Προς το περιεχόμενο

ιντερνετ στο διπλανο σπιτι


panagakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα, φανταζομαι οτι εχει ηδη απαντηθει , αλλα δεν εχω τις γνωσεις να το βρω.

Εχω στο ενα σπιτι ιντερνετ με καλωδιο, ασυρματο ιντερνετ και τηλεφωνο

συνδεσα και ενα καλωδιο απο το router και μετεφερα το ιντερνετ στο διπλανο σπιτι και το κουμπωσα στο σταθερο υπολογιστη και ολα καλα!!!

Στο διπλανο σπιτι θελω ομως να εχω και ασυρματο ιντερνετ.

Και σκεφτηκα οτι το πιο απλο ειναι να κουμπωσω το ηδη υπαρχον καλωδιο ιντερνετ (το οποιο εχω κουμπωμενο τον σταθερο) σε μια συσκευη η οποια να εχει και εξοδο ιντερνετ για να συνδεσω το σταθερο με ενα μικρο καλωδιο ιντερνετ, και συγχρονος να εχει και κεραια wifi. Υπάρχει? και αν ναι πως λεγεται η στειλτε μου κανα link

Επεξ/σία από panagakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω.

Εχω κανει το ιδιο πραγμα που θες στο σπιτι του αδερφου μου.Περασα 20μετρο καλωδιο δικτυου πανω σε ενα ρουτερ που ειχα φυλαξει και πλεον εχει και δικο του wifi.Απλα αφαιρεσα την ip του δευτερου ρουτερ για να μην τραβαει απο εκει dns .

Επεξ/σία από leolipop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 18/10/2020 at 19:07, leolipop said:

Οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω.

Εχω κανει το ιδιο πραγμα που θες στο σπιτι του αδερφου μου.Περασα 20μετρο καλωδιο δικτυου πανω σε ενα ρουτερ που ειχα φυλαξει και πλεον εχει και δικο του wifi.Απλα αφαιρεσα την ip του δευτερου ρουτερ για να μην τραβαει απο εκει dns .

*εκλεισες τον dhcp

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...