Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone δε θα περιλαμβάνουν ακουστικά και φορτιστές


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικό.Οι περισσότεροι αλλάζουν κινητό σχέδον κάθε χρόνο.Έχουμε τουλάχιστον 2-3 φορτιστές σπίτι και απαιτούμε να μας δίνουν καινούριο με κάθε νέο κινητό.Το θέατρο του παραλόγου.Αποθηκεύουμε σκουπίδια και τόνους πλαστικό χωρίς κανέναν απολύτως λόγο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, jimarass26 είπε

Η κίνηση είναι περιβαλλοντική. Το αν έχασε ή όχι δεν μπορείς να το κρίνεις απλά κοιτώντας τις τιμές. Πρέπει να δεις όλο το πακέτο αλλά την έρευνα που κάνει η εταιρεία και πολλά άλλα. Απλά εξηγώ ότι αυτό που εσύ σκέφτεσαι δεν το αγγίζουν καν εκεί. Δεν υπάρχει όπως πχ για εσένα δεν σε νοιάζει αν ο Αφρικανός θεωρεί ακριβή την τυρόπιτα στα 170€. Είσαι σε άλλο σύμπαν από αυτόν. 

Συμφορίτη σου μίλησα ποτέ για τιμές?

Δεν με ενδιαφέρει πόσο κάνει. Ας έκανε και 1 εκκατομύριο τι με νοιάζει.

Το έχω αναλύσει υπερβολικά, αν δεν μπορείς να καταλάβεις πρόβλημα σου.

Η κίνηση αυτή επιβαρύνει το περιβάλλον (γιατί θα έχουμε διπλές συσκευασίες-δύο μεταφορές κτλ) και η apple το παρουσιάζει σαν καλό περιβαλλοντικά.

Τι με νοιάζει η τιμή και έχεις κολλήσει εκεί.?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Συμφορίτη σου μίλησα ποτέ για τιμές?

Δεν με ενδιαφέρει πόσο κάνει. Ας έκανε και 1 εκκατομύριο τι με νοιάζει.

Το έχω αναλύσει υπερβολικά, αν δεν μπορείς να καταλάβεις πρόβλημα σου.

Η κίνηση αυτή επιβαρύνει το περιβάλλον (γιατί θα έχουμε διπλές συσκευασίες-δύο μεταφορές κτλ) και η apple το παρουσιάζει σαν καλό περιβαλλοντικά.

Τι με νοιάζει η τιμή και έχεις κολλήσει εκεί.?

Αυτό μένει να αποδειχθεί. Δεν διαφωνώ μαζί σου. Φαντάζομαι και ελπίζω να έχουν σωστά τα excelakia με το forecast. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jimarass26 είπε

Αυτό μένει να αποδειχθεί. Δεν διαφωνώ μαζί σου. Φαντάζομαι και ελπίζω να έχουν σωστά τα excelakia με το forecast. 

Ποιος να το αποδείξει?

Λοιπόν αν την ενδιαφέρει το περιβάλλον ας αλλάξει τρόπο μεταφοράς (κατ' εμέ).

Αλλά όπως είπε και ένας συμφορίτης η καλύτερη ιδέα θα ήταν πρώτα να πάει σε usb-c και μετά να το κάνει αυτό.

Και η μέση ζωή ενός iphone είναι 4+ χρόνια  https://www.techrepublic.com/article/heres-how-long-your-iphone-will-really-last/

Οπότε θα έχουμε διπλά μεταφορικά, αυτό η apple το γνωρίζει πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Snoob είπε

Θα σας παρακαλέσω μία τελευταία φορά να προσέχετε τον τρόπο που εκφράζεστε.

Ούτε "πρόβατα", ούτε "σανό", ούτε "σας έτσουξε", ούτε "πλέμπες", ούτε "πληβείοι", και λοιποί επιθετικοί προσδιορισμοί.

Δεν ξέρω σε ποιο φαντασιακό κόσμο θα μπορούσατε να τα πείτε όλα αυτά κατά πρόσωπο σε κάποιον, πάντως στο insomnia είμαστε κοινότητα και βασικός άξονας μιας κοινότητας είναι ο σεβασμός.

