Προς το περιεχόμενο

Επιλογή hatchback


midnightx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Λογω καθαρα ονοματος το Aygo ειναι παντα λιγο πιο ακριβο απο τα αλλα δυο με ιδιες προδιαγραφες.

Το αυτοματο C1 εντος πολης 6 λιτρα /100 χλμ .

Αυτη δεν ειναι η μεση καταναλωση για εντος! Αν ρωτησεις μηχανικους θα σου πουν γυρω στα 7λ!

Για την καταναλωση παιζουν πολλα ρολο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, PLACEBO_89 είπε

Αυτη δεν ειναι η μεση καταναλωση για εντος! Αν ρωτησεις μηχανικους θα σου πουν γυρω στα 7λ!

Για την καταναλωση παιζουν πολλα ρολο..

Το C1 μπορει να ειναι της κορης μου αλλα εγω βαζω καθε φορα βενζινη μηδενιζοντας τον μετρητη .

Λιτρα Χ διανυθεντα χλμ /100    τοσο δινει . 

Οι μηχανικοι απο που να ξερουν πραγματικη καταναλωση ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Το C1 μπορει να ειναι της κορης μου αλλα εγω βαζω καθε φορα βενζινη μηδενιζοντας τον μετρητη .

Λιτρα Χ διανυθεντα χλμ /100    τοσο δινει . 

Οι μηχανικοι απο που να ξερουν πραγματικη καταναλωση ?

Απο τους κατοχους!

Για την καταναλωση παιζουν πολλα ρολο οπως:στυλ οδηγησης,διαδρομες,αποστασεις,εξωτερικη θερμοκρασια,ποιοτητα καυσιμου!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, midnightx είπε

Προσθέτω ένα search από το car.gr: https://www.car.gr/classifieds/cars/?sort=dm&registration=>2010&price=<5000&mileage=<125000&engine_size=>800&engine_size=<1100&offer_type=sale&category=11&engine_size=800-1100&st=private

Αυτά είναι κάποια αμάξια που πληρούν τα κριτήρια μου θεωρητικά. Μερικά που βγαίνουν στη λίστα και δεν αναφέρθηκαν είναι τα:

Opel Corsa

Suzuki Alto

Mitsubishi Colt

Nissan Pixo

Chevrolet Spark

Fiat Panda

Αν έχετε κάποιο σχόλιο για τα παραπάνω (πέρα από το Panda που ξέρω ότι αξίζει), ευπρόσδεκτο!

Πολυ καλα και τα δυο .

6 λεπτά πριν, PLACEBO_89 είπε

Απο τους κατοχους!

Για την καταναλωση παιζουν πολλα ρολο οπως:στυλ οδηγησης,διαδρομες,αποστασεις,εξωτερικη θερμοκρασια,ποιοτητα καυσιμου!

Μικρες εντος πολης καταναλωσεις .Οταν λεω εντος πολης οχι βεβαια... Κυψελη αλλα γυρω στην περιοχη Λυκοβρυσης

Δεν εχω λογο να πω ψεμματα .

Επισης απο νεα και απειρη οδηγο .Το πιο σημαντικο ισως.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

 

Μικρες εντος πολης καταναλωσεις .Οταν λεω εντος πολης οχι βεβαια... Κυψελη αλλα γυρω στην περιοχη Λυκοβρυσης

Δεν εχω λογο να πω ψεμματα .

Δεν ειπε κανεις οτι λες ψεμματα.. Απλα στις δικες σου συνθηκες βγαινει εκει η καταναλωση!

πχ εχουμε το ιδιο αυτοκινητο.

Εγω μιζαρω και διανυω 3χλμ ενω εσυ 30! Μπορει να εχουμε μια διαφορα στην καταναλωση μεχρι 1 λιτρο μονο απο αυτο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, PLACEBO_89 είπε

Δεν ειπε κανεις οτι λες ψεμματα.. Απλα στις δικες σου συνθηκες βγαινει εκει η καταναλωση!

πχ εχουμε το ιδιο αυτοκινητο.

Εγω μιζαρω και διανυω 3χλμ ενω εσυ 30! Μπορει να εχουμε μια διαφορα στην καταναλωση μεχρι 1 λιτρο μονο απο αυτο!!!

Ουτε μιζαρει ουτε 30 χλμ κανει 

Συνηθως 5-6 χλμ απο το σπιτι μεχρι τον ΗΣΑΠ 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PLACEBO_89 είπε

Οχι το επομενο..! Ειναι τρικυλινδρο με καδενα οπως δηλαδη και τα αδερφακια που κοιτας!

