Προς το περιεχόμενο

Xiaomi MI 34" Curved Monitor 322 @ kotsovolos ΤΕΛΟΣ


Tasosp22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Μόλις πήρα μήνυμα ότι θα παραλάβω αύριο! Όλε! 

Kαλορίζικη και να την χαρείς, πράγμα βέβαιο! :D 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Theofi είπε

Εναλλακτική με λιγα παραπάνω χρηματα έχω ; Απο ελλαδα και με δόσεις.

Δύσκολο, το φθηνότερο με παρόμοια χαρακτηριστικά είναι το Gigabyte G34WQC το οποίο ξεκινάει από τα 450 και δεν είναι καν διαθέσιμο.
Υπάρχει και αυτό το LC-Power που είναι στα 100hz αντί για 144 αλλά δεν ξέρω τι παίζει https://www.skroutz.gr/s/20407482/LC-Power-LC-M34-UWQHD-100-C.html
Πάντως οι λιγοστές αξιολογήσεις που έχει πάρει σε διάφορα e-shop του εξωτερικού είναι υψηλές.

Επεξ/σία από panos-88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, panos-88 είπε

Δύσκολο, το φθηνότερο με παρόμοια χαρακτηριστικά είναι το Gigabyte G34WQC το οποίο ξεκινάει από τα 450 και δεν είναι καν διαθέσιμο.
Υπάρχει και αυτό το LC-Power που είναι στα 100hz αντί για 144 αλλά δεν ξέρω τι παίζει https://www.skroutz.gr/s/20407482/LC-Power-LC-M34-UWQHD-100-C.html
Πάντως οι λιγοστές αξιολογήσεις που έχει πάρει σε διάφορα e-shop του εξωτερικού είναι υψηλές.

υπάρχει αντίστοιχη της gigabyte στα €450 που το έβαλα εδώ γιατί είδα με την υπερσουπερπροσφορά της xiaomi πέρασε στο ντούκου, δε παύει να είναι προσφορά όμως ενα %10 κάτω και ετοιμοπαράδοτη απο eshop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ σήμερα. Αλλά ανακάλυψα ότι από 32" που έχω σε 34" ultra wide μου φαίνεται μικρότερη η οθόνη καθώς κερδίζεις σε πλάτος αλλά χάνεις σε ύψος.

Το δούλεψα γύρω στα 30 λεπτά και η διαφορά από 60Hz στα 144Hz είναι όντως πολύ αισθητή. Ωραία χρώματα και πολύ ποιοτικό, αλλά αποφάσισα να μην το κρατήσω. 

Όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά στις αγγελίες. 

 

 

01.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, darklordvader77 είπε

144Hz βγαζει μονο μεσω Displayport ή χρειάζομαι καλύτερο καλώδιο HDMI? :P

βασικο ειναι να το "σηκωνει" η καρτα σου.

 

Μετα απο εκει και περα HDMI 2.0 η DisplayPort 1.2 θελεις.

Επεξ/σία από xoldboyx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πρέπει να έσπασα το ρεκόρ.

Με πήρε ο οδηγός στις 22:45 και μου λέει "από τον Κωτσόβολο ,να έρθω;"

Αφού έφαγα το κράξιμο της γυναίκας που είχε παραγγείλει σούσι και νόμιζε ότι ήρθε το delivery του είπα να έρθει αλλά να μη χτυπήσει.

Ήρθε στις 23:10 τελικά και την έφερα σπίτι αθόρυβα.

Τεραστιο το κουτί ρε γαμώτο ,  δυστυχώς ΔΕΝ τη γλίτωσα την παντόφλα.

 

Από χθες έψαχνα calibration settings και έπεσα στο παρακάτω.

https://forums.hardwarezone.com.sg/hardware-clinic-2/xiaomi-34-ultrawide-monitor-6200339-41.html

Αν κάποιος ασχολείται και βρει περισσότερο ακριβείς ρυθμίσεις χρωμάτων παρακαλώ να τις μοιραστεί!!

Επεξ/σία από Looter
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια ολους με φορτηγα του Κωτσοβολου σας την εφεραν; Εγω που εβαλα παραδοση επαρχια (Κατερινη) τους εγραψα σχολιο να παραλαβω απο καταστημα κουριερ επειδη καθημερινες δεν θα βρισκομαι εκει και με πηραν τηλ. να μου πουν οτι θα παω να το παραλαβω απο την Γενικη.

Επεξ/σία από desperados
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...