Προφανώς και δεν χρειάζεται να συμφωνούμε όλοι, σε όλα. Είναι αδύνατο και θα ήταν και εξόχως ανιαρό.

Ο καθένας μας έχει κάθε δικαίωμα να θεωρεί σωστή ή λάθος την πολιτική της οποιασδήποτε εταιρίας. Και έχει κάθε δικαίωμα να διατυπώνει την άποψή του, κόσμια, χωρίς απαξιωτικούς ή εμπρηστικούς χαρακτηρισμούς.

Τέλος θα σας παρακαλέσω θερμά όλους, μην παίξετε το χαρτί του "δεν το λέω προσωπικά, γενικά μιλάω". Δεν στέκει και θα ήταν υποτιμητικό για τη νοημοσύνη όλων μας να εξηγήσω το γιατί δεν στέκει. Μη δοκιμάσετε την ανοχή μας σε αυτό το σημείο, ο συγκεκριμένος φερετζές έχει ξεφτίσει τελείως.

 

https://www.cnet.com/news/apple-doesnt-let-movie-villains-use-iphones-rian-johnson-says/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά σκεφτόμουν να πάρω το μίνι.μετα είδα ότι τα 699$ έγιναν 840€ χωρίς φορτιστη και χωρις ακουστικά δλδ γυρω στα 900-950.Εγώ δλδ που δν είχα ποτέ iPhone πρέπει να ξεβρακωθω?και δν μπορώ να καταλάβω κύριοι του ινσομνια μιας και τα πάτε καλά με τα νούμερα τι εκπομπές άνθρακα θα έχουν τα κουτιά για τα ακουστικά και τον φορτιστή?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, RazielKvlt είπε

Λογικό.Οι περισσότεροι αλλάζουν κινητό σχέδον κάθε χρόνο.Έχουμε τουλάχιστον 2-3 φορτιστές σπίτι και απαιτούμε να μας δίνουν καινούριο με κάθε νέο κινητό.Το θέατρο του παραλόγου.Αποθηκεύουμε σκουπίδια και τόνους πλαστικό χωρίς κανέναν απολύτως λόγο.

Ενταξει Iphone εχω και πιθανον να ξανα παρω iphone .... Αλλα αυτο με τους φορτιστες και τα ακουστικα ειναι τελειως γελιο και μας θεωρουν προβατα ...

Εχω αλλαξει πανω απο 4 iphone και στο σπιτι εχω εναν φορτιστη και ενα ζευγαρι ακουστικα ...

Απλα καθε φορα που αγοραζω ενα καινουριο iphone το προηγουμενο το πουλαω μαζι με τον φορτιστη και τα ακουστικα (και πιστευω οι 9 στους 10 το ιδιο κανουν) πιο περιβαλλον τωρα και @@ δινεις 1500Ε για ενα κινητο και σου μιλανε για το περιβαλλον ??? Νοιαστηκε η apple για το περιβαλλον .... Αλλωστε ναι... το προβλημα στο περιβαλλον ηταν οι φορτιστες και τα ακουστικα 😒 ...

Επεξ/σία από billvwrulez
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billvwrulez είπε

Ενταξει Iphone εχω και πιθανον να ξανα παρω iphone .... Αλλα αυτο με τους φορτιστες και τα ακουστικα ειναι τελειως γελιο και μας θςωρουν προβατα ...

Εχω αλλαξει πανω απο 4 iphone και στο σπιτι εχω εναν φορτιστη και ενα ζευγαρι ακουστικα ...

Απλα καθε φορα που αγοραζω ενα καινουριο iphone το προηγουμενο το πουλαω μαζι με τον φορτιστη και τα ακουστικα (και πιστευω οι 9 στους 10 το ιδιο κανουν) πιο περιβαλλον τωρα και @@ δινεις 1500Ε για ενα κινητο και σου μιλανε για το περιβαλλον ??? Νοιαστηκε η apple για το περιβαλλον .... Αλλωστε το προβλημα στο περιβαλλον ηταν οι φορτιστες και τα ακουστικα ...

