Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσε το design των Samsung Galaxy S21 και S21 Ultra


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιτέλους σειρά S χωρίς την ρημαδοκυρτή οθόνη τα προβληματικά tempered και την ευαισθησία στις πτώσεις.  Αλλά πραγματικά μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος την επιμονή της Samsung στον Exynos για την Ευρώπη ενώ τα αμερικανάκια παίρνουν SD? Γιατί δεν το κάνει αντίθετα για μια φορά να πάρουν οι αμερικάνοι exynos να δουν την γλύκα? Δεν μπορώ να καταλάβω από το σβέρκο τρώμε εμείς εδώ στην ΕΕ? Και επιτέλους ρε Samsung ή βάλε το ίδιο SoC για όλους ή άσε μας να επιλέξουμε τί θα αγοράσουμε έστω και με διαφορετικές τιμές αν θες να ευνοήσεις το δικό σου SoC.

Επεξ/σία από gramacar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

Εγώ πάλι βλέπω φίλους που δεν ασχολούνται με τεχνολογίες, να ψάχνουν κινητά με snapdragon.

Κάτι αλλάζει. Και νομίζω το FE το εβγαλε με snapdragon.

Το FE έχει τον Exynos 990 ενώ το FE 5G τον Snapdragon 865.

Τώρα πως γίνεται να δίνουν παραπάνω πόντους στο gaming performance στον 865 ενώ η gpu του 990 είναι πολύ πιο υψηλά χρονισμένη, μάλλον λόγω παραπάνω gigaflops στον Snapdragon.

Επίσης μεγάλη διαφορά και στο memory freguency υπέρ του 990 και έπειτα στο download+ upload αλλά δεν κατάλαβα που αναφέρεται, στο 5G;Στο 4G υπερτερεί ο Snapdragon.

 

 

 

https://nanoreview.net/en/soc-compare/samsung-exynos-990-vs-qualcomm-snapdragon-865

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Το FE έχει τον Exynos 990 ενώ το FE 5G τον Snapdragon 865.

Τώρα πως γίνεται να δίνουν παραπάνω πόντους στο gaming performance στον 865 ενώ η gpu του 990 είναι πολύ πιο υψηλά χρονισμένη, μάλλον λόγω παραπάνω gigaflops στον Snapdragon.

Επίσης μεγάλη διαφορά και στο memory freguency υπέρ του 990 και έπειτα στο download+ upload αλλά δεν κατάλαβα που αναφέρεται, στο 5G;Στο 4G υπερτερεί ο Snapdragon.

https://nanoreview.net/en/soc-compare/samsung-exynos-990-vs-qualcomm-snapdragon-865

Το battery drain μας ενδιαφέρει και το thermal throttle σε παρατεταμένη χρήση.

Εκεί χάνει ο exynos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, thanosAIAS είπε

Το battery drain μας ενδιαφέρει και το thermal throttle σε παρατεταμένη χρήση.

Εκεί χάνει ο exynos.

Δυστυχώς ναι, αυτά είναι τα 2 αδύνατα σημεία του.Εγώ κοιτάζω όλα τα specs.Κινητό με Exynos δεν αγοράζω, είμαι με το XZ1 Snapdragon 835.Το επόμενο κινητό μου θα έχει μάλλον τον 765 η 855 η 865, ανάλογα ποιό μοντέλο θα πάρω.

Βγαίνει η σειρά Mi 10T σε λίγο.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...