Προς το περιεχόμενο

Αγορά εικονικού τηλεφωνικού αριθμό ( ξένο νούμερο )


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω αν νόμιμα φυσικά μπορώ να αγοράσω καποιο τηλεφωνικό αριθμό ( κινητό ) για ξένο νούμερο πχ κίνα και να τον χρησιμοποιώ απο τον υπολογιστή μου.

Για να γίνω πιο κατανοητός , προσπαθώ να ανοίξω λογαριασμό ( απλα για να βλέπω προιόντα και οχι για αγορά ) στο " κινέζικο " ebay https://world.taobao.com/  , ο μόνος τρόπος να κάνεις register ειναι με τον τηλεφωνικό σου αριθμό στο οποίο σου στέλνουν ενα μήνυμα ( sms ) για verify στο κινητό που έχεις δηλώσει.

Η ελλάδα σαν χώρα και σαν κωδικός υπάρχει κανονικά , δοκίμασα 2 3 αριθμούς κινητών ελληνικά αλλα δεν έρχεται κάποιο sms ( ενω γενικά sms λαμβάνω κανονικά ) , μίλησε με την voda μήπως υπάρχει κάποιο φράγη η κατι τέτοιο αλλα ολα ειναι κομπλέ δεν υπάρχει περιορισμός απο μέρους τους , έψαξα και στις ρυθμίσεις μου για τυχών spam block κτλπ για sms εξωτερικού αλλα ολα ειναι οκ.

ίσως με το συγκεκριμένο site παίζει κατι δεν ξέρω , οποτε μαλλον η δουλειά πρέπει να γίνει με νούμερο εκτός ελλάδος για αυτο και ψάχνω ξένο νούμερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το 1866 χρησιμοποίησα έναν ενδιάμεσο που βρήκα στο allibaba για να τα αγοράσει και να μου τα στείλει 3,5€ / κιλό και 5% commition για να αναλάβει τα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Geocheats2 είπε

για το 1866 χρησιμοποίησα έναν ενδιάμεσο που βρήκα στο allibaba για να τα αγοράσει και να μου τα στείλει 3,5€ / κιλό και 5% commition για να αναλάβει τα παντα

Έχω να μου στείλουν αν θέλω πράγματα κτλπ δεν ειναι εκει το θέμα μου , εγω ρωτάω καθαρά για τον αριθμό και το sms που δεν μπορώ να πάρω για να κάνω εγγραφή στο συγκεκριμένο site απλα για να δω πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SPANK είπε

Έχω να μου στείλουν αν θέλω πράγματα κτλπ δεν ειναι εκει το θέμα μου , εγω ρωτάω καθαρά για τον αριθμό και το sms που δεν μπορώ να πάρω για να κάνω εγγραφή στο συγκεκριμένο site απλα για να δω πράγματα

Καλός οταν εψαχνα δεν βρηκα παντως τροπο να κανω εγγραφή

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.amazon.com/China-Unicom-Days-2GB-Data/dp/B01LYBE3IE/ref=mp_s_a_1_4?dchild=1&keywords=China+SIM+Card&qid=1603022639&sr=8-4

Μπορείς να αγοράσεις πχ κάρτα;; σαν αυτή; δεν ξέρω αν δουλεύει σε ελληνικά δίκτυα δεν το έχω δοκιμάσει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chios είπε

https://www.amazon.com/China-Unicom-Days-2GB-Data/dp/B01LYBE3IE/ref=mp_s_a_1_4?dchild=1&keywords=China+SIM+Card&qid=1603022639&sr=8-4

Μπορείς να αγοράσεις πχ κάρτα;; σαν αυτή; δεν ξέρω αν δουλεύει σε ελληνικά δίκτυα δεν το έχω δοκιμάσει. 

Καλή λύση και αυτο εγώ απλα το sms θέλω να πάρω για να κάνω το verify

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...