Προς το περιεχόμενο

Huawei Watch GT 2 Pro Review


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Smartwatches μόνο 2 υπάρχουν , Αν έχεις apple , μονόδρομος apple watch , αν έχεις αντροιτ , μονόδρομος Samsung. Προσωπική γνώμη...

Επεξ/σία από dimitrisdim14
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λογικό να κρατάει 2 εβδομάδες. 

Όλα τα smartbands τόσο και περισσότερο κρατάνε. 

Ακόμη και αυτά που έχουν εμφάνιση smartwatch σαν το συγκεκριμένο.

Νομίζεις ότι παίρνεις smartwatch αλλά παίρνεις ένα honor band 5 πιο μεγάλο και με κάνα 2 επιπλέον μπλιμπλίκια για ξεκάρφωμα. 

Σα να συγκρίνετε smartphone με feature phone. 

Γελάνε και τα watchfaces (που δεν παίρνει). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, SiLeNtOne-- said

Come on, do not compare Ferrari with Yugo because the Yugo has lower road tax, I will show you one, because your opinion is marginal, look.

image.png.4028800fa14f9d2c53fe567523bb5fe9.png

Η Apple είναι Ferrari επειδή περνάει σε πωλήσεις την ελβετική βιομηχανία ρολογιού? Το να συγκρίνεις ένα smartwatch με ένα κλασσικό ρολόι είναι αστείο από μόνο του. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SiLeNtOne-- είπε

ελα, μην συγκρίνεις την Ferrari με Yugo επειδή το Yugo έχει χαμηλότερα τέλη κυκλοφορίας, εγώ ενα θα σου δέιξω, το γιατι η γνώμη σου είναι περιθωριακή, ψάξτο.

image.png.4028800fa14f9d2c53fe567523bb5fe9.png

Μου παρεθεσες πωλησεις? Αληθεια τωρα φιλε μου? 

Και επειδη ονομαζεις φεραρι και γιουγκο δεν σημαινει οτι ειναι ετσι. Το γιουγκο οταν εβγαινε την παρουσε τη φερραρι κατω στις πωλησεις. Μην παραθετεις α λα καρτ πραγματα. 

Κανεις δεν ειπε οτι το μηλο δεν εχει καλο ρολοι. Μια χαρα ειναι. Απλα το αλλο ειναι καλυτερο για μενα για διαφιρους λογους. Ακομα και το πιο απλο... Ει αι στρόγγυλο. Ναι ακομα και αυτο με χαλαει στο 🍎. Αυτο και πολλα αλλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ρολοι ειναι πανεμορφο και ποιοτικο. Αυτο που μου κάνει εντυπωση ειναι που κανεις δεν αναφερεται στα reviews στα notifications. Μιλατε για λειτουργικοτητα και δεν κανετε αναφορα οτι πχ χτυπαει viber ή email αλλά δεν δείχνει απο ποια εφαρμογη ερχεται το μήνυμα, παρα δειχνει ενα neutral εικονιδιο.. Οτι δείχνει μέχρι 10 ειδοποιήσεις max το ρολοι? Οτι για να διαγραψεις μια ειδοποιηση πρεπει να πατησεις επανω της και μετα να την διαγράψεις, πραγμα δυχρηστο αντι απλα να συρεις να φυγει.. Και φυσικα αν σβησεις μια ειδοποιηση απο το ρολοι, στο κινητο φαινεται ακόμα. Πρέπει να πας και εκει να την διαγραψεις... Να μην αναφερθω οτι emoticons δεν τα εμφανίζει καν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από θεωρεία χορτάσαμε με πολλούς haters και lovers  ... Ξύδι παιδιά  🤣 ...

Στην πράξη
Αγοράστηκε Τρίτη πρωί 13/10 ... ανοίχτηκε αμέσως και έγιναν όλα τα απαραίτητα κατέβηκε η εφαρμογή στο OnePlus 6T, φορέθηκε και από τότε μετράει διαρκώς παλμούς, ύπνο κάθε βράδυ και 4 φορές μέτρησα οξυγόνο, και φυσικά μετράει συνεχώς τα βήματα. για 2 μέρες είχα ανοιχτό και τον συγχρονισμό του καιρού. Ρυθμίστηκαν 2 ξυπνητήρια καθημερινά. Είναι στην Δόνηση και χτυπάει στις ειδοποιήσεις.
Κατέβηκαν διάφορα σκίν δοκιμάστηκαν ... έγιναν κάποιες κλίσεις ... δοκιμάστηκε ότι είχε εκτός από τα προγράμματα γυμναστικής και την μουσική. Δεν βγήκε ποτέ από το χέρι.

Μπαταρία Τρίτη 13/10 στις 9,45 το πρωί, εκκίνηση 66 %
Μπαταρία σήμερα  17/10 4.50 απόγευμα 26%

Ζαφείρη κρύσταλλο (όχι γυαλάκια και αηδίες), Τιτάνιο κάσα  .... 

Πραγματικά ότι καλύτερο 👍🏿

Επίσης να αναφέρω ότι δεν είχα καμία εμπειρία από την εταιρεία και είναι το πρώτο προϊόν τους που αγοράζω. 

 

Επεξ/σία από zakailiou
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

Smartwatches μόνο 2 υπάρχουν , Αν έχεις apple , μονόδρομος apple watch , αν έχεις αντροιτ , μονόδρομος Samsung. Προσωπική γνώμη...

