Προς το περιεχόμενο

Η Samsung κοροϊδεύει την Apple για την έλλειψη του φορτιστή, αλλά έως πότε;


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Αν θέλεις να εθελοτυφλείς είναι δικαίωμα σου .

 Πρώτος είναι αυτός που μπορεί και  πουλάει ναυαρχιδες και μάλιστα ακριβά ..

πρωτος ειναι ο πρωτος σε πωλησεις,ο πρωτος που παρουσιαζει μια καινοτομια-ες και οχι οποιος βολευει εσενα.

Επεξ/σία από praktor_007
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Αν θέλεις να εθελοτυφλείς είναι δικαίωμα σου .

 Πρώτος είναι αυτός που μπορεί και  πουλάει ναυαρχιδες και μάλιστα ακριβά ..

Ο Fulgore μίλησε για πρώτο σε πωλήσεις. Δυστηχώς αυτός δεν είναι η Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα δεν μπορεις να αλλαξεις τη μπαταρια, στην επομενη version δεν μπορεις να αλλαξεις τη μπαταρια
χαχα δεν εχει headphone jack, στην επομενη version δεν εχει headphone jack
χαχα εχει notch, στην επομενη version βαζουν τρυπα πανω δεξια που ειναι σαν τικτακ καραμελα

χαχα δεν εχει φορτιστη, στην επομενη version...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tarantules είπε

Εντωμεταξύ , δεν έχετε πάρει πρέφα οτι εδώ κα χρόνια αυτές οι δυο εταιρίες δεν τρολλάρουν η μια την άλλη αλλά τους καταναλωτές που συνδράμουν στις πωλήσεις τους.Χαίρονται να βλέπουν τους καταναλωτές να χωρίζονται εκατέρωθεν σε στρατόπεδα και να ψωνίζουν κάθε χρόνο τα νέα τους κινητά , να εκτινάσονται οι πωλήσεις τους και τα έσοδά τους ώστε να απολαμβάνουν τις διακοπές τους σε εξωτικά resorts στην υγειά των εκάστοτε κορόϊδων.

Ένα κινητό κάθε 4-5 χρόνια να αγόραζε όλος ο κόσμος (οποιασδήποτε μάρκας) , θα κατέρρεε όλους τους ο κόσμος.Αλλά ευτυχώς γι αυτούς υπάρχουν πάμπολλοι χορηγοί εκεί έξω.....

Στην 2η παράγραφο βρίσκεται όλη η ουσία.Εστω κάθε 2-3 χρόνια να άλλαζε ο κόσμος κινητό, θα βλέπαμε αρκετά μειωμένες τιμές και καλύτερο software support με 3-4 χρόνια updates.

Συνεχίστε λοιπόν να αλλάζετε κινητό κάθε 6 μήνες με 1 χρόνο, αλλά μην παραπονιέστε για τις τιμές.Η φιγούρα, η μαστούρα, η καψούρα και η τσιπούρα πληρώνονται. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, praktor_007 είπε

πως εννοεις τον πρωτο?Γιατι πρωτη σε πωλησεις ειναι η huawei και δευτερη η samsung

Πρώτη είναι η samsung βασικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση μανια και οπαδισμος με τα κινητά και τις εταιρείες. 

Και προς τι αυτή η μανία να παίρνουμε κάθε λίγο το νέο μοντέλο και να πετάμε χιλιάρικα για πλάκα. 

Δε νομίζω για pc να δίνει κάνεις τόσα πολλά λεφτά κάθε λίγο 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

 

Δεν εχει να κανει. Η μεγαλη πλειοψηφια iPhone users τα αγοράζει επειδη ειναι μοδα. Εδω περιμενανε εβδομαδα σε sleeping bag και δεν ειχαν δει πως ειναι το κινητο. Δεν τους ενδιαφερει τι εχει το κουτι. Αν αυριο η Apple παψει να ειναι cool και στην θεση της μπει η Blu τοτε ολοι αυτοι απλα θα αγοραζουν Blu

 

4 ώρες πριν, praktor_007 είπε

αυτη τη φορα ομως δεν πειθει με τα νεα μοντελα.

Apple just announced its latest class of iPhones, but some analysts said the company failed to address a key point: Why the average consumer should shell out $1,000 or more for its top-of-the-line model.

But the only key difference between the models seems to be camera capabilities and a larger base of storage. The Deutsche Bank analysts pointed out that the company failed to show any difference between the models’ processors, battery life or screen technology.

Ουτε η καμερα εντυπωζει μιας και ουτε το εστιακο μηκος αυξηθηκε στα 65 mm, ουτε το οπτικο ζουμ 5x δινει ανταγωνιστικο πλεονεκτημα εναντι των αντιπαλων. Επισης οσον αφορα τις δυνατοτητες της η καμερα ειναι κατωτερη απο τους τηλεφακους στα Huawei P40 Pro και Xiaomi Mi 10 Ultra οπου μπαινουν αισθητηρες με εστιακο μηκος 125 mm και 120 mm

H Samsung δεν την κοροιδευει για τον φορτιστη αλλα απο το ελαχιστο που ειναι ο φορτιστης,η αποδοση,καμερα,απο τη μνημη 64Gb στο βασικο μοντελο μεχρι και την οθονη που δεν ειναι 120hz.

Το ιδιο κανει και η xiaomi και δεν νομιζω να ειναι διαφημιση αλλα δυσφημιση

Εδω θα διαφωνησω. Η apple είναι της αποψης οτι αν κάτι δεν το κάνεις καλα, μην το κάνεις καθόλου η κάντο όταν είσαι ετοιμος. Οχι απλα για να δείξεις οτι το έκανες πρωτος.Τα 120 ΗΖ στην οθόνη που λες οτι απουσιάζουνε δεν τα έβαλε γιατι οι αλλες που τις βάλανε παίζει σε πολυ μικρότερη ανάλυση της οθόνης και οχι στην full ανάλυση. Η το video στα 4κ που τραβαγε στα samsung με μολις λιγα λεπτα και μετα κοβοτανε και εκαιγε γιατι δεν μπορουσε να το υποστηρίξει. ετσι και με το 8κ τωρα. Τραβάει το καλυτερο βιντεο η apple με διαφορα απο ολα τα κινητα με 4κ στα 60 frames και ας μην παιζει 8κ. Βαλτα δίπλα διπλα και ελα να μου πεις μετα ποιο βιντεο αξιζει. Οπως και τα xiaomi. Ας γραφει οτι εχει το καλυτερο εστιακο μηκος . Βάλτο διπλα διπλα με ενα iphone και προηγουμενο μοντελο. Ποιο θα βγάλει καλυτερη φωτο? Οπως το ίδιο και για την ασύρματη φόρτιση, το εστιακό μηκος της cameras .και τι? αφου πλεον τραβαει καλυτερη φωτο το iphone ας λενε τα χαρτια οτι θελουνε. Στην πραξη μετραει το πραγμα τι παιρνεις οταν δουλευεις κατι και τι βγαζει. το τι λενε τα χαρτια εμενα δεν με απασχολει καθολου. Οπως κανουνε και με τα MP που πιστευανε οτι θα οσα περισσοτερα θα βγαζουνε καλυτερες φωτο. και όλα τελοσπαντων που τα βγαζει πιο μετα αλλα τα βγάζει πιο μελετημένα και δουλευουνε καλα κα οχι για επιδειξη. Και εχω δουλεψει παααρααα πολλες συσκευες πριν χαρακτηριστω σαν iphonakias. Και αν χαρακτηριστω οτι ειμαι ,ειμαι γιατι θέλω αυτο που αγοραζω να δουλευει στην καλυτερη ποιοτητα, και ταχυτητα και να μην κολλαει πουθενα και οχι για εντυπωσιασμο. Αφου αυτο το προσφερει μονο η apple , apple τοτε.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, praktor_007 είπε

πρωτος ειναι ο πρωτος σε πωλησεις,ο πρωτος που παρουσιαζει μια καινοτομια-ες και οχι οποιος βολευει εσενα.

Δεν είναι ότι με βολεύει φίλε .

 Πόσος με ενδιαφέρει ποιος είναι πρώτος .

 Αν ήμουν Samsung και Huawei πάντως θα ζήλευα που έχει το 80% των κερδών .

 Και θα ήθελα να είμαι στη θέση της ...

 Στη θέση του πρώτου .

 Αν μπορείς να το καταλάβεις το σχόλιο έχει καλώς .

 Αυτά.

27 λεπτά πριν, Herald είπε

Ο Fulgore μίλησε για πρώτο σε πωλήσεις. Δυστηχώς αυτός δεν είναι η Apple.

Δυστυχώς ;;;

 Έχετε πολύ πλάκα ! Δεν θα κοιμηθώ σήμερα το βράδυ γιατί η Samsung πουλάει κινητά του 100 αρικου...

 Ότι έγραψα και στον άλλον πρώτος είναι αυτός που πουλάει τις περισσότερες ναυαρχιδες .

 Και εκεί (εδώ πάει το δυστυχώς αν δεν είσαι fanboy) η Apple δεν έχει α Ανταγωνισμό ....

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Δυστυχώς ;;;

 Έχετε πολύ πλάκα ! Δεν θα κοιμηθώ σήμερα το βράδυ γιατί η Samsung πουλάει κινητά του 100 αρικου...

 Ότι έγραψα και στον άλλον πρώτος είναι αυτός που πουλάει τις περισσότερες ναυαρχιδες .

 Και εκεί (εδώ πάει το δυστυχώς αν δεν είσαι fanboy) η Apple δεν έχει α Ανταγωνισμό ....

Δεν με ενδιαφέρει αν θα κοιμηθείς το βράδυ, αν η Apple έχει ανταγωνισμό ή οτιδήποτε άλλο άσχετο γράφεις. Ο fulgore έγραψε οτι η Apple είναι πρώτη σε πωλήσεις και τον διόρθωσα. Δυστηχώς δεν είναι. 

Πρώτος σε πωλήσεις είναι αυτός που .... κάνει τις περισσότερες πωλήσεις. Η Apple δεν κάνει τις περισσότερες πωλήσεις. Άρα η Apple δεν είναι πρώτη σε πωλήσεις. Απλά πράματα νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Chriskam81 είπε

Εδω θα διαφωνησω. Η apple είναι της αποψης οτι αν κάτι δεν το κάνεις καλα, μην το κάνεις καθόλου η κάντο όταν είσαι ετοιμος. Οχι απλα για να δείξεις οτι το έκανες πρωτος.Τα 120 ΗΖ στην οθόνη που λες οτι απουσιάζουνε δεν τα έβαλε γιατι οι αλλες που τις βάλανε παίζει σε πολυ μικρότερη ανάλυση της οθόνης και οχι στην full ανάλυση. Η το video στα 4κ που τραβαγε στα samsung με μολις λιγα λεπτα και μετα κοβοτανε και εκαιγε γιατι δεν μπορουσε να το υποστηρίξει. ετσι και με το 8κ τωρα. Τραβάει το καλυτερο βιντεο η apple με διαφορα απο ολα τα κινητα με 4κ στα 60 frames και ας μην παιζει 8κ. Βαλτα δίπλα διπλα και ελα να μου πεις μετα ποιο βιντεο αξιζει. Οπως και τα xiaomi. Ας γραφει οτι εχει το καλυτερο εστιακο μηκος . Βάλτο διπλα διπλα με ενα iphone και προηγουμενο μοντελο. Ποιο θα βγάλει καλυτερη φωτο? Οπως το ίδιο και για την ασύρματη φόρτιση, το εστιακό μηκος της cameras .και τι? αφου πλεον τραβαει καλυτερη φωτο το iphone ας λενε τα χαρτια οτι θελουνε. Στην πραξη μετραει το πραγμα τι παιρνεις οταν δουλευεις κατι και τι βγαζει. το τι λενε τα χαρτια εμενα δεν με απασχολει καθολου. Οπως κανουνε και με τα MP που πιστευανε οτι θα οσα περισσοτερα θα βγαζουνε καλυτερες φωτο. και όλα τελοσπαντων που τα βγαζει πιο μετα αλλα τα βγάζει πιο μελετημένα και δουλευουνε καλα κα οχι για επιδειξη. Και εχω δουλεψει παααρααα πολλες συσκευες πριν χαρακτηριστω σαν iphonakias. Και αν χαρακτηριστω οτι ειμαι ,ειμαι γιατι θέλω αυτο που αγοραζω να δουλευει στην καλυτερη ποιοτητα, και ταχυτητα και να μην κολλαει πουθενα και οχι για εντυπωσιασμο. Αφου αυτο το προσφερει μονο η apple , apple τοτε.

χειροτερες φωτο βγαζει απο πολλες αλλες συσκευες και δυστυχως δεν προκειται να αλλαξει με το iphone 12 pro

Επεξ/σία από praktor_007
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τουλάχιστον κοροϊδία και μη σεβασμός στο κοινό της ... να μην βάζει μέσα φορτιστή 

και τα περί περιβαντολογικης συνείδησης κλπ κλπ τα ακούω βερεσέ 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Δεν είναι ότι με βολεύει φίλε .

 Πόσος με ενδιαφέρει ποιος είναι πρώτος .

 Αν ήμουν Samsung και Huawei πάντως θα ζήλευα που έχει το 80% των κερδών .

 Και θα ήθελα να είμαι στη θέση της ...

 Στη θέση του πρώτου .

 Αν μπορείς να το καταλάβεις το σχόλιο έχει καλώς .

 Αυτά.

Δυστυχώς ;;;

 Έχετε πολύ πλάκα ! Δεν θα κοιμηθώ σήμερα το βράδυ γιατί η Samsung πουλάει κινητά του 100 αρικου...

 Ότι έγραψα και στον άλλον πρώτος είναι αυτός που πουλάει τις περισσότερες ναυαρχιδες .

 Και εκεί (εδώ πάει το δυστυχώς αν δεν είσαι fanboy) η Apple δεν έχει α Ανταγωνισμό ....

80% κερδος γιατι μειωσε τις νεες μπαταριες 30% σε χωρητικοτητα,γιατι αγορασε μπαταρες με λιγοτερες στρωσεις για να μειωσει το κοστος,γιατι δεν βαζει φορτιστη και ακουστικα,γιατι πουλαει αργο modem 5G για οικονομια,γιατι βαζει μικροτερους αισθητηρες και δεν εβαλε οθονη 120Hz επειδη εινaι ακριβη και επειδη θα τα κονομησει απο τους φορτιστες που θα πουλησει.Εαν εσενα σε χαροποιει σαν καταναλωτη οκ.Εγω παντως ελπιζω να μην την ακολουθησουν οι υπολοιπες.Ας ελπισουμε οτι samsung,xiaomi και oneplus θα μεινουν στο τρολλαρισμα της apple και δεν θα αφαιρεσουν τους φορτιστες

45 λεπτά πριν, Chriskam81 είπε

Εδω θα διαφωνησω. Η apple είναι της αποψης οτι αν κάτι δεν το κάνεις καλα, μην το κάνεις καθόλου η κάντο όταν είσαι ετοιμος. Οχι απλα για να δείξεις οτι το έκανες πρωτος.Τα 120 ΗΖ στην οθόνη που λες οτι απουσιάζουνε δεν τα έβαλε γιατι οι αλλες που τις βάλανε παίζει σε πολυ μικρότερη ανάλυση της οθόνης και οχι στην full ανάλυση. Η το video στα 4κ που τραβαγε στα samsung με μολις λιγα λεπτα και μετα κοβοτανε και εκαιγε γιατι δεν μπορουσε να το υποστηρίξει. ετσι και με το 8κ τωρα. Τραβάει το καλυτερο βιντεο η apple με διαφορα απο ολα τα κινητα με 4κ στα 60 frames και ας μην παιζει 8κ. Βαλτα δίπλα διπλα και ελα να μου πεις μετα ποιο βιντεο αξιζει. Οπως και τα xiaomi. Ας γραφει οτι εχει το καλυτερο εστιακο μηκος . Βάλτο διπλα διπλα με ενα iphone και προηγουμενο μοντελο. Ποιο θα βγάλει καλυτερη φωτο? Οπως το ίδιο και για την ασύρματη φόρτιση, το εστιακό μηκος της cameras .και τι? αφου πλεον τραβαει καλυτερη φωτο το iphone ας λενε τα χαρτια οτι θελουνε. Στην πραξη μετραει το πραγμα τι παιρνεις οταν δουλευεις κατι και τι βγαζει. το τι λενε τα χαρτια εμενα δεν με απασχολει καθολου. Οπως κανουνε και με τα MP που πιστευανε οτι θα οσα περισσοτερα θα βγαζουνε καλυτερες φωτο. και όλα τελοσπαντων που τα βγαζει πιο μετα αλλα τα βγάζει πιο μελετημένα και δουλευουνε καλα κα οχι για επιδειξη. Και εχω δουλεψει παααρααα πολλες συσκευες πριν χαρακτηριστω σαν iphonakias. Και αν χαρακτηριστω οτι ειμαι ,ειμαι γιατι θέλω αυτο που αγοραζω να δουλευει στην καλυτερη ποιοτητα, και ταχυτητα και να μην κολλαει πουθενα και οχι για εντυπωσιασμο. Αφου αυτο το προσφερει μονο η apple , apple τοτε.

iPhone 12 only uses 5G when necessary to save battery life

κατι απο pixel 90hz μου θυμιζει θα εχουμε 2ο γυρο τρολλαρισματος

Επεξ/σία από praktor_007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι εταιρίες με κινητά ,android θα μπορούσαν εδώ και χρόνια να αφαιρέσουν  τον φορτιστή καθώς οι θύρες είναι universal( type c ή micro usb) . Συνεπώς θα αρκούσε ένας φορτιστής για όλα . Αυτό βέβαια δεν συμβαίνει με την apple που προσπαθεί να σε δεσμεύσει στο οικοσύστημα της με τις θύρες της .μπράβο της για το μάρκετινγκ όμως καθώς βάζοντας λιγότερα κερδίζει περισσότερα. Έχει και μετόχους να ικανοποιήσει . Τα κροκοδειλια δάκρυα για το περιβάλλον απλά αστεία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...