Προς το περιεχόμενο

Επιλογή hatchback


midnightx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, PLACEBO_89 είπε

Και το alto φοραει τρικυλινδρο και του δινει εντος 5.5λ οπως το c1.

Υπαρχουν και κατοχοι aygo με παραπονα για αυξημενη καταναλωση! Οπως και κατοχοι με αυτον τον κινητηρα να τους εχει βγει με καταναλωση λαδιου!

Απλα επειδη μας διαβαζουν.. καλο ειναι να λεγονται ολα και ο καθενας φιλτραρει..!

 

Καλή μου φίλη που οδηγεί Aygo τελευταίας γενιάς αποκλειστικά στην πόλη έχει μέση ετήσια 7,8 lt/100km, το οδήγησα κι εγώ για ένα μήνα και μηδένισα τον μετρητή και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Kia Picanto που οδήγησα για δυο μήνες ως όχημα αντικατάστασης πάλι αποκλειστικά πόλη 6,8. Πολύ καλό στήσιμο το Aygo αλλά αυτός ο κινητήρας είναι έγκλημα, ψόφιος και καίει πολύ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 ώρες πριν, NickTG είπε

Καινούριο αυτό? 

Κρατάνε τίποτα Excel με καταναλώσεις οι μηχανικοί? 

Εμένα πάντως σε κανένα συνεργείο ποτέ δεν με έχουν ρωτήσει για την κατανάλωση. Ίσως δεν δείχνω τόσο φιλικός. 

Δεν σε ρωτανε.. Εχουν καποια εμπειρια-εικονα απο κατοχους που θεωρουν ή και μπορει να εχουν αυξημενη καταναλωση..

Και για του λογου του αληθες αν πας σε 10 συνεργεια και τους πεις εχω το c1 και μου καιει μεσα στην πολη 7λ οι περισσοτεροι θα σου πουν αυτα καπου εκει καινε!

2 λεπτά πριν, kgkatzi είπε

Καλή μου φίλη που οδηγεί Aygo τελευταίας γενιάς αποκλειστικά στην πόλη έχει μέση ετήσια 7,8 lt/100km, το οδήγησα κι εγώ για ένα μήνα και μηδένισα τον μετρητή και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Kia Picanto που οδήγησα για δυο μήνες ως όχημα αντικατάστασης πάλι αποκλειστικά πόλη 6,8. Πολύ καλό στήσιμο το Aygo αλλά αυτός ο κινητήρας είναι έγκλημα, ψόφιος και καίει πολύ. 

Το τελευταιο picanto σε χιλιαρι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, PLACEBO_89 είπε

Το τελευταιο picanto σε χιλιαρι???

1000cc ήταν ο κινητήρας του, για το τελευταίο δε μπορώ να πω σίγουρα, ενοικιαζόμενο από Avis ήταν με 3000 χιλιόμετρα, αλλά μάλλον ήταν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kgkatzi είπε

1000cc ήταν ο κινητήρας του, για το τελευταίο δε μπορώ να πω σίγουρα, ενοικιαζόμενο από Avis ήταν με 3000 χιλιόμετρα, αλλά μάλλον ήταν 

 

1200px-2018_Kia_Picanto_3_Automatic_1.2_Front.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kgkatzi είπε

Αυτό ήταν αλλά σε πολύ πιο απλή έκδοση από το εικονιζόμενο.

Εχει ελαστικο κινητηρα? Τραβαει καλα απο χαμηλα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, PLACEBO_89 είπε

Εχει ελαστικο κινητηρα? Τραβαει καλα απο χαμηλα???

Καλύτερα από τον αντίστοιχο της Toyota αλλά μην περιμένεις και πολλά από χιλιάρη ατμοσφαιρικό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφέρθηκε από κανέναν αλλά το Nissan Pixo είναι μια εξαιρετική επιλογή για οδήγηση εντός πόλης κυρίως. Το έχει η γυναίκα μου και έχει αποδειχθεί σκυλί. Μοντέλο του 2010 στα 1000σσ με ένα καλό σερβις και καινούρια λάστιχα, μου βγήκε στα 5000€ περίπου όταν το αγόρασα προ διετίας.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Να το πεις στους...μηχανικους που λεει ο φιλος οτι καιει 7 λιτρα /100

Η κατανάλωση ειναι πολύ σχετικη . Σε επαρχιακή πόλη με 4kr fe θα καψω 5.5 λιτρα. Θεσσαλονίκη συνήθως 7.5 και πότε κάτω απο 7. Χειμώνα μπορεί να δω και 8 λιτρα . Σε ταξίδι πάνω απο 4.8 δεν έχω γράψει ποτέ και πολλές φορές έχω καψει και 4.3. ( λίτρα στα 100χλμ εννοω)

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vlad27 είπε

Δεν αναφέρθηκε από κανέναν αλλά το Nissan Pixo είναι μια εξαιρετική επιλογή για οδήγηση εντός πόλης κυρίως. Το έχει η γυναίκα μου και έχει αποδειχθεί σκυλί. Μοντέλο του 2010 στα 1000σσ με ένα καλό σερβις και καινούρια λάστιχα, μου βγήκε στα 5000€ περίπου όταν το αγόρασα προ διετίας.  

Δεν το εχω ψαξει αλλα πρεπει να ειναι ιδιο με το alto!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε αν κατάλαβα καλά από όσα λέγονται, τελικά το Aygo και τα παρεμφερή μοντέλα του που μου άρεσαν, δεν καίνε και τόσο λίγο, για μέσα στην πόλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, midnightx είπε

Οπότε αν κατάλαβα καλά από όσα λέγονται, τελικά το Aygo και τα παρεμφερή μοντέλα του που μου άρεσαν, δεν καίνε και τόσο λίγο, για μέσα στην πόλη;

Ποσο περιμνες να κει ενα 1000αρακι μεσα στην πολη ?

Κατω απο 6 λιτρα στα 100 χλμ ? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Ποσο περιμνες να κει ενα 1000αρακι μεσα στην πολη ?

Κατω απο 6 λιτρα στα 100 χλμ ? 

Δεν περίμενα κάτι, μια ερώτηση έκανα.

Επίσης μετά τα τελευταία γραφόμενα, ίσως κοιτούσα και κάτι προς Mitsubishi Colt / Nissan Pixo / Hyundai i 10 - ειδικά από τη στιγμή που δεν είναι και τόσο μακριά οικονομικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω seat mii του 2014. Με 31 λίτρα βενζίνη έκανε 580 χλμ αυστηρά μέσα στην πόλη. Τουτέστιν 5,34 λίτρα/100χλμ. Πολύ κοντά στη δηλωθείσα  εργοστασιακή κατανάλωση 5 λίτρα/100χλμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...