Έλα να το πεις σε μένα που έχω το Galaxy watch1....μας έχει παρατήσει η Samsung δεν έχω πάρει ούτε ένα update firmware και το ρολόι γράφει αβέρτα κουβέρτα ανύπαρκτους ορόφους....το βαρόμετρο και το αλτιμετρο της κακιάς συμφοράς. Ήταν δώρο και είναι ο μοναδικός λόγος που το φοράω ακόμη 😡

 

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Έλα να το πεις σε μένα που έχω το Galaxy watch1....μας έχει παρατήσει η Samsung δεν έχω πάρει ούτε ένα update firmware και το ρολόι γράφει αβέρτα κουβέρτα ανύπαρκτους ορόφους....το βαρόμετρο και το αλτιμετρο της κακιάς συμφοράς. Ήταν δώρο και είναι ο μοναδικός λόγος που το φοράω ακόμη 😡

Εγώ με το gear s3 (4ων χρόνων ) πήρα μεγάλο update πριν λίγο καιρό 4 χρόνια μετά την κυκλοφορία του . Επίσης δεν έχω συναντήσει τέτοια προβλήματα που λες . Παλιότερα είχα θέμα αλλά με μια επαναφορά όλα λύθηκαν στο ρολόι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimitrisdim14 είπε

Εγώ με το gear s3 (4ων χρόνων ) πήρα μεγάλο update πριν λίγο καιρό 4 χρόνια μετά την κυκλοφορία του . Επίσης δεν έχω συναντήσει τέτοια προβλήματα που λες . Παλιότερα είχα θέμα αλλά με μια επαναφορά όλα λύθηκαν στο ρολόι . 

Λες να μην έκανα επαναφορά? Γενικότερα το Galaxy watch1 είναι μόνο για ομορφιά....σαν smartwatch είναι δράμα ιδίως στο activity tracker κομμάτι. Και βλέπεις ότι στο galaxy active 2 έδωσε σχεδόν ότι features έχει και το νέο watch3. Είναι τραγικοί εκεί στην Samsung 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Λες να μην έκανα επαναφορά? Γενικότερα το Galaxy watch1 είναι μόνο για ομορφιά....σαν smartwatch είναι δράμα ιδίως στο activity tracker κομμάτι. Και βλέπεις ότι στο galaxy active 2 έδωσε σχεδόν ότι features έχει και το νέο watch3. Είναι τραγικοί εκεί στην Samsung 

Ποιο εννοείς galaxy watch 1? Το επόμενο από το gear s3 ή κάποιο active ? Αν εννοείς το galaxy watch , δεν είναι δυνατόν να δώσει ecg αφού δεν τι υποστηρίζει το hardware ... 

Επεξ/σία από dimitrisdim14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστης iOS και πέρασαν από τα χέρια μου Apple Watch 1, 2 ( stainless steel) & 4. Χρήστης από τη Τετάρτη που μας πέρασε. Δηλώνω ενθουσιασμένος και ειλικρινά δε μου λείπει καθόλου το Apple Watch, όπως δε μου λείπει να το φορτίζω κάθε 1,5 ημέρα. Μια χαρά δουλεύει με το iOS, αυτά που θέλω να δω τα βλέπω, τη δουλειά του τη κάνει εξαιρετικά, ιδιαίτερα όμορφα και καλαίσθητα watch faces. Όλοι οι σένσορες ανοιχτοί και από Τετάρτη έχει πέσει η μπαταρία 39%. Ειδικά στο κομμάτι της τιμής δεν υπάρχει και με το δώρο τον ασύρματων ακουστικών. 
Επίσης ιδιαίτερο καλαίσθητο γενικά σαν ρολόι και σαν εμφάνιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/10/2020 στις 9:11 ΠΜ, elteo είπε

τοσα ξέρεις τόσα λες κι εσύ μέσα στην άγνοια σου.

επειδή έχει τύχει να χρησιμοποιήσω τη συγκεκριμένη μαρκα GT - GT2 όπως επίσης και lemfo και lokmat μπορεις να τα ψάξεις αν θέλεις και επειδή δεν τεκμηριώνεις κάπως αυτο που λές περι άγνοιας μου και επίσης δε σου μιλάω σε αυτο υφος, θα ειναι θέμα παιδείας μάλλον,    σε φάση touch, αποκρισης, οθόνης και ενδείξεων δεν έχω βρεί διαφορά που να δικαιολογεί τα 300€  και ας έχει κάσα τιτανιο και κεραμικό ...   . 330€ έχει περίπου to gt 2 pro.... δίνω ακόμα 70€ και πάω σε apple watch series 5.

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/10/2020 στις 11:43 ΠΜ, dimitrisdim14 είπε

Smartwatches μόνο 2 υπάρχουν , Αν έχεις apple , μονόδρομος apple watch , αν έχεις αντροιτ , μονόδρομος Samsung. Προσωπική γνώμη...

Το ιδιο προβλημα με την Apple εχει και η Samsung δυστυχως. Διαρκεια μπαταριας για κλαματα.

Οποιος θελει σοβαρο Activity tracker παει σε Garmin και τίοτε αλλο παντως.

 

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2020 στις 10:43 ΠΜ, dimitrisdim14 είπε

Smartwatches μόνο 2 υπάρχουν , Αν έχεις apple , μονόδρομος apple watch , αν έχεις αντροιτ , μονόδρομος Samsung. Προσωπική γνώμη...

Τα παραπανω ειναι μονοδρομος αν διαθετεις και τοσα χρηματα.

Αν για παραδειγμα διαθετεις 150ευρω και κατω,τοτε μονοδρομος ειναι το GT 2 classic.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...