Προς το περιεχόμενο

[TV] Public 20% €πιστροφή Eurobank σε όλες τις TV από €499 και πάνω [ΤΕΛΟΣ]


Narayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, tsomby είπε

Σου έβαλαν και δωρεάν 5ετη εγγύηση μέσα; πήγα σε κατάστημα σήμερα και μου είπαν πως αν σου βάλουν και την εγγύηση δεν δικαιούσαι την επιστροφή. Επειδή στους όρους λέει πως πρέπει να αγοράσεις ακριβώς 1 αντικείμενο (την τηλεόραση) και η εγγύηση εμφανίζεται σαν 2ος κωδικός κατά την αγορά. 

Ότι να ναι κοινώς... 

επειδή κατι ειχα ακούσει...την εβαλα στεγνη μεσα στη παραγγελία... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η εγγύηση μπήκε μόνη της στο καλάθι όταν έβαλα την τηλεόραση! 
δεν την πρόσθεσα μόνος μου.

οσοι έβαλαν στο καλάθι τηλεόραση με αυτό το banner του δώρου της εγγύησης, μπήκε και η εγγύηση μαζί.

31 λεπτά πριν, lancias είπε

επειδή κατι ειχα ακούσει...την εβαλα στεγνη μεσα στη παραγγελία... 

Μα δεν ισχυει δωρο εγγυησης για αυτην που πηρες εσυ. Για αυτο δεν ειχες την εγγυηση στο καλαθι σου.

Αρα πηρες μονο την τηλεοραση, χωρις κατι αλλο στο καλαθι και παλι πηρες πισω μονο το 1%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι γνωρίζω και θυμάμαι με την τράπεζα μιλας μετά καθώς η προωθητική ενέργεια είναι της τράπεζας και όχι του καταστήματος, απλά όσες φορές την έχω χρησιμοποιήσει την προωθητική ενέργεια με 20% επιστροφή μου είχαν μπει αμέσως τα ποσά ως επιστροφή. Ελπίζω να μην ισχύει αυτό για την έκπτωση γιατί έψηνα και εγώ να αγοράσω μια αλλά όλες που κοιτάω είναι σε "έκπτωση" από τα public. Εκτος του ότι ανέβασαν τις τιμές του δηλαδή δεν την παρέχουν κιόλας την προσφορά; Για μήνυση είναι οι τύποι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.public.gr/product/tileoraseis/tileoraseis/tileorasi-lg-65-smart-nanocell-4k-uhd-65nano866na/prod10763953pp/

Πήρα αυτή. Δεν έχω παραλάβει ακόμα . Εχει και την δωρεάν επέκταση εγγυησης .  

Χτες το πρωί χρεώθηκε η κάρτα αλλά δεν μου εχουν πιστώσει τιποτα ακόμα (ουτε 1% ούτε 20%).

Αν δεν βάλουν τιποτα από εβδομαδα θα το ψάξω για καταγγελία .... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πάρει 3 τηλέφωνα από το πρωί.ο πρώτος μου είπε με σημειώνει κ με καλεί..ο δεύτερος να παρω στο αρμόδιο τμήμα κ ο τρίτος από το αρμόδιο τμήμα δεν έχουν ευθύνη ,να πάρω τη eurobank,φυσικά δεν είχε να μου δώσει κάποιο τηλ....δεν παραλαμβάνω tv αν δεν μου πιστωσουν τα λεφτα κ ας έχει φτάσει μέχρι το κούριερ.....ας τη πάρουν πίσω να μου πιστωσουν τα λεφτά να τελειώνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πλήρωσα Τρίτη μεσημέρι online, πρώτη δόση περάστηκε το βράδυ της ίδιας μέρας. Είχα διαβάσει για 2 εργάσιμες για την επιστροφή. Παρέλαβα Πέμπτη πρωί, την άνοιξα τοποθέτησα όλα καλά. Κοιτάω σήμερα, Παρασκευή πρωί βλέπω 1% επιστροφή να έχει μπει. Μπαίνω εδώ στο τοπικ, βλέπω τα ίδια. Σύγχυση για το τι συμβαίνει. 
Πηρα τηλέφωνο στο κατάστημα που με εξυπηρέτησε (μη ρωτάτε γιατί κατάστημα, είχε γίνει ένα μπλέξιμο με την παράδοση), μου λέει θα μιλήσω με τα κεντρικά και θα σας καλέσω πίσω. Δε με έχουν καλέσει ακόμα. 

Φίλος μου είπε ότι σε Γερμανό, πλαίσιο και Media Markt πιστώνουν πρώτα το 1% και τέλος του μήνα το υπόλοιπο 19%. Δεν ξέρω αν ισχύει και εδώ κάτι τέτοιο και απλά δεν το αναφέρουν. 

ΟΛΕΣ τις τηλεοράσεις τις έχει ήδη σε δικιά του έκπτωση και επίσης σχεδόν 80 κωδικούς τους έχει με δωρεάν 5ετη εγγύηση που τη βάζει ΑΥΤΟΜΑΤΑ στο καλάθι ΜΑΖΙ με την τηλεόραση και αφαιρεί την αξία της εγγύησης.

Επισης δεν ξέρω αν πρεπει να καλέσω και Eurobank για αυτό το θέμα. 
Ποιος κάνει την προωθητική τελικά; Το public ή η Eurobank? 

EDIT: Μόλις με κάλεσαν!

Τα κεντρικά του public επιβεβαίωσαν ότι πρώτα μπαίνει το 1% και μετά από 3 με 5 εργάσιμες πιστώνεται και το υπόλοιπο ποσοστό. Όποτε θα περιμένουμε μέχρι την επόμενη εβδομάδα να δούμε τι θα γίνει τελικά. 

Επεξ/σία από mikesss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστώθηκαν τελικά σε κανέναν τα χρήματα της επιστροφής;

Αύριο ή Πέμπτη είναι να παραλάβω κι εγώ μια τηλεόραση, αν δεν ισχύει η επιστροφή εξαιτίας της εγγύησης τότε δεν αξίζει και ή θα αφαιρέσω την εγγύηση ή θα ακυρώσω τελείως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για την https://www.public.gr/product/tileorasi-samsung-55-smart-4k-qled-qe55q70t/prod10634488pp/ που έχει 799€ και 20% επιστροφή με κάρτες EUROBANK. Επειδή θα την αγοράσω με τιμολόγιο, δικαιούμαι κανονικά την επιστροφή 20% ;;; Δεν θέλω να την αγοράσω κατευθείαν χωρίς το ΦΠΑ, απλά αν δικαιολογείται το ΦΠΑ με την επιστροφή 20% ή επειδή είμαι επαγγελματίας δεν το δικαιούμαι. Γιατί στους όρους λέει ότι δεν ισχύει:

  • για αγορές χονδρικής που πραγματοποιούνται με μειωμένο ή μηδενικό ΦΠΑ και τους πελάτες Δημοσίου."

Γιατί αν το δικαιούμαι κανονικά, μιλάμε για -20% από την επιστροφή και -24% από το ΦΠΑ που θα συμψηφιστεί στο τέλος του 3μήνου.. Κάποιος που να το έχει κάνει και να γνωρίζει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kavaliotis είπε

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για την https://www.public.gr/product/tileorasi-samsung-55-smart-4k-qled-qe55q70t/prod10634488pp/ που έχει 799€ και 20% επιστροφή με κάρτες EUROBANK. Επειδή θα την αγοράσω με τιμολόγιο, δικαιούμαι κανονικά την επιστροφή 20% ;;; Δεν θέλω να την αγοράσω κατευθείαν χωρίς το ΦΠΑ, απλά αν δικαιολογείται το ΦΠΑ με την επιστροφή 20% ή επειδή είμαι επαγγελματίας δεν το δικαιούμαι. Γιατί στους όρους λέει ότι δεν ισχύει:

  • για αγορές χονδρικής που πραγματοποιούνται με μειωμένο ή μηδενικό ΦΠΑ και τους πελάτες Δημοσίου."

Γιατί αν το δικαιούμαι κανονικά, μιλάμε για -20% από την επιστροφή και -24% από το ΦΠΑ που θα συμψηφιστεί στο τέλος του 3μήνου.. Κάποιος που να το έχει κάνει και να γνωρίζει;;;

Το μόνο που γνωρίζω επειδή το έχω κάνει παλιότερα,από Γερμανό βέβαια, αλλά με τιμολόγιο και απαλλαγη ΦΠΑ (βέβαια είχε γενικά σε όλα τα προιόντα τότε ο Γερμανός 20% επιστροφή) απλά μου έκαναν το 20% της επιστροφής στην αξία χωρίς το ΦΠΑ (δηλαδή στο ποσό που πλήρωσα μέσω κάρτας) από ότι είχα καταλάβει απλά τη συναλλαγή και το ποσό της κοιτούν όχι τίποτα άλλο, απλά θα περιμένουν πχ από τα Public να τους ενημερώσει αν είναι τηλεόραση πχ αυτή η συναλλαγή για να πιστώσουν τους πόντους. Αλλά σίγουρα θα πρέπει να ρωτήσεις. Εμένα αυτά είναι τα δεδομένα μου: Με τιμολόγιο και μάλιστα με απαλλαγή ΦΠΑ, χρέωσα την κάρτα της Eurobank και μου πιστώθηκε το 20% του ποσού που πλήρωσα ώς επιστροφή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, stafftw είπε

Το μόνο που γνωρίζω επειδή το έχω κάνει παλιότερα,από Γερμανό βέβαια, αλλά με τιμολόγιο και απαλλαγη ΦΠΑ (βέβαια είχε γενικά σε όλα τα προιόντα τότε ο Γερμανός 20% επιστροφή) απλά μου έκαναν το 20% της επιστροφής στην αξία χωρίς το ΦΠΑ (δηλαδή στο ποσό που πλήρωσα μέσω κάρτας) από ότι είχα καταλάβει απλά τη συναλλαγή και το ποσό της κοιτούν όχι τίποτα άλλο, απλά θα περιμένουν πχ από τα Public να τους ενημερώσει αν είναι τηλεόραση πχ αυτή η συναλλαγή για να πιστώσουν τους πόντους. Αλλά σίγουρα θα πρέπει να ρωτήσεις. Εμένα αυτά είναι τα δεδομένα μου: Με τιμολόγιο και μάλιστα με απαλλαγή ΦΠΑ, χρέωσα την κάρτα της Eurobank και μου πιστώθηκε το 20% του ποσού που πλήρωσα ώς επιστροφή 

Γνωρίζεις αν μπορώ να αγοράσω online από το public.gr κατευθείαν την τηλεόραση με απαλλαγή ΦΠΑ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που αναφέρει ο Locko απαλλαγη ΦΠΑ δε δικαιούσαι αλλά για τα υπόλοιπα σαφώς και μπορείς.Απλά είναι διαδικασία με τα δικαιολογητικά (και είναι off topic αν δεν κάνω λάθος υπάρχει θέμα για αυτό στο forum).Εγώ να προσθέσω απλά ότι έκανα αγορά την Samsung q80t 65" χθες και κατευθείαν ο υπάλληλος (αφού τον ρώτησα για την εγγυήση και αν επηρεάζει την επιστροφη) μου είπε ότι το χρεώνουν σε διαφορετική απόδειξη τύπου 0,01€ γιατί είχαν θέμα μερικοί με τη Eurobank και πρέπει να φαίνεται μόνο η τηλεόραση.Αφού έγινε αυτό κατευθειάν φάνηκε η επιστροφή 20% στην απόδειξη πληρωμής στο pos...Σοκαρίστηκα δεν το περιμένα (γιατί όπως είπα το έχω ξαναχρησιμοποιήσει και δε φαινόταν τις άλλες φορές).

Επίσης να πω ότι μέχρι και 31/10 έχει και η Samsung μια προωθητική ενέργεια και σου δίνει μια prepaid για αγορές ( εμένα θεωρητικά θα μου δωσει 200€) επομένως την πήρα 1080 από 1600€ δεν το λες και άσχημη προσφορά για αυτό και κατέληξα στη Sammy και όχι σε κάποια LG που τις θεωρώ καλύτερες.

Link:https://www.samsung.com/gr/offer/qled-2020-promo/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες και χρόνια πολλά. Γενικά ψαχνομαι για αγορά 65αρα κι έλεγα να περιμένω την BF μήπως κι έπεφτε ένα καλύτερο μοντέλο σε τιμές των βασικών γύρω στα 600€ δλδ. Έχει το public τώρα την LG 65" Smart LED Ultra HD HDR 65UM7100PLA στα 550 και με την επιστροφή πρακτικά βγαίνει στα 440€. Αξίζει να πάω σε αυτή από τώρα ή να περιμένω? Τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, stafftw είπε

Αυτό που αναφέρει ο Locko απαλλαγη ΦΠΑ δε δικαιούσαι αλλά για τα υπόλοιπα σαφώς και μπορείς.Απλά είναι διαδικασία με τα δικαιολογητικά (και είναι off topic αν δεν κάνω λάθος υπάρχει θέμα για αυτό στο forum).Εγώ να προσθέσω απλά ότι έκανα αγορά την Samsung q80t 65" χθες και κατευθείαν ο υπάλληλος (αφού τον ρώτησα για την εγγυήση και αν επηρεάζει την επιστροφη) μου είπε ότι το χρεώνουν σε διαφορετική απόδειξη τύπου 0,01€ γιατί είχαν θέμα μερικοί με τη Eurobank και πρέπει να φαίνεται μόνο η τηλεόραση.Αφού έγινε αυτό κατευθειάν φάνηκε η επιστροφή 20% στην απόδειξη πληρωμής στο pos...Σοκαρίστηκα δεν το περιμένα (γιατί όπως είπα το έχω ξαναχρησιμοποιήσει και δε φαινόταν τις άλλες φορές).

Επίσης να πω ότι μέχρι και 31/10 έχει και η Samsung μια προωθητική ενέργεια και σου δίνει μια prepaid για αγορές ( εμένα θεωρητικά θα μου δωσει 200€) επομένως την πήρα 1080 από 1600€ δεν το λες και άσχημη προσφορά για αυτό και κατέληξα στη Sammy και όχι σε κάποια LG που τις θεωρώ καλύτερες.

Link:https://www.samsung.com/gr/offer/qled-2020-promo/

Αν επιτρέπεται, από πιο κατάστημα την αγόρασες; Κοίταζα και εγώ για την ίδια τηλεόραση αλλά το σκεφτόμουν λίγο για το θέμα της επιστροφής. Αλλά τώρα που ξέρω ότι ισχύει, λογικά θα το τολμίσω. Επίσης, εκτός απο την απόδειξη, είδες το ποσό της επιστροφής ήδη στην εφαρμογή της eurobank?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsomby είπε

Αν επιτρέπεται, από πιο κατάστημα την αγόρασες; Κοίταζα και εγώ για την ίδια τηλεόραση αλλά το σκεφτόμουν λίγο για το θέμα της επιστροφής. Αλλά τώρα που ξέρω ότι ισχύει, λογικά θα το τολμίσω. Επίσης, εκτός απο την απόδειξη, είδες το ποσό της επιστροφής ήδη στην εφαρμογή της eurobank?

Από τα public φυσικά, μόνο εκεί την έχει την προσφορά αυτή τη στιγμή για την επιστροφή με κάρτες Eurobank. Ναι έλεγξα και την εφαρμογη εννοείται και φαίνονται και εκεί.Βέβαια δεν έχω παραλάβει ακόμα την tv επειδή δεν την είχαν διαθέσιμη στο κατάστημα που τη βρήκα και θα μου τη φέρουν σπίτι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...