Για το προηγουμενο μοντελο 5000ευρω ειναι πολλα! Αν σου αρεσει το προηγουμενο δικη μου γνωμη κοιτας σε 1.1 και οχι πανω απο 3300ευρω!

https://www.car.gr/32626472-toyota-starlet

Πενα!!! Τσιφτικο!!!🤑

22 ετών όχημα με 225,000 ουαο!!!!! ευκαιρία για κάτοικο υποσαχαριας χώρας!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, PLACEBO_89 said:

Απο τους κατοχους!

Για την καταναλωση παιζουν πολλα ρολο οπως:στυλ οδηγησης,διαδρομες,αποστασεις,εξωτερικη θερμοκρασια,ποιοτητα καυσιμου!

Καινούριο αυτό? 

Κρατάνε τίποτα Excel με καταναλώσεις οι μηχανικοί? 

Εμένα πάντως σε κανένα συνεργείο ποτέ δεν με έχουν ρωτήσει για την κατανάλωση. Ίσως δεν δείχνω τόσο φιλικός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

22 ετών όχημα με 225,000 ουαο!!!!! ευκαιρία για κάτοικο υποσαχαριας χώρας!!!!!!

Ευκαιρία δεν είναι αλλά πραγματικά τώρα, έχει κάποιο νόημα να χλευαζουμε; Όταν το αυτοκίνητο σου φτάσει τα 100χιλιαδες χιλιόμετρα γιατί μάλλον παραπάνω θα θεωρείς ότι είναι για πέταμα, και είναι σε κατάσταση σαν αυτά που προτείνονται, σε παρακαλώ στείλε μου ένα προσωπικό μήνυμα εδώ να έρθω να σε απαλλάξω από το υποσαχαριο όχημα δίνοντας σου και το αντίτιμο που θα σου το έπαιρνε η πρέσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, sambouar είπε

Δες και τα Seat Mii και Skoda Citigo. Πολύ ευκολοδήγητα αυτοκίνητα με μεγαλούτσικο πορτμπαγκάζ και οικονομία στην κατανάλωση.

Το citigo σε αυτοματο το ειχα οδηγησει για φιλο απο την αντιπροσωπεια μεχρι το σπιτι του μιας και δεν ειχε οδηγησει ποτε αυτοματα και μου ειχε αφησει αριστες εντυωσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimzak είπε

Ευκαιρία δεν είναι αλλά πραγματικά τώρα, έχει κάποιο νόημα να χλευαζουμε; Όταν το αυτοκίνητο σου φτάσει τα 100χιλιαδες χιλιόμετρα γιατί μάλλον παραπάνω θα θεωρείς ότι είναι για πέταμα, και είναι σε κατάσταση σαν αυτά που προτείνονται, σε παρακαλώ στείλε μου ένα προσωπικό μήνυμα εδώ να έρθω να σε απαλλάξω από το υποσαχαριο όχημα δίνοντας σου και το αντίτιμο που θα σου το έπαιρνε η πρέσα.

Ούτε μετανάστης δεν αγοράζει τέτοιο όχημα !!!!! ελπίζουμε σε σοβαρή κυβέρνηση να μας απαλλάξει από τα καρκινογόνα οχήματα τουλάχιστον 15ετιας !!!!!1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Ούτε μετανάστης δεν αγοράζει τέτοιο όχημα !!!!! ελπίζουμε σε σοβαρή κυβέρνηση να μας απαλλάξει από τα καρκινογόνα οχήματα τουλάχιστον 15ετιας !!!!!1

Δηλαδή αν σε απαλλάξει και πωλούνται σε άλλες χώρες, δεν μολύνουν την ατμόσφαιρα; Σε άλλον πλανήτη ζεις; Τσονταρε στον TS το ποσό που υπολοιπεται να πάρει ένα καινούριο και ελπίζω και εσύ να μην έχεις αυτοκίνητο, να κυκλοφορείς με κανένα καινούριο μικρό μηχανάκι που έχει 3 φορές κάτω καυσαέρια από ένα καινούριο αυτοκίνητο η ακόμα καλύτερα με ΜΜΜ ή με τα πόδια, μην μολύνεις τους άλλους που περπατάνε ,δεν έχουν καν όχημα ή κάνουν ποδήλατο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sambouar είπε

Δες και τα Seat Mii και Skoda Citigo. Πολύ ευκολοδήγητα αυτοκίνητα με μεγαλούτσικο πορτμπαγκάζ και οικονομία στην κατανάλωση.

Ευχαριστώ για τις προτάσεις. Citigo μαζί με Suzuki Alto και Mitsubishi Colt θα τα ψάξω άμεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 επειδή έχω το toyota yaris 1000 του 07 που έχει τον ίδιο κινητήρα με τα c1 107 aygo δλδ 1kr-fe η καταναλωση παιζει από 5,3 λτ/100χλμ εκτός πόλης τηρώντας τα όρια ταχύτητας  +10% ,ενώ εντός πόλης  δεν ξεπέρασα ποτέ τα 6,5 λτ/100 χλμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...