Φαντάσου μόνο τη ζημιά που προκαλείς στο περιβάλλον με τόσα εκατομμύρια φορτιστές και ακουστικά κάθε χρόνο.Βάλε το ποσοστό που θα καταλήξουν στις χωματερές συν την μόλυνση από τα εργοστάσια παραγωγής.Βάλε το χαρτί και τη ζελατίνα για τη συσκευασία,σακούλα από το κατάστημα αγοράς και όλα αυτά καταλήγουν σε τόνους μη ανακυκλώσιμων σκουπιδιών.Τα πάντα είναι αλυσίδα και το οτι η Apple κάνει μια τέτοια κίνηση για εμένα μόνο θετικό είναι.Ήδη έχουμε φτάσει τον πλανήτη στα όρια του γιατί ότι δεν βλέπουμε θεωρούμε οτι δεν υπάρχει ή οτι εμείς θα τη γλιτώσουμε.

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, RazielKvlt είπε

Φαντάσου μόνο τη ζημιά που προκαλείς στο περιβάλλον με τόσα εκατομμύρια φορτιστές και ακουστικά κάθε χρόνο.Βάλε το ποσοστό που θα καταλήξουν στις χωματερές συν την μόλυνση από τα εργοστάσια παραγωγής.Βάλε το χαρτί και τη ζελατίνα για τη συσκευασία,σακούλα από το κατάστημα αγοράς και όλα αυτά καταλήγουν σε τόνους μη ανακυκλώσιμων σκουπιδιών.Τα πάντα είναι αλυσίδα και το οτι η Apple κάνει μια τέτοια κίνηση για εμένα μόνο θετικό είναι.Ήδη έχουμε φτάσει τον πλανήτη στα όρια του γιατί ότι δεν βλέπουμε θεωρούμε οτι δεν υπάρχει ή οτι εμείς θα τη γλιτώσουμε.

Κοιταξε να δεις μπερδευεις καποια πραγματα .... οταν δινεις 1500 Ε για ενα κινητο δε μπορει να σου λεει δε βαζω μεσα φορτιστη και ακουστικα για το περιβαλλον .... Αν θελει να σκεφτει το περιβαλλον θα μπορουσε να το κανει αλλιως .... (θα μπορουσε πχ να σου πει φερε μου πισω ολους τους παλιους φορτιστες και ακουστικα και θα σου κανω εκπτωση στη τιμη) 

Ειναι σαν να δινεις 30.000 Ε να παρεις ενα αυτοκινητο και να σου λεει θα το παρεις χωρις λαστιχα για το περιβαλλον ...

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα τώρα? ολοκληρο θέμα για κατι που έχει ήδη ειπωθεί σε αλλα 3-4 άρθρα ηδη?

Λεμε για τους κλασσικους καραγκιοζηδες που μπαινουν και βγαζουν τα κομπλεξ τους,αλλα βλεπω οτι και το ινσομνια δε βοηθαει καθολου.

Εμένα προσωπικά δε μ αγγιζει ιδιαιτερα το θεμα ακουστικων,και απ οτι βλεπω και στο skroutz φορτιστης της Apple 15w usb-c παιζει απο 18€ οποτε οκ.

Το μονο που θελω να δω είναι αν και οταν ακολουθησουν και οι υπολοιπες εταιριες με την αφαιρεση αυτων των περιφερειακων,που θα τρεχουν να κρυφτουν ολοι οι χιουμορακηδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ κλαψουρα για το τιποτα απο τους συνηθεις δυσαρεστημενους

κακη η αππλ γιατι πουλαει τα τηλεφωνα πανακριβα 1500 ευρω

κακη η αππλ γιατι τσιγκουνευεται τον φορτιστη

παιδια αποφασιστε ποιο απο τα 2 ισχυει

 

δηλαδη αν το κινητο εκανε 1519$ αντι 1499$ δε θα το παιρνατε?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ετσι κι αλλιως οι φορτιστες που ειχαν παντα μεσα τα iphone ηταν εντελως για πεταμα  , δηλαδη παρα πολυ αργοι στη φορτιση  . αμφιβαλω αν τους χρησιμοποιουσε κανεις . αρα δεν αλλαξε κατι . 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...