Προς το περιεχόμενο

Xiaomi MI 34" Curved Monitor 322 @ kotsovolos ΤΕΛΟΣ


Tasosp22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Hardware Busters said:

Δε βρήκα να υποστηρίζει αντικαταβολή κάπου. Μόνο τραπεζική κατάθεση, πλάνο δόσεων και πιστωτικές. 

Περίεργο μου φαίνεται 🤔 , στις σε μεθόδους πληρωμής είχε κανονικά επιλογή για αντικαταβολή και την επέλεξα  (μην τυχόν και πέσει άκυρο και τρέχω μετά να ξεμπλέξω με πιστωτικές /χρεωστικές ή προκύψει κάτι με το μόνιτορ που να είναι deal breaker) .

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν γράψω το οτιδήποτε να αναφέρω ότι έκανα μια παραγγελία με αντικαταβολή και ότι γίνει.

 

Μιλάμε για ένα νέο κωδικό της Xiaomi ο οποίος ΔΕΝ έχει κυκλοφορήσει ευρέως και ΕΠΙΣΗΜΑ ακόμα  σε ΟΛΗ την Ευρώπη.

Η ΕΠΙΣΗΜΗ retail τιμή της Xiaomi για Ευρώπη είναι 399EUR.

Μπορείτε να ανατρέξετε σε ΔΕΚΑΔΕΣ site τεχνολογίας για να επιβεβαιώσετε το 399.

To αυστριακό επίσημο Mi-Store την έχει ήδη στα 399 όπως μπορείτε να δείτε παρακάτω

https://www.mi-store.at/product-page/xiaomi-mi-curved-gaming-monitor-34

 

Τώρα όσον αφορά την προσφορά του Κώτσου , το 321.96 , δεν είναι τίποτα άλλο από 399 χωρίς το ΦΠΑ 24%.

Μιλάμε για προσφορά που έτρεξε σε ΠΟΛΛΑ προϊόντα αυτή την εβδομάδα και ίσως το λάθος (αν πρόκειται για λάθος) είναι ότι αφαίρεσαν το ΦΠΑ από το 399 και ΟΧΙ από το 499 που βλέπω είναι η retail τιμή που έχουν.

Αν κάτσει έκατσε , αν όχι δεν πειράζει εκτός και αν κάποιος την είχε ΑΠΟΛΥΤΗ και ΑΜΕΣΗ ανάγκη (χλωμό). Η τιμή θα πέσει κατακόρυφα στο Skrtoutz μόλις κυκλοφορήσει φουλ σε αγορές όπως η Γερμανία και θα είναι σίγουρα κάτω από τα 399 σε λίγο καιρό. 

 

Πάντως ο Κώτσος εξακολουθεί να είναι ΤΟ ΜΟΝΟ κατάστημα που βγάζει κατά καιρούς σοβαρές προσφορές με τα καλά και τα ΚΑΚΑ του.

Οι προσφορές σε κινητά που μόλις κυκλοφόρησαν αυτή τη βδομάδα πχ δεν έχουν παίξει έτσι μαζικά από ΚΑΜΙΑ άλλη αλυσίδα.

 

Επεξ/σία από Looter
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτω Κάτω στο newsletter λέει και αυτό. Οπότε μπορεί να πάμε για άκυρα έτσι κι αλλιώς και θα είναι και καλυμμένοι από 2 μεριές.  Εγώ προσωπικά ούτε το πρόλαβα άμεσα διαθέσιμο ούτε έχω λάβει το μαιλ. Ομοίως και εγώ με αντικαταβολή γιατί δεν ήθελα να δεσμευτώ  με ποσά σε κάρτες και δόσεις. Σε κάθε περίπτωση περιμένουμε. 

SmartSelect_20201018-142951_Samsung Internet.jpg

Επεξ/σία από prehistorik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Looter είπε

Πριν γράψω το οτιδήποτε να αναφέρω ότι έκανα μια παραγγελία με αντικαταβολή και ότι γίνει.

Μιλάμε για ένα νέο κωδικό της Xiaomi ο οποίος ΔΕΝ έχει κυκλοφορήσει ευρέως και ΕΠΙΣΗΜΑ ακόμα  σε ΟΛΗ την Ευρώπη.

Η ΕΠΙΣΗΜΗ retail τιμή της Xiaomi για Ευρώπη είναι 399EUR.

Μπορείτε να ανατρέξετε σε ΔΕΚΑΔΕΣ site τεχνολογίας για να επιβεβαιώσετε το 399.

To αυστριακό επίσημο Mi-Store την έχει ήδη στα 399 όπως μπορείτε να δείτε παρακάτω

https://www.mi-store.at/product-page/xiaomi-mi-curved-gaming-monitor-34

Τώρα όσον αφορά την προσφορά του Κώτσου , το 321.96 , δεν είναι τίποτα άλλο από 399 χωρίς το ΦΠΑ 24%.

