Προς το περιεχόμενο

Απορροφητήρας με φίλτρο άνθρακα αντί για εξαερισμό


TheGrisGrisMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ότι λέει ο τίτλος λιγο πολύ...

Δεν βολεύει ο χώρος στην κουζινα για απορροφητήρα με εξαερισμό όποτε μου πρότειναν απορροφητήρα με φίλτρο άνθρακα χωρις εξαερισμό και μου είπαν πως με αλλαγή του φίλτρου μια φορά το χρόνο, ειναι εξίσου αποδοτικός...

Ισχυει άραγε; 

Πληροφορίες απο κάποιους που χρησιμοποιούν ήδη ή γνωρίζουν, θα ήταν πολύ χρήσιμες...

Σας ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισχύει ότι υπάρχει αυτή η επιλογή της ανακύκλωσης του αέρα.
Δεν ισχύει ότι απαραίτητα θα είναι η ίδια απόδοση σε απορροφητικότητα και ο παραγόμενος θόρυβος.

Επίσης να έχεις υπόψη τα κόστη
ενδεχομένως να χρειαστεί να προβείς σε εγκατάσταση των σχετικών έξτρα εξαρτημάτων ανακυκλοφορίας με διόλου αμελητέο κόστος αγοράς
συν φυσικά το κόστος των σχετικών φίλτρων άνθρακα που μπορεί να είναι συγκεκριμένα για το μοντέλο.

Επεξ/σία από KoreanW
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φίλτρο άνθρακα για τους ίδιους λόγους.

Ναι, κάνει δουλειά.

Όχι, σε καμμία περίπτωση όσο ένας παραδοσιακός απορροφητήρας. Δεν μπορεί να καθαρίσει το 100% όσων αποβάλλει εκτός δωματίου ο παραδοσιακός, ενώ έχε υπόψιν πως για να μπορεί να ρουφήξει στην πλήρη ισχύ του θα πρέπει να είναι ανοιχτό το ντουλάπι για να υπάρχει μία κυκλοφορία αέρα. Επίσης, δεν αποβάλλει την υγρασία που παίρνει ο παραδοσιακός, και αυτό είναι ένα πρόβλημα από μόνο του.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...