Προς το περιεχόμενο

Η λειτουργία των ανεμιστήρων του PS5 θα βελτιώνεται με τον καιρό ανά παιχνίδι


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενα δυναμικο fan curve με βαση θερμοκρασιες , frequencies και fps  δεν μπορει να βαλει? Μήπως ειναι μια δικαιολογία για να παίρνει προσωπικά δεδομένα απο το μηχανημα?

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, unforgiven είπε

Μου θυμίζει την ιστορία με το στυλό, τη Nasa, το μολύβι και τους Ρώσους. (Εν τάχει, οι ΗΠΑ ξόδεψαν 100 εκατομμύρια για να σχεδιάσουν στυλό που να γράφει σε μηδενική βαρύτητα, οι Ρώσοι απλά χρησιμοποίησαν μολύβι)

Με άλλα λόγια, η Sony συλλέγει δεδομένα, κάνει ενημερώσεις, χρησιμοποιεί τη CPU, μπλα μπλα μπλα. 

Οι υπόλοιποι, απλά χρησιμοποίησαν έναν αισθητήρα θερμοκρασίας.

Η Sony Χρησιμοποιεί τρείς αισθητήρες θερμοκρασίας στο PS5. Φυσικά είμαι σίγουρος οτι το ήξερες ήδη! Αλλά ας αφήσουμε τους offtopic Ρώσους με τα μολύβια, τους Soyuz και τους Αμερικάνους με τα space pens

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα (στο μυαλό μου είνα απλά):

χαμηλη θερμοκρασία cpu/gpu=    

χαμηλή/μέτρια θερμοκρασία cpu/gpu = φφφφφφφφφφφφφ

μέτρια θερμοκρασία cpu/gpu= ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ

μεγάλη θερμοκρασία cpu/gpu = jet engine GIF

 

Ένας αισηθητήρας θερμοκρασίας δλδ δεν αρκεί; Πολύ παπαντζομαρκετινγ μου μυρίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, creedfan είπε

Ενα δυναμικο fan curve με βαση θερμοκρασιες , frequencies και fps  δεν μπορει να βαλει? Μήπως ειναι μια δικαιολογία για να παίρνει προσωπικά δεδομένα απο το μηχανημα?

Ετσι ακριβως. Τοσα χρονια οι καρτες γραφικων στα pc πως ρυθμιζαν στροφες στα ανεμιστηρακια?? Εστελναν προσωπικα δεδεμενα?? lol

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, nekrik είπε

Η Sony Χρησιμοποιεί τρείς αισθητήρες θερμοκρασίας στο PS5. Φυσικά είμαι σίγουρος οτι το ήξερες ήδη! Αλλά ας αφήσουμε τους offtopic Ρώσους με τα μολύβια, τους Soyuz και τους Αμερικάνους με τα space pens

Περιμένεις πως θα έχει διαφορετικά αποτελέσματα από τη μέτρηση θερμοκρασίας και μια έξυπνη αξιοποίησή της; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρα σύμφωνα με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα από τους ειδικούς...εμείς που το περιμένουμε Day 1, είναι δεδομένο 100% ότι θα κλαίμε τα λεφτά μας. Γιατί δεν είχαμε τι να τα κάνουμε 500€, είπαμε, ας αγοράσουμε κάτι που θα χαλάσει ΣΙΓΟΥΡΑ, για να είναι έτοιμος ο κυρ Μήτσος να παίξει σε 6 μήνες με το κεφάλι του ήσυχο και να νοιώσουμε και εμείς την ηθική ικανοποίηση, ότι βοηθήσαμε τους gamers. Ρε δε πάτε καλά ρε

Επεξ/σία από Paralizer
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Καλορίζικο όσοι το πάρετε Day 1!!!!!!:D Καλά κάνω εγώ και δεν παίρνω Day 1 κονσόλες!!!!! Λίγη υπομονή και τις τσιμπάω όταν περάσουν οι παιδικές ασθένειες!!! Φυσικά έχει και το πλεονέκτημα ότι θα έχει πέσει και η τιμή κι έτσι θα είμαι διπλά κερδισμένος από την αγορά!!!;)

Αντε λοιπόν, ώρα σου είναι να αγοράσεις ένα PS4 λοιπόν! Δεν είναι πια παιδί, αλλά πολύ, πολύ ώριμο! (Σα σάπιο μήλο ένα πράμα!) Και άσε εμάς να ευχαριστιωμαστε νέα τεχνολογία στην ώρα της! Εσύ στη σπηλιά, μαζί με τεχνολογία όπως τα κινητά από δεύτερο χέρι κλπ..!

Επεξ/σία από Izorai
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Λίγη υπομονή και τις τσιμπάω όταν περάσουν οι παιδικές ασθένειες!!! Φυσικά έχει και το πλεονέκτημα ότι θα έχει πέσει και η τιμή κι έτσι θα είμαι διπλά κερδισμένος από την αγορά!!!;)

Γιατί λίγη υπομονή? Κάνε πολύ υπομονή. Πάρτην όταν βγεί το PS6 και θα είσαι τριπλά κερδισμένος, όχι μόνο διπλά. Θα είναι ακόμα φτηνότερο, θα έχει και περισσότερα παιχνίδια, θα είναι και δοκιμασμένη σε βάθος χρόνου. Μην κάνεις βιαστικές κινήσεις, περίμενε 6-7 χρόνια να την αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2020 στις 5:52 ΜΜ, Leon Scott Kennedy είπε

Καλορίζικο όσοι το πάρετε Day 1!!!!!!:D Καλά κάνω εγώ και δεν παίρνω Day 1 κονσόλες!!!!! Λίγη υπομονή και τις τσιμπάω όταν περάσουν οι παιδικές ασθένειες!!! Φυσικά έχει και το πλεονέκτημα ότι θα έχει πέσει και η τιμή κι έτσι θα είμαι διπλά κερδισμένος από την αγορά!!!;)

Γι αυτό με την τιμή δεν είμαι σίγουρος.. δες ποσό πάει τώρα το PS4.. άντε να γλιτώσεις κανένα 50αρι/100αρι σε Black Friday η days of play μετά από 2-3 χρόνια.. δεν νομιζω ότι αξίζει η αναμονή, βέβαια ο καθένας αποφασίζει τι τον συμφέρει οικονομικά.. τώρα για τις παιδικές ασθένειες είναι άλλο θέμα.. προσωπικά βάζω την έξτρα εγγύηση που δίνουν οι μεγάλες αλυσίδες και έχω πιο ήσυχο το κεφάλι μου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε ρε παιδιά μια γνώμη είπα το σκεφτικό μου (όπως συμφωνούν κι άλλοι μαζί μου αλλά δεν τους λέτε τίποτα:D) και πέσατε πάνω μου! Ποιος είπε για 5-7 χρόνια μετά; Είπα εγώ τέτοιο πράγμα; 6 μήνες με ένα χρόνο μετά συνήθως παίρνω κονσόλα. Να μη πω και παραπάνω αν πούμε ότι θα πάρουμε day 1 κονσόλα για να παίζουμε ξανά τα remaster και τα παιχνίδια του ps4!!!!!!!!:D Γιατί πολλοί αυτό θα κάνουν ίσα για να λένε ότι πήραν την κονσόλα day 1 με τις τιμές 70 και 80 ευρώ το παιχνίδι!!!!!!!!! Οπότε γιατί να μη την πάρει κάποιος αργότερα που θα έχουν περάσει οι πιθανόν αστοχίες,  ίσως να έχει πέσει και λίγο η τιμή αλλά θα έχουν βγει και περισσότερα παιχνίδια; Γιατί εκτός από φανμπόιδες και χομπίστες υπάρχουν και οικογενειάρχες που έχουν άλλες πιο πολύτιμες υποχρεώσεις!!!!!! 

Όσο για το παλικάρι πιο πάνω που μιλά ειρωνικά για σπηλιές κτλ δεν το συζητώ γιατί η τεχνολογία που έχω κοστολογείται πολλά χιλ ευρώ!!!!!!!!:D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω την πρεμούρα να αγοράσει κάποιος τo PS5 DAY 1!  Δηλαδή είναι τόσο δύσκολο και επίπονο να περιμένεις τουλάχιστον 1 μηνα να δεις τις πρώτες εντυπώσεις και κριτικές όπως και τα πιθανα προβλήματα;; Κάποιοι ακούγεστε σαν ναρκομανείς που δεν μπορούν αν δεν πάρουν την δοση τους μια φορα την ημέρα! ΕΛΕΟΣ!!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω ότι είναι προφενάστατο πλέον ότι στο κλειστό περιβάλλον της Sony σε κανένα υπόγειο, το είχαν το με το fan στο Low - για να μην το αγγίξει κανείς γιατί ψηνόταν και καλέσανε σε αυτό το αποστειρωμένο περιβάλλον Ιάπωνες Youtubers. Τόσο εμπιστοσύνη έχουν στο product τους.

Διαφορετικά θα το έστελναν παντού όπως έκανε η MS.

Θα το κάνουν - μετά το πρώτο firmware εεερ fan update....

 

Επεξ/σία από Project_X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...