Μιλάμε για προσφορά που έτρεξε σε ΠΟΛΛΑ προϊόντα αυτή την εβδομάδα και ίσως το λάθος (αν πρόκειται για λάθος) είναι ότι αφαίρεσαν το ΦΠΑ από το 399 και ΟΧΙ από το 499 που βλέπω είναι η retail τιμή που έχουν.

Αν κάτσει έκατσε , αν όχι δεν πειράζει εκτός και αν κάποιος την είχε ΑΠΟΛΥΤΗ και ΑΜΕΣΗ ανάγκη (χλωμό). Η τιμή θα πέσει κατακόρυφα στο Skrtoutz μόλις κυκλοφορήσει φουλ σε αγορές όπως η Γερμανία και θα είναι σίγουρα κάτω από τα 399 σε λίγο καιρό. 

Πάντως ο Κώτσος εξακολουθεί να είναι ΤΟ ΜΟΝΟ κατάστημα που βγάζει κατά καιρούς σοβαρές προσφορές με τα καλά και τα ΚΑΚΑ του.

Οι προσφορές σε κινητά που μόλις κυκλοφόρησαν αυτή τη βδομάδα πχ δεν έχουν παίξει έτσι μαζικά από ΚΑΜΙΑ άλλη αλυσίδα.

Συμφωνω απολυτα μ αυτα που λες! Η τιμη προφανως ειναι αυτη! Αυτο δεν εχει αμφιβολια.τωρα αν θ παρουν ολοι οσοι παραγκειλαν δε ξερω... 

Παντως γ ν μη κραζουμε κ συνεχεια, ο κωτσο μαζι μ τ παμπλικ(αυτο πιο λιγες φορες) ειναι τα μονα καταστηματα που κανουν ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ, εγω πηρα την m50 canon μ τα 329 και αλλα, απο παμπλικ πηρα 19,9 τον σκληρο δισκο toshiba κτλ.ΚΑΝΕΝΑ (μ εξαιρεσεις που επιβεβαιωνουν τον κανονα) αλλο μαγαζι δεν κανει πραγματικα κατι κατα την αποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, williamlawson είπε

Παντως γ ν μη κραζουμε κ συνεχεια, ο κωτσο μαζι μ τ παμπλικ(αυτο πιο λιγες φορες) ειναι τα μονα καταστηματα που κανουν ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ, εγω πηρα την m50 canon μ τα 329 και αλλα, απο παμπλικ πηρα 19,9 τον σκληρο δισκο toshiba κτλ.ΚΑΝΕΝΑ (μ εξαιρεσεις που επιβεβαιωνουν τον κανονα) αλλο μαγαζι δεν κανει πραγματικα κατι κατα την αποψη μου.

Ναι, γιατί ίσως τα μικρά καταστήματα δυσκολεύονται πια να κάνουν μεγάλες και πολλές προσφορές. Οι μεγάλες αλυσίδες που έχουν απομείνει είναι Κώτσος, Public-MM και Πλαίσιο. Αυτοί έχουν μεγαλύτερα περιθώρια, οπότε μάλλον γι' αυτό γίνεται ό,τι γίνεται.

Τα συστήματα παραγγελιοληψίας τους συνολικά πάντως (ιστοσελίδες, τηλ. κέντρα, αποθήκες κλπ.) δεν παύουν να είναι απαράδεκτα για 2020.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

 

Τα συστήματα παραγγελιοληψίας τους συνολικά πάντως (ιστοσελίδες, τηλ. κέντρα, αποθήκες κλπ.) δεν παύουν να είναι απαράδεκτα για 2020.

Απολυτα σωστος, περισσοτερο στο θεμα τιμης που αμφισβητηθηκε πηγαιναν τα προηγουμενα! 

Παντως προφανως λογω της καταστασης που λες μ τ μικρα μαγαζια, ειναι οι μονοι π κανουν προσφορες οποτε δεν θ τους κραζω κ γ αυτο...πχ το πλαισιο δεν πολυκανει κ η mm τωρα τελευταια που ειναι στην αλλαγη τα χει κανει σκ@τ@, παλια κατι εκανε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Ναι, γιατί ίσως τα μικρά καταστήματα δυσκολεύονται πια να κάνουν μεγάλες και πολλές προσφορές. Οι μεγάλες αλυσίδες που έχουν απομείνει είναι Κώτσος, Public-MM και Πλαίσιο. Αυτοί έχουν μεγαλύτερα περιθώρια, οπότε μάλλον γι' αυτό γίνεται ό,τι γίνεται.

Τα συστήματα παραγγελιοληψίας τους συνολικά πάντως (ιστοσελίδες, τηλ. κέντρα, αποθήκες κλπ.) δεν παύουν να είναι απαράδεκτα για 2020.

Δεν πάει έτσι συνήθως. Οι καλύτερες τιμές επιτυγχάνονται επειδή συνεργάζονται με την μαμά εταιρία και όχι με παραεισαγωγες. Όταν πει η μαμά εταιρία "πάρε 200 s20 στην Χ τιμή και βαλ τα Χ + Υ" τότε θα βγάλει προσφορά. 

Γι αυτό και πολλές φορές ενώ υπάρχει προσφορά σου λένε δεν είναι διαθέσιμο το προϊόν αλλά είναι διαθέσιμο στην αρχική τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Δεν πάει έτσι συνήθως. Οι καλύτερες τιμές επιτυγχάνονται επειδή συνεργάζονται με την μαμά εταιρία και όχι με παραεισαγωγες. Όταν πει η μαμά εταιρία "πάρε 200 s20 στην Χ τιμή και βαλ τα Χ + Υ" τότε θα βγάλει προσφορά. 

Ναι, αυτό που λες δεν έρχεται σε αντίθεση με αυτά που έγραψα. Το "έχουν μεγαλύτερο περιθώριο" ήταν γενική περιγραφή. Δεν εννοούσα ότι κόβουν οι ίδιοι απαραίτητα από την τιμή. Απλά άλλα τα μεγέθη τους, άλλες και οι δυνατότητες γενικότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Looter είπε

 

To αυστριακό επίσημο Mi-Store την έχει ήδη στα 399 όπως μπορείτε να δείτε παρακάτω

https://www.mi-store.at/product-page/xiaomi-mi-curved-gaming-monitor-34

Εγώ βλέπω πάντως να την έχουν στα 399 κατόπιν έκπτωσης (αρχική 449 γράφει).

Ενώ το mi store της Ελλάδας την έχει 499 (https://www.mistore-greece.gr/Products/Mi-TVs/mi-curved-gaming-monitor-34.aspx

Τώρα το τι ισχύει με την τιμή στην Ευρώπη, μόνο η xiaomi η ίδια ξέρει... 

Τώρα ελπίζω να ξηγηθεί ο Κωτσος και να μην έχουμε ακυρώσεις... 

Επεξ/σία από desperados
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αφαιρεθεί τελείως η τιμή, έχει βγει από listing, δεν δίνει αποτέλεσμα στο search...

Πάμε για ακυράκι, ελπίζω να διαψευσθώ γιατί την θέλω βέβαια αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, desperados είπε

Εγώ βλέπω πάντως να την έχουν στα 399 κατόπιν έκπτωσης (αρχική 449 γράφει).

Ενώ το mi store της Ελλάδας την έχει 499 (https://m.facebook.com/officialasroma/videos/steven-gerrard-on-francesco-totti/424448497932259/

Τώρα το τι ισχύει με την τιμή στην Ευρώπη, μόνο η xiaomi η ίδια ξέρει... 

Τώρα ελπίζω να ξηγηθεί ο Κωτσος και να μην έχουμε ακυρώσεις... 

MSRP+ ΦΠΑ τοσο βγαινει.

επισης χανω λιγο αυτο με την αστυνομια τιμων δεν καταλαβαινω  που αποσκοπει..

laissez faire economics at work....

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Έχει αφαιρεθεί τελείως η τιμή, έχει βγει από listing, δεν δίνει αποτέλεσμα στο search...

Πάμε για ακυράκι, ελπίζω να διαψευσθώ γιατί την θέλω βέβαια αλλά...

Θα παραλάβουν πιστεύω αρκετά άτομα. Το ίδιο είχε γίνει και με την AOC 24G2 σε προσφορά πέρσι κοντά στην περίοδο των Χριστουγέννων αν θυμάμαι καλά. Η ίδια διαδικασία: αφαίρεση τιμής, δε φαίνεται στο listing ούτε στο search αλλά είχε προχωρήσει η παραγγελία. Μάλιστα επειδή δεν είχα παραλάβει εγώ μου είχε στείλει μήνυμα παιδί που ήθελε και κανονίσαμε να δρομολογηθεί από την κούριερ στη δικιά του περιοχή και παρέλαβε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξαναλέω... Η τιμή ήταν σε πακέτο σημερινών προσφορών που ήρθαν σε newsletter στα μέηλ. Είχαν άλλες 3 οθόνες σε προσφορά συγκεκριμένα. Λάθος ΔΕΝ είναι. Το πόσοι θα παραλάβουν, ναι οκ, είναι υπό συζήτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...