Προς το περιεχόμενο

Η Samsung κοροϊδεύει την Apple για την έλλειψη του φορτιστή, αλλά έως πότε;


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τι εννοεις να πουλαει τις λυσεις μετα?

Μιλαμε για φορτιστες που πωλουνται ουτως ή αλλως ξεχωριστα εδω και χρονια +του οτι δεν ειναι υποχρεωτικο να αγορασεις τον επισημο της Apple αλλα 3ους.

Δεν επηρεάζεται η εγγύηση? Ειλικρινά ρωτάω διότι σκοπεύω να πάρω το 12άρι...για τη γυναίκα!

 

 

apple.jpg

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 minutes ago, JcD said:

Δεν επηρεάζεται η εγγύηση? Ειλικρινά ρωτάω διότι σκοπεύω να πάρω το 12άρι...για τη γυναίκα!

apple.jpg

Καλά μην πάρεις απ' το φανάρι κι εσύ. Διάλεξε έναν MFI και θα είσαι οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Το ότι όλες οι υπόλοιπες ασχολούνται με αυτήν κάτι δείχνει ..

 Ο πρώτος συνήθως δεν ασχολείται ποτέ ...

πως εννοεις τον πρωτο?Γιατι πρωτη σε πωλησεις ειναι η huawei και δευτερη η samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, varatasis είπε

Άσχετο...Η φόρτιση με καλώδιο έχει την ίδια απόδοση και φθορά μπαταρίας με το να το φορτίσω με MagSafe ( ασύρματη φόρτιση)

Απόδοση επουδενί, τουλάχιστον εμένα το X φορτίζει πολύ πιο αργά σε σχέση με το καλώδιο. By the way magsafe το ονόμασαν στο 12, πιο πριν απλά το λέμε ασύρματη φόρτιση.

Για τη φθορά δε νομίζω να έχει να κάνει, το ίδιο θεωρώ πως θα είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Bspus είπε

Ποσο κοστιζει ενας φορτιστης? Υποθετω εννοει μονο τον ανταπτορα που βλεπουμε στη φωτογραφια. Καλωδιο usb θα εχει.

Νομιζω οτι κυριως εχει να κανει με το πως πας να το περασεις. Θα μπορουσε να βγαλει 2 εκδοσεις, μια με φορτιστη μια χωρις και με διαφορα τιμης το κοστος του φορτιστη. Δεν ειναι σαν την περιπτωση με το jack ακουστικων, εδω προκειται για bundling απλως.

Θα μπορουσε η τιμη με το φορτιστη να θεωρηθει η "κανονικη" και χωρις το φορτιστη η "μειωμενη". Μετα θα ειχε να λεει οτι δινει επιλογες για οσους δεν χρειαζονται αλλον φορτιστη, για οσους ενδιαφερονται για το περιβαλλον η οποιοδηποτε αλλο αφηγημα θα την εξυπηρετουσε τελως παντων

Ε εάν θα είναι 5w η 10w 29.99$

Τώρα οι άλλες Εταιρείες έχουν βγάλει 30-40W φορτιστές μάλλον 199.99$ θα στοιχίσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Λογικο ειναι να ασχολουνται οι εταιρειες που ειναι πισω σε πωλησεις,με αυτες που ειναι μπροστα

https://www.counterpointresearch.com/top-5-smartphone-model-share-8-countries/

Πριν ειχαμε το notch και την θυρα ακουστικων. Τωρα τον φορτιστη.

Το αστειο της υποθεσης ειναι οτι κανουν τσαμπα διαφημιση στην εταιρεια με την οποια ασχολουνται,παρα το αντιθετο.

Η samsung δεν είναι πρώτη σε πωλήσεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πουλάς τηλεόραση χωρίς τηλεκοντρολ

και κινητό χωρίς φορτιστή....

Ολη η θετική επιχειρηματολογία (προβατολογια) για περιβαλλοντολογικό αποτύπωμα

έχει βάση μόνο αν τα iphone 12 είχαν usb-c θύρα....αυτή τη θύρα που εχουν τα ipad pro...macbook pro και κάθε σοβαρή συσκευή...

αφού θες όμως αστραποθύρα για να αρμέγεις με τα καλώδια που σπανε στο εξάμηνο...δώσε φορτιστή ή πες οτι το κάνεια για να ρίξεις το κόστος...

Ειναι γνωστό οτι το 5g  και οι oled οθόνες αύξησαν το κόστος παραγωγής και για να κρατηθούν οι τιμές...μέιωσαν 30% τις μπαταρίες και έβγαλαν τους φορτιστές και τα ακουστικά. 

Αυτό όμως με το φορτιστή είναι πταίσμα ...

τα εγκλήματα είναι 

1) notch ??? χωρίς touch id (ενώ το χεις έτοιμο για to νέο ipad pro-επίσης covid-19 +μάσκες>οπτική αναγνώριση)

2) 120 Hz oeo? φτάσαμε 2020

3) ίδιες σχεδόν κάμερες.... ξεφτίλα....

4) μπαταρίες 30% λιγότερο μόλις κατάφερες να σου βγάλουν πέρυσι όλοι το καπέλο...

5) το καλό το στρατιωτικό 5g μόνο αμερική?

6) η δερματινη καρτοθήκη magsafe απομαγνητίζει τις κάρτες...για γέλια απλά...

7)Δεν βάζεις φοριστή...και τον πουλάς 40$...ασχολιάστο...

😎ανακοινώνεις τηλέφωνο που θα ρθει ενα μήνα μετα...και εκραζες οτι εσύ ποτέ σαν εταιρεία δεν το κάνεις αυτό

κι οτι ανακοινωνες ήταν άμεσα διαθέσιμο...

https://www.youtube.com/watch?v=4E7ybMkEZLE

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tolisrx8 είπε

φιλε μου, προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα ..

Είναι σαν να λέμε οτι αγόρασα καινούριο αμάξι και λείπει π.χ η μπαταρία του ή τα λαστιχά του τελος παντων. Δηλαδη και σε αυτή την περίπτωση ειναι κατι που λύνεται πολύ εύκολα....

Εγώ αγόρασα έναν επεξεργαστή xeon των 10.000€ και δεν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω γιατί δεν έχει μητρική και μνήμες στο κουτί. Έλεος όμως, πρέπει να τα αγοράσω χώρια.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tolisrx8 said:

φιλε μου, προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα ..

Είναι σαν να λέμε οτι αγόρασα καινούριο αμάξι και λείπει π.χ η μπαταρία του ή τα λαστιχά του τελος παντων. Δηλαδη και σε αυτή την περίπτωση ειναι κατι που λύνεται πολύ εύκολα....

Με τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα σου δίνουν και φορτιστή;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, avacan23 είπε

Δεν πουλάς τηλεόραση χωρίς τηλεκοντρολ

και κινητό χωρίς φορτιστή.......

 

Η επεξεργαστή χωρίς ψύκτρα...oh wait.

 

Το παράδειγμα με το τηλεκοντρόλ είναι άστοχο. Ο λόγος θεωρώ ότι είναι προφανής, αλλά όπως φαίνεται μάλλον δεν είναι.

Έχω μια philips 55αρα. Έχω βάλει στο μάτι την LG CX. Μπορεί να δουλέψει το τηλεκοντρόλ της philips στην LG? Όχι

 

Έχω ένα κινητό Samsung και θέλω να αλλάξω σε iphone. Ο φορτιστής θα δουλεύει? Ναι.

 

1 λεπτό πριν, CheOnWeb είπε

Με τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα σου δίνουν και φορτιστή;

Δεν ξέρω για τα ηλεκτρικά, στα βενζινοκίνητα σου καλύπτουν την βενζίνη εφ όρου ζωής, σου βγάζουν δωρεάν δίπλωμα οδήγησης και θέση parking. Τι, όχι?

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, polaki είπε

Απόδοση επουδενί, τουλάχιστον εμένα το X φορτίζει πολύ πιο αργά σε σχέση με το καλώδιο. By the way magsafe το ονόμασαν στο 12, πιο πριν απλά το λέμε ασύρματη φόρτιση.

Για τη φθορά δε νομίζω να έχει να κάνει, το ίδιο θεωρώ πως θα είναι. 

Άρα φίλε ουσιαστικά απλά αλλάζει η ταχύτητα φόρτισης..Εγω ουσιαστικά το θέλω για το βράδυ που θα το βάζω για φόρτιση άρα δεν με ενδιαφέρει ο χρόνος, απλά μην μου μείνει η μπαταρία στο χέρι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, praktor_007 είπε

πως εννοεις τον πρωτο?Γιατι πρωτη σε πωλησεις ειναι η huawei και δευτερη η samsung

Αν θέλεις να εθελοτυφλείς είναι δικαίωμα σου .

 Πρώτος είναι αυτός που μπορεί και  πουλάει ναυαρχιδες και μάλιστα ακριβά ..

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...