να ξηλώσει δηλαδή ;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζω για την ημερα που το   flagship της BMW  θα  πουλιεται χωρις μπαταρια,λαστιχα,ραδιοφωνο ,τασακι (α αυτο καποτε πηγαν να το εφαρμοσουν αλλα το πηραν γρηγορα πισω )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μαζί σου. Και αυτό, ενώ η Ευρωπαϊκή Ένωση προωθεί ενιαία συστήμτα φόρτισης για όλες τις συσκευές (αυτό ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ πραγματικά και όχι μούφα το περιβάλλον).... Πολύ φοβάμαι όμως ότι θα αφαιρέσει στο μέλλον τελείως και τη θύρα φόρτισης και θα πάει σε ασύρματο.... Γιατί αλλιώς δεν μπορώ να ερμηνεύσω αυτή την κουλαμάρα που έκανε φέτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, jimarass26 είπε

Και στο desktop pc που δεν έχει usb-c port για να περάσεις καμιά φωτό πως θα το συνδέεις?

γιατι περνας φωτο με καλωδιο? προσωπικα για τετοιες δουλειες υπαρχει το cloud. Ισα ισα προτιμω να εχει μεσα το type c καλωδιο γιατι ως κατοχος του 11 αναγκαστηκα να το αγορασω για να εχω fast charge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

 Μην ακούς πράγματα που δεν στέκουν .

 Ειλικρινά πιστεύεις ότι υπάρχει περίπτωση να «Ξηλώσει» αντιπροσωπεία αυτοκινήτου κάτι από το αυτοκίνητο ;;;

 Και δεν μιλάω για το σήμερα ..

Ακομα και παλαιότερα .Τι να ξηλώσει δηλαδή ;; 

Τα πατάκια!

Ιστορίες για αγρίους. Ότι και καλά τα αυτοκίνητα έρχονται με καλύτερα λάστιχα και εδώ αντικαθίστανται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, jordaninio είπε

γιατι περνας φωτο με καλωδιο? προσωπικα για τετοιες δουλειες υπαρχει το cloud. Ισα ισα προτιμω να εχει μεσα το type c καλωδιο γιατι ως κατοχος του 11 αναγκαστηκα να το αγορασω για να εχω fast charge

Έχω 1TB  Cloud Storage της MS. Θέλω πρώτα να τα αρχειοθετώ στο pc και μετά αυτά να κάνουν sync στο cloud. Αυτή η δουλειά δεν γίνεται από το κινητό.....

 

Επεξ/σία από jimarass26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, praktor_007 είπε

απο τη μυγα ξιγκι.

Θα ανεβουν τα εσοδα της και στην πωληση αξεσουαρ

και το βασικο ειναι οτι η μπαταριες των νεων iphone ειναι υποδεεστερες απο τις προηγουμενες με λιγοτερες στρωσεις για μειωση κοστους οπως πισης και το 5G ειναι sub 6Gh που ειναι επισης υποδεεστερο.Δυστυχως η apple ριχνει την ποιοτητα σε συνδιασμο με υψηλες τιμες με σκοπο το μεγαλυτερο κερδος.

Φίλε επειδή έχω μπερδευτεί

Το iPhone 12 pro δεν έχει κανονικό 5G 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...