Προς το περιεχόμενο

DSLR Canon EOS 250D & Φακός 18-55mm IS STM - Μαύρο στα 369€ [ΤΕΛΟΣ]


arxyat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

Σε σχέση με την Canon EOS 850D που ίσως δούμε σε BF σε καλή τιμή τι λέει ?

Τον ίδιο επεξεργαστή έχουν (DIGIC 8 .), η 850D υπερτερεί στα σημεία εστίασης από το OVF και κάποια επιπλέον κουμπιά στο σώμα για ευκολία χρήσης.

Έχει μεγαλύτερο όγκο και βάρος, για κάποιους είναι καλό, για κάποιους κακό. Τέλος, μπορεί να μπει και flash από άλλους κατασκευαστές.

Αποκλείεται όμως να πέσει κάτω από 600€ - 700€ σύντομα.. 

BF στην καλύτερη των περιπτώσεων να ξαναμπεί σε προσφορά η συγκεκριμένη και καμιά mirirοless m100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@StavmitsosΠαρατηρώ ότι η mm Ρόδου ξυρίζει.. Μια οι προσφορές με τα κινητά όταν άνοιξε δύο στην παράδοση είναι τζιμανια... Θύμισε μου έχετε και μειωμένο ΦΠΑ?

Ps Θεσσαλονίκη και ακόμα καμία ενημέρωση... Λογικά παρήγγειλα από τους πρώτους.

Επεξ/σία από arxyat
Συμπλήρωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, k_dinos είπε

Τον ίδιο επεξεργαστή έχουν (DIGIC 8 .), η 850D υπερτερεί στα σημεία εστίασης από το OVF και κάποια επιπλέον κουμπιά στο σώμα για ευκολία χρήσης.

Έχει μεγαλύτερο όγκο και βάρος, για κάποιους είναι καλό, για κάποιους κακό. Τέλος, μπορεί να μπει και flash από άλλους κατασκευαστές.

Αποκλείεται όμως να πέσει κάτω από 600€ - 700€ σύντομα.. 

BF στην καλύτερη των περιπτώσεων να ξαναμπεί σε προσφορά η συγκεκριμένη και καμιά mirirοless m100.

Από χθες το ψάχνω καλύτερα. Δεν είναι λίγο υπερτιμημένη για entry level dslr ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sils είπε

Παιδιά εάν κάποιος το μετάνιωσε Εγώ εδώ είμαι

Νομίζω ένας έχει παραλάβει μέχρι τώρα για να προλάβει να το μετανιώσει.  Βλέπω να μετανιωνουμε όλοι οι υπόλοιποι που μπλέξαμε με τους τύπους αυτούς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, arxyat είπε

@StavmitsosΠαρατηρώ ότι η mm Ρόδου ξυρίζει.. Μια οι προσφορές με τα κινητά όταν άνοιξε δύο στην παράδοση είναι τζιμανια... Θύμισε μου έχετε και μειωμένο ΦΠΑ?

Ps Θεσσαλονίκη και ακόμα καμία ενημέρωση... Λογικά παρήγγειλα από τους πρώτους.

Εγώ παρήγγειλα μάλλον τελευταίος στη Media, χθες, μάλλον κατά τις 14:30 που ξανατσέκαρα μήπως έχει ακυρώσει ή έχει αλλάξει κάποιος γνώμη και δεν έχει καταθέσει σε τραπεζικό λογαριασμό. Πλήρωσα με κάρτα, και μάλιστα -10 € (359 €, ένας κωδικός δώρου από προηγούμενη αγορά, που, φυσικά, εμφανίστηκε αυτόματα και απρόσμενα στο αντίστοιχο πεδίο της παραγγελίας). Στη συνέχεια ξαναέγινε "Μη διαθέσιμη". Έλεγα ότι θα φάω άκυρο. Σήμερα 12:12 μου ήρθε SMS ότι η παραγγελία μου παραδόθηκε στην ACS και από τότε - από χθες στην πραγματικότητα, όταν είχε ξαναγίνει διαθέσιμη - αναρωτιέμαι ποιον λάκο έχει η φάβα και αν είναι εκθεσιακό ή κομμάτι από επιστροφή.

Ξέρει κανείς αν πρέπει να έρθει σφραγισμένο το κουτί ή αν γενικά τα προϊόντα της Canon έχουν κάποιο κλείσιμο ασφαλείας;

Πριν από χρόνια που είχα αγοράσει έναν ακριβό (για τα δικά μου δεδομένα) φακό από τον Κωτσόβολο και δεν ήρθε σφραγισμένος, ρώτησα στην Canon, αλλά φυσικά απέφυγαν να μου δώσουν σαφή απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vasilis 07 είπε

Από χθες το ψάχνω καλύτερα. Δεν είναι λίγο υπερτιμημένη για entry level dslr ?

Για την 850d ή την 250d λες? 

Δεν υπάρχει υπερτιμημένη dslr, και η πιο απλή με ένα φακό της προκοπής βγάζει καταπληκτικες φωτογραφίες. Οι διαφορές όπως είπα είναι στην ευκολία χρήσης με επιπλέον κουμπιά. (εκτός αν μιλήσουμε για Full Frame που είναι άλλη κατηγορία) 

Απλώς επειδή έχουν πέσει οι τιμές (ή μάλλον έχουν ανέβει τόσο οι τιμές των κινητών) ασχολούνται όλο και περισσότεροι με το άθλημα. 

Για καθημερινές φωτογραφίες δεν είναι ανάγκη να 'μπλέξει' κάνεις και να ψάχνει για φακούς μετά. Παίρνει μια καλή Bridge με manual ρυθμίσεις και ξεμπερδευει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, yilliy είπε

Εγώ παρήγγειλα μάλλον τελευταίος στη Media, χθες, μάλλον κατά τις 14:30 που ξανατσέκαρα μήπως έχει ακυρώσει ή έχει αλλάξει κάποιος γνώμη και δεν έχει καταθέσει σε τραπεζικό λογαριασμό. Πλήρωσα με κάρτα, και μάλιστα -10 € (359 €, ένας κωδικός δώρου από προηγούμενη αγορά, που, φυσικά, εμφανίστηκε αυτόματα και απρόσμενα στο αντίστοιχο πεδίο της παραγγελίας). Στη συνέχεια ξαναέγινε "Μη διαθέσιμη". Έλεγα ότι θα φάω άκυρο. Σήμερα 12:12 μου ήρθε SMS ότι η παραγγελία μου παραδόθηκε στην ACS και από τότε - από χθες στην πραγματικότητα, όταν είχε ξαναγίνει διαθέσιμη - αναρωτιέμαι ποιον λάκο έχει η φάβα και αν είναι εκθεσιακό ή κομμάτι από επιστροφή.

Ξέρει κανείς αν πρέπει να έρθει σφραγισμένο το κουτί ή αν γενικά τα προϊόντα της Canon έχουν κάποιο κλείσιμο ασφαλείας;

Πριν από χρόνια που είχα αγοράσει έναν ακριβό (για τα δικά μου δεδομένα) φακό από τον Κωτσόβολο και δεν ήρθε σφραγισμένος, ρώτησα στην Canon, αλλά φυσικά απέφυγαν να μου δώσουν σαφή απάντηση.

Υπαρχει ταινια ασφαλειας σε ολες τις καμερες, αν εχει ανοιχτει (ακομα και να την ξανακολησουν φαινεται πανω στο χαρτονι/κουτι αν εχει ξεκολησει πριν) το πιο πιθανο να ειναι εκθεσιακη (εκτος αν η Canon τις στελνει Ελλαδα χωρις βιβλιαρακι οδηγιων στα Ελληνικα και τα ανοιγει η αντιπροσωπεια και βαζει μετεφρασμενο στα Ελληνικα κατι που δεν νομιζω να ισχυει).

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια πηρα την m50 πριν λιγο καιρο κ δεν ειχε ταινια ασφαλειας, κ ολλοι σ εκεινο τ θεμα το ιδιο παρατητησαν. Δεν ειχε κατι κολλημενο ουτε φαινοταν ξεκολλημενο, οποτε η canon δεν βαζει εν γνωση της. Η δικια μου κ αλλων που απαντησαν δεν ειχε κανενα σημαδι χρησης  κ ηταν ολοκαινουρια, οποτε λογικα μην περιμενετε ταινια

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, k_dinos είπε

Για την 850d ή την 250d λες? 

Δεν υπάρχει υπερτιμημένη dslr, και η πιο απλή με ένα φακό της προκοπής βγάζει καταπληκτικες φωτογραφίες. Οι διαφορές όπως είπα είναι στην ευκολία χρήσης με επιπλέον κουμπιά. (εκτός αν μιλήσουμε για Full Frame που είναι άλλη κατηγορία) 

Απλώς επειδή έχουν πέσει οι τιμές (ή μάλλον έχουν ανέβει τόσο οι τιμές των κινητών) ασχολούνται όλο και περισσότεροι με το άθλημα. 

Για καθημερινές φωτογραφίες δεν είναι ανάγκη να 'μπλέξει' κάνεις και να ψάχνει για φακούς μετά. Παίρνει μια καλή Bridge με manual ρυθμίσεις και ξεμπερδευει. 

Για την 250d. Δεν έχει και καλό 